kuningas

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada. Järgmine sihtkoht: Lõuna-Aafrika Vabariik, Tansaania, Keenia
Rändur, liitus Tripiga 1 aasta tagasi. Tahab minna:
67 meeldimist
16 postitust / 203 kommentaari
31 (4.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Täna siis Aafrika poole teele ja reisi esimene osa möödub just LAVis.


Keda huvitavad reisiblogid, siis pange follow ja annan endast parima, et kvaliteetset ja aktuaalset materjali toota.Tänud vastuste eest!

Jätan selle tegevuse siis Riia lennujaama.

Pagasiga mingit ümberkorraldamist tegema ei pea ja läheb otse riiast lõpp-punkti?

"Kui looja tahaks, et inimesed lendaks, oleks ta meile tiivad andnud." - meenub mulle kogu selle teemaga.


Teemaalgataja järjepidev "Nordica on kohutav ja hirmus" jauramine, isegi peale mitmete normaalsete/heade kogemuste jagamist, on lihtsalt niiöelda tunnel vision. 

Absoluutselt, kui oled võtnud omale sihiks Nordicaga mitte lennata ja hirm on tõesti nii suur, siis ära tee seda. 
Me ei ole loodud lendama ja tuleb arvestada, et alati on mingid riskid, absoluutselt iga lennukiga, mis õhus. Siiski aga võin öelda, et lendamine on maailma turvaliseim transpordiviis.
Suurem tõenäosus õnnetusse sattuda on tänaval jalutades, nagu siin ka eelnevalt kirjutati.

Tule nüüd hirmufookusest välja, sest kui su ainuke argument on hetkel kartus alla kukkuda, siis see ei ole antud juhul õigustatud.
Vältimine hilinemiste pärast on eraldi teema ja isiklikult arvan, et olen lihtsalt õnnetu olnud lugedes kasutaja Tip kogemusi :)

Ainuke asi, mille pärast peaks Nordica puhul muretsema, on lennuplaanist kinni pidamine (st. õigeaegne väljumine/kohale jõudmine).


Muus osas küll paanikaks põhjust pole.
Lennanud korduvalt ja pardapersonal on igati professionaalne.

Vot siis, saab ka targemaks.

Costa del Sol peaks olema samuti üks soojematest ja huvitavamatest kohtadest. Malaga, Marbella. Ise käinud veel pole, aga on soovitatud üheks talvisteks sihtpunktideks Euroopas.

Facebook Messenger


Google Drive on ka hästi toimiv. Peaks saama teha nö grupi, kuhu lisada kindlad inimised ja siis koos omavahel ükskõik milliseid faile jagada audiosalestistest fotodeni.

No see nüüd küll sõltub kõik rahalistest võimalustest. 


Kindlustuse tegemisel kõik kastikesed linnukestega täites tuleb hind ikka väga kallis. 
Mina küll ei ole nõus kindlustuse eest rohkem välja käima, kui lennupiletite eest. Aga eks inimesed ja rahakoti paksus on erinevad.

Ilma reisikindlustuseta reisimine ikka täielik kangelastükk, tõesti.

Ma üldiselt teen isegi 2päevaele Londoni/Kiievi reisile vähemalt meditsiiniosa reisikindlustusest.

Nüüd eesootavale 6kuulisele Aafrika reisile sõlmisin kindlustuse PZU'ga. Esiteks oli üks parimaid hinnapakkumisi kui ka tagasiside nende kohta päris positiivne. Odav lõbu pole, aga paarsada eurot (6 kuud kindlustust läks mul 210EUR) ei kaalu üle tervist, sunnitud tahtmatuid lisakulusid sihtkohta jõudmisel jne.

Siis vist sai õigesti 14:30 Riiga saabuv buss valida, kui lend väljub 18:30...

Kuna viibin Aafrikas 6 kuud, millest valdav enamus on kas vabatahtlikutöö ja ringiliikumine, siis 3 nädalat Sansibaril nö elada ei tundunud üldse paha idee. Lihtsalt vabalt võtta ja 'pole pole' eluviisi nautida, kuna ega enam ilmselt sellist pikka talvitumist elus ette tule niiet võtan viimast.Mõtlen ka majutuse eest maksmisele.


Veedan Sansibari saarel keskmisest pikema aja (3 nädalat) ning dilemma, kas võtta majutuse rahad kaasa sulas või leppida +5% krediitkaardi maksega.

Just et kui turvaline on suuremat summat sellel saarel kaasas kanda (muidugi mitte niisama taskus päris).

Üldine arusaam olnud, et turvaline saar, turvaline riik, võrreldes näiteks Cape Town'i või üldiselt LAViga, kust eelnevalt resideerun.

Mis mulje sul hbert jäi?

Andke keegi nõu rahavahetuse kohta kui on saabumine Zanzibarile:


1) Kas võiks Eestist kaasa vahetada Dollareid või saab Eurodega ilusti hakkama?

2) Kuidas on olukord ATM'dega/valuutavahetuspunktidega lennujaamas või Pajes? Kas on Eesti kaartidega probleeme sularaha väljavõtmisel? (olemas nii MasterCard kui Visa, mõlemal kaardil nö. kõrgemad numbrid peal)

Kellelgi hiljutisi kogemusi Tansaania e-viisaga, eelkõige saabudes Zanzibarile?

Jaanuari algul lendan Johannesburgist Zanzibarile, tea kas on lihtsam/kiirem protsess see e-viisa eelnevalt teha või piiril sull lauale panna ja tempel passi?

Kas kusagilt võiks leida kõikide riikide loetelu, kellele eVisa võimaldatakse?

Väga äge reis ja hea kokkuvõte!

Olen ise selline maniakaalne planeerija, aga soovin sellest "pahest" tasapisi vabaneda, kuigi tegelt ei ole otsest põhjust. Seni 100% ise planeeritud Bulgaaria, Ukraina ja Küprose reisid on olnud meeldejäävad ja igati õnnestunud.


Olen alati teinud eeltööd just selle kallal, et mida tahaks kohe kindlasti näha, kuidas saab mingist punktist teise, mis on autorendi võimalused jne. Võimaluse korral olen alati bussipiletid või lennupiletid ja ka rendiauto ette ära broneerinud ja muidugi ka majutused.
Plaanist täitmisele läheb alati max 60-70%, see on fakt. Täielikult midagi ette planeerida ei ole vist võimalik.
Plaanide koostamine Euroopa riikidesse reisides on muidugi äärmiselt lihtne mu arust.

Samas nüüd oktoobris on tulemas pikem seljakotireis Aafrika mandrile, algusega LAV'ist, lõpetades Keenias.
Ette olen ära planeerinud nii palju, et on mõned siselennud tänu odavatele hindadele ostetud ja kindlalt olen ka natuke vabatahtlikku tööd tegemas LAVis, et natuke kulude pealt kokku hoida ja saada teatud regiooniga võimalikult hästi sinapeale.
Kuna satun ka Zanzibarile ja Keenia rannikule, siis olen sinna miskid majutuse bronnid ära teinud, kuna rahakott pole sellise pika reisi puhul kummist ja hiljem kõvasti suuremat raha maksta ei taha, aga samas saan ka alati need broneeringud vajadusel ära tühistada.

Meelega olen jätnund teatud perioodid Keenias ilma igasuguse plaanita, just veigo soovitusel, ja katsun samamoodi spontaanselt ringi kolada.

Usun, et saab olema väga kasulik reis enese arendamiseks ja mugavustsoonist väljumiseks.

Mida päev edasi, seda enam kahaneb võimalus miskit mõistliku hinnaga leida jõuludeks ja aastavahetuseks. Pigem läheb ikka tõusvas joones, paraku sellise ajaga on tegu.


Ise eelmine aasta kui sain märtsis Küprosele piletid 180EUR (LOT) jõuludeks ja aastavahetuseks, olin juba väga õnnelik.

Edu!

Jah, kehtib 30kg ka nende puhul. Uurisin ise hiljuti sama asja kuna esimene lend Riia-Stockholm on AirBalticuga

Qatar Airways'iga peaks ju ometigi istekoha valik tasuta olema. Ise võtsin hiljuti kõige soodsama variandi Riia-Johannesburg-Mombasa-Helsinki ja kus suundadel Qatari lennuk lendab, on istekohavalik hinna sees. On miski muutunud tõesti?

Nagu öeldakse, et "loll saab kirikus ka peksa"


Ise pole Rios käinud, küll aga mitmed sõbrad/tuttavad ja pole neilt ühtki nurinat kuulnud. Tuleb lihtsalt ise tark olla.
Sa ju ei lähe võõras riigis pimedas äärelinna väikestel tühjadel tänavatel välja, kindlasti mitte. Samas promenaad on hoopis teine teema, ma olen 100% kindel.
Mõtlen siinkohal seda, et kui pimedas välja minna, siis veenduda, et on piisavalt rahvast ringi liikumas ja pole päris üksi. Ise olen küll selle reegli vastu korduvalt eksinud, ka Aafrikas, aga siiani pole midagi juhtunud.

Päise päeva ajal Tallinnas võidakse sind ka paljaks röövida. Ole lihtsalt ise ettevaatlik ja tark ning selle läbi igasugused negatiivsete kogemuste võimalus oluliselt väheneb :)