kuningas

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada. Järgmine sihtkoht: augustis Kiiev teist korda! Sügisel suurem tripp Lõuna-Aafrika Vabariik, Tansaania, Keenia
Rändur, liitus Tripiga 1 aasta tagasi. Tahab minna:
54 meeldimist
13 postitust / 166 kommentaari
31 (5%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ukrainat soovitaks ise ka. Kiievisse WizzAir odavalt ja vahel ka Nordica (otselennud) ja Kiievist bussiga Odessasse, Odessast Tallinna läbi Riia AirBalticuga näiteks.


Kiiev jättis nii kustumatu mulje, et ka see suvi tuleb sinna üks nädalavahetuse reis :)
Lennupiletid 60€ edasi-tagasi ja koha peal võib eestlane ennast finantsiliselt väga mõnusalt tunda.

Absoluutselt on õigus edasi võidelda! 

Kui oma jõuga ei õnnestu, siis soovitatakse kasutada neid vahendajaid nagu näiteks Lennuabi. Neil kogemust, kuidas see kompensatsioon kätte võidelda, edu korral võtavad muidugi paraja protsendi (oli vist 30%) aga lõppkokkuvõttes on see ikka parem, kui mitte midagi.

topsuke,

Sellega kusjuures on see, et inimesed kannatavad temperatuure erinevalt. Mina ise olen ka totaalne külmavares näiteks. Kui inimesed käivad väljas pusades või lausa t-särkides +15'ga, siis mina endiselt salli ja talvemütsiga, jopest rääkimata :D 

Samas suvel ujumas ikka käin ka selle 18kraadise veetemperatuuriga. Tuleb lihtsalt silmad kinni pigistada ja minna.

Kas viimaste uudiste taustal oleks Revolut kaardi tegemine  siiski turvaline?


Tundub hea asi reisimisel, aga iseasi, kuidas käitutakse ja mis toiminguid tehakse kui ettevõttel päris hästi ei lähe?

As of February 2019, the company claimed to have over 4 million users.[13] That same month, an expose of the company's employment practices and culture was published by Wired. This found evidence of unpaid work, high turnover and employees being ordered to work weekends to meet performance indicators.[14]

In March 2019, it was revealed the company's Chief Financial Officer had quit, following allegations of compliance lapses.

Apartment-hotell, ehk ruumideks on (stuudio)korterid (ehk siis üldiselt olemas ka köök, kus saab ise sööki valmistada), mitte klassikaline hotellituba, kus vaid magamistuba ja dushiruum.

Kui Riiast läheb lend tööpäeval kell 18:30, siis mis kellaks umbes võiks arvestada, et jõuaks bussiga bussijaama ja sealt ühistranspordi/taksoga lennujaama sõita?


Ühesõnaga, kaua võtab bussijaamast lennujaama sõit, on kellelgi kogemusi nii ühistranspordi kui taksoga ehk.

Sa ei saa võrrelda lennufirma enda kodulehekülge ja vahendajat.

Lennufirma kodulehelt (British, Finnair, Lufthansa jne) ostmine on alati kõige turvalisem ja läbipaistvam variant.
Vahendajad (Tickets.ee, BudgetAir) on aga omamoodi komplikatsioonidega (lennuplaani muudatustest teadaandmine, nimevahetused jms on vähe problemaatilisem), aga samas vahel saab neilt pileteid oluliselt odavamalt ja kui mingeid suuremaid bläkke pole, siis kõik üldjoones sujub, nagu olen aru saanud.

Kuulnud olen head BudgetAir'i kohta, aga ise siiamaani alati otse lennufirma enda kodukalt ostnud.

Väga positiivne :) 

Siis lähen rahuliku südamega ja maksan selle 30€ nõustamise eest.
Endal ongi just mure, et kuna pikem reis, siis oleks hea koos arstiga nuputada välja plaan, et päris 3 kuud järjest ei peaks organismi selle keemiaga kulutama vaid vahepeal teatud piirkondades ehk ka paus võtta.

Küsiks sellist asja, et kui adekvaatsed on Eestis teie hinnangul reisimeditsiini nõustamised? Kes on käinud, võiks teada anda.


Kui ikka lihtsalt sellel põhjusel kirjutatakse malaaria tabletid välja, et "ahaa külastad Tansaaniat ja Keeniat", siis on asi liiga üldine.
Või ikka süübitake ka ajaperioodi ja külastatavatesse regioonidesse?

Mina toon kaasa kruuse. Tavalisi. Praegugi selle postituse kirjutamise ajal joon kohvi Bulgaaria kruusist näiteks :)


Samuti meeldib killukesi loodusest kaasa vedada. Näiteks Küproselt sai toodud flamingode roosasid sulgi, merekarpe, paar veidrat piklikku käbi ja sidruni puu otsast (mis nüüdseks muidugi ära söödud).

Sõltuvalt riigist lisaks kruusile ka mõni muu huvipakkuvam ese. Aga ega ma ausaltöeldes selle kruusitraditsiooni jätkamises liiga kindel pole. Seni, kuni võimalik, siiski proovin alati kaasa osta.

Kas keegi on hiljuti reisinud Aafrikas ja ostnud kohapealt malaariatablette? Kas on endiselt käsimüügis?

2016 polnud probleemi ja sai väga odavalt võrreldes praeguste hindadega meie apteekidest.

Andromeeda, äkki oskad natukene kommenteerida värskelt tulnuna. Kas 100EUR per nädal elab Sansibaril ära? Mõtlen just söögid-joogid. 

Matemwes peab vist rohkem restoranidele panustama, aga nii palju kui infot kogunud, peaks nii Stone Townis, Pajes kui Nungwis ka odavamaid toitumisvõimalusi leiduma, aga üleüldiselt pole ikkagi hindadest korralikult aimdust saanud.

Oh issand, tõesti. Täiesti idioot olen.

Viisin nüüd ennast korralikult Schengeni riikidega kurssi ja tõesti Bulgaaria ja Küpros pole veel osa Schengenist, küll aga varsti varsti ilmselt.
Üllatav, aga jälle targem.

Kusjuures see turvakontroll Varssavis on tõesti täiesti müstika. Ei saa aru, mille alusel see toimub.

Bulgaariast tulles oli mingi megapõhjalik uus turvakontroll ja ka Küproselt tulles pidi sama kadalipu läbima. Euroopasisestel lendudel pole teistes lennujaamades sellist kogemust olnud.

Nii palju kui uurinud olen: 

Zanzibaril pidavat Stone Townis üle 3 öö viibimine olema täiesti mõttetu.
Ise reisin sinna saarele järgmise aasta jaanuaris ja hetkeseisuga olen oma 3 nädalat ära jaganud niimoodi, et nädal Pajes, 3 päeva Stone Town, 4 päeva Matemwe ja nädal Nungwis.

Ise plaanin tuuridest teha vürtsifarmi, Prison Island ja ehk ka kuskil snorgeldada. Eks see kõik ole täpsemalt hiljem selge/vaatab kohapeal.

Aina enam tekib selliseid erafirmasid, kes pakuvad transfeeriteenuseid linnade vahel suht odava hinnaga (5-10USD ots), aga kuna need suht värsked, siis ootan veidi ja uurin tagasisidest usaldusväärsust.
Muidu saab ka kohaliku ühistranspordiga, ehk dala-daladega väga väga odavalt liigutud, kui ei karda veidike teistsugusemat kogemust :) 

Linnades nagu Paje ja Nungwi ja muidugi Stone Town on olemas nii söögikohad kui toidupoed, aga Matemwe on täiesti kuurortala, sellega peab arvestama. Toidupoode seal pole ja süüa saad kas enda hotelli või ümbritsevate hotellide restoranides, seega seal kulub raha kindlatsi rohkem, kui Nungwis või Stone Townis.

Kas neid malaariatablette tasub tõesti Eestist osta sellise kirvehinna eest?

Põhimõtteliselt kuu aja kaitse eest peab välja käima 75+€, no misasja.

Lõuna-Aafrikas sai aastal 2016 neid malaariatablette nagu  letist kommi kühvliga kotti ladudes, poolmuidu.
Ei ole muidugi kursis, kuidas asjad nüüd on.

Swedbank kindlustus juba ilma pagasi- ja reisitõrkekindlustuseta 365€ selliseks perioodiks. 

Lisades minimaalse pagasi (500) ja keskmise reisitõrke (1500), tuleb hinnaks 544€. 
Väga heast hinnast on asi kaugel.

Ehk oskab keegi aidata natukene kaasa mõelda:


Minek 6 kuuks Aafrika mandrile (3 riiki).

1) Salva pakkus variandiks hetkel osturalli pakkumise raames pakutava aastase reisikindlustuse, mida oleks võimalik kasutada 120 päeva, ehk siis kataks esimesed 4 kuud. Maksaks see 95EUR ja kui samade parameetritega lisada veel eraldi 2 kuud otsa, lisanduks kuskil 130EUR.

Tervis: 70 000
Reisitõrge: 1600
Pagas: 640


2) PZU pakub kodulehel kogu perioodiks antud varianti hinnaga 209.7 EUR

Tervis: 250 000
Reisitõrge: 1000
Pagas: 200
Vastutuskindlustus: ei ole valitud

Ehk oskab keegi nõu anda, millised näitajad oleks pikema Aafrika reisi puhul pigem tähtsad. Ise arvan, et pigem ikkagi tervis. Veidike vabatahtlikutööd on ees, aga mitte midagi ohtlikult füüsilist. Ja no siis üleüldine backpackimine.


Kui võtaksin selle 95EUR Salva aastakindlustuse ja lisaksin eraldi koostatud teise reisikindlustuse (algusega siis välismaalt) näitajatega:
Tervis: 100 000 
Reisitõrge: 320
Pagas: ei soovi (tagasilennul ei oma pagas enam nii suurt tähtsust ilmselt),

siis saaks kokku tehingu kuskil 185EUR.

Põhiküsimus, aga on, et milline näitaja oleks tervisekindlustuseks piisav. Kas 70 000 võiks jääda pigem väheseks ja peaks panustama PZU kõrgemale summale? 
Ega haigestuda ega end vigastada ei plaani ju keegi reisil, aga ega pole kursis ka, millised need kulud seal Aafrikas võivad olla, kui juhtub mõni intsident.

Ehk oskab keegi natuke nõu anda. 
Mida odavamalt hakkama saaks, seda parem, aga saan loomulikult aru, et kindlustuse arvelt liigselt koonerdada ka ei tasu, küll aga võib-olla suunata põhifookus siis ühele konkreetsele kategooriale.

Endal pole kunagi akupanka uuritud turvakontrollis ja ei teadnudki üldse nende limiitide kohta. Niiet hea info tulevikuks. Õnneks nii võimast panka, millega pardale ei saaks, ei ole kunagi omanud ega ilmselt oma ka tulevikus.

Tunduvalt otstarbekam on omada 2-3 laadimisvõimega akupanka, kui ühe sutsakajagu võimaldavat. Kasvõi hinna ja pakutava kvaliteedi/võime suhte poolest.


10000mAh ongi jätnud seni kõige mõistlikuma mulje (väiksem ja ka suurem on ebapraktilised, aga pigem suurem, kui et väiksem). 

Ostan ka ise ilmselt lähiajal toosama Xiaomi oma, mille dante välja tõi.
(Ratta)matkadel ja reisidel väga asjakohane vidin.

Tänud info eest!

Prindin esimesel võimalusel pileti välja.

Ostsin pileti ära. 36,6EUR tundub igatahes igati hea diil ja ei hakanud ootama. Ning tundub, et see "one seat left" oli isegi õige info, sest nüüd sama lendu uuesti otsides on piletihinnaks sellele kuupäevale 173USD :)


Sirvisin veidi ka tingimusi enne ostu kinnitamist ja seal kusjuures on see krediitkaardi ja passi koopia küsimine ära märgitud.
Kuidas sa lennu CheckMyTrip sisestasid? Kas manuaalselt?
Add trip with reservation number ei tuvasta hetkel piletit ära kui sisestan nime ja reservatsiooni numbri.

Loen just TripAdvisoris arvustusi ja päris muretekitavad kommentaarid on valdavas enamuses.

Statistiliselt selline 1 positiivne kommentaar 10 negatiivse kohta.

Mainitakse just, et ei anta lennumuudatustest tihti teada, vahel jäetakse lennust sootuks maha. Passikoopiaga on muresid olnud paljudel ja jube tihedaks mureks on ka pagasi kadumine.

No kurja... Samas ega väga alternatiive ka pole ja eks tuleb lihtsalt silmad kinni pigistada praegu ja kui aeg käes, siis muretsema hakkama, et kas ikka väljub jne.

This is Africa!