kuningas

Rändur, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

106 meeldimist
18 postitust
286 kommentaari

Reisimine on minu suurim kirg, tõhusaim anti-depressant, võimsaim vitamiinipomm. Kui saaks, siis ainult reisiks ja kohvrit lahti ei pakikski :)

Järgmine sihtkoht: Horvaatia, septembris 2021

 

2 külastatud kontinenti

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

13 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Noh, seda minagi.

Teatud viimase hetke paranoiast hakkad guugeldama ja kui see interneedus viskab mingi Rental companies may additionally ask for international driver's license, siis tekib tahtmine oma inimestelt üle küsida.

Horvaatias autot rentides Eestis väljastatud juhiloaga vist probleeme ei tohiks tekkida?

Kuigi ega enam rahvusvahelist papiraamatut teha ei jõuakski. Hakkasin alles nüüd mõtlema sellele, homme reis :D

Igal juhul AirBaltic, kuna seal saad ju kõik ühele piletile ja lendude vahepeal pagasit välja võtma ei pea ja uuesti sisse andma.

Üsna spetsiifiline küsimus reisisellidele Horvaatia kohta:

Vodice vs Sibenik?

Hetkel mul broneeritud ööbimine Sibenikusse, aga nüüd jäi silma hoopis Vodice. 

Tean seda, et Sibenik oluliselt suurem ja rohkem tegevust, aga ehk oskavad kogenumad rääkida, kus oleks nende arvates vahvam 2 ööd veeta? 

Külastan tõenoliselt ka Krka rahvusparki, aga eks näis kuidas viitsib, kuna eelnevalt ka käik Plitvices.

Reisin siiski pagasiga (ei mõtle naist või last siinkohal). 

Riiast on ümberistumine edasi ning kuna päev otsa on autosõitu ees, siis üritan oma eelnevad unetunnid maksimaalseks venitada, sestap ka taoline küsimus.

Pole otseselt teemaga seotud, aga kas keegi hiljuti seda Tallinn-Riia otsa lennanud 05:45 väljuva AirBalticu lennuga?

Pole üle aasta juba reisinud ja pakub huvi, et palju varem lennujaama üldse kohapeale peaks nüüd minema taolise varahommikuse lennu puhul.

2h praegustes korontsitingimustes piisav?

Mägedes on ilm üldse ettearvamatu.

Kui ma juulis käisin sealkandis, siis pidi ikka jopet ja soojasid riideid kandma vahepeal.

Kui ilm on selge, siis on kindlasti päris mõnus, aga pigem oktoobrit enam ei soovitaks. Hiljemalt september vast on veel okei.

Paar aastat tagasi sai Bulgaarias käidud. Väga meeldis Rila Monastery, Bansko ümbrus matkadeks, Buzludzha jne, et mitte päris klassikaline Bulgaaria rannareis.

Sai siia reisikiri ka tollal lisatud, millest paraku alles on jäänud selline plönn, kuna lisatud pildid on ära kadunud. Siiski all link ka olemas, kus ligipääs samadele piltidele. Kui on kasu ehk, siis siia sai kirjutatud: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/seven-rila-lakes-plovdiv-buzludzha-monument 

See on populaarne arvamus jah, kui võrreldakse Plitvicet ja Krkat :) 

Ma jooksvalt siis vaatan, kuidas ajaga on. Võimalusel külastan, aga ei juhtu ka miskit, kui vahele jääb. Siiski plaanin esimese jutiga autoga kohe Splitist Plitvicesse sõita ja sealt tasapisi hakata nö allapoole tulema.

Tänud info eest :)

Üks küsimus Krka pargi kohta. 4-5 tunniga tehtav?

Lähen eelnevalt ise Plitvicesse, aga tahaks Krkas ka ilmselt ära käia. Selline loodus istub ja seda nn rivierat näeb valdavas enamuses niikuinii reisi ajal, et hea veits segada :)

Ei saa praktiliselt arugi kui tollele alale sisse sõidad.

Ei ole sellist terrotoriaalset kontrolli neis piirkondades, nagu võiks ette kujutada.

Nagu oli oodata :) tore, et mõistus pähe võeti. Ise loodan nüüd, et septembris ka veel kõik ilusti jonksus, kui reis ees ootamas :)

Lootus on alati. Juulini on üle kahe nädala. Usun küll, et kaua enam selline jaburus ei kesta lätlastega.

Mul on samuti suured lootused, et lähiajal need asjad transiidi puhul Lätis muutuvad. Mingit ajendit nende lootuste jaoks pole :D ...aga, võiks ju loogiliselt oletada, et säärane meetod ja läbi ussi emmi pressimine isegi vaktsineeritud inimeste puhul on isegi lätlaste kohta debiilne :)

Kahju jah, et sellest vallas on meie suurest DiGiRIigiSt saanud suvaline hall täpikene Ida-Euroopas. 

Loodame siiski, et lähiajal saame ka sinna nimekirja, aga eeldused on hetkel muret tekitavad.

Sujuvalt Marko küsimusse hüpates (loodan, et ei pane pahaks), kui keegi vastamas, siis saab ehk lisada kas veeta 3 ööd ainuüksi ühel saarel (Endal plaanis Hvar) või jagada 2+1  Hvar + Brac/Vis

Kui ise paar päeva tagasi kindlustuse ostsin, tundus Salva kõige mugavam ja võtsin ära.

Enda loogika ütleb seda, et täielikult vaktsineeritud inimeste jaoks on igasugused karantiinid ajalugu, sõltuvalt muidugi riigi seisukorrast.

Enamus Euroopa riikides on seis juba päris hea ja paranemas, seega tõenäoliselt jääb niinimetatud järgmine laine kusagile sügisesse - mis mõõtudes, on iseasi küsimus.

Mina olen optimist ja vaatan tulevikku helgemana, kui on lähiminevik olnud. Kui vaktsiinidest üldse mingitki kasu on ja kui need natukenegi töötavad, siis ei tohiks ju teoorias enam haiglatele säärast ülekoormust tekkida, nagu varasemalt, ja selllest lähtuvalt ka muud nõuded leevenevad (seda siis vaktsineeritud, läbipõdenud inimestele, nagu eelnevalt mainitud).

Ise tegin julge sammu ja planeerisin puhkuse Horvaatiasse septembri alguseks. Kui varem sai reise ette planeerida 6-12 kuud, siis nüüd tundub 3 kuud kui igavik ja sügavalt loodan, et sel ajal on veel olukord sealkandis okei ja mingisuguseid karantiininõudeid ei kehtestata. Olgu mainitud, et olen ise tänaseks 2 süstiga vaktsineeritud. Vaatame!

killuk, suur tänu niivõrd põhjaliku vastuse eest!

Ma hetkel siiski jäin airbnb'le kindlaks ja pigistasin silma kinni kõrge hinna juures, aga vähemalt on kindlustunne hea wifi osas ja korralik korter sai broneeritud. Hinnad on tõesti oluliselt kõrgemad, kui ma oletasin, ja seda kõigis linnades. Korra elus siiski võib vast lubada... :) 

Kuna esimene nädal tripin puhkuse raames ringi, siis tekkis selline küsimus, et kas majutusi tasub ette broneerida, on see mugavam variant oluliselt? Hetkel on kava selline, et esimesel päeval sõidaks kohe Plitvice kanti ja veedaks öö seal ning järgmine hommik kohe parki.

Edasi liigun kuidagi rannikut mööda ja täpsem kava veel selgitamisel, aga nädala viimase osa (2-3 ööd) veedaks vast mõnel saarel Spliti lähedal. 

Broneerisin igaks juhuks majutuse Plitvice kanti ära, aga saab seda vastavalt veel tühistada. Ilma ei tea ju kunagi.  

Samuti, kas saare külastus võiks toimuda rendiautoga, või pigem annan Splitis auto tagasi ja läheks omal jalal?
Väga üldine küsimus, ma tean, ja mis saa täpsemalt valituks saab, on veel muidugi planeerimise küsimus.

Kas kellelgi kogemusi Nova autorendiga ka? Tundub üks populaarsemaid ja justkui safe bet.

Kas mõnel kogenud Horvaatia külastajal on soovitusi, kuskohast majutust (korterit pisemat kööginurgakesega) vaadata pikemaks perioodiks?

Pikema aja all mõtlen tsipa üle kuu. 

Broneerisin just lennupiletid sügiseks ära. Nädalakene tripiks autoga ringi ja siis 13.09 - 15.10 teeks kaugtööd sealt ja naudiks kohalikku õhkkonda.

Piletid on ostetud Splitti ja sealt tagasi ka. Hetkel parim variant paistis läbi AirBNB kuskil 780EUR, aga ehk on kellelgi veel paremaid variante soovitada, kus vast väheke mõistlikum cancellation policy ka oleks. 

Põhimõtteliselt ainukeseks tingimuseks on korralik wifi olemasolu.

Minu kogemuste põhjal siiski pead pagasi välja võtma Riias ja uuesti inni check'ima.