kuningas

Rändur, liitus Tripiga 2 aastat tagasi

82 meeldimist
18 postitust
246 kommentaari

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada.

Järgmine sihtkoht: Lõuna-Aafrika Vabariik, Tansaania, Keenia

 

2 külastatud kontinenti

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

13 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Jah, mul ka sama dilemma, et tahaks kuhugile sooja siin septembri-oktoobri kandis, aga hetkel ei julge üle 4 nädala pileteid ette osta, kui just mingi 9.99 per ots pakkumine ei ole.

Nojah, selliste otsuste taustal pole ime, et selles riigis kõik nii per*es on, nagu ta on.

Plaan oleks minna kuskil november või hiljemalt veebruar.

Üldiselt olen siiski pigem optimistliku meelelaadiga ja arvestan, et uut viirusepuhangut ei tule :)

Elagu WizzAir ja nõnda jätkata!

Kas mitte välismaalastele, kellel otsest asja Eestis pole (st töö siin või pressitöötaja), hetkel piir suletud pole?

Balti riikide vahel võiks piirid avatud olla. Turismile võiks veel mõneks ajaks suletuks jääda siiski.

Omaette sai siin prognoosida, et ilmselt saavad koroonast priiks esimeste seas just Balti riigid. Turism võib uue puhangu tuua, kuigi eks me järgmise 2-3 nädalaga saame teada, kuidas piirangute leevendamine sellele siseriiklikult kaasa aitab või laabub pea täielikult.

Aga täna Järve keskuses käies oli kohe täitsa huvitav tunne. Inimesi täis, kõik poed lahti, väga keegi ei paanitse oma maskides ja kinnastes ja elu oli elu moodi! Tore!

Ja muide kõige kiiremad vastused Qatarilt saab neile Facebook'is kirjutades!

Mul olid ka otse Qatar'ilt ostetud.

Snoop, kõigepealt sinu küsimusele vastates, siis jah, paraku Eestis kannatan tihti juskui depressioonilainete käes. Kasvõi nüüd aprillist saati tagasi olles on mõni päev või nädal kohe ikka väga must olnud.

Siiski ei välista see tõesti seda, et ehk ongi mul midagi kahe kõrva vahel valesti, aga lihtsalt huvitav analüüsida. 

Veigo juttu kinnitan, kirjeldatud elu kas siis sobib või ei sobi. Mulle taoline kaootilisus ja igasugune rutiini välistamine sobis ja hoidis erksana. Iga päeva ees oli ootusärevus ning teadmine, et täna juhtub midagi, mida eile ei juhtunud.

Samas kinnitan ka seda, et mingil hetkel hakkad niinimetatud lihtsama ja organiseeritud elu omadusi igatsema, samas need tujud kestsid vaid mõne tunni või max päeva ja läksid eluga edasi.

Mind mõjutab väga palju ka ilm. Soojus ja päike kujundavad päeva kohe esimesest hommikutunnist positiivse noodi all. Nii mõnelgi korral, kui minu käest Aafrikas küsiti, et mida ma seal teen, siis vastasin pool naljatledes, et olen kliimapagulane.

Igaks juhuks veel mainin, et see kõik on tõesti hetkel personaalne mõttelaad (millega siis keegi teine veel suhestub või mitte) ja teemaarendus.

VäikeLotti kommentaarid panid mind pikalt mõtlema..

Mõtlen, et tegelikult ei ole päris nii, et õnn algab ainult kõrvade vahelt.

Samas nagu on ka. Mis ma aga mõtlen, on see, et teatud riigis on süda õnnelikum, kui mõnes teises, ja seeläbi ka üleüldine õnnetunne kordades suurem. 

Vaatamata raskustele ja ebamugavustele, mis minuga teatud perioodidel Aafrikas kaasas käisid, ei mäleta ma hommikut, kus oleksin üles ärganud õnnetuna (Hemingway tsitaat kujunes nüüd välja).

See on selline keeruline mõtteahel, mida on huvitav lahti harutada.

Mul tühistati lend Mombasast (31.03), mingit teadet ei tulnud, hea et ise peale sattusin. Läksin Qatari kontorisse Mombasas ja seal ei suutnud nad mulle sobivaks ajaks alternatiivi pakkuda, seega täitsin netis tagastusavalduse ja nüüdseks on raha krediitkaardile tagasi kantud.

Ma pole sugugi Eesti elulaadi fänn, aga niisugust pimedat teksti, kaduja,  annab välja mõelda. 

Tõesti, Eestis on hetkel ikka väga hea olla kuna tõsisemad piirangud praktiliselt puuduvad ja nakatunute kui ohvrite numbrid tugevas languses. On lootust, et varsti saab normaalset elu vähemalt Balti riikides edasi elada.

Hetkel üheski teises sinu poolt mainitud sihtkohas selleks lähiajal võimalust ei näe.

Tulin märtsi lõpus Keeniast, kus rahaliste vahendite olemasolul on tõesti väga tore elada, aga hetke situatsioonis mingit ELU neis soojades ja ilusates riikides pandeemia ajal pole. 

Ei ole seal väljamaal pasa sisse sattumise korral sind aitamas keegi. Igal kodanikul hetkel kodumaal olla on kindlasti parim variant.

Ka mina ootan, et saaks juba reisida ja mitte kauaks siia pidama jääda, aga peab siiski aru saama ja hindama, kus on hetkel hea. Ning vaatamata sitale ilmale on Eestis hetkel olla väga hea ja turvaline. Elu seisab igal pool ja usu mind, meie riigis on paanikat ikka väga vähe.

Mingist hetkest loobusin täielikult Eestis puhkamisest just sel põhjusel, et majutuse ja elamuste hinnad on täiesti ajuvabad võrreldes ülejäänud Euroopaga. Samuti ka seoses sellega, et ilma ennustada on täiesti võimatu, kui välja arvata mustrit, et 95% tõenäosusega on ilm sitt, niiet isegi kui mingi mõnus majake mere ääres rentida, siis ega väga nauditav seal just väriseda pole 12 kraadi ja tormituulega.

Lööks see kriis nüüd hinnad alla, siis ehk hakkaks taas uurima, aga seni pigem mõlgutan mõtteid, et kuhu peale pandeemiat järgmisena suund seada.

Qatar Airways - peale pikka pinnimist saatsid kinnituse, et multi-city pileti kasutamata pool makstakse tagasi krediitkaardile, millelt pileti ostsin. Selle kinnituse sain kuskil eelmisel nädalal, eks näis, millal reaalselt raha üle tuleb.

// Heh, just kontrollisin ja krediitkaardi väljavõttel on tagastatud raha olemas. Eks reaalselt kontole tuleb siis järgmisel kuul kui need krediitkaardi kulud/tulud maha arvestatakse. Läks siis umbes nädal tagastuse kinnitusest.

Jochen,

Jah, nüüd juba kirjutan viimased nädal aega Eestist :)

Kõik sõltub lõpuks hinnast.

Kui mul oli vaja saada Frankfurdist Tallinna, siis oli valida, kas maksta 880EUR otselennu eest või 300EUR Frankfurt - Helsinki - Tallinn. Otsus oli lihtne.

Qatar Airways ei taha kohe üldse refund'i avaldusele vastata. Saan aru, et suur firma suure koormusega, aga juba nädal vaid esialgset vastust oodanud..

Keegi veel nendelt refundi proovinud saada?

Otsin pileti ära, idee poolest peaks kolmapäeva lõuna paiku kodumaale jõudma. Nüüd peab lihtsalt lootma parimat.

Palun kiirelt nõu:

Mis juhtub kui ma bookin return tickets FRANKFURT - HELSINKI - FRANKFURT,

aga ei kasuta Helsingi-Frankfurt otsa tulevikus. Finnair.

Tuleks 200€ odavam kui one way..

Kinnitasin nüüd sakslastele, et kasutan nende evakuatsioonilendu.

Nüüd vaja ainult Frankfurt-Helsinki ots korda ajada.

Tahan osta Frankfurt-Pariis-Helsinki, aga kodulehel lööb alati errori ette. Peab natukese aja pärast uuesti ja uuesti proovima vast. Finnair liiga kallis hetkeseisuga ikka. AirFrance saaks full flexi 250€

Reisitõrke puhul on PZU kate minu kindlustusega 1000€

Mul ikkagi vägisi tundub, et see 1200€ pole seda väärt. Tõesti ei ole vahendeid, et Lufthansa 800€ Frankfurt - Tallinn ära võtta.

Qatar laseb lennupiletit lisatasuta muuta, kui lennuliiklus taas avatakse. Ehk ikka saab loota olukorra stabiliseerumisele... Liiga palju küsimusi...

Vm juba ütles et enamat abi neilt ei tule ja eks ma rohkem oodata vast ei saaks ka.

Jah nemad mind sinna lennule kirja panid ja ütlesid et ma oma võimalust ootaks.

Ja nagu arvata on, siis ega ministeerium oma õlga alla ei pane, mida ma ei oodanudki. Aga 1200€ kõigest Frankfurti tundub ikka palju..

Lufthansa lend jah.

Vabandust, AirFrance oleks siiski Frankfurt-Pariis-Helsinki ja siis laevaga Helsingist