kuningas

Rändur, liitus Tripiga 3 aastat tagasi

87 meeldimist
18 postitust
253 kommentaari

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada.

Järgmine sihtkoht: mine sa tea

 

2 külastatud kontinenti

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

13 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kohalikku nö driving permitit on vaja - selle saab majutusasutus orgunnida, teatad ette ja siis kohale jõuad on juba olemas ja ei pea jamama liigselt. Rahvusvahelise võiks ka jah igaks juhuks kaasa võtta, Tansaania liikluspolitsei on väga, väga-väga ahne. 

Rollereid laenutatakse suht iga nurga peal, pole probleemi.

Ei jää sa ka Paje rannas tülitamata, mitte kusagil Sansibaril :) 

Samas see tülitamine polnud liialt tülikas. Ära mine seda teed, et lihtsalt ignoreerid. Vahel pakutakse ka häid diile ja tuure ning tehakse väärt pakkumine, kui miski konkreetne pakub huvi. Lihtsam on üldiselt jutt ära kuulata, hello how are you'd ära teha ja öelda lihtsalt, et pole kas huvitatud või juba sul "teises kohas bookitud/tehtud".

Minu jaoks töötas viisakalt paar sõna vahetada palju lihtsamini, kui ignoreerimine. Eks igal ühel sellest oma arvamus ja kogemus.

Mõõna ega tõusu ära karda, vaid võta mõlemast maksimum. Minu jaoks oli väga vinge elamus mõõna ajal käia merel jalutamas. Korallini välja ja tagasi, see on täiesti omaette elamus. Majutustes ja internetis need tõusu/mõõna ajad üleval ka ja saad vastavalt ujumised ja jalutuskäigud planeerida.

Kui lisaküsimusi, siis julgelt võid kirjutada nii sõnumitesse, kui siia.

jaanusm: tore kuulda, et Nungwi automaat nüüd töökorras, millal sa käisid?

Kui ma käisin oli out of order uksel ilutsemas. Kõrval valvava turvaametniku käest küsides, et kui kaua, oli vastus "probably forever, or until the time is right" , nagu ikka sealmaal asjad käivad :)

Tervitused,

Esiteks annaks soovituse, et kui tahate head rannaelamust, siis soovitaksin hoopiski Paje külakest või selle lähedal asuvat Jambianit, kui rohkem vaikust vaja. Pajes on vesi puhtam, vähem merisiile, saab muretult ujuda high tide ajal.

Nungwi oli väga vahva ja vesi veel sinisem, kui Pajes, aga see rand polnud minu jaoks sugugi nii mõnus, kui Pajes, kus liivariba jookseb lõppematult mööda rannikut. Nungwis oli pigem kitsas ja sellised sopikesed, kus peežitada. Kendwa vast parem variant, aga minu hinnangul liiga üksik ja majutuse mõttes kallis.

Pajes ööbisin ise Ananda Beach House ühikas, aga seal on ka väga mõnusad privaat-toad. Omanikud vahvad ja otse rannal, imeline olustik! Absoluutselt imeline.

Kuulsin head ka sellise majutuse, nagu New Teddy's kohta, see rohkem seal Jambiani pool juba siiski.

Bookingust leiab miskit ikka, aga ega majutus Sansibaril polegi odav, selle peale ei tasu lootma jääda. Ühikad alates 20 dollarit öö. Kohalikud maksud on kõrged ja sellest tulenevalt ka majutuse hinnad.

Paje on mõnus kant, väga häid ja taskukohaseid restorane palju ning peatänaval saab ka head toidukraami hea hinnaga. Samuti leidub seal ka pangaautomaat, erinevalt Nungwist. Kui raha tahate välja võtma minna (ringristmiku lähedal), siis rihtige hommikul võimalikult vara, kuna üldiselt õhtuks või isegi lõunaks on see tühi. Pwejuus viibides kõmpisin neljapäevast esmaspäevani igal hommikul tulutult automaati ja elasin 5 päeva 5 euroga :) Omamoodi kogemus, aga sai hakkama.

Kui veel miskit nõu vaja, siis võib julgelt küsida. Veetsin jaanuaris 3 nädalat sellel võrratul saarel ja peatusin Stone Townis, Pajes (ja selle lähedal), Matemwes ja Nungwis.

Ma ausaltöeldes ei jõua ära oodata, et sigala siit foorumist välja juba löödaks.

Svaasimaa oli adekvaatne ajal, kui ka rahvusvahelises keeles oli riiginimeks Swaziland.

Puhtalt lugupidamisest täpsuse vastu olen edaspidi ikkagi kasutanud eSwatini :)

Pole mõtet üldse neid suurimaid Tripi trolle nagu bdsm üldse toitagi vastustega. Sealt midagi mõistlikku tuleb harva või õigemini mitte kunagi.

Ise kui tagasi tulin, siis umbes 5 päeva hiljem helistas daam politseist, kes küsis kuidas asjad on ja et kas ikka olen kodus olnud. Ütles, et jalutamas võib käia, aga inimestest eemale hoida ning pigem siis varahommikul või hilisõhtul.

Öeldi ka seda, et võib tulla keegi pisteliselt kontrollima ukse taha, aga seda ega ka hilisemaid kõnesid enam ei juhtunud.

Loomulikult pean lugu vastutustundest, aga mõnel jalutuskäigul sai ikkagi käidud, aga nagu öeldud, hoidsin inimestest eemale ja rahvarohketesse kohtadesse üldse ei tikkunudki.

Kõike tuleb teha mõistusega. Paraku enamusel see tänapäeval puudub.

Jah, mul ka sama dilemma, et tahaks kuhugile sooja siin septembri-oktoobri kandis, aga hetkel ei julge üle 4 nädala pileteid ette osta, kui just mingi 9.99 per ots pakkumine ei ole.

Nojah, selliste otsuste taustal pole ime, et selles riigis kõik nii per*es on, nagu ta on.

Plaan oleks minna kuskil november või hiljemalt veebruar.

Üldiselt olen siiski pigem optimistliku meelelaadiga ja arvestan, et uut viirusepuhangut ei tule :)

Elagu WizzAir ja nõnda jätkata!

Kas mitte välismaalastele, kellel otsest asja Eestis pole (st töö siin või pressitöötaja), hetkel piir suletud pole?

Balti riikide vahel võiks piirid avatud olla. Turismile võiks veel mõneks ajaks suletuks jääda siiski.

Omaette sai siin prognoosida, et ilmselt saavad koroonast priiks esimeste seas just Balti riigid. Turism võib uue puhangu tuua, kuigi eks me järgmise 2-3 nädalaga saame teada, kuidas piirangute leevendamine sellele siseriiklikult kaasa aitab või laabub pea täielikult.

Aga täna Järve keskuses käies oli kohe täitsa huvitav tunne. Inimesi täis, kõik poed lahti, väga keegi ei paanitse oma maskides ja kinnastes ja elu oli elu moodi! Tore!

Ja muide kõige kiiremad vastused Qatarilt saab neile Facebook'is kirjutades!

Mul olid ka otse Qatar'ilt ostetud.

Snoop, kõigepealt sinu küsimusele vastates, siis jah, paraku Eestis kannatan tihti juskui depressioonilainete käes. Kasvõi nüüd aprillist saati tagasi olles on mõni päev või nädal kohe ikka väga must olnud.

Siiski ei välista see tõesti seda, et ehk ongi mul midagi kahe kõrva vahel valesti, aga lihtsalt huvitav analüüsida. 

Veigo juttu kinnitan, kirjeldatud elu kas siis sobib või ei sobi. Mulle taoline kaootilisus ja igasugune rutiini välistamine sobis ja hoidis erksana. Iga päeva ees oli ootusärevus ning teadmine, et täna juhtub midagi, mida eile ei juhtunud.

Samas kinnitan ka seda, et mingil hetkel hakkad niinimetatud lihtsama ja organiseeritud elu omadusi igatsema, samas need tujud kestsid vaid mõne tunni või max päeva ja läksid eluga edasi.

Mind mõjutab väga palju ka ilm. Soojus ja päike kujundavad päeva kohe esimesest hommikutunnist positiivse noodi all. Nii mõnelgi korral, kui minu käest Aafrikas küsiti, et mida ma seal teen, siis vastasin pool naljatledes, et olen kliimapagulane.

Igaks juhuks veel mainin, et see kõik on tõesti hetkel personaalne mõttelaad (millega siis keegi teine veel suhestub või mitte) ja teemaarendus.

VäikeLotti kommentaarid panid mind pikalt mõtlema..

Mõtlen, et tegelikult ei ole päris nii, et õnn algab ainult kõrvade vahelt.

Samas nagu on ka. Mis ma aga mõtlen, on see, et teatud riigis on süda õnnelikum, kui mõnes teises, ja seeläbi ka üleüldine õnnetunne kordades suurem. 

Vaatamata raskustele ja ebamugavustele, mis minuga teatud perioodidel Aafrikas kaasas käisid, ei mäleta ma hommikut, kus oleksin üles ärganud õnnetuna (Hemingway tsitaat kujunes nüüd välja).

See on selline keeruline mõtteahel, mida on huvitav lahti harutada.

Mul tühistati lend Mombasast (31.03), mingit teadet ei tulnud, hea et ise peale sattusin. Läksin Qatari kontorisse Mombasas ja seal ei suutnud nad mulle sobivaks ajaks alternatiivi pakkuda, seega täitsin netis tagastusavalduse ja nüüdseks on raha krediitkaardile tagasi kantud.

Ma pole sugugi Eesti elulaadi fänn, aga niisugust pimedat teksti, kaduja,  annab välja mõelda. 

Tõesti, Eestis on hetkel ikka väga hea olla kuna tõsisemad piirangud praktiliselt puuduvad ja nakatunute kui ohvrite numbrid tugevas languses. On lootust, et varsti saab normaalset elu vähemalt Balti riikides edasi elada.

Hetkel üheski teises sinu poolt mainitud sihtkohas selleks lähiajal võimalust ei näe.

Tulin märtsi lõpus Keeniast, kus rahaliste vahendite olemasolul on tõesti väga tore elada, aga hetke situatsioonis mingit ELU neis soojades ja ilusates riikides pandeemia ajal pole. 

Ei ole seal väljamaal pasa sisse sattumise korral sind aitamas keegi. Igal kodanikul hetkel kodumaal olla on kindlasti parim variant.

Ka mina ootan, et saaks juba reisida ja mitte kauaks siia pidama jääda, aga peab siiski aru saama ja hindama, kus on hetkel hea. Ning vaatamata sitale ilmale on Eestis hetkel olla väga hea ja turvaline. Elu seisab igal pool ja usu mind, meie riigis on paanikat ikka väga vähe.

Mingist hetkest loobusin täielikult Eestis puhkamisest just sel põhjusel, et majutuse ja elamuste hinnad on täiesti ajuvabad võrreldes ülejäänud Euroopaga. Samuti ka seoses sellega, et ilma ennustada on täiesti võimatu, kui välja arvata mustrit, et 95% tõenäosusega on ilm sitt, niiet isegi kui mingi mõnus majake mere ääres rentida, siis ega väga nauditav seal just väriseda pole 12 kraadi ja tormituulega.

Lööks see kriis nüüd hinnad alla, siis ehk hakkaks taas uurima, aga seni pigem mõlgutan mõtteid, et kuhu peale pandeemiat järgmisena suund seada.

Qatar Airways - peale pikka pinnimist saatsid kinnituse, et multi-city pileti kasutamata pool makstakse tagasi krediitkaardile, millelt pileti ostsin. Selle kinnituse sain kuskil eelmisel nädalal, eks näis, millal reaalselt raha üle tuleb.

// Heh, just kontrollisin ja krediitkaardi väljavõttel on tagastatud raha olemas. Eks reaalselt kontole tuleb siis järgmisel kuul kui need krediitkaardi kulud/tulud maha arvestatakse. Läks siis umbes nädal tagastuse kinnitusest.

Jochen,

Jah, nüüd juba kirjutan viimased nädal aega Eestist :)

Kõik sõltub lõpuks hinnast.

Kui mul oli vaja saada Frankfurdist Tallinna, siis oli valida, kas maksta 880EUR otselennu eest või 300EUR Frankfurt - Helsinki - Tallinn. Otsus oli lihtne.

Qatar Airways ei taha kohe üldse refund'i avaldusele vastata. Saan aru, et suur firma suure koormusega, aga juba nädal vaid esialgset vastust oodanud..

Keegi veel nendelt refundi proovinud saada?