kuningas

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada. Järgmine sihtkoht: suvel Bulgaaria (Rila piirkond, Plovdiv. Kuldsed Liivad hetkel huvi ei paku) ja Ukraina (Kiiev, Chernobyl, Odessa)
Reisihuviline, liitus Tripiga 4 kuud tagasi. Tahab minna:
19 meeldimist
10 postitust / 68 kommentaari
23 (3.7%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Oh, põhivideo väga laheda teostusega!

+1


ega siis termin "pehmo ühiskond" pole puusalt tulistatud :D 
Olin hiljuti sama küsimuse ees.

airbnb esimene valik ütles kohe ära et tema niisugusel ajal võtit ei too.
Siis pidasin juba plaani, et uurin lennujaamale kõige lähemal oleva 24/7 receptioniga hotelli ja  ööbin siis seal ja päeval kolin põhipleissi.

Aga lõpuks õnneks sain teiselt airbnb omanikult vastuse et võivad mulle suisa lennujaama järgi tulla ja toovad võtmed.

Suhtle korteriomanikega, kindlasti leiab kellegagi mingi kompromissi.
Või siis see 24/7 hotelli variant.

No kui sa vaatad kasvõi kõige pealiskaudsemaid keskmiseid ilmaandmeid kuude kaupa, siis näed, et juuni ja juuli on vihma mõttes kõige hullem aeg reisimiseks kuna alla sajab suurem kogus vett alla kui Eestis 2-3 aasta peale kokku. http://www.holiday-weather.com/goa/averages/june/


Samuti võid siit erinevate aastate ilmasid vaadata (löö otsingusse linn või regioon mille kohta infot soovid ja siis edasi past/historic weather data): https://www.timeanddate.com/weather/historic

karvanejakole,

Ei. Pagas on ilusti olemas ostetud pileti juures. (Kui lähen additional baggage valiku alla näitab, et 23kg juba kirjas)
See 'Plus' pigem näitabki seda, mida kõike justkui lisaks saad selle piletiga. Vastasel juhul poleks ju SAVER ja STANDARD piletil mingit vahet peale hinna.

Ma käisin ise kõik istmed läbi ja kõik olid tasulised (5€).

Kui väga vaja saab muidugi osta ka need kindlad istmed, aga samas imelik, et reklaamitakse üht ja siis vastu saad hoopis midagi muud. Aga juu see selline cheapode värk ole.
Õnneks LOT/Nordica puhul pidi online check-in tehes vabalt saama kohti valida.

Jep, see on täielik bullshit.

Kirjutasin minagi mõni nädal tagasi LOTi klienditeendindusele, et mis teema sellega on ja vastati kõigest, "istme valik antud piletitüübiga on tasuline".
Olin ostnud just samasuguse promopileti Kiievisse.

Ikka ja alati võib näha reisibüroosid reklaamimas ka viimase hetke pakkumisi, kui on laokile jäänud mõned üksikud vabad kohad. Aga eks see on täpselt selline fifty-sixty olukord, et ega kunagi ei tea, kas viimase hetke pakkumised tulevad või mitte antud perioodiks.

Pigem selline paketikas tundub veel päris mõistliku hinnaga. Kui tahta odavamalt saada, peaks ette planeerima hakkama oluliselt varem.

Väga head pildid!!! Tõsine Aafrika igatsus tuli peale.


Kas Kruger veebruaris liiga kuum (otseses mõttes) ettevõtmine pole? Või oli normaalne ja tasub ka sealse kevade/suve peale see planeerida.

Sõltub kust kandist mere äärest sa mõtled. Enda kogutud info põhjal pidi Coral Bay olema umbes 15 minuti bussisõit näiteks.

Kas keegi on käinud ka aastavahetusel ja on ilmaga kogemusi?


Hetkel sain muide väga hea hinnaga lennupiletid 25 detsember - 2 jaanuar (160EUR edasi tagasi) Larnacasse. Polegi kindel kas jääda sinna samma kanti või võtta auto ja liikuda kuhugile edasi.

Vaatasin eelnevate aastate ilma ja statistika ütleb, et on olnud nii 20+ kraadi ja päike stabiilselt kui ka 15 kraadi ja vihm.

Jälle unustas keegi "lapsele kallid vannimänguasjad" maha? :D 

Igal juhul ei tasu liigselt toa sisustust vaadata. Põhimõtteliselt peaks ju korter ainult ööbimiseks olema.

Ma just valisin Odessasse korterit niimoodi, et oli üks igavesti modernse sistustusega imekaunist korter 23ndal korrusel, suurepärase vaatega. Teine variant oli sisustuse poolest kehvem, aga katusekorter, turvatud piirkonnas ja väga suure terrassiga vaatega merele ja kogu ümbrusele, kus päevitustoolid ja muu nipet näpet. Ilmselgelt valisin selle terrassiga variandi, kuna kui on väga lazy päev saab sinna samma terrassile päikest võtma minna ja külma õlle mekkida, aga valdavalt kindlasti toimub liikumine väljas ja mere ääres.
Veidi kallim oli küll üldist hinnataset arvestades, aga kus siis veel ennast kasvõi korraks "oligarhina" tunda, kui mitte Ukrainas :)

Oli ka endal plaan see kevad Paphosele minna ja sai palju uuritud selle kandi kohta. Reisiplaan siiski ei läinud kasutusse, aga nii palju soovitusi anti, et kui pigem tahad rahu ja vaikust vaata ikka kesklinnast kasvõi veidike eemale. Ja merevaate ja basseiniga variant tundub ju väga mõnus :)


Coral Bay ja kesklinna vahet liiguvad tihedalt bussid ja ühistransport on seal heal tasemel korraldusega. Samuti võib internetist leida täiesti inglise keelse ja väga informatiivse info liinide sõiduplaani kohta.

Kas need maksud ja kaarditasud kajastusid enne ostu lõpetamist ka või tulid alles üllatusena väljavõttes?

Ise tegin just spetsjomm VISA mitte MC krediitkaardi, et tulevikus vähe kallimaid pileteid ilma selle 50 eurise krediitkaarditasuta BudgetAirist osta saaks kui head pakkumised.

urmoo,
Kas seda täismahus artiklit siia kopeerida oleks võimalik?

No kulla mees, lappa mõnigi lehekülg seda foorumit ja leiad kümneid sarnaseid teemasid kasvõi esimese 5-10 leheküljega.
Su küsimus on niivõrd üldine, et sellele otsest vastust kirjutada on pea võimatu.

Kui lennupiletid juba üle 200 siis vast tõesti ei tasu sinna Bulgaariasse pressida.
Samas tõsi ta on, et kõrghooajal majutus ja eluolu on seal ikka kordades odavam kui näiteks Hispaania, Itaalia, Kreeka, Horvaatia puhul.

Aga isiklikult praegu, 3-4 kuud ette planeerides võtaksin ka pigem kavva juba midagi muud. Eriti kui soov just Tallinnast reisi alustada.

Kirjutan vatse jutule alla. Olen huvi pärast aasta lõikes jälginud paari sihtkoha piletihindasid iga kuu 2 korda. Bulgaaria piletid olid odavamad kuni novembrini ja siis hakkasid tasapisi tõusma. Nüüd siis mainitud piletid varsti pea 3x hinnaga.
Aga on ka erandeid muidugi. Siiski kui on kindlad plaanid mõne sihtkoha osas tuleks piletid ära osta võimalikult vara. Spontaansete reiside puhul võib loomulikult pakkumisi oodata.

Olen jah aru saanud, et osades Lõuna-Euroopa riikides see autorent kuidagi eriti odav. Aga autorent on selline asi, millega üldiselt ma koonerdada eriti ei taha. Jälgin hoolega internetis olevaid arvustusi (peamiselt TripAdvisor abiks) ja teen selle põhjal valiku. Küll ja veel neid situatsioone, kus veidi hooletumalt valinud inimesed saavad mõnuga üle rendifirmadelt ja asjaajamist jätkub pärast veel nädalateks ja kuudeks.
Aga noh, eks suvel olen ise ka targem antud firma suhtes, aga esialgu tundub, et tegu korraliku firmaga nii asjaajamise kui kommunikatsiooni poolest.

kennyt,
minul ootab suveks bronn sellelt lehelt: https://toprentacar.bg/en
Pole võibolla kõige odavam variant, aga piisavalt palju positiivset tagasisidet ja Bulgaarias üks suurimaid rendifirmasid. Ma sain 8 päeva rendiauto + GPS koos täiskindlustusega mingi 240EUR umbes. Tegin esialgu 15% ettemaksu ja ülejäänud tasun koha peal. Mingi väikse deposiidi tahavad ka (150EUR) alates rendi hetkest kuni tagastuseni, aga kui see full insurance peal siis ei tohiks mingeid probleeme tekkida. 0 omavastutus.

Sofiasse lend ei ole ju üldse halb variant tegelikkuses. Riigi läänepoolne osa tundub jubedalt alahinnatud, kuigi see mägine piirkond on tõeline silmailu ja nö avastamata eksootika. Aga eks muidugi kui eesmärk on pigem rannapuhkus, siis Sofiast võibolla veidi tüütu spetsiaalselt Musta Mere äärde trippida, aga samas mitte midagi hullu, ehk näebki rohkem riiki boonusena.