kuningas

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada. Järgmine sihtkoht: augustis Kiiev teist korda! Sügisel suurem tripp Lõuna-Aafrika Vabariik, Tansaania, Keenia
Rändur, liitus Tripiga 1 aasta tagasi. Tahab minna:
61 meeldimist
13 postitust / 189 kommentaari
31 (4.9%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mõtlen ka majutuse eest maksmisele.


Veedan Sansibari saarel keskmisest pikema aja (3 nädalat) ning dilemma, kas võtta majutuse rahad kaasa sulas või leppida +5% krediitkaardi maksega.

Just et kui turvaline on suuremat summat sellel saarel kaasas kanda (muidugi mitte niisama taskus päris).

Üldine arusaam olnud, et turvaline saar, turvaline riik, võrreldes näiteks Cape Town'i või üldiselt LAViga, kust eelnevalt resideerun.

Mis mulje sul hbert jäi?

Andke keegi nõu rahavahetuse kohta kui on saabumine Zanzibarile:


1) Kas võiks Eestist kaasa vahetada Dollareid või saab Eurodega ilusti hakkama?

2) Kuidas on olukord ATM'dega/valuutavahetuspunktidega lennujaamas või Pajes? Kas on Eesti kaartidega probleeme sularaha väljavõtmisel? (olemas nii MasterCard kui Visa, mõlemal kaardil nö. kõrgemad numbrid peal)

Kellelgi hiljutisi kogemusi Tansaania e-viisaga, eelkõige saabudes Zanzibarile?

Jaanuari algul lendan Johannesburgist Zanzibarile, tea kas on lihtsam/kiirem protsess see e-viisa eelnevalt teha või piiril sull lauale panna ja tempel passi?

Kas kusagilt võiks leida kõikide riikide loetelu, kellele eVisa võimaldatakse?

Väga äge reis ja hea kokkuvõte!

Olen ise selline maniakaalne planeerija, aga soovin sellest "pahest" tasapisi vabaneda, kuigi tegelt ei ole otsest põhjust. Seni 100% ise planeeritud Bulgaaria, Ukraina ja Küprose reisid on olnud meeldejäävad ja igati õnnestunud.


Olen alati teinud eeltööd just selle kallal, et mida tahaks kohe kindlasti näha, kuidas saab mingist punktist teise, mis on autorendi võimalused jne. Võimaluse korral olen alati bussipiletid või lennupiletid ja ka rendiauto ette ära broneerinud ja muidugi ka majutused.
Plaanist täitmisele läheb alati max 60-70%, see on fakt. Täielikult midagi ette planeerida ei ole vist võimalik.
Plaanide koostamine Euroopa riikidesse reisides on muidugi äärmiselt lihtne mu arust.

Samas nüüd oktoobris on tulemas pikem seljakotireis Aafrika mandrile, algusega LAV'ist, lõpetades Keenias.
Ette olen ära planeerinud nii palju, et on mõned siselennud tänu odavatele hindadele ostetud ja kindlalt olen ka natuke vabatahtlikku tööd tegemas LAVis, et natuke kulude pealt kokku hoida ja saada teatud regiooniga võimalikult hästi sinapeale.
Kuna satun ka Zanzibarile ja Keenia rannikule, siis olen sinna miskid majutuse bronnid ära teinud, kuna rahakott pole sellise pika reisi puhul kummist ja hiljem kõvasti suuremat raha maksta ei taha, aga samas saan ka alati need broneeringud vajadusel ära tühistada.

Meelega olen jätnund teatud perioodid Keenias ilma igasuguse plaanita, just veigo soovitusel, ja katsun samamoodi spontaanselt ringi kolada.

Usun, et saab olema väga kasulik reis enese arendamiseks ja mugavustsoonist väljumiseks.

Mida päev edasi, seda enam kahaneb võimalus miskit mõistliku hinnaga leida jõuludeks ja aastavahetuseks. Pigem läheb ikka tõusvas joones, paraku sellise ajaga on tegu.


Ise eelmine aasta kui sain märtsis Küprosele piletid 180EUR (LOT) jõuludeks ja aastavahetuseks, olin juba väga õnnelik.

Edu!

Jah, kehtib 30kg ka nende puhul. Uurisin ise hiljuti sama asja kuna esimene lend Riia-Stockholm on AirBalticuga

Qatar Airways'iga peaks ju ometigi istekoha valik tasuta olema. Ise võtsin hiljuti kõige soodsama variandi Riia-Johannesburg-Mombasa-Helsinki ja kus suundadel Qatari lennuk lendab, on istekohavalik hinna sees. On miski muutunud tõesti?

Nagu öeldakse, et "loll saab kirikus ka peksa"


Ise pole Rios käinud, küll aga mitmed sõbrad/tuttavad ja pole neilt ühtki nurinat kuulnud. Tuleb lihtsalt ise tark olla.
Sa ju ei lähe võõras riigis pimedas äärelinna väikestel tühjadel tänavatel välja, kindlasti mitte. Samas promenaad on hoopis teine teema, ma olen 100% kindel.
Mõtlen siinkohal seda, et kui pimedas välja minna, siis veenduda, et on piisavalt rahvast ringi liikumas ja pole päris üksi. Ise olen küll selle reegli vastu korduvalt eksinud, ka Aafrikas, aga siiani pole midagi juhtunud.

Päise päeva ajal Tallinnas võidakse sind ka paljaks röövida. Ole lihtsalt ise ettevaatlik ja tark ning selle läbi igasugused negatiivsete kogemuste võimalus oluliselt väheneb :)

Et tea kas seda aerosooli ostu võiks kaaluda juba enne reisile minekut (Aafrika) või pigem leiab kohapealt isegi parema hinnaga ja tõhusamaid?


Valeria poolt pakutud link tundub päris hea.

Aga ega ju ei olegi teemaalgataja sõnanud, et peab kõik 10 päeva tema Budapesti korteris veetma. Öeldud on, et pakkumisel majutamisvõimalus kuni 10 päeva :)

Tekkis veel üks küsimus,


Reisile minek kahekesti, aga ainult ühele reisijale ostsime priority boardingu (normaalse suurusega käsipagasi pärast).

Kas läheks läbi variant, kus saame mõlemad priority järtsust läbi minna või pigem hakatakse peedistama ja üks peab tavajärtsus seisma nagu rangetele reeglitele kohane. Ehk on kellelgi kogemust selliselt lennukile minek.

Ja ega  lõpuks pole vahet, kas ma oma priorityga seisan tavajärjekorras või mitte, peaasi, et käsipagasiga peale saab.

WizzAir Kiievist


On kellelgi kogemust, kas Zhulyany lennujaamas toimib mobiilne pardakaart?
Internetist saadud info ei ole selgelt mõistetav:

1) New opportunities for mobile boarding passes, unfortunately, are not available on Wizz Air flights — passengers who are citizens of Ukraine and other countries not in the Schengen zone will have to pass a visa check at the check-in desk as before.

2) The exception is passengers of the airline Wizz Air, who are citizens of Ukraine or other states that are not members of the European Union – they will still need to go to the front desk.

Ei saa aru, et kas erand on vaid nonEU WizzAir'iga reisijatele, või kõigile WizzAir klientidele.


Teiseks veel, kui online check-in ära teen, siis kas pardakaardi printimine võiks siiski olla Kiievi lennujaamas tasuta? Mujal vaevalt printida õnnestub..

Kahju, et Eesti sellest lainest ilma jääb. Praegu ikka täitsa jube sügisilm mõnda aega ees ootamas, nigu näha.

Tundub jah, et tegu selle sama reisibürooga (Solo East). Lehte vist uuendatud, ja ilmselgelt on tuurid Tšernobõlisse hetkel topelt huvi all seoses HBO suurepärase sarja "Cherbobyl" menu tõttu.


Meil oli 4 inimest ja grupp kokku teistega veel oli umbes 10, aga oleks mahtunud vast 16-18.
Väga kiidan ja kõik giidid head. Oleks ka seda 80€ vabalt väärt inimese kohta, kuigi ise saime 60€ (3+ inimest peaks 10% soodukat ka saama). 

Ärge eraldi privaattuuri võtke.

Huvi pärast, et millal reis toimub?

Pole see mägedes sõitmine nii hull midagi. Lihtsalt olla ettevaatlik ja mitte rutata olukordades, kus on pime nurk jne. Mägedes teed üldiselt S kurve täis ja kui mõni hull kihutama hakkab, siis ei pruugi ka enda ettevaatlikkusest küll olla, aga siiski.


Seda peamiselt käiguga pidurdamist kuulen esimest korda, aga eks mingis mõttes loogiline ka. Samas ise pole sellele kunagi tähelepanu pööranud ja on kõik okei olnud.

Kiievis, Odessas iga nurga peal tulevad sulle noored poisid/tüdrukud telefonikaartidega vastu. Üldiselt Vodafone. Ise ei ostnud ja kahetsen.


Uber jah tiri, toimib hästi ja on odav.

Endal oli viimati Odessast tulles niimoodi, et andsime korteri ära kell 12 päeval ja lennuk väljus 03:15 järgmisel päeval. Pärat seda enam niimoodi pole teinud, isegi vaid käsipagasi olemasolul. Senine kogemus näitab, et pigem on ikkagi hea, kui on tuba ka järgmiseks päevaks kuskil olemas, kui just lend ei välju enne 21:00'i. Aga eks see ole subjektiivne.

Ukrainat soovitaks ise ka. Kiievisse WizzAir odavalt ja vahel ka Nordica (otselennud) ja Kiievist bussiga Odessasse, Odessast Tallinna läbi Riia AirBalticuga näiteks.


Kiiev jättis nii kustumatu mulje, et ka see suvi tuleb sinna üks nädalavahetuse reis :)
Lennupiletid 60€ edasi-tagasi ja koha peal võib eestlane ennast finantsiliselt väga mõnusalt tunda.

Absoluutselt on õigus edasi võidelda! 

Kui oma jõuga ei õnnestu, siis soovitatakse kasutada neid vahendajaid nagu näiteks Lennuabi. Neil kogemust, kuidas see kompensatsioon kätte võidelda, edu korral võtavad muidugi paraja protsendi (oli vist 30%) aga lõppkokkuvõttes on see ikka parem, kui mitte midagi.

topsuke,

Sellega kusjuures on see, et inimesed kannatavad temperatuure erinevalt. Mina ise olen ka totaalne külmavares näiteks. Kui inimesed käivad väljas pusades või lausa t-särkides +15'ga, siis mina endiselt salli ja talvemütsiga, jopest rääkimata :D 

Samas suvel ujumas ikka käin ka selle 18kraadise veetemperatuuriga. Tuleb lihtsalt silmad kinni pigistada ja minna.