kuningas

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada. Järgmine sihtkoht: London
Reisihuviline, liitus Tripiga 10 kuud tagasi. Tahab minna:
30 meeldimist
11 postitust / 109 kommentaari
28 (4.5%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Olen uurinud seda teemat ja pigem ei soovitata oma transpordiga välismaalasel Mosambiiki minna. Tee peal pidi vahel kohtama relvastatud "patrulle", kes ainult rahalise tasu läbi sind edasi lasevad. Ka vargusega pidavat palju kokkupuudet olema, eriti valgete turistide arvelt, kes rendiautoga omapäi optimistlikult oma teed ette võtavad. Niiet peaks olema väga väga ettevaatlik.


Ka viisateema pidi selline fifty-sixty olema ja vahel paras asjaajamine. Iseasi, kas üldse oma autoga üle piiri lastakse.

Selline info vähemalt edastati mulle kohalikelt. Samas ei tasu ka võtta liigse hirmuga, proovida ikka võib, aga lihtsalt hoiatus, et Mosambiigis see korruptsiooni ja kuritegevuse teema turistide kallal väidetavalt päris tõsine.

Samas tahaks ise ka kunagi selle tee LAVist Mosambiiki ette võtta, aga eeltöö peaks olema äärmiselt korralik: milline tee, milline tollipunkt. Lõunapoolsest punktist liikumine praktiliselt võimatu kui ei oma võimekat 4x4 autot jne, veidike olen uurinud.

Niiet kui ära teete, siis tõsiselt loodan, et saate siin ikka positiivset kogemust hiljem jagada. Kulub ära see info!

tiiamand,


Lennuabi.ee on okei ja kõik sarnased tegelased küsivad samasuguse vahendustasu: 30% kompensatsioonisummast. Mina ühtegi väiksemat protsenti võtvat nn abistajat ei leidnud.

Õnneks ise nende teenust kasutama ei pidanud, vaid lennufirma reageeris ise paar kuud peale kaebust. 
(Neil on aega 60 tööpäeva vastuseks ja pärast seda kuni 4 nädalat ülekande tegemiseks).

Kompensatsiooniks on teil õigus igal juhul.

Mul sõber LAVist saatis kohalikest uudistest täna hommikul sellise lõigu:


Visa related reforms:

Cabinet also received a joint report from the Ministers of Home Affairs and Tourism respectively, on a number of visa-related reforms which will make it easier for tourists, business people and academia to come to South Africa.

The reforms include amendments to the regulations applying to foreign minors travelling to South Africa, which is expected to be gazetted in October.

Negotiations on visa waivers and relaxation of visa requirements for certain countries are also being finalised. Further details will be announced this week.'

Kes teab! Äkki on ka meile positiivseid uudiseid, lootus sureb viimasena.

"....töökoha kinnitus, et töökoht garanteeritakse"


Tuli praegu see lõik meelde. Lihtsalt huvi pärast - ei tea, mis lahendus üldse oleks, kui ei käi ei koolis ega tööl? Ongi kökk selle ühe punkti pärast?Üldse tegelt ei imestaks arvestades seda, kui rangelt viisakriteeriumeid täidetakse. 
Hetkel sellist probleemi pole, aga võib-olla selleks ajaks kui minna tahaks uuesti, siis see olukord juba on.

Ohoh, kuulge, suurepärane! 

Aitäh viite eest. See muudab ikka asja palju kergemaks ja odavamaks. Minu teada mõni aasta tagasi selline asi veel võimalik ei olnud ja pidi füüsiliselt saatkonda kohale minema. Mingi aeg oli lausa nii hull, et võeti näpujälg/-jäljed.
Vaatan, et lõiv on ka oluliselt odavamaks läinud. 2016 maksin 51 EUR selle eest. 

AiliT,
kui oled asjad korda saanud, siis jaga kogemust, et kuidas läks.

Tore, et uurisid!


Kahju muidugi, et olukord selline on. Tahaks väga tagasi minna, aga pole sugugi kindel, kas viitsin teist korda sellist jamamist kogeda viisaga. Koos sõiduga Soome (+päev seal veeta) tuleb viisa hind ikka päris krõbe ja ega Estravelgi eriti soodsamalt seda asja läbi vii.
Võttes puhtalt keskmise statistika googlest, siis mõlemad on head variandid, aga Küprosel tsipa kuivem. Mis on reaalsuses seda ei tea kunagi, aga statistika on paljulubav.

Seljakotti üldiselt ära ei korjata?

CheckMyTrip - hea ülevaade eesolevatest ja juba olnud lendudest, lennuaegade muudatustest, tõrgetest.


Currency Plus - väga mugav valuutaäpp

Uber - asendamatu taksoäpp
Yandex Taxi - vahel võimalus ka seda kasutada

Google Translate - väga meeldib see kaameraga tõlkimise funktsioon. Restoranides mugav menüüd tõlkida.

TripAdvisor - arvustuste lugemiseks, lähedal asuvate vaatamisväärsuste ja tegevuste otsimiseks ja tuuride broneerimiseks.

Booking.com ja Airbnb - majutused üldiselt läbi nende äppide

Viber ja WhatsApp olnud head vahendid suhtlemiseks kui SIMi pole viitsinud osta.

Rome2Rio - aitab hästi leida variante jõudmaks punktist A punkti B


Kuna tegu on RyanAiriga, siis kindlasti 50min vahe liiga väike.

Vastuseks siis minu eelmisele postitusele siin teemas, et juuli alguses sai esitatud Nordicale kaebus, kuna nende lennu edasilükkamise tõttu jõudsime Sofiasse 7h planeeritust hiljem. Nüüd sain siis lõpuks vastuse ja tundub, et LOT lahendab Nordica asju ka kompensatsiooniküsimustes. Igatahes vastus tuli positiivne:

"Taking into consideration all the circumstances related to your travel the decision to grant you compensation in the amount of EUR 250 has been taken."


Ei märkinud suures kiirustamises isegi mingeid viiteid seadustele ja kartsin, et see võib kätte maksta ja oleks sellisel juhul Lennuabisse pöördunud, aga õnneks sai ise asjad ära aetud ning üks "tasuta" lend jälle kirjas.

Kas seda check in lauas mitte ei anta ära kohe?

Tore lugemine hommikukohvi kõrvale, tundub põnev sihtkoht reisiks! Ilmselt ilma vene keele oskuseta ei saaks hakkama?

Pole tänu väärt. Kui veel küsimusi, anna teada :) Head reisi!

bosser,


päris keeruline on välja tuua asju, mida oleks teisiti teinud kuna jäin ise kõigega super rahule. Kui laskuda pisidetailidesse, siis võib-olla oleksin tahtnud rohkem aega veeta Svaasimaal ja näpistada ühe päeva Mabalingwest ja Mount Shebast, et siis 3 päeva asemel 5 päeva Svaasimaal veeta, tõsiselt mõnus kant üübersõbralike inimestega.
Muidugi oleks tahtnud kõvasti rohkem veel näha, aga kuna see on siiski suur riik ja kiirustatud reis ei ole mõnus reis, siis tuleb ülejäänud kohad avastada tulevastel reisidel.

Kuna mul elab seal tuttav, siis oli auto ja korralduslik pool väga lihtsaks tehtud. Samas ei kujuta väga ette pikemat aega LAVis ilma autota. Rendikaid on palju, teed on korralikud ja need rendihinnad ei tohiks kuigi kallid ka olla, seega julgustan auto rentida. Johannesburgis ise üle 2-3 päeva ei viitsiks olla. Samas võite ka suhelda hotelliga ja vaadata mis nad pakuvad, aga safaris vähem kui 2 päeva ei soovita küll veeta. Olla seal looduse keskel 3-5 päeva on ikka teine tera ja saab võrratu kogemuse.

Helsingi saatkonnas oli mul tõesti selline juhus, et üks mustanahaline töötaja oli hästi sõbralik, aga kuidagi ebakompetentne ja kui ta kutsus mingi vanema naisterahva abiks, siis see oli kui püha viha täis iga asja peale ja sajatati ülbelt iga küsimuse peale.
Nüüd aega möödas ja ehk on mõni uus töötaja või satud parema päeva peale. Lõpuks õnneks sain ikka oma viisa kätte, aga oli suht palju asjaajamist.

Üldsegi väga häiritud olen faktist, et Balti riigid pole veel suutnud saada viisavabadust LAVi. Pea kõik Schengeni viisa riigid saavad sinna reisida 90 päeva viisavabalt, isegi Venemaa... Loodan, et lähiaastatel see poliitika muutub kuna tahaks väga tagasi minna, aga samas ega see viisa kadalipp ka mind ei takistaks, lihtsalt tüütu ja kulukas.

Kuna vahepeal edastati huvi reisikirja vastu sõnumi kaudu, siis uuendasin linki ja panin materjali vähe mugavamasse keskkonda. Ehk läheb kellelgi veel vaja või on huvi :) Link esimeses postituses.

Annab ikka otsida Eestis restorani, kus prae eest peaks üle 30 või isegi üle 20 euri maksma..

Hästi, ei ole siis vist mõtet midagi ette broneerima hakata.

Keegi hiljuti käinud Larnacas ja rentinud autot?

Netis valikuid palju, aga ehk kellelgi isiklik kogemus mõne firmaga olemas ja oskab soovitada.

Kogun natukene ideid. Ühistranspordi ühendus on Küprosel päris hea, aga kui leiab mõne sobiva pakkumise, siis autoga paar päeva ringi uhada annaks rohkem vabu käsi. Minek detsembris.

Jah just täpselt.


Kui võimalik (limiteeritud arv), siis võta Priority 8EUR eest. Kui priority enam saadaval pole, siis on käsipagas 10EUR. Neid osta saad RyanAir kodulehel oma broneeringu alt.

Peaks mainima, et ülimalt nõme käik RyanAir'i poolt. Mingit boardimise kiirust nad küll sellega ei tõsta.

Üldiselt ikka midagi leitakse jah. Viimane kord jäime 8h sihtkohta hiljaks, aga vähemalt sai kohale ja isegi Turkish Airlines peale suudeti meid panna.


Kõik on sõltuv. Ära ette pabista - selliseid asju ei saa kunagi ette näha, kuigi ausaltöeldes on endal ka Nordica suhtes vaikselt kannatus katkemas ja pigem üritan neid vältida.

Seda on väga raske niimoodi öelda. Olen näinud 12h varem tühistamisteadet lennujaama kodulehel osadel lendudel, aga endal on üldiselt olnud ikka nii, et antakse teada vahetult enne lennu väljumisaega edasilükkamisest/tühistamisest.

Lugesin ka sellist tingimust, et peab olema ravikindlustus reisiperioodiks kohustuslikus korras. Enamasti niikuinii reisikindlustus tehakse, aga nii igaks juhuks mainin.

Kas seda ka reaalselt kontrollitakse, ei oska öelda. Lendame ise ka nädala pärast Ukrainasse ja eks siis saab teada.

Tänan info eest!


Vahetan lennujaamas väiksema osa, et katta ka transfeer. Ja kuna transport viib Maidani juurde, siis loodan, et seal leiab häid vahetuspunkte juba küllaga.