kuningas

Suur reisihuviline, kes päris nii paljudesse kohtadesse veel pole jõudnud, kui sooviks, aga suurem maailma avastamine on alles ees! ideaalis tahaks aastas vähemalt kahte sihtkohta külastada. Järgmine sihtkoht: augustis Kiiev teist korda! Sügisel suurem tripp Lõuna-Aafrika Vabariik, Tansaania, Keenia
Rändur, liitus Tripiga 1 aasta tagasi. Tahab minna:
56 meeldimist
13 postitust / 176 kommentaari
31 (5%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Aga ega ju ei olegi teemaalgataja sõnanud, et peab kõik 10 päeva tema Budapesti korteris veetma. Öeldud on, et pakkumisel majutamisvõimalus kuni 10 päeva :)

Tekkis veel üks küsimus,


Reisile minek kahekesti, aga ainult ühele reisijale ostsime priority boardingu (normaalse suurusega käsipagasi pärast).

Kas läheks läbi variant, kus saame mõlemad priority järtsust läbi minna või pigem hakatakse peedistama ja üks peab tavajärtsus seisma nagu rangetele reeglitele kohane. Ehk on kellelgi kogemust selliselt lennukile minek.

Ja ega  lõpuks pole vahet, kas ma oma priorityga seisan tavajärjekorras või mitte, peaasi, et käsipagasiga peale saab.

WizzAir Kiievist


On kellelgi kogemust, kas Zhulyany lennujaamas toimib mobiilne pardakaart?
Internetist saadud info ei ole selgelt mõistetav:

1) New opportunities for mobile boarding passes, unfortunately, are not available on Wizz Air flights — passengers who are citizens of Ukraine and other countries not in the Schengen zone will have to pass a visa check at the check-in desk as before.

2) The exception is passengers of the airline Wizz Air, who are citizens of Ukraine or other states that are not members of the European Union – they will still need to go to the front desk.

Ei saa aru, et kas erand on vaid nonEU WizzAir'iga reisijatele, või kõigile WizzAir klientidele.


Teiseks veel, kui online check-in ära teen, siis kas pardakaardi printimine võiks siiski olla Kiievi lennujaamas tasuta? Mujal vaevalt printida õnnestub..

Kahju, et Eesti sellest lainest ilma jääb. Praegu ikka täitsa jube sügisilm mõnda aega ees ootamas, nigu näha.

Tundub jah, et tegu selle sama reisibürooga (Solo East). Lehte vist uuendatud, ja ilmselgelt on tuurid Tšernobõlisse hetkel topelt huvi all seoses HBO suurepärase sarja "Cherbobyl" menu tõttu.


Meil oli 4 inimest ja grupp kokku teistega veel oli umbes 10, aga oleks mahtunud vast 16-18.
Väga kiidan ja kõik giidid head. Oleks ka seda 80€ vabalt väärt inimese kohta, kuigi ise saime 60€ (3+ inimest peaks 10% soodukat ka saama). 

Ärge eraldi privaattuuri võtke.

Huvi pärast, et millal reis toimub?

Pole see mägedes sõitmine nii hull midagi. Lihtsalt olla ettevaatlik ja mitte rutata olukordades, kus on pime nurk jne. Mägedes teed üldiselt S kurve täis ja kui mõni hull kihutama hakkab, siis ei pruugi ka enda ettevaatlikkusest küll olla, aga siiski.


Seda peamiselt käiguga pidurdamist kuulen esimest korda, aga eks mingis mõttes loogiline ka. Samas ise pole sellele kunagi tähelepanu pööranud ja on kõik okei olnud.

Kiievis, Odessas iga nurga peal tulevad sulle noored poisid/tüdrukud telefonikaartidega vastu. Üldiselt Vodafone. Ise ei ostnud ja kahetsen.


Uber jah tiri, toimib hästi ja on odav.

Endal oli viimati Odessast tulles niimoodi, et andsime korteri ära kell 12 päeval ja lennuk väljus 03:15 järgmisel päeval. Pärat seda enam niimoodi pole teinud, isegi vaid käsipagasi olemasolul. Senine kogemus näitab, et pigem on ikkagi hea, kui on tuba ka järgmiseks päevaks kuskil olemas, kui just lend ei välju enne 21:00'i. Aga eks see ole subjektiivne.

Ukrainat soovitaks ise ka. Kiievisse WizzAir odavalt ja vahel ka Nordica (otselennud) ja Kiievist bussiga Odessasse, Odessast Tallinna läbi Riia AirBalticuga näiteks.


Kiiev jättis nii kustumatu mulje, et ka see suvi tuleb sinna üks nädalavahetuse reis :)
Lennupiletid 60€ edasi-tagasi ja koha peal võib eestlane ennast finantsiliselt väga mõnusalt tunda.

Absoluutselt on õigus edasi võidelda! 

Kui oma jõuga ei õnnestu, siis soovitatakse kasutada neid vahendajaid nagu näiteks Lennuabi. Neil kogemust, kuidas see kompensatsioon kätte võidelda, edu korral võtavad muidugi paraja protsendi (oli vist 30%) aga lõppkokkuvõttes on see ikka parem, kui mitte midagi.

topsuke,

Sellega kusjuures on see, et inimesed kannatavad temperatuure erinevalt. Mina ise olen ka totaalne külmavares näiteks. Kui inimesed käivad väljas pusades või lausa t-särkides +15'ga, siis mina endiselt salli ja talvemütsiga, jopest rääkimata :D 

Samas suvel ujumas ikka käin ka selle 18kraadise veetemperatuuriga. Tuleb lihtsalt silmad kinni pigistada ja minna.

Kas viimaste uudiste taustal oleks Revolut kaardi tegemine  siiski turvaline?


Tundub hea asi reisimisel, aga iseasi, kuidas käitutakse ja mis toiminguid tehakse kui ettevõttel päris hästi ei lähe?

As of February 2019, the company claimed to have over 4 million users.[13] That same month, an expose of the company's employment practices and culture was published by Wired. This found evidence of unpaid work, high turnover and employees being ordered to work weekends to meet performance indicators.[14]

In March 2019, it was revealed the company's Chief Financial Officer had quit, following allegations of compliance lapses.

Apartment-hotell, ehk ruumideks on (stuudio)korterid (ehk siis üldiselt olemas ka köök, kus saab ise sööki valmistada), mitte klassikaline hotellituba, kus vaid magamistuba ja dushiruum.

Kui Riiast läheb lend tööpäeval kell 18:30, siis mis kellaks umbes võiks arvestada, et jõuaks bussiga bussijaama ja sealt ühistranspordi/taksoga lennujaama sõita?


Ühesõnaga, kaua võtab bussijaamast lennujaama sõit, on kellelgi kogemusi nii ühistranspordi kui taksoga ehk.

Sa ei saa võrrelda lennufirma enda kodulehekülge ja vahendajat.

Lennufirma kodulehelt (British, Finnair, Lufthansa jne) ostmine on alati kõige turvalisem ja läbipaistvam variant.
Vahendajad (Tickets.ee, BudgetAir) on aga omamoodi komplikatsioonidega (lennuplaani muudatustest teadaandmine, nimevahetused jms on vähe problemaatilisem), aga samas vahel saab neilt pileteid oluliselt odavamalt ja kui mingeid suuremaid bläkke pole, siis kõik üldjoones sujub, nagu olen aru saanud.

Kuulnud olen head BudgetAir'i kohta, aga ise siiamaani alati otse lennufirma enda kodukalt ostnud.

Väga positiivne :) 

Siis lähen rahuliku südamega ja maksan selle 30€ nõustamise eest.
Endal ongi just mure, et kuna pikem reis, siis oleks hea koos arstiga nuputada välja plaan, et päris 3 kuud järjest ei peaks organismi selle keemiaga kulutama vaid vahepeal teatud piirkondades ehk ka paus võtta.

Küsiks sellist asja, et kui adekvaatsed on Eestis teie hinnangul reisimeditsiini nõustamised? Kes on käinud, võiks teada anda.


Kui ikka lihtsalt sellel põhjusel kirjutatakse malaaria tabletid välja, et "ahaa külastad Tansaaniat ja Keeniat", siis on asi liiga üldine.
Või ikka süübitake ka ajaperioodi ja külastatavatesse regioonidesse?

Mina toon kaasa kruuse. Tavalisi. Praegugi selle postituse kirjutamise ajal joon kohvi Bulgaaria kruusist näiteks :)


Samuti meeldib killukesi loodusest kaasa vedada. Näiteks Küproselt sai toodud flamingode roosasid sulgi, merekarpe, paar veidrat piklikku käbi ja sidruni puu otsast (mis nüüdseks muidugi ära söödud).

Sõltuvalt riigist lisaks kruusile ka mõni muu huvipakkuvam ese. Aga ega ma ausaltöeldes selle kruusitraditsiooni jätkamises liiga kindel pole. Seni, kuni võimalik, siiski proovin alati kaasa osta.

Kas keegi on hiljuti reisinud Aafrikas ja ostnud kohapealt malaariatablette? Kas on endiselt käsimüügis?

2016 polnud probleemi ja sai väga odavalt võrreldes praeguste hindadega meie apteekidest.

Andromeeda, äkki oskad natukene kommenteerida värskelt tulnuna. Kas 100EUR per nädal elab Sansibaril ära? Mõtlen just söögid-joogid. 

Matemwes peab vist rohkem restoranidele panustama, aga nii palju kui infot kogunud, peaks nii Stone Townis, Pajes kui Nungwis ka odavamaid toitumisvõimalusi leiduma, aga üleüldiselt pole ikkagi hindadest korralikult aimdust saanud.

Oh issand, tõesti. Täiesti idioot olen.

Viisin nüüd ennast korralikult Schengeni riikidega kurssi ja tõesti Bulgaaria ja Küpros pole veel osa Schengenist, küll aga varsti varsti ilmselt.
Üllatav, aga jälle targem.

Kusjuures see turvakontroll Varssavis on tõesti täiesti müstika. Ei saa aru, mille alusel see toimub.

Bulgaariast tulles oli mingi megapõhjalik uus turvakontroll ja ka Küproselt tulles pidi sama kadalipu läbima. Euroopasisestel lendudel pole teistes lennujaamades sellist kogemust olnud.