Reisid Taisse? Võta sularaha kaasa!

Tai

Tai teemasid kajastav internetiportaal ThaiVisa.com andmetel on Tai võimud hakanud viimasel ajal riiki saabujaid piiril senisest põhjalikumalt kontrollima. Eelkõige seisneb see pikka aega kehtinud nõude tõestada piiril reisiks piisavate rahaliste vahendite olemasolu senisest rangemat juurutamist.

Nagu võib lugeda ThaiVisa.com foorumist, võidakse riiki mitte lubada, kui reisijal pole ette näidata vähemalt 20 000 Tai baati (bahti) ehk ~514€ ulatuses sularaha. Sellise nõude eesmärgiks on tõhusamalt võidelda Tais levima hakanud begpackerlusega ehk sellist sorti backpackeritega, kes elatavad end Tais tänavamuusikuna või muude esinemiskunstidega raha teenides.

Riiki lubamise või mittelubamise otsustab Tai piiriametnik, kuid tavalist turismireisile saabujat sularaha osas ilmselt eraldi kontrollima ei hakata. Küll aga võetakse lähema vaatluse alla need reisijad, kelle riiki saabumise motiivides on põhjust kahelda. Nende hulka kuuluvad näiteks inimesed, kelle passis leiab hulganiselt sisenemistempleid või kes saabuvad riiki ED ehk haridusviisaga.

Eesti kodanikele on lennukiga saabudes Tai Kuningriigis turismi eesmärgil viibimine viisavaba kuni 30 päeva tingimusel, et reisija on võimeline dokumentaalselt tõendama kavatsust osutatud ajavahemiku järel riigist lahkuda. Juhul, kui Tai Kuningriiki sisenetakse maismaad pidi või meritsi, on viisavaba viibimise periood kuni 15 päeva. Vastavalt Tai Helsingi saatkonna veebilehel olevale infole kehtib viisavabade riikide, sh. Eesti, kodanikele nõue tõendada reisiks piisavate rahaliste vahendite olemasolu 10 000 baati (257€) ulatuses inimese ja 20 000 baati (514€) pere kohta. Kuigi see nõue on kehtinud juba pikemat aega, on seda reaalselt rakendatud väga harva.

Teadaolevalt peaks rahaliste vahendite tõendamiseks sobima kõik suuremad valuutad, s.h. euro. On andmeid, et kohati on rahuldanud ka krediitkaartide näitamine, kuid kui soovitakse näha sularaha, siis näiteks Bangkoki Suvarnabhumi ja Don Mueangi lennujaama immigratsioonis sularahaautomaate pole ja peale piiri asuva ATM-i juurde ei eskordita.

Kokkuvõttes, tõenäosus, et Tai piiril võidakse küsida näha sularaha, on varasemast suurem, kuid ei tohiks valdavat enamust reisijaid puudutada. Veidi suurema koguse sularaha kaasavõtmise peale sageli ei tulegi, sest sularahautomaadi külastamine osutub enamasti kõige mõttekamaks ja probleemivabamaks kohaliku raha hankimise viisiks. Tai puhul tasub igaks juhuks sularaha kaasavõtmist nüüdsest siiski meeles pidada.

Ja veel. Tais on hetkel arutusel kohustusliku reisikindlustuse sisseviimise nõue kõikidele Taisse reisivatele turistidele. Paljud Tais arstiabi vajanud puhkajatest ei suuda tekkinud raviarveid tasuda ja aina suuremate turisminumbritega riigile läheb see aastas maksma vähemalt 3 miljardit baati ehk 77 miljonit eurot. Kuna adekvaatse reisikindlustuse olemasolu on mõistlik ka ilma otsese kohustuseta, tasub see enne reisi kindlasti ära teha.

Siin tripis on väidetud et ka mööda maad Taise tulles saab 30 p. viisa.