Reisiidee – maailma kõige valgema liivaga rand

Sydney
Austraalia

Kui arvasid, et maailma kõige valgema liivaga rand asub kusagil Prantsuse Polüneesias või hoopis Kariibi mere saartel, siis selle tegelik asukoht võib mõnevõrra üllatada. Selle otsinguil tasub nimelt vaadata hoopis Austraalia poole.

Foto: Flickr

Guinessi rekordite raamatus maailma kõige valgema liivaga rannaks tunnistatud Hyams Beach pole maailmas eriti tuntud, kui võrrelda kasvõi sealsamas Austraalias asuva rohkelt pildistatud Whitehaven Beachiga (loe ja vaata sellest siin). Jervis Bay ääres asuv Hyams Beach on suurematest arendustest pääsenud tänu sellele, et see asub korraga kahe rahvuspargi - Jervis Bay rahvuspargi ja Booderee rahvuspargi – territooriumil. Tänu asumisele kaitsetsoonis polegi tegemist päris tüüpilise kuurortiga.


Foto: Flickr

Pikal Hyams Beachi rannaribal pole liiga palju maju, neist enamus on peredele kuuluvad bed and breakfast tüüpi võõrastemajad, mis võivad olla parajalt rustikaalsed, aga vahest pakkuda ka mugavusi, mida leiab muidu vaid luksushotellides. Kui suvi ja koolivaheajad välja arvata,näeb Hyams Bays ja teistes selle läheduses asuvad randades (Nelsons Beach, Murrays Beach, Collingwood Beach, Honeymoon Bay, Green Patch Beach) vaid mõõdukal arvul külalisi.


Foto: Flickr

Lumivalge liiva ja kristallselge vee kõrval võib Hyams Bays nautida loodust nii merel kui maal. Sukeldujad ja snorgeldajad näevad suure tõenäosusega delfiine, varahommikused saabujad võivad kohata rannas ringi vaatavaid kängurusid. Lisaks kängurudele elavad kaitsealadel muuhulgas ka opossumid, vombatid ja mitmesugused papagoid.


Foto: Flickr

Hyams Beach asub nii Sydneyst kui Canberrast umbes 3-tunnise autosõidu kaugusel. Sõit Sydneyst Jervise lahe äärde kulgeb mööda maaililist Grand Pacific Drive'i.

Lõpumärkus: kui otsite Guinessi rekordite raamatust infot maailma kõige valgema liivaga ranna kohta, siis seda te ilmselt ei leia. Maailma kõige valgemat liiva polegi ametlikult valitud ning siin on tegemist järjekordse linnalegendiga, mis on aga üllatavalt hästi levinud. Niipalju, kui jälgi õnnestus ajada, sai see arvatavasti alguse tänaseks internetist mahavõetud The Sydney Morning Heraldi artiklist. See muidugi ei tähenda, et liiv Hyams Beachis tõepoolest polekski erakordselt valge ja ei krudiseks jalge all.