Reisiidee: Miami Automuuseum

Miami
  1. aastal pöörduti inglase Peter Nelsoni poole palvega kasutada tema MG TC-d (Inglismaal perioodil 1945–1950 toodetud kahekohaline sportautomudel) ühes tollases teleseriaalis. See viis mehe mõttele asutada automuuseum, mis keskendukski telest ja filmilinalt tuttavate sõidukite kogumisele. Muuseum avati 1. mail 1989 Loode-Inglismaal Keswickis, kuid suleti 2011. aasta mais.

Üsna pea selgus, et pea kõik autod on müüdud Ameerika kinnisvaraarendajale ja kollektsionäärile Michael Dezerile. Dezer viis kollektsiooni Ameerikasse, avades Cars of the Stars autonäituse oma Miami Automuuseumis. Muuseum on jaotatud üheksaks väljapanekuks kokku rohkem kui 1000 autoga rohkem kui 23000 ruutmeetril. Külastajad näevad Ameerika autosid kõikidest ajajärkudest, haruldasi Euroopa autosid, sõjaväeautosid, elektriautosid, mikroautosid, klassikalisi mootorrattaid ning jalgrattaid. Miami automuuseumis asub ka maailma suurim Vespade kollektsioon.

Näiteks võib Miami automuuseumis näha näiteks selliseid filmidest ja teleseriaalidest tuttavaid autosid:

Filmis "Grease" kasutatud 1948. aasta Ford
Filmis "Indiana Jones ja viimane ristiretk" kasutatud BMW mootorratas
1959 Cadillac filmist "Tondipüüdjad" (Ghostbusters) (koopia)
Ford Anglia 105E filmist "Harry Potter ja saladuste kamber"
Mõlemad säilinud A-tiimi GMC vanid
Knight Riderist tuttav KITT
Batmobiilid erinevatest Batmani filmidest
Filmist "Tagasi tulevikku" kasutatud 1981. aasta De Lorean DMC-12 (koopia)
Mr. Beani Austin Mini originaal
Ferrari Miami Vice´ist
Herbie Volkswagen Beetle samanimelisest filmideseeriast

Seoses James Bondi 50. aastapäevaga on Miami Automuuseumis väljas ka suur kollektsioon James Bondiga seotud autosid, tulirelvi, mootorrattaid, allveelaevu, helikoptereid, paate ning kõikvõimalikke Bondi vidinaid. Muuhulgas leiab sealsest kollektsioonist kuldse relva (1974. aasta filmist "Mees kuldse relvaga"), 1995. aasta Bondi filmis "007 ja Kuldsilm" kasutatud vene tanki T-55, lisaks kuuele Aston Martini mudelile ka Lotus Espriti, Toyota 2000GT ja BSA mootorratta.

Terve kollektsiooni vaatamiseks tuleb täiskasvanul lunastada 40 dollarit, lapsel (kuni 12-aastased) 10 dollarit maksev pilet. Alla 5-aastased pääsevad sisse tasuta. Muuseum on lahti iga päev 10:00 kuni 18:00. Muuseum asub Põhja-Miamis, umbes 13 miili Miami Beachilt.

Lühiülevaate muuseumist saab allolevast videost:

Käidud! Ja tänud Veigole, kes selle idee mulle andis.
Mul on mees suur-suur Ameerika autode fänn, seega oli selge, et kui enne just lõppenud Peruu-Ecuadori reisi paar päeva Miamis oleme, saab seal ära käidud.
Kohale saada on lihtne - downtownist otse ühe bussiga ca tund sõita, Miami beachilt on vaja 2 bussi. Hiigelsuur näitus - no vähemalt minu jaoks.. Autosid palju, ruumi vähe, seega igale autole päris ümber jalutama ei pääsenud. Meie võtsime vaid American Classic näituse, maksis 25 USD nägu ja selle eest nägi mitu-mitu saali neid tõelisi iludusi varasemast ajast, lisaks tsiklid, jalgrattad, vanem sõjatehnika ning veel eraldi saal muid autosid Euroopast (esindatud olid ka "maanteemuhk", Moskvitš ja mõned teised vanemad Vene autod. Väga rahulik oli ka, sest külastajaid oli vaid paar peale meie.
Igatahes jäin minagi rahule, Andresest rääkimata.. Tema oleks sinna vist jäänudki... :)