Reisiidee: Segovia akvedukt

Umbes 100 km Madridist loodes Segovias leiab ühe kõige paremini säilinud Rooma aegse akvedukti. Selle ehitamise aeg oli pikka aega mõistatuseks, kuid kõik märgid viitavad, et see ehitati 1. sajandil. Akvedukti abil varustati Segoviat, mis roomlaste ajal kasvas oluliseks linnaks, 17 km eemal asuva Frío jõe veega.

Segiovia akvedukti teeb veelgi imelisemaks asjaolu, et see on ehitatud täielikult ilma tsemendita. Ilmselt oli selle põhjuseks tsemendi tegemiseks vajaliku lubjakivi nappus piirkonnas. Samas võib just see olla iroonilisel kombel põhjuseks, miks akvedukt on tänaseni sedavõrd hästi säilinud. Kuna ehituse struktuur oli tsemendi puudumisel piisavalt elastne, elas see väiksemad maavärinad kenasti üle.

Nii kujutab Segovia akvedukti ehitust ette kunstnik (Segovia Linnamuuseum)

Segovia akvedukt on ehitatud umbes 20 400 graniitplokist. Suurimad neist kaaluvad 2 tonni, 1 tonnised kiviplokid on akveduktis tavalised.

Foto: Flickr

Täna on UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja kuuluv akvedukt Segovia peamine turismiatraktsioon, selle leiab ka linna vapilt.

Google Street View

Fotod: Vikipeedia ja Pixabay

Vaata ka: Reisiidee – maailma suurim tellistest ehitatud sild

Ettepanek:

Kuna siin foorumis on arvestataval määral (hetke seisuga 109 tk.) sisukaid reisiideid (mis on väga tervitatav), siis äkki oleks hea mõte need teemad kokku koguda ja luua uus rubriik spetsiaalselt nende jaoks?

Rangelt võttes ei ole tegu ju uudistega, millises rubriigis nad praegu on, segamini teiste, ajakohaste uudiste ja teadetega.

Omaette rubriigis olles oleks nad kasutajate jaoks ehk ka lihtsamini leitavad.

Omalt poolt tänud nende ideede esitajatele ja foorumi jaoks vormistajatele. Mitmel korral on reisil olles tulnud kasuks.

Need on kõik leitavad rubriigis nimega Reisiideed. Saab uudiste otsingus seda rubriiki valida, aga lihtsam on vist nii, et lihtsalt vajutad näiteks selle uudise/reisiidee pealkirja all "Reisiideed".

Tänud juhise eest. Sealtkaudu ei ole tõesti proovinud.