Ryanairi ja Wizz Airi uus võitlustander - Veneetsia

Odavlennufirmad Ryanair ja Wizz Air tegutsevad enamasti veidi erinevatel turgudel – kui Ryanair vaatab eelkõige Lääne-Euroopa reisijaid, siis Wizz Air on olnud traditsiooniliselt Kesk- ja Ida-Euroopa suunitlusega (viimasel ajal tegutsedes aktiivselt ka Abu Dhabis). Aeg-ajalt need kaks lennufirmat ikkagi põrkuvad samades lennujaamades ja tulemuseks on korralik hinnasõda. Klassikaliseks näiteks on Viin, kuhu sõdimise tulemusena saab kohati väga odavalt. Või siis viimasel ajal Rooma ja Napoli, kuhu Tallinnast lendavad nii Wizz kui Ryanair (Roomas küll erinevad lennujaamad).

Nüüd on Ryanair ja Wizz mõlemad võtnud nõuks avada kevadise lennuplaani avanedes märtsi lõpus 2022 lennubaasid Veneetsias. Seejuures Wizz Air käivitab sealt liini ka Tallinnasse.

Wizz Airi lende Veneetsiast hakkab teenindama kaks Airbus A321neo lennukit, Ryanair suunab Veneetsiasse kolm veidi kurja kuulsusega Boeing 737 MAX 8200 lennukit.

Kel seiklushimu rohkem, võib leida Veneetsia kaudu päris huvitavaid sihtkohti nii Euroopas kui Euroopast väljas.

Kuhu Ryanair ja Wizz Air Veneetsiast lendavad?

Ryanairi uued sihtkohad Veneetsiast (NB! Kaardil on ainult need sihtkohad, kuhu lennatakse Veneetsia lennubaasist).

Wizz Airi sihtkohad Veneetsia lennubaasist.

Wizz Air avab Veneetsia - Tallinn liini 4. märtsil 2022 ja tegemist peaks olema aastaringse liiniga, kuigi Wizz Airi puhul ei tea kunagi ette üle kahe nädala.

Wizz Airi ja Ryanairi liinid Veneetsiast ei kattu, kuid ilmselt on vaid aja küsimus, kui kattuvus hakkab tekkima.