Ryanairi uus pagasipoliitika (täiendus)

Ei, ei jõua kuidagi Ryanairi pagasipoliitikas järge pidada. Muutused on pea sama kiired, kui uudised Vabaerakonna juhatuse koosseisu muudatustest või uute ökoloogiliste parteide moodustamise kohta.

Augusti lõpus saabus uudis, et suurema käsipagasi (ehk üldjuhul see pisem ratastega reisikohver) muutub Ryanairi pardal tasuliseks (loe selle kohta pikemalt Trip.ee uudisest).

Ryanairi uue käsipagasi poliitika kohaselt maksab alates 1. novembrist kuni 10 kg pagasi pardalevõtmine 8€, kui see on tehtud broneerides või 10€, kui see lisatakse pärast broneeringu tegemist (check-innis ja väravas on see veelgi kallim).

Kes soovib Ryanairi lennule siiski kaasa võtta suuremat sorti käsipagasi, siis odavaimaks lahenduseks on osta eelisjärjekorras pardaleminek (priority boarding), mis maksab 6€ (pärast broneerimist 8€). Priority boardingu saavad osta maksimaalselt 95 inimest (Ryanairi Boeingutes on kokku 189 istekohta)

Jah, Ryanairi uus pagasipoliitika jääb kehtima, kuid odavlennufirma on otsustanud teha teatavaid mööndusi.

Kui sa broneerisid non-priority pileti enne 31. augustit, mis on reisimiseks pärast 1. novembrit 2018, siis käsipagas kuni 10 kg on pardalevõtmiseks tasuta.

Asi läks vist veidi juriidiliseks, sest reisitingimuste muutmine peale piletiostu Euroopa õigusruumi väga hästi ei sobi.

Umbes 50 000 reisijat, kes on Ryanairi lennu broneerinud ja maksnud eelisjärjekorraga pardalemineku (priority boarding) eest, saavad makstud raha tagasi. Eelisjärjekorras pardalemineku õigus säilib sellegipoolest.

Allikas: The Guardian