Ryanairi uus pagasipoliitika – suurem käsipagas tasuliseks

Ryanair muudab sel aastal pagasipoliitikat juba teist korda. Alates 1. novembrist 2018 saab tasuta pardale võtta vaid väiksema koti isiklike asjadega, suurema käsipagasi kaasavõtmine muutub tasuliseks.

Euroopa suurima odavlennufirma praegune pagasipoliitika lubab pardale võtta ühe väiksema, eesoleva istme alla mahtuva koti (mõõtudega 35cm x 20cm x 20cm) ja kuni 10 kg kaaluva pagasiühiku (mõõtudega 55cm x 40cm x 20cm), mille saab väravas tasuta hoiule anda.

Alates 1. novembrist maksab samades mõõtudes kuni 10 kg pagasi pardalevõtmine 8€, kui see on tehtud broneerides või 10€, kui see lisatakse pärast broneeringu tegemist. Lennujaama check-innis maksab kuni 10 kg suuruse käsipagasi lisamine juba 20€, väravas aga 25€. Sisuliselt tähendab see, et tasuta pagasi limiite kärbitakse 2/3 – kui rääkida liitrites, siis senise 58 liitri asemel saab tasuta kaasa võtta 20 liitrit.

Ryanair väidab, et kõike seda tehakse pardalemineku kiirendamiseks, mitte kasumi teenimise eesmärgil. Lennufirma on korduvalt olnud kriitiline reisijate suhtes, kes kasutavad kõikvõimalikke mooduseid, et pagasitasudest kõrvale hiilida.

Siiski, halbade uudiste kõrval leiab ka midagi positiivset. Tasuta pardale võetava käsipagasi lubatud mõõtmed on alates novembrist 43% suuremad. Senise 35 x 20 x 20cm asemel võib see olla mõõtudes 40 x 20 x 25cm, kuid endiselt, see peab mahtuma eesoleva istme alla.

Kes soovib Ryanairi lennule siiski kaasa võtta suuremat sorti käsipagasi, siis odavaimaks lahenduseks on osta eelisjärjekorras pardaleminek (priority boarding), mis maksab 6€ (pärast broneerimist 8€). Tuleb siiski märkida, et priority boardingu saavad osta maksimaalselt 95 inimest (Ryanairi Boeingutes on kokku 189 istekohta).

Ryanairi kinnitusel puudutab muudatus umbes 40% reisijatest, sest 30% juba ostab eelisjärjekorras pardalemineku ja teine 30% lendabki väikese käsipagasiga. Neil, kellel on ostetud Ryanairi pilet lennule, mis toimub pärast 1. novembrit ja soovivad kaasa võtta suurema käsipagasi, on kaks võimalust: taotleda piletiraha täies ulatuses tagasi või soetada 8€ eest priority boarding.

Kuna Wizz Air kipub pagasipoliitika osas Ryanairi jäljendama, siis võib eeldada, et varsti tuleb sama sisuga uudis ka neilt.

Allikas ja lisainfo: Ryanair.com

Tuli ka Wizz Air'i poolne muudatus ära.

Neil siiski vähe mõistlikumad tingimused:

wizz tundub ju vastupidi tingimusi parandanud olevat, mitte piiranguid lisanud? Vanasti oli minumeelest neil tasuta ainult väike käsipagas?

norsu,


nii palju kui viimasel ajal Wizziga kogemusi, siis ikka 10kg käsipagas alati tasuta olnud ja mitte mingit limiteerimist pardale võtmisel.
Niiet tundub, et nad on muutnud tõesti ainult seda, et igal juhul pardale saad võtta 40 x 30 x 18 cm small bagi, aga 55 x 40 x 23 cm käsipagasi siis check-in'is ära andma, kui just Priority pole juurde ostnud.

Ma siiski oletan, et tavalisi seljakotte nad ei hakka ära võtma, isegi kui ei mahu sinna 40 x 30 x 18 cm sisse.

Mingi aeg oli nüüd suurem käsipagas ka hinnas, aga nüüd läheb uuesti tasu alla.

Kui ära annad, siis on ikkagi tasuta ju

Paar aastat tagasi Wizziga lennates oli neil ikkagi vähegi suurem käsipagas tasuline. Läptopi koti suurus umbes oli tasuta. Seega kui vahepeal oli lõdvem poliitika siis nüüd tagasi endise praktika juurde.

Ma olen täiesti segaduses. 

Ehk kui ma võtan 10kg kohvri veel lisaks ja 8 euri eest priorityt ei osta, siis pean maksma 25 eurot oma 10kg kohvri eest?