trip-krainetrip-ukraine-dark

Saksamaal saab suvel sõita 9 eurose kuupiletiga

Saksamaa föderaalvalitsus otsustas energiahindade tõusu taustal inimesi kuidagi rõõmustada ja tulemuseks on otsus pakkuda kolmel suvekuul – juunist kuni augustini – võimalust reisida kohalikus transpordis 9 eurot maksva kuupiletiga. 9 eurone pilet kehtib üle terve riigi ja seda saavad osta ka välismaalased. Sellise hinnaga piletit saab reisimiseks kasutada alates 1. juunist.

9 eurone kuupilet võimaldab reisida kõikjal kohalikus transpordis (RB, RE), kaasa arvatud metroo (U-Bahn ja S-Bahn), bussid ja trammid. Doteeritud piletit ei saa kasutada rongide kaugliinidel nagu ICE, IC ja EC või FlixTrain ja FlixBus.

Saksamaa rongifirma Deutsche Bahn paneb kasvavat nõudlust oodates käiku 50 lisarongi, kuid prognoositakse, et mõnel liinil võivad rongid peagi olla üle rahvastatud.

Kust osta pileteid?

9 eurosed kuupiletid on müügis alates 23. maist. Arvestada tuleb, et sõltumata ostu ajast kehtib pilet vaid antud kalendrikuu. Ehk parem on pilet ära osta kuu alguses. Pileteid saab osta Deutsche Bahni kodulehelt. Rattaga reisijatel tuleb ratta eest siiski lisa maksta. Alla 6 aastased lapsed reisivad tasuta.

Kus 9 euroseid pileteid kasutada?

Saksakeelsed lehed on täis arutelusid, mis võiks olla kõige ilusamad rongireisid. Üldiselt kaldub arvamus Baierimaa kasuks, kuid mitte ainult. Paar võimalikku marsruuti:

Bodensee ääres

Saksamaa, Šveitsi ja Austria piiril asuv Bodensee (inglise keeles Lake Constance) on Alpide suurim järv. Bodenseegurtbahn kulgeb suures osas mööda järve kallast.

Mosel

Koblenzist Trieri mööda Moseli jõe kallast viiv raudtee on Saksamaa üks maalilisemaid.

Freilassing – Berchtesgaden

See Baierimaal asuv raudteeliin on teine kandidaat Saksamaa kõige maalilisemale liinile.