Saudi Araabia on vaktsineeritud reisijatele jälle avatud

Pärast 17 kuulist pausi on Saudi Araabia alates 1. augustist 2021 turistidele taas karantiinivabalt avatud. Riiki sisenemise eelduseks on täielik vaktsineeritus ühega neljast vaktsiinist: kaks doosi Oxford/Astra Zeneca, Pfizer/BioNTech või Moderna vaktsiini või üks doos Johnson&Johnson/Janssen vaktsiini. Lisaks on vajalik:

  • registreerida vaktsineerimine veebiportaalis muqeem.sa
  • kuni 72 h enne lennuki väljumist tehtud negatiivne PCR test
  • ametlikult kinnitatud vaktsineerimistõend (see nõue on ilmselt mõeldud riikidele, kus riigid digisertifikaate ei väljasta).

Saudi Araabia viisa

Saudi Araabia e-viisat saavad taotleda 49 riigi kodanikud, s.h. Eesti kodanikud, aadressil visa.visitsaudi.com.

  • Saudi Araabia viisa tasu on SAR 300 (67,5€), millele lisandub Covid-19 kattega meditsiinikindlustus SAR 180 (40,5€), mis teeb viisa kogumaksumuseks SAR 480 (108€).
  • Ühekordne viisa võimaldab viibimist Saudi Araabias ühe kuu, mitmekordne viisa kuni kolm kuud.

Mada'in Saleh - Petra järel suuruselt teine kaljuarhitektuuriga linn

Tawakkalna äpp

Enamik avalikke kohti (restoranid, kaubanduskeskused jmt) Saudi Araabias küsib sisenemisel mobiiltelefonis näha Tawakkalna äppi. Allalaadimiseks ja registreerumiseks on veebileht ta.sdaia.gov.sa/en/index.

Saudi Araabia alustas esmakordselt välisturistidele e-viisade väljastamist 28. septembril 2019, kuid peatas selle 2020 kevadel. Riik plaanib turismi edendamiseks rajada uusi lennujaamu, teemaparke ja Punase mere äärde kuurortpiirkonna.