Seišellid: 2 aastat ei mingeid kruiisilaevu

Seišellide turismiminister teatas riigi suurimas päevalehes, et koroonapuhangu võimaliku teise laine vältimiseks on kruiisilaevade sisenemine Seišellide pealinna Victoria sadamasse (Port Victoria) keelatud kuni 2021. aasta lõpuni.

Seišellidel on õnnestunud koroonaviirusega küllaltki hästi toime tulla – seni on registreeritud 11 haigusjuhtumit, kuid mitte ühtegi surnut. Kindlasti aitas viiruse levikut piirata kiire tegutsemine. Märtsi keskel suleti nii rahvusvaheline lennujaam kui sadam. Praeguse seisuga plaanitakse lennujaam taasavada 1. juunil.

Seišellid pole kruiisilaevadele liiga suur sihtkoht. Tavaliselt oli see seotud peatustega Maldiividel ja Sri Lankas. Täpset statistikat kruiisilaevadega saabunute üle on raske saada, sest päevaturistid statistikas ei kajastu, kuid aastas käis laevadega Seišellidel umbes 35 000 turisti. Tavaliselt peatus kruiisilaev Victoria sadamas 2-3 päeva. Kõige rohkem kannatavad firmad, mis pakkusid kruiisituristidele väljasõite Seišellide erinevatele saartele.

Otsus kruiisilaevu mitte randuda lubada on hetkel ilmselt kõige pikem teada olev reisipiirang. See on seda märkimisväärsem, et Seišellidele on turism ülioluline. 2018. aastal moodustasid turismitulud 64% sealsest SKT-st. Samas ei tasu kruiisiturismi ka üle hinnata. Suures osas sõltuvad Seišellid ikkagi lennukiga saabuvatest Euroopa turistidest, kuigi hiinlaste osakaal on viimastel aastatel tõusuteel.