Alates 2013. aastast on Hiina võimaldanud välismaalastel edasilennu pileti olemasolul külastada riiki 72 tunni jooksul ilma viisata (inglise keeles transit without visa ehk TWOV). Nüüd on Hiina astunud järgmise sammu ning alates 30. jaanuarist 2016 saavad 51 riigi kodanikud, kelle seas on ka Eesti kodanikud, külastada Shanghaid ning selle naaberprovintse Jiangsud ja Zhejiangi viisavabalt 144 tundi ehk 6 päeva.
144 tundi kehtivat viisat saab taotleda Shanghai Pudongi lennujaamas, kus maandub enamus rahvusvahelisi lende ja Shanghai põhiliselt Hiina siselende teenindavas Hongqiao lennujaamas, samuti Hangzhou ja Nanjingi rahvusvahelistel lennuväljadel. TWOV peaks lisaks lennujaamadele saama ka Shanghai sadamas ja raudteejaamas, kuigi tekib küsimus, kuidas ilma viisata Shanghai raudteejaama ikkagi saada.
Kui pikem lubatud riigis viibimisaeg välja arvata, jäävad viisavaba külastamise osas endiselt kehtima senised piirangud. Neist põhiline on see, et reisijal peab olema ette näidata lennupilet kolmandasse riiki, s.t. et Hiinat ei saa viisavabalt külastada näiteks Helsingi – Shanghai – Helsingi lennupiletiga. Kolmandateks riikideks loetakse ka Hiinale kuuluvad Hongkong ja Macau, mis tähendab, et Helsingi – Shanghai – Hongkong – Helsingi pileti olemasolul on see nõue täidetud. Samuti tuleb riigist lahkuda sama lennuvälja kaudu, kuhu saabuti.
Kuna viisavabade tundide arvestus algab saabumisele järgneva päeva südaööst, siis võib Hiinas olla põhimõtteliselt kauemgi, kui 72 h, kui lennuk maandub Shanghais näiteks hommikul. Samas peab reisimine piirduma Yangtze jõe deltaga ehk lisaks Shanghaile või külastada Shanghaist põhja poole jäävat Jiangsu ja lõunasse jäävat Zhejiangi provintsi.
Muude Hiina tähtsamate lennujaamade (Peking, Guangzhou, Chengdu, Chongqing, Xi’an, Wuhan ja Xiamen) kaudu saabuvatele transiitreisijatele võimaldatatakse endiselt 72-tunnist ehk 3-päevast viisavaba külastust. Arvestades Shanghai näidet võib arvata, et tulevikus võidakse pikendatakse viisavaba külastuse perioodi ka mujal.
Enamik 51 riigist, millele 144 tunnine viisavabadus laienes, asub Euroopas. Märkimisväärne erand on siin Norra, kus 2010. aastal anti Nobeli rahupreemia Hiina inimõiguslasele Liu Xiaobole.
"TWOV peaks lisaks lennujaamadele saama ka Shanghai sadamas ja raudteejaamas, kuigi tekib küsimus, kuidas ilma viisata Shanghai raudteejaama ikkagi saada." Peaks kehtima Hongkongist tulevatele rongidele, sest piirikontroll Hongkongist tulles tehakse Hiina sisenedes mitte Hongkong/Hiina piiril, vaid Shanghai raudteejaamas.