Singapur on alates 1. aprillist reisimiseks taas avatud
veigo
veigo
25. märts 2022 06:12

Singapur kuulub nende riikide hulka, kus pandeemia alguses võeti viirusega võitlemisel kasutusel nulltolerants. Sellel on olnud teatav edu, kuid viiruse levikut päris vältida pole õnnestunud ka Singapuris.

Eelmise aasta lõpus hakkas Singapur veidi avanema, kui juurutati VTL (vaccinated travel line) kontseptsioon, mis võimaldas mõnede riikide kodanikel kindlate lendudega Singapuri lennata. Saabudes oli testimine kohustuslik.

Alates 1. aprillist 2022 VTL kontseptsioon ja saabumisjärgne testimine lõpetatakse ning kõik vaktsineeritud reisijad saavad Singapuri reisida karantiinivabalt.

Singapuri sisenemise nõuded alates 1. aprillist:

  • Vaktsineerimistõend.
  • 2 päeva sees enne väljalendu tehtud PCR või antigeeni test. Test on vajalik kõigil, kelle sünniaasta on varasem, kui 2020 (s.t. üle 2 aasta vana).
  • Minimaalselt 30 000 USD Covid-19 kattega meditsiinikindlustus.
  • Saabumisele eelneva 3 päeva sees tuleb täita kas veebis või nutitelefoni rakenduses SG Arrival Card.
  • Telefoni laadida ja aktiveerida TraceTogether rakendus. Alla 6 aastased reisijad ja need, kel nutitelefoni pole või ei soovi seda kasutada, saavad TraceTogether jälgimisseadme kohapeal.

Vaktsineeritud ja viimase 7 – 90 päeva sees enne reisi positiivse testi saanutele kehtivad samad reeglid, mis vaktsineeritutele.

Vaktsineerimata reisijatele on kohustuslik 7 päevane karantiin kas teenindusega korteris või SHN (Stay-Home Notice) hotellis. Karantiini lõpus tuleb teha PCR test.

Transiit

Transiitreisijad, sõltumata vaktsineerimise staatusest, ei vaja Changi lennujaamas ümberistumiseks reisieelset testi ja SG Arrival Cardi täitmist. Oluline on, et sihtriigi sisenemisnõuded oleks täidetud ja pagas registreeritud lõppsihtkohta.

Singapuris

Välitingimustes on maski kandmine vabatahtlik, kuid siiski soovitatav. Siseruumides on maskikandmine kohustuslik.

Singapuri-Malaisia piir

Singapuri ja Malaisia vaheline maapiir avatakse vaktsineeritud reisijatele 1. aprillil 2022.

Viisa

Eesti kodanikele on Singapur viisavaba (kuni 90 päeva korraga).

Lisainfo

Lisainfot leiab safetravel.ica.gov.sg veebilehelt. Enne reisi tasub vastavust Singapuri reisinõuetele kontrollida selle eneseabi küsimustikuga.

Kokkuvõtteks

Singapur on Kagu-Aasia riikidest viimane, kus reisinõuete leevendamisest teada antakse (isegi Myanmar jõudis ette). Samas on Singapuri näol tegemist väga olulise turismi- ja transiitkohaga, kuhu vaktsineeritud reisijad saavad peagi ilma suurema peavaluta jälle reisida. Singapuri Changi lennujaama on aastaid nimetatud maailma parimaks lennujaamaks.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased