trip-krainetrip-ukraine-dark

Sõitmist Amalfi ilusal rannikuteel piiratakse

Autoga mööda Amalfi rannikut sõita on maailma üks ilusamaid autoreise. Paraku on sellel ilul ka varjukülg – suviti on Türreeni mere kaldal kulgev tee autodest lootusetult umbes. Ummikute tekkele annavad mitte väikse panuse turistid, kes tulevad seda ilu nautima.

Nüüd on otsustanud kohalikud võimud probleemiga midagi ette võtta ning Positano ja Vietri sul Mare (ehk sisuliselt Salerno) vahelisele teele SS163 lubatakse paaritutel kuupäevadel kella 10:00 ja 18:00 vahel ainult autosid, mille numbrimärk lõppeb paaritu numbriga, paarisnumbriga lõppeva numbrimärgiga autod võivad teed kasutada paariskuupäevadel.

Piirangud kehtivad turismihooajal 15. juunist kuni 30. septembrini nädalalõppudel ning augustis kõikidel päevadel. Piirang on jõus ka lihavõtete nädalal 24. aprillist 2. maini 2023.

13 teele jääva linna elanikud on piirangutest vabastatud, samuti ei puuduta see ühistransporti, taksosid ning rendiautosid koos juhiga, kuid tavalistele rendiautodele mainitud reeglid kehtivad.

Pikematele, kui 10,36 meetri pikkustele autodele keelatakse SS163-l sõitmine täielikult, karavanautodele ja järelhaagisega autodele kehtib sõidukeeld 06:30 – 24:00 aastaringselt. Üle 6 meetri pikkused ja 2,1 meetri laiused autod võivad teed kasutada ainult teatud tundidel, tipptundidel sõita pole lubatud.

Sõidupiirangud Positano ja Salerno vahel pidid jõustuma juba 2020. aasta aprillis, kuid saabunud pandeemia pidurdas protsessi. Piirangud tekitasid suurt vastuseisu busse kasutavate reisifirmade poolt, kuid nende kaebused lükati tagasi.

Amalfi ranniku ilu üks võtmemomente on selle asukoht, kus linnad on ehitatud rannakaljudele. See aga tähendab, et parkimiskohti on minimaalselt ja napib ka ruumi manööverdamiseks.

Neile, kes pole harjunud mägedes söitma võib see tee olla üsnagi hirmutav.  Soojal aastaajal on Amalfi rannikule mugavam pääseda laevaga.