Šveitsis avatakse šokolaadimuuseum

Šokolaadisõbradel on varsti täiendav põhjus Šveitsi minna, sest 13. septembril avatakse Zürichi lähedal Kilchbergis šokolaadimuuseum. Lindti šokolaadivabriku poolt rajatud Home of Chocolate katuse alla koonduvad erinevad väljapanekud kakao kasvatamisest, šokolaadist ja selle ajaloost, uurimiskeskus, 9 meetri kõrgune šokolaadifontään päris šokolaadiga ja maailma suurim, 500 m2 suurune šokolaadipood.

Šokolaadimuuseumi tuuri lõpus on testimisruum, kus saab proovida suurt valikut Lindti šokolaadivabriku toodangust. Šokolaterias saab kogenud meistrite käe all valmistada päris oma šokolaadi.

Šokolaadimuuseumi ehitamine võttis aega 36 kuud ja see läks maksma rohkem kui 100 miljonit Šveitsi franki (93 miljonit eurot). Home of Chocolate sobib suurepäraselt päevatripiks Zürichist.

Sissepääs:
Täiskasvanud 15 CHF (14€)
Lapsed 8 - 15 a 10 CHF (9,30€)
Lapsed 0 – 7 a tasuta

Avatud E-P 10:00 – 18:00 (viimane sissepääs 17:00)

Koduleht: www.lindt-home-of-chocolate.com

Super! Käisin 1989. sügisel Kölnis Reini kaldapealsel asuvas Šokolaadimuuseumis ja imestasin, et sees olid Lindti, mitte saksa šokolaadimeistrite taiesed ja šokolaadikesed. Mida kõike osatakse šokolaadist teha, isegi rõivaid. Eriline tõmbenumber oli suur šokolaadifontään, millest võisid vahlitükikestele võtta sulašokolaadi niipalju kui hing ihaldas.

https://www.schokoladenmuseum.de/en/the-museum