Taevavärav Hiinas Tianmeni mägedes

Hiina

Hiinas, Hunani provintsis Zhangjiajie lähedal pooleteise kilomeetri kõrgusel maapinnast Tianmeni mägedes leiab mägede vahel avause, mida kutsutakse väravaks teavasse (Heaven’s Gate). 131,5 meetri kõrgune "auk" mäe sees on suhteliselt värske – kuni aastani 263 oli see koobas, mis errosiooni tagajärel alla varises.

Hiinlased usuvad, et Tianmeni mägedes on peidus üleloomulik jõud. Näiteks puudub senini loogiline põhjendus, miks ilmus seal mäe tipust 1500 meetri kõrguselt 15 minutiks kosk ja kadus seejärel sama äkki, kui oli ilmunud.

Taeva väravasse viib 999 astmeline trepp. Tao numeroloogia järgi on 9 õnnenumber, mis peegeldab head õnne ja igavikulisust. Kui soovid Zhangijajie taevatreppi külastada, siis praegu on saadaval hea hinnaga Finnairi ja Juneyao Airlinesi lennud Tallinnast Zhangjiajiesse.

Zhangijajie populaarsus kasvas hüppeliselt, kui sealsetelt mägedelt sai inspiratsiooni Avatari film. Osaliselt tuntaksegi Zhangijajiet kui "Avatari mägesid", mida külastab aastas 30 miljonit inimest. Zhangijajie kuulub ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja.

Zhangijajies asub ka maailma pikim ja kõrgeim klaaspõhjaga sild.