Tai plaanib kehtestada 300THB/8€ suuruse sisenemismaksu
veigo
veigo
3. sept 2022 09:45

Eks see paras déjà-vu jälle ole. Selle aasta jaanuaris avaldati Tais plaan kehtestada alates aprillist 2022 kõikidele saabuvatele turistidele 300 bahti (8€) suurune turismimaks, mis lisatakse lennupileti hinnale. Kuna pandeemia tõttu polnud saabuvaid turiste loodetud hulgal, siis lükati maksu kehtestamine edasi.

Nüüd on sama teema taas ülesse võetud ja alates 1. jaanuarist 2023 plaanitakse kehtestada kõikidele lennukiga Tai Kuningriiki saabuvatele välismaalastele 300 THB (8€) suurune maks. Muutunud on vaid see, et kui aasta alguses oli juttu turismimaksust, siis nüüd räägitakse sisenemismaksust (entry fee).

Nagu märgitud, kehtiks maks ainult lennureisijatele ja ainult välisriikide kodanikele. Tai passiga reisijad on maksust vabastatud. Mis hakkab toimuma maapiiril, on veel ebaselge, kuid Tai turismiringkonnad on juba piisavalt ärevil, sest näiteks Malaisiast, mis on sealsele turismile oluline sisendriik, saabutakse paljuski just maad mööda.

Uue maksu kehtestamise formaalsed põhjused on jäänud samaks – ikka "turismi infrastruktuuri parandamiseks" ja kindlustuseta turistide raavikulude katteks. Täpsemaid detaile oodata oleks liiga palju nõutud.

Sisenemismaksu juurutamist on Tais arutatud juba aastast 2020, kuid mitmete huvipoolte vastuseisu tõttu on seda seni edasi lükatud. Meenutame, et Tais kehtib juba pikemat aega maalt lahkumise maks 700 THB (19€), mis on samuti peidus lennupileti hinnas.

Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased