Türgi bussijuht võttis kihutavas bussis tantsu üles

Türgi

Türgi pole maailmas muidugi ainuke riik, kus liiklusvahendi juhtimisse suhtutakse mõnevõrra emotsionaalsemalt võrreldes meile harjumuspärasega. Kuid ei juhtu vist päris iga päev, et bussijuht jätab parasjagu rohkem kui 110 km/h liikuva bussi rooli ja ühineb bussis tantsivate reisijatega. Aga just selline intsident Türgis mõnda aega tagasi aset leidis.

Bussijuht Metin Kandemiri hetkel ilmselt sama lõbus tuju ei ole, sest tema tantsu filmiti, Youtube'i ülesriputatud video sai Türgi sotsiaalmeedias väga suurt tähelepanu ning sellele toetudes mees arreteeriti.

Videos võib näha, kuidas bussi raadiost kõlav Türgi rahvamuusika paneb suurel kiirusel liikuva bussi juhi kõigepealt juhiistmel energiliselt kaasa elama, kuid selle järel jätab juht kaks korda rooli ja tuleb vahekäiku tantsu vihtuma.

Türgis ei ole karistused selliste tegude eest just liiga ranged. 34 aastane Kandemir vabandas juhtunu pärast ja tõotas, et midagi sellist ei juhtu enam kunagi. Ilmselt oleks Kandemir suhteliselt kergelt pääsenud, kuid Türgi kohtunikud võtsid arvesse ka seda, et mehel oli varasemast kirjas 32 liikluseeskirjade rikkumist ning otsustasid Kandemirile määrata umbes 59 euro suuruse trahvi ja jätta ta 2 aastaks juhtimisõigusest ilma.

Sündmus leidis aset Türgis Istanbulis 2014. aasta juulis, kuid leidis rahvusvahelises meedias elavat kajastamist alles hiljuti. Ekstsentriline bussijuht loomulikult vallandati.

Türgi on liiklusõnnetuste statistika kohaselt maailma üks kõige halvema liikluskultuuriga riike, sest paljud juhid usuvad, et liiklusõnnetuse juhtumisel on asjad lihtsalt nende kontrolli alt väljas.

Allikas: Dailymail.co.uk

90-ndatel sõitsin mina Türgis bussiga, mille juht polnud kirjaoskaja (ei tundunud tähti-numbreid)