Vaata kõiki Musta Reede pakkumisi SIIT
Türgi hotellid on järgmisel suvel 30 – 50% kallimad
veigo
veigo
18. nov 07:46
Türgi
Majutus ja hotellid

Türgi hotellide esindajad hoiatavad, et 2023. aasta suvel ootab Türgi hotellides kliente ees 30 – 50% suurune hinnatõus. Selle taga on kolm tegurit:

  • kasvanud nõudlus
  • kõrge inflatsioon ja hinnatõus, alates toiduainetest, lõpetades elektriga
  • hotellitöötajate miinimumpalga tõus, mis on riiklikult reguleeritud.

Kiire hinnatõus ja vajadus töötajate palgatõus kompenseerida tähendab, et puhkuse maksumus eurodes võib võrreldes möödunud suvega kasvada suurusjärgus 50%. Näiteks hotellitoa eest, mis sel aastal maksis 90 – 95 eurot, küsitakse järgmisel suvel 130 – 140 eurot.

Prognoositav hinnatõus sõltub siiski hotellide kvaliteeditasemest. Suurimat hinnatõusu prognoosivad kõrgema kategooria hotellid, odavamates hotellides kallinevad hinnad vähem. Türgi varasemate aastate kogemus on näidanud, et hinnatõus nõudlust otseselt ei vähenda, kuid paljud valivad seetõttu kas lühema puhkuse või odavama hotellimajutuse.

Hotellihindade kallinemist aitab teataval määral kompenseerida varane broneerimine. Varajaste broneerijate soodustus ulatub kuni 30 protsendini.

Türgis on sel aastal olnud oodatust parem turismihooaeg, seda paljuski tänu Vene turistide suurele arvule. Näiteks venelaste hulgas populaares Kemeri piirkonnas olid osad hotellid tihti 100% ulatuses täis. Samas on venelaste nõudlus suuresti kinni lennuvõimalustest. Juhul, kui järgmisel suvel peaks lende näiteks lennukite varuosaprobleemide tõttu Venemaalt vähem olema, alandab see kohe ka sealt saabuvat nõudlust.

Lisaks ka uus turismimaks

1
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased