Euroopa Keskkonnaamet (EEA) monitoorib tuhandeid ujumiskohti üle Euroopa. Hiljuti avaldatud 2023. aasta aastaraporti põhjal on vesi suurepärase kvaliteediga 85% Euroopa Liidu liikmesriikide ning Albaania ja Šveitsi 22 000 ujumiskohast. EL nõuetele mittevastavaks tunnistati ujumisvesi 1,5% Euroopa ujumiskohtades.
Kui vaadata riikide kaupa, siis viis kõige puhtama ujumisvee leiab järgmistes Euroopa riikides:
Viies Euroopa riigis, nende seas ka Eestis, sai vee kvaliteeti nimetada suurepäraseks vaid alla 70% ujumiskohtades.
Välja toodi, et üldjuhul on vee kvaliteet parem mererandades kui jõgedes ja järvedes. 2023. aastal oli EL-s merevesi suurepärase kvaliteediga 89% randadest, kuid alla 79% siseveekogude äärsetes ujumiskohtades. Ära märgiti, et viimastel aastatel suurenenud oht ägedateks vihmasadudeks võib vee kvaliteeti negatiivselt mõjutada.
Vee puhtust Euroopa riikide ujumiskohtades saab vaadata interaktiivsel kaardil. Näiteks Eesti puhul märgiti ujumisvee kvaliteet madalaks Pärnu lähedal Raeküla rannas ja Tartus Anne kanalis.
Värskemaid andmeid ujumisvee kvaliteedi kohta saab vaadata Euroopa Liidu liikmesriikide keskkonnaametite veebilehtedelt. Ülevaate Eesti ujumiskohtade vee kvaliteedist leiab siit. Vee kvaliteediga on sel suvel probleeme näiteks Ärbi järve supluskohas ning ajutiselt soovitatakse mitte supelda Loksa rannas ja Raeküla rannas.
Tegelikult on Euroopa ujumiskohtade vee kvaliteedi interaktiivsel kaardil veel üks teretulnud rakendus – sealt saab kiire ülevaate, kus ühes või teises riigis ujumiskohti leida võib.
Küprose ujumiskohad Kreeta ujumiskohad Ujumiskohad Maltal ja Gozol