USA kaotas reisieelse Covid testi nõude
veigo
veigo
11. juuni 2022 03:12

USA Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) teatas, et alates 12. juunist ei nõuta USA-sse saabuvatelt lennureisijatelt enam negatiivset Covid-testi. Seni oli USA-sse suunduva lennuki pardale lubamiseks vajalik kas kuni 1 päev enne reisi algust tehtud negatiivne test (PCR või antigeeni kiirtest) või tõend Covid-19 läbipõdemise kohta viimase 90 päeva sees. Tasub tähele panna, et mittekodanikelt nõutakse USA-sse reisimisel endiselt vaktsineerimistõendit. Eeldatavasti kehtivad analoogsed nõuded ka transiitreisijatele.

USA turismisektor on Bideni valitsusele testinõude tühistamiseks juba mõnda aega häälekalt survet avaldanud, põhjendades seda negatiivse mõjuga riigi majandusele. Kuigi paljude arvates on otsus reisieelne testinõue tühistada mitmeid kuud hiljaks jäänud, tervitati seda igati. Selles mõttes tuli otsus õigel ajal, et algamas on tihe suvine reisihooaeg. Ühendusse Airlines for America kuuluvad lennufirmad – s.h. American Airlines, United Airlines, Southwest Airlines ja Delta Air Lines – usuvad, et testinõude kaotamine toob USA-sse rohkem rahvusvahelisi reisijaid.

Maskikandmine pole alates aprillist enam kohustuslik USA siselendudel ja nendel rahvusvahelistel lendudel, kus sihtriik seda ei nõua.

USA viisa

USA viisavabadusprogramm (Visa Waiver Program) võimaldab Eesti kodanikel reisida USAsse kuni 90 päevaks viisavabalt.

Jah, aga alles on jäänud 5-päevane karantiinis olemise nõue  mittevaktsineeritud turistidele (kelle sisse arvatakse ka need, kelle vaktsineerimisest või tõhustusdoosist  on möödunud kuus kuud või enam).

Ja neid inimesi, kellel vaktsineerimistõend lõpeb, tuleb ju kogu aeg juurde, kuna vaktsineerimine koroona vastu on sisuliselt lõppenud - Eestis vaktsineerib ennast  ca 1000 inimest nädalas, mis on tegelikult olematu number. Käesoleva aasta lõpuks on kehtiva vaktsineerimistõendiga inimesi jäänud alles seega parimal juhul 25 000, nendestki ilmselt suurem osa riskirühma kuuluvad inimesed ehk hooldekodude elanikud ja vanemad inimesed.

Nende viie karantiinipäeva sees tuleb kohapeal teha ka veel koroonatest..

Ehk ma ei näe selles koduriigis tehtava COVID testi nõude kaotamises mingit vahet, turismi elavdamise mõttes.. Ma pigem teeksin heameelega kodus COVID testi, kui ei peaks sihtriigis karantiini jääma ja hoopis seal seda testi tegema. 

Parandage keegi, kui ma nende reeglite ja tingimuste suhtes eksinud olen.

0
0
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased