Kõik välismaa kodanikud, kes viibivad USA-s kauem kui 30 päeva, peavad ennast registreerima, teatas Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeerium (Department of Homeland Security). Selle otsuse kommunikeerimise vorm on aga üpris ähvardav. USA valitsuse presseisekretär hoiatab otse, et registreerimata jätmist loetakse kuriteoks, mille eest karistatakse rahatrahvi, vangistuse või mõlemaga. Registreerimata välismaalased tabamisel arreteeritakse, trahvitakse ning saadetakse riigist välja, võimaluseta tulevikus USA-sse naasta.
Sisejulgeolekuministeeriumi sotsiaalmeediast võib siiski aru saada, et registreerimisnõue on suunatud eelkõige illegaalsete immigrantide vastu.
Samas tuleb uue nõudega arvestada kõigil, kel on plaanis USA-s pikemalt peatuda. USA reisiluba ESTA lubab riigis viibida kuni 90 päeva ja riiki sisenedes peaks kõik olema automaatselt registreeritud nagunii. Nüüd tuleb üle 30 päeva kestva USA-s viibimise puhul veel täiendavalt registreerida. Registreerida saab kas Kodakondsus- ja Migratsiooniameti veebilehel või Ameerika Ühendriikide Sisejulgeolekuministeeriumi Tolli- ja Piirivalveameti CBP mobiiliäpiga.
Kuigi täiendav registreerimisnõue enamikke USA-s turismireisile suundujaid ei puuduta, on sel otsene mõju näiteks neile, kel soov või vajadus seal pikemalt viibida. Nõue vihastab kindlasti neid kanadalasi, kes USA-s talvitumas käivad. 2024. aastal külastas ainuüksi Floridat 3,3 miljonit Kanada kodanikku, nende hulgas oli seal talvitujaid omajagu. Kanadas on USA-sse reisimine praegu niigi väga ebapopulaarne ja vaevalt uus täiendav nõue USA populaarsust kuidagi tõstab.
Teiste riikide reisijatele on see nõue tüütu lisakohustus ja mainekujunduslikult vast mitte kõige kirkam idee ajal, mil Euroopast ja mujalt maailmast USA-sse reisimine on järsult vähenenud. Ja arvestades, kuidas Trumpi administratsiooni otsused ülepäeva tekivad, muutuvad ja jälle muutuvad, poleks ime, kui ülehomme tuleb mõni uus muudatus või kord.