Välisturistide arv Goas on järsult kukkunud

Goa

Maailma vanima reisikorraldaja Thomas Cooki pankrot on oluliselt mõjutanud ka India number 1 rannapuhkuse sihtkohta Goad. India ajakirjandusest võib leida selle kohta leida päris erinevaid andmeid, väiteid on nii 20-30% kui ka 40-50% suurusest langusest. Mõnevõra on vähenenud ka India siseturistide arv, selle taga on piirkonda tabanud tsüklonid, mis on kaasa toonud tavapärasest rohkem vihma.

Thomas Cook tõi Goasse iga päev lennukitäie ehk umbes 200 puhkajat. Selle äralangemine annab Goas selgelt tunda. TUI küll lisas varasemale 2 lennule nädal lisaks ka 3 lennu, kuid see ei kompenseeri Thomas Cooki kadumist. Ka tšarterlennud Venemaalt on mõnevõrra vähenenud. Sel talvel pole Goad enam ka Finnairi lennuplaanis.

Turistide arvu vähenemine on Goa hotellid paisanud hinnasõtta, sest välisturistide arvu vähenemine on muutnud ka ööbimiste üldist dünaamikat. Kui välisturistid tavatsevad Goas peatuda 15 – 30 päeva, veedavad India siseturistid Goas vaid 3 – 4 ööd. Valdav enamus hotellipidajaid ei loodagi, et nende tulud oleks võrreldavad 2018/2019 talvehooajaga.