Veneetsia hakkab mobiiliandmete põhjal jälgima turistide liikumist

Et paremini aru saada Veneetsiat külastavate turistide liikumisest, kasutatakse Veneetsia karnevali ajal 8. kuni 25. veebruarini turistide jälgimist nende mobiiliandmete põhjal. Lisaks on tänavatele paigaldatud 34 kaamerat, mis on võimelised aru saama, kas tegemist on täiskasvanu või lapsega (nägu ei salvestata). Lonely Planeti uudisest otseselt ei selgu, kas andmete kogumine jätkub ka edaspidi, kuid vähemalt kõrgperioodidel võib seda eeldada.

Mobiiliandmed annavad ka pildi, kust inimesed Veneetsiasse saabuvad ning kaua nad seal viibivad. Mobiiliandmeid kogutakse iga 0,25 sekundi tagant, et ennustada, missugustes kohtades võib tekkida ülerahvastatus, et vajadusel ennetavalt suunata inimesi mujale. Kogutud andmed on anonüümsed.

Mobiiljälgimine on plaanis olnud juba mõnda aega, olles osana meetmetest turismivoogude paremaks kontrollimiseks Veneetsias. Muuhulgas pääseb alates 1. juulist 2020 kuulsaid kanaleid pääseb vaatama vaid tasu eest, mis sõltuvalt hooajast jääb 3 ja 10 euro vahele. Alates 2022. aastast tuleb Veneetsia külastamiseks lisaks tasule teha ka eelnev broneering internetis.

Veneetsia külastatavuse kohta leiab väga erinevaid andmeid, alates 24 miljonist kuni 36 miljoni turistini aastas. Ühes päevas tähendab see keskeltläbi 60 000 turisti.