Venemaa soovib piiri Euroopa riikidega sulgeda
veigo
veigo
18. sept 08:18

Venemaa riigiduuma väliskomitee aseesimees Aleksei Tšepa kutsub ülesse sulgema Venemaa piiri nende Euroopa riikidega, mis on keelanud Venemaa numbrimärkidega autode sisenemise. Piiri sulgemine, transiidi lõpetamine, kõrgemad tollimaksud ja muud võimalikud piirangud oleks vastuseks Venemaal registreeritud autode sisenemise keelule Euroopa riikidesse, kirjutab The Moscow Times.

Tuginedes Euroopa Komisjoni hinnangule sanktsioonide jõustamise kohta on Venemaa numbrimärkidega kuni 10 kohaliste autode sisenemise keelanud kõik Venemaaga piirnevad Euroopa Liidu liikmesriigid – Soome, Eesti, Läti, Leedu ja Poola. Vene numbrimärgiga autod saavad seni veel siseneda Norrasse, mis ei kuulu Euroopa Liitu, kuid on osa Schengeni viisaruumist.

Riigiduuma saadik nendib, et selline otsus kahjustab Venemaa ettevõtjaid ja Venemaa enda huvisid, "aga las ettevõtjad otsivad siis endale teised turud". Venemaa sotsiaalvõrgustikes arutatakse plaani üle samuti aktiivselt ja meenutatakse, et Venemaa piiririikides elab palju inimesi, kes külastavad Venemaal elavaid sugulasi ja sõpru. Kui keelatakse ka transiit, siis kerkib paratamatult küsimus Kaliningradi elanikest, kes reisivad Venemaale läbi Leedu.

Kui Venemaa piiri Euroopaga sulgeks, jõuaksime sisuliselt tagasi raudse eesriide aegadesse, kus Nõukogude Liit isoleeris ennast arenenud riikidest. Sarnaselt pandeemia-aegsetele reisipiirangute kehtestamisega Euroopa Liidu riikides kirjutatakse Venemaa meedias kohati ka praegu, et küll Euroopa riigid paluvad neid varsti pisarsilmi tagasi Euroopasse reisima, sest ilma venelasteta on Euroopa turism ju varsti käpuli. Tõsi, varasemat entusiasmi on tunduvalt vähemaks jäänud.

Kui 2020. aastal oli Eestis küllalt huvi reisida Kaliningradi oblastisse, Peterburi ja Leningradi oblastisse 30-päevase e-viisaga, siis nüüd võib nentida, et lähitulevikus see teemaks ei ole.

See on iseenesest tore uudis. Lahendaks hoobilt palju probleeme. Ning kõige toredam asja juures on fakt, kes selle algatas.

Kiiret elluviimist!

5
0
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased