Venemaal kavandatakse tervet riiki katvat e-viisat

Venemaal plaanitakse turismi koroonajärgseks käimatõmbamiseks leevendada viisareegleid ning alates 2021. aastast sisse viia mitmekordset sisenemist võimaldavad e-viisad. Enne viirusepuhangut oli e-viisaga võimalik siseneda kolme Venemaa piirkonda – Kaliningradi oblastisse, Peterburi ja Leningradi oblastisse ning Kaug-Itta. 30 päeva kehtiva e-viisaga sai mainitud piirkondades viibida korraga kuni 8 päeva. Alates 18. märtsist on e-viisade väljastamine peatatud.

Venemaa turismiagentuuri Rostourism on turismi edendamiseks teinud ettepaneku sisse viia kuni 5 aastat kehtivad mitmekordset sisenemist võimaldavad viisad. Ühtlasi plaanitakse alates 1. jaanuarist 2021 sisse viia e-viisad, millega oleks võimalik reisida suuremas osas riigis ning mille kehtivusaeg oleks pikem, kui 8 päeva kolmes piirkonnas kehtinud e-viisa puhul ning loodetavasti võimaldatakse ka mitmekordset sisenemist.

Hetkel on Venemaa piirid välismaalastele suletud, avamiskuupäeva pole teatatud. Aeroflot taastab kõige optimistlikuma stsenaariumi kohaselt rahvusvahelised lennud juulis, kuid täpseid kuupäevi pole veel nimetatud.

See on küll hea uudis!

Reisija seisukohalt oleks see suur samm edasi.