trip-krainetrip-ukraine-dark

Virunga rahvuspark Kongo DV-s on taas avatud

Virunga rahvuspark Kongo DV-s, kus elab üle poole maailma mägigorillade populatsioonist, on taas avatud. Aafrika vanim rahvuspark suleti 2018. aasta juunis, pärast kahe Briti ränduri pantvangi võtmist ja neid kaitsnud pargivahe tapmisele eelmise aasta mais. Britid hiljem vabastati, kuid kuna 10 kuuga sai konfliktides militaarsalkade ja salakaubavedajatega surma vähemalt 12 pargivahti, otsustati Virunga rahvuspark turvalisuse kaalutlustel sulgeda vähemalt 2018. aasta lõpuni. See tähendas, et sel kõik gorillasafarid ning matkad Nyiragongo ja Nyamuragira vulkaanidele lõpetati.

Peale 8 kuud sulgemist avati Virunga alates 15. veebruarist külastajatele taas. Turvalisuse tagamiseks on pakutavat veidi muudetud - nüüd saab parki külastada ainult Virunga rahvuspargi poolt organiseeritud tuuri raames. Reisipakett sisaldab lisaks pargiloale, mägigorillade külastusele ja/või matkale Nyiragongol ka transporti parki, pesupesemisteenust, majutust ja toitlustust (toitlustus ei sisaldu Nyiragongol).

Virungasse jõudmiseks näib olema ainus võimalus Rwanda kaudu (mida teeb ilmselt enamus) või lennates Ethiopian Airlinesiga Gomasse. Reisijaid oodatakse Gisenyi-Goma Grande Barriere' piiripunkti juures asuvas kontoris kokkulepitud ajal, mis tähendab, et hilinejad võivad broneeritud reisist ilma jääda. Mägigorrilade luba maksab endiselt vähem, kui Ugandas või Rwandas ning on 400 USD. Virunga parki külastades saab Kongo DV 2-nädalase viisa 105 USD eest.

Alates 2014. aastast on Virungat külastanud rohkem kui 17 000 inimest.

Seotud lugu Virungast ja mägigorriladest: Virunga rahvuspark Kongo DV-s on suletud