Kolimine perega Kiievisse

Tere,

ettevote pakub mulle karjaari moistes ysna moistlikku kohta Kiievis, kui oleks yksi, laheks kohe. Kuna takjatena on kaasas ka proua ja kaks vaikest inimesehakatist, siis on otsus veidi keerulisem. Ma oleks vaga tanulik, kui moni Ukrainas elanud kodanik oma kommentaarid allpool olevatele kysimustele lisaks.

  1. Kui hea on mote kolida Kiievisse 2 vaikese lapsega (3 ja 1-aastased)? Millised on pohilised probleemid?

  2. Kui palju ja millised on meelelahutusvoimalused lastega nadalavahetusel valjas kaies?

  3. Kui suur on kahelapselise pere eelarve eeldusel, et: a. yyritakse 3-toalist maja/ridaelamuboksi Pimonensko tanavast (linnulennult 3km Khreshtsatnikust loodes) max 20-30 minutilise autosoidu kaugusel (arvestades tipptundi) b. liisitakse ja peetakse yleval suurt pereautot c. kulutades moistuse piires st. ei soo iga paev beluugamarja, aga ei pea valima poes koige odavamat sinki

  4. Lapsed peaks kaima lasteaias. a. Kas Kiievis on korralikke vene keelseid lasteaedu, mis on vorreldavad vahemalt Eesti tasemega? b. Kas need on munitsipaal- voi eralasteaiad? c. Kui era, siis mis on kuutasu?

  5. Kas arstiabi on kvaliteetne ja lihtsalt kattesaadav?

  6. Kui suur problem on ummikud kesklinnas, eriti Pimonensko tanava piirkonnas?

  7. Kui reaalne on eestlannal leida koha peal normaalne “valge inimese too” finants- voi tursiminduse valdkonnas? Ukraina keelt ei raagi, vene keelt pursib, aga on voimeline ysna kiiresti ara oppima, inglise keel vaga hea.

  8. Kui turvaline on Ukraina igapaevaselt vorreldes Eestiga?

Mina soovitan sul oma asjad kokku pakkida ja ühel nädalavahetusel käia lihtsalt kohapeal luurel. Minul on kogemus turistina Kiievist ja väga tore oli. Ukrainlased hindavad eestlasi kõrgelt ja on muidu sellised avatud ning lahked inimesed. Kiievi kesklinnas nädalajagu elades oli küll väga turvaline olla (kuna olin koos koeraga, siis käisin jalutamas ka pimedal ajal näiteks). Muus osas abiks ei oska olla, kuid elamiseks ei ole see sugugi paha koht, pigem on kõik kinni palgas (et kas see on kolimist väärt).

0
0

Luurel sai tegelikult suvel kaidud, mitte kyll teadlikult, vaid jalgpalli EM-il. Sel ajal jattis Kiiev mulle ka positiivse mulje, samas kuulujuttude tasemel oli siis seal paras Potjomkini kyla.

Paraku on yksinda turistina (ka luure-eesmargil) kaies pilt hoopis teine kui seal elades, eriti vaikeste ryblikutega. Ja palga osas on Sul absoluutselt oigus. Nii et ma loodangi, et siin on keegi perega Kiievis elanud kodanik, kes oskab nii eelarve- kui lastekysimusi kommenteerida.

Aga ma muidugi tanan vastuse eest :)

0
0

Tere, kirjutan sellisest vaatevinklist, et kaugele kolimisel on vaja abi pakkimisel ning isiklike esemete transportimisel. Tean kui aeganõudev ja mahukas töö see on, seetõttu soovitan enda kogemustest võtta appi kolimisefirma. Me valisime firma, millel kõige pikemad kogemused, netist leidsin kontakti www.klg.ee. Neil ka kolimiskastid olemas ja tulevad kohapeale vaatama, palju träni tuleb.

Edu ja ilusat talvejätku !

0
0

Kahjuks konkreetselt Kiievi ja Ukraina osas sulle vastata ei oska. Elan ise juba mõnda aega püsivalt väljaspool Eestit ning olen mitu korda ka riigiti elukohta vahetanud. Päris asjalikku infot võib leida expat'ide foorumitest (juhul kui sa neid juba tsekanud pole). Kui sa inglise keelt valdad, siis soovitan guugeldada "expats in Kiev Ukraine". Osades foorumites tuleb postituste lugemiseks / kirjutamiseks end kasutajaks registreerida. Mina olen sellistest kohtadest päris palju asjalikku infot saanud just selles osas, mis puudutab igapäevast elukorraldust, elukallidust jne.

0
0

Võta ühendust:

1.Eesti Vabariigi Suursaatkond Kiievis Puškinska 43B, Kiev (Google kaart) (380 44) 590 07 80 [email protected]

2.Löö googlisse Eesti Ukraina selts, asub Tallinnas Vana Viru 3, sealt saad kõige paremat infot. Võta seltsi esimehega ühendust,räägi mure ära ehk annavad head nõu.

0
0

Suured tanud letsirk'ile ja Yksikuitajale, eriti Eesti Ukraina Seltsi eest, selle asutuse olemasolust mul seni aimu polnud.

Paar paeva on mul juba moodunud expat'ide foorumites, vorreldes mone teise sihtkohaga on muidugi infot ysna vahe, aga mingi pilt hakkab juba kujunema.

P.S. TriineK, tanan muidugi pakkumise eest, aga 4 aastat expat'ina elanuna pakin ma asju Eestist ysna kaugel. Ja lisaks ei ma ole vaga veendunud, et oma ettevotet kolmandas isikus promovad postitused on trip.ee foorumis vaga korgelt hinnatud :)

0
0

Sorri, aga mind pani ka kommenteerima see: Me valisime firma, millel kõige pikemad kogemused, netist leidsin kontakti www.klg.ee. Et töötad ise selles firmas müügisekretärina (kasutajanime TriineK pole just väga keeruline kokkuviia nimega Triin Kvelstein)aga kontakti oma leivaisa kohta leitsid internetist :D. Ühelt poolt ma saan aru, et müügisekretär peaks tegelema müümisega, aga mitte nii primitiivselt palun. Pealegi keskkonnas, mis ei ole mitte müügikanal. Ja mis on minu jaoks reegel nr. 1: Tripis ei valetata!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased