Viimased kommentaarid

@Aivar67. Vaid 12,35 eur ühe tunni eest, hirmus odav ju :D 

Kinnitan ka omaltpoolt eelmise kommenteerija sõnu. Jaapan osutus ka minu jaoks lausa ootamatult odavaks. Minu arust oli ka transport odav: rong Kansai lennujaamast Osakasse tänase jeeni kursi järgi ümardatult 7,90, Osakast Kyotosse 4,80, bussi ja metroopiletid neis linnades 2 eurot.  Ööbimise hind Osaka Dotonburi linnaosas hosteli 1 inimese toas- 30 eurot öö. Osaka lossi pilet 5,10; Kiyomizu tempel 3,40, kõik muud templid tasuta. Kohalikus Yoshinoba kiirtoidu restoranis suur kausitäis riisi koos ohtra sealiha ja suure õllega sinna kõrvale- 6,50. Lennukipiletid tulid kokku 388 eurot, sisaldes endas ka eelnevaid lende Tallinnast läbi Helsingi Bangkoki ja Siam Reapist läbi Kuala Lumpuri Osakasse. Ning siis Osakast tagasi Tallinna. Nii et mul läks kokku 15 päeva Tais, Kambodžas  ja Jaapanis kõik-kõik (lennud+ööbimised+kindlustused+Kambodza viisa+transport kohapeal+ kogu söök-jook+suveniirid ja muu kaasa ostetud kaup)  kokku 1100 eurot. Ehk ise reisi kokku pannes peale soodsate lennupiletite leidmist on kokkuhoid igasugu Germalode ja Albionidega võrreldes ikka TOHUTU. Ja eelnevat Lonely Planeti ning interneti abil reisikava kokkupanekut võtan ma igal juhul juba puhkuse osana, liiatigi väga meeldiva ja põneva osana, nii et mingi tunnihinnaga seda läbi korrutada oleks minu jaoks nonsenss.

Kui tahad Hispaanias 2 nädalat iseendaga olla ja meeldib jalutada, mine Caminole! Oled iseendaga ja tutvud koguaeg uute enda suguste iseenda otsijatega, lisaks odavad riiklikult toetatavad Albucerque majututused. paljudes neist ka toitlustus sümboolse hinnaga. See eeldab siis iga päev nii 20-25 km kõndimist jalgsi, ehk siis väga rahulikus tempos 5-6 tundi kulgemist,  aga sel ajal saadki täiesti rahulikult ainult iseendaga olla. Camino rajad on küll Andaluusiast vaadates  teises Hispaania otsas, ehk põhjas ja loodes, aga ongi tunduvalt ehedam ja mitte nii turisti-, kui Andaluusia.

Vaidleks vastu sellele, et Legoland on megakallis ja ülerahvastatud. Ükskord elus ju ometi võib. Ostes perepileti on soodsam ka ja kõik atraktsioonid on ju juba hinna sees, lõbutse palju jaksad pargi avamisest pargi sulgemiseni. Ja ei pea sööma 10 eur hamburgereid, rootsi lauaga restorani sissepääs on u. 12 eur laps ja 24 eur täiskasvanu, ning seal saab proovida kümneid ja kümneid erinevaid väga maitsvaid roogi nii palju, kui soovi on, sh. piiramatul hulgal jäätist ja limonaadi :) 
Arvestades, et lähete autoga, soovitan külastada ka Billundist nii 20 km kaugusel asuvat Givskudi Safariparki, kus saab oma autoga lõvide ja muude suurte loomade vahel sõita nagu päris safaril aafrikas. Ja väiksemate loomade juures (leemurid ja muud ahvid) saab ka jalutada. Ning seal on ka oma Jurassic Park ;) 

Olen viimased aastad reisimisel ja internetist ostmisel kasutanud 2 pangakonto ja ühe pangakaardi taktikat. Ehk ühel kontol on raha, aga pole kaarti ja teisel kontol on kaart, aga pole raha. Kui kaardiga maksta vaja, siis teen telefoniäpiga pangasisese ülekande ja hetkega on vajalik rahasumma kaardikontol ning saangi muretult maksta. Ehk süsteem sarnane, nagu Jochenil, ainult et ilma Revoluti kaardita.

Samuti lennanud Air Chinaga ja väga rahule jäänud. Pikamaalendudel Euroopast on lisaks 23 kg pagasile hinna sees ka 2 söögikorda ja 4 joogikorda. Söögi puhul saab ka alati valida, pakutakse nii euroopa, kui hiina kööki. Ise olen alati eelistanud eksootika mõttes hiina oma. Alkoholist pakutakse siis tasuta nii hiina Great Wall veini, nii valget kui punast, mis olid minu maitse jaoks veidi magusad, kuid eksootika  mõttes kindlasti huvitav. Ja õlleks hiinlaste enda Yanjing beer sinises purgis. Ka tasuta lehed on olemas, ingliskeelne China Daily näiteks. Aasia sisestel lendudel siis 1 söögikord ja 2 joogikorda, isegi veidi lühematel lendudel, kui 5 ja pool tundi lennuaega. Mingit elektroonika, sh. lennureziimis olevate mobiilide bänni ei täheldanud ühelgi lennul. Meelelahutuse displayd jah väga uimased ja halvasti juhitavad, kasutasin neid ainult lennuinfo vaatamiseks. Ja muidugi on suureks plussiks võimalus transiidi puhul, kui 2 lennu vahele aega jääb, viisavabalt näiteks Pekingit külastada. 

Küsiks targematelt üle, et kas Länsisatamast trammilt nr.7 saab osta 2 tsooni piletit hinnaga 5.50, nii et see kehtiks ka raudteejaamas bussil 615 Vantasse?

Eelmises postituses toodud lingil maksab approval letter viisa saamiseks 12 USD, sellelt lehelt: www.cheapvietnamvisaonline.com/ saab sama asja poole odavamalt, ehk 6 USD eest. Siinkohal tuleb meeles pidada, et need approval letterid kehtivad vaid Vietnami sisenemisel lennujaama kaudu. Selliselt soovitaksin Koh Changist edasi järgmist marsuuti, mille ise läbisin aasta tagasi: läbi Trati ja Hat Leki piiripunkti peatuks 1 öö Kambodza piirilinnas Koh Kongis, edasi 2 ööd nende suuremas kuurordis Sihanoukvilles, 2 ööd pealinnas Phnom Penh ja lõpuks 2-3 ööd Siem Reapis, kus saaks siis külastada 1-2 päeva Angkor Wat-i. Ja sealsamast Siem Reapist lendaks Saigoni, lennupileti hinnaks näitab alates 69 eurost. Kõik need vahemaad Kambodzas saab läbida bussiga, piletihinnaks oli 8-11 USD tükk. 

Happyday, jah, kui oleks ainult sellel minu soovitud reisil hind kallimaks läinud, siis oleksin ise ka seda sama uskunud, aga hetkega olid KÕIK selle päeva reisid täishinnaga!

Vabandust, tõepoolest, kui proovida seal e-viisa lehel sisestada oma kodakondsust, siis ongi vaid need nallani nimekirjas olevad 46 riiki (sh. näiteks Mongoolia, Venezuela, Timor Leste jne., kuid Eestis ei olegi. Nii et vabandust, et liiga vara hõiskama hakkasin..... Ise lähen 2019 veebruaris, ehk selleks ajaks juba Eesti ka riikide sekka arvatud :)

Paco, su soovitus on tänaseks veidi iganenud. Nimelt on Vietnami riik vahepeal valmis saanud täiesti toimiva e-viisa süsteemi  peale mida on minu arust täiesti mõttetu mingitele vahendajatele approval letterite eest maksta, et siis pärast lennujaamas peale pikas sabas seismist 25 usd eest Vietnami viisa osta. Parem teha juba sama raha eest riiklikul saidil https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/trang-chu-ttdt endale e-visa valmis ja see sarnaselt approval Letterile lennujaamades esitamiseks välja trükkida, sellega saab siis ilusti lennukile ning hiljem ka kiiremini üle piiri.

"tõenäoliselt maksab takso lennujaamast San Juani keskmise auto päevamaksumuse". Kindlasti mitte, taksohinnad on reguleeritud, takso lennujaamast San Juani maksis omal ajal 17 dollarit, autorent koos kindlustusega aga 60 dollarit.

Mäletan, et Lanzerooni rannas oli küll palju lastega peresid puhkamas, see siis kesklinnale kõige lähemal asuv rand, seal on ka delfinaarium Nemo, mis lastele kohe kindlasti meeldib. Arkaadia rannas on ka suur veepark Hawaii ja selline väiksemat sorti lõbustuspark. Ning nende 2 ranna vahel on sisuliselt katkematult 5 km randa. Vahvlijäätised algavad poes 6 eurosendist ja pudel õlut isale 20 sendist. Rahvas on väga tore ja (lapse)sõbralik. Kindlasti soovitan!

Muidugi minivaniga. Olen ise sõitnud minivaniga 2 kuud tagasi Pattayalt Trati. Pilet maksis 300 THB ja väljumised on 2 korda päevas, kell 8.00 ja 13.00. Ise läksin Trati bussijaamast edasi järgmise minivaniga Kambodza piirile (pilet 120 THB), aga loomulikult saab Tratist ka Koh Changile.

Mingit viisajärtsi enam ei ole. Viimane kord läks lennuki peatumisest lennujaamast välja jõudmiseni max 20 minutit, sellest passikontrollis 10 sekundit.

Isegi maailma turvalisemast riigist, ehk Jaapanist tulles suunati Vantaas läbi turvakontrolli. Lohutuseks niipalju, et Kuala Lumpuri transiittsoonis viibides pidi läbima lausa 2 täistasemel turvakontrolli. Oleks pidanud vist korraks riiki sisenema, siis oleks ehk 1 turvakontrolliga pääsenud.

1) Uued riigid, kus enne polnud kunagi käinud. Portugal (Lissabon-Madeira-Porto), Belgia (Brüssel), Kambodža (Koh Kong-Sihanoukville- Phnom Penh-Siem Reap) ja Jaapan (Osaka-Kyoto). Uued paigad neis riikides, kus ka enne oldud- Berliin Saksamaal, Legoland Taanis ja Pattaya Tais. Kohtade põnevus kipub endiselt olema võrdelises seoses kaugusega Eestist. Ehk siis sügisvärvides Jaapan oli fantastiline, ja muidugi ka Kambodža (eriti muidugi Angkor Wat ja ka Phnom Penh ise linnana meeldis väga).
2) Plaane veel pole, sõltub punktist 3, ehk soodsate lennupiletite leidmisest.
3) Tahaks lõpuks kusagil Kesk-Ameerikas ära käia, kui kunagi järjekordsetele veahinnaga piletitele sinna kanti peale peaksin sattuma.

No kui tavatoad kahele maksavad 700 bathi öö 3 kilomeetri kaugusel Walking Streetist, siis soovitaks hotelli Beach Roadi lõpus, 50 meetrit Walking streeti algusest, kus just ise kuu aja eest peatusin. Mike Hotell on selle nimi ja öö kaheses toas oli 900 Bathi. https://www.booking.com/hotel/th/mike-pattaya-south.et.html Asukoht on ikka super-super-super. Läheduses mitu supermarketit ja SevenEleveneid lausa hulgim. Second Streetil läheduses ka mitu soodsat söögikohta, nagu näiteks Kiss Food and Drinks. http://www.kissfoodpattaya.com Hotelli katusel ka bassein, kus ilus vaade kogu Pattaya lahele. Ainuke negatiivne moment oli see, et esimest korda elus nõuti tšekk-inni tehes 1000 bathi sularahas panti, raha sai küll välja registreerides tagasi, aga et lahkusin kohe peale seda riigist, siis see raha jäigi kätte.

Tõenäoliselt saab kõigile Gilidele jalgsi ringi peale teha, aga isiklik kogemus on neist suurimalt, Trawaganilt. Sai küll ja võttis see aega u 1 tund rahulikult lonkides.

Hinnataset maailma riikide kaupa näitab selline sait: http://www.globalprice.info/en/
Info põhjalikkus on riigiti erinev, kuid tundub, et mind hetkel huvitavate riikide kohta (Tai, Kambodza, Jaapan) on see päris korralik.

Ise lähen 2 nädala pärast kaheks nädalaks Aasiasse: Tai-Kambodza-Jaapan. Suurema osa ajast olengi Kambodzas, see riik võlubki just oma eheduse (nagu Tai 20 aastat tagasi) ja erakordselt soodsate hindade tõttu. Pluss muidugi Angkor Wat. Hinnatase on igatahes Taist veel soodsam. Majutused leidsin näiteks vahemikus 8-27 dollarit öö eest, igal pool on saada ka veel tunduvalt odavamat majutust, aga need on kõik otse linna keskel v mere ääres, bassein, konditsioneer, külmkapp, lcd teler. Nii et ööbimise keskmiseks hinnaks tuli 17,5 eur öö eest. Kuuks ajaks, kui tahate vaid ühes kohas see aeg olla, on teil kindlasti võimalik mingi kinnisvara rentida tunduvalt odavama hinnaga, aga mina plaanin riigis ringi liikuda trajektooril Koh Kong- Sihanoukville- Phnom Penh- Siam Reap. Keskmine prae hind restoranides on suurusjärgus 3 kuni 4 dollarit ja kohalik külm vaadiõlu 0,5- 1 dollar. Ja need on kõik nn. turistihinnad turismikeskustes, mujal riigis on hinnad sellest veel kõvasti odavamad.

Arvestades hetke ametlikku EUR-IDR kurssi, võtab Tavid vahelt 7%. Ehk vahetades näiteks 1000 eur, kingid Tavidile lihtsalt niisama 70+2 eurot. Päris palju minu arust. Mida haruldasem mingi valuuta on, seda suuremat kirvest Tavid vahelt tahab. MInu jaoks on isegi Tai bathi 4% vahet liiga mõtetu, et neid siit reisile kaasa osta. Vaid USD 1 % vahelt on minu jaoks ok, ja JPY 2% on juba piiri pealt, nii et osa vahetan siin ja osa ka kohapeal. Aga Indoneesias soovitan kohapeal vahetada vaid pangakontorites, pangakursist tunduvalt soodsamat kurssi pakkuvad eravahetajad olid kõik oma eelmises elus mustkunstnikud. kes peale sinupoolset viimast raha ülelugemist osa sellest veel haihtuma suudavad võluda.

Kui jalad terved ja jalutada meeldib, siis mina võtaksin ette jalutuskäigu Lower Manhattanil. Kõigepealt metrooga Maailma Kaubanduskeskuse juurde, vaataks seal ringi, siis otsiks templirüütlite aaret Trinity Churcis (film "Rahvuslik Aare"), kiriku taga on imepisike surnuaed, kuhu on maetud näiteks duellil hukkunud A.Hamilton (10 dollarit, üks kahest mittepresidendist US rahatähtedel), aurulaeva leiutaja R. Fulton, Titanicul hukkunud J.J.Astor IV jne. Edasi heidaks pilgu peale NY aktsiabörsile ja aktsiapulli kujule, Battery Parkist imetleks Vabadusesammast, jalutaks veidi mööda Brooklyni silda edasi -tagasi, siis Hiinalinn ja Little Italy ("Ristiisa" film). Ja siis jalutaks rahulikult mööda Broadwayd ja 5 Avenüüd Central Parki alguseni välja. Rohkem vist tõesti ei jõua :)

Kui Egiptuses kaugemale, kui Sharmi ei soovi minna, ehk piirdud vaid Siinai poolsaarega, siis Taba piiripunktist saad tasuta nn. Siinai viisa.