Viimased kommentaarid

Mingit viisajärtsi enam ei ole. Viimane kord läks lennuki peatumisest lennujaamast välja jõudmiseni max 20 minutit, sellest passikontrollis 10 sekundit.

Isegi maailma turvalisemast riigist, ehk Jaapanist tulles suunati Vantaas läbi turvakontrolli. Lohutuseks niipalju, et Kuala Lumpuri transiittsoonis viibides pidi läbima lausa 2 täistasemel turvakontrolli. Oleks pidanud vist korraks riiki sisenema, siis oleks ehk 1 turvakontrolliga pääsenud.

1) Uued riigid, kus enne polnud kunagi käinud. Portugal (Lissabon-Madeira-Porto), Belgia (Brüssel), Kambodža (Koh Kong-Sihanoukville- Phnom Penh-Siem Reap) ja Jaapan (Osaka-Kyoto). Uued paigad neis riikides, kus ka enne oldud- Berliin Saksamaal, Legoland Taanis ja Pattaya Tais. Kohtade põnevus kipub endiselt olema võrdelises seoses kaugusega Eestist. Ehk siis sügisvärvides Jaapan oli fantastiline, ja muidugi ka Kambodža (eriti muidugi Angkor Wat ja ka Phnom Penh ise linnana meeldis väga).
2) Plaane veel pole, sõltub punktist 3, ehk soodsate lennupiletite leidmisest.
3) Tahaks lõpuks kusagil Kesk-Ameerikas ära käia, kui kunagi järjekordsetele veahinnaga piletitele sinna kanti peale peaksin sattuma.

No kui tavatoad kahele maksavad 700 bathi öö 3 kilomeetri kaugusel Walking Streetist, siis soovitaks hotelli Beach Roadi lõpus, 50 meetrit Walking streeti algusest, kus just ise kuu aja eest peatusin. Mike Hotell on selle nimi ja öö kaheses toas oli 900 Bathi. https://www.booking.com/hotel/th/mike-pattaya-south.et.html Asukoht on ikka super-super-super. Läheduses mitu supermarketit ja SevenEleveneid lausa hulgim. Second Streetil läheduses ka mitu soodsat söögikohta, nagu näiteks Kiss Food and Drinks. http://www.kissfoodpattaya.com Hotelli katusel ka bassein, kus ilus vaade kogu Pattaya lahele. Ainuke negatiivne moment oli see, et esimest korda elus nõuti tšekk-inni tehes 1000 bathi sularahas panti, raha sai küll välja registreerides tagasi, aga et lahkusin kohe peale seda riigist, siis see raha jäigi kätte.

Tõenäoliselt saab kõigile Gilidele jalgsi ringi peale teha, aga isiklik kogemus on neist suurimalt, Trawaganilt. Sai küll ja võttis see aega u 1 tund rahulikult lonkides.

Hinnataset maailma riikide kaupa näitab selline sait: http://www.globalprice.info/en/
Info põhjalikkus on riigiti erinev, kuid tundub, et mind hetkel huvitavate riikide kohta (Tai, Kambodza, Jaapan) on see päris korralik.

Ise lähen 2 nädala pärast kaheks nädalaks Aasiasse: Tai-Kambodza-Jaapan. Suurema osa ajast olengi Kambodzas, see riik võlubki just oma eheduse (nagu Tai 20 aastat tagasi) ja erakordselt soodsate hindade tõttu. Pluss muidugi Angkor Wat. Hinnatase on igatahes Taist veel soodsam. Majutused leidsin näiteks vahemikus 8-27 dollarit öö eest, igal pool on saada ka veel tunduvalt odavamat majutust, aga need on kõik otse linna keskel v mere ääres, bassein, konditsioneer, külmkapp, lcd teler. Nii et ööbimise keskmiseks hinnaks tuli 17,5 eur öö eest. Kuuks ajaks, kui tahate vaid ühes kohas see aeg olla, on teil kindlasti võimalik mingi kinnisvara rentida tunduvalt odavama hinnaga, aga mina plaanin riigis ringi liikuda trajektooril Koh Kong- Sihanoukville- Phnom Penh- Siam Reap. Keskmine prae hind restoranides on suurusjärgus 3 kuni 4 dollarit ja kohalik külm vaadiõlu 0,5- 1 dollar. Ja need on kõik nn. turistihinnad turismikeskustes, mujal riigis on hinnad sellest veel kõvasti odavamad.

Arvestades hetke ametlikku EUR-IDR kurssi, võtab Tavid vahelt 7%. Ehk vahetades näiteks 1000 eur, kingid Tavidile lihtsalt niisama 70+2 eurot. Päris palju minu arust. Mida haruldasem mingi valuuta on, seda suuremat kirvest Tavid vahelt tahab. MInu jaoks on isegi Tai bathi 4% vahet liiga mõtetu, et neid siit reisile kaasa osta. Vaid USD 1 % vahelt on minu jaoks ok, ja JPY 2% on juba piiri pealt, nii et osa vahetan siin ja osa ka kohapeal. Aga Indoneesias soovitan kohapeal vahetada vaid pangakontorites, pangakursist tunduvalt soodsamat kurssi pakkuvad eravahetajad olid kõik oma eelmises elus mustkunstnikud. kes peale sinupoolset viimast raha ülelugemist osa sellest veel haihtuma suudavad võluda.

Kui jalad terved ja jalutada meeldib, siis mina võtaksin ette jalutuskäigu Lower Manhattanil. Kõigepealt metrooga Maailma Kaubanduskeskuse juurde, vaataks seal ringi, siis otsiks templirüütlite aaret Trinity Churcis (film "Rahvuslik Aare"), kiriku taga on imepisike surnuaed, kuhu on maetud näiteks duellil hukkunud A.Hamilton (10 dollarit, üks kahest mittepresidendist US rahatähtedel), aurulaeva leiutaja R. Fulton, Titanicul hukkunud J.J.Astor IV jne. Edasi heidaks pilgu peale NY aktsiabörsile ja aktsiapulli kujule, Battery Parkist imetleks Vabadusesammast, jalutaks veidi mööda Brooklyni silda edasi -tagasi, siis Hiinalinn ja Little Italy ("Ristiisa" film). Ja siis jalutaks rahulikult mööda Broadwayd ja 5 Avenüüd Central Parki alguseni välja. Rohkem vist tõesti ei jõua :)

Kui Egiptuses kaugemale, kui Sharmi ei soovi minna, ehk piirdud vaid Siinai poolsaarega, siis Taba piiripunktist saad tasuta nn. Siinai viisa.

Nõustun eelkirjutajaga, et kui niikuinii pole kummalgil saarel käinud ja sooviks rendiautoga ilma avastada, siis kindlasti Tenerife. Seda sel lihtsal põhjusel et saar on suurem ja inimesi elab seal lausa 9 korda rohkem, kui Fuerteventural. Ja vaatamist on seal kindlasti kohe kordades ja kordades rohkem, kui F-l: Esiteks muidugi terve Hispaania kõrgem tipp Teide vulkaan 3700 meetrit (vs. F-i kõrgem mägi 800 meetrit). Siis veel Loro park, Guimari püramiidid ja Thor Heyerdali muuseum, Masca org, Los Gigantese kaljud, jne, jne. Hetkel ei meenu Fuenteventural ühtegi must see vaatamisväärsust- see pigem vaid selline rannapuhkuse koht saksa ja inglise pensionäridele.

Legolandi puhul ei ole atraktsioonid piiratud mitte vanuse, vaid lapse pikkuse järgi. Nii et lapse passi ei vaata keegi, mõõdetakse hoopis pikkust. Lihtsamad atraktsioonid hakkavad pikkusest 90 cm, ja neile kõige vingematele lastakse lapsi (ja tõesti mõõdetakse!) alates pikkusest 120 cm. Vanuse järgi peaksid sul lapsed enamikele atraktsioonidele saama, vanem ehk isegi neile kõige vingematele.... Nii et pigem soovitaks neile just Legolandi, kui et Copenhaagenit. Ja Stockholmist hommikul sõitma hakates jõuab õhtuks kusagile Billundi lähedale ööbima igatahes. Park on avatud 10-18.00 ja ühe päevaga jõuab peaaegu kõik atraktsioonid läbi käia küll. Ja järgmisel päeval võib käia lastega hoopis seal lähedal Givskudi Safaripargis kus saate osades kohtades lausa oma autoga vabade loomade (sh. lõvid, kaelkirjakud) vahel ringi sõita. Või siis kõndida lahtiste loomade keskel (ahvid, leemurid). Lastele kindlasti meeldib! Kõrgete müüride ja elektritarade vahel on seal ka peaaegu päris Jurassic Park koos dinosauruste replikatega.

Otsingumootorite hinnad erinevad ka sõltuvalt arvutiplatvormist. Olin seda alati pidanud linnalegendiks, aga siis lõpuks proovisin ise reaalajas järgi. 2 arvutit- üks PS, teine MacBook. Kõrvuti. Simultaalnselt tehtud analoogsed hinnapäringud. Ja MacBooki oma alati 15 % kallim. Mingi loogika on asjas muidugi olemas, kui sul on nii palju raha, et lihtsalt poosetamise pärast samaväärse arvuti eet 2 x rohkem maksta, asi siis ka lennukipileti eest tühised 15% rohkem välja köhida pole.

Aga mis vahepeal India ookeaniga juhtus?? Kaotati ära või, nagu ühes populaarses laulus Venemaaga Eesti ja Hiina vahel juhtus. Vanasti oli ikka Aafrika idarannikust kui Austraalia idarannikuni India ookean.

Kui võtad need veinid kaasa Horvaatiast v Ungarist ja edasi liigud vaid mööda EU riike pidi eestini välja, siis ei saa probleeme tekkida sest 1 inimese kohta võib ühest EU riigist teise viia isegi kuni 90 liitrit veini. Tegelikult isegi ükskõik mis koguse, kui oled kuidagi suuteline ära tõestama, et see on sul rangelt isiklikuks tarbeks. Aga see 90 liitrit on siis nagu see piir, kus pole kellegil üldse mingit õigust koguse üle köbiseda. 10 liitrit kanget alkot ja 110 liitrit õlu võid ka veel lisaks võtta!

Nädal-kaks enne väljalendu ei saa sa alla 200 eur lennupileteid nagunii kusagile. Siin pakuti välja Kiievit, aga kui sa ikka randa, päikest, pidu, ööklubisid ja naisi tahad, siis Odessa! Hotellid, söök ja jook kindlasti vähemalt 2 korda odavamad, kui Maltal. Vene keelega saab igal pool hakkama, inglise keelega samuti, igati chill linn ja inimesed. Ise ei suutnud nädalaga üle 160 eur kohapeal kulutada, ehki ma tõesti püüdsin. Hotell nädalaks otse Arkaadia rannas 140 eur, kesklinnas saab ka kindlasti odavamalt.

Nii, nüüd kuu aega siin teemas vaikus olnud. Tundub, et asi toimib ja jääbki toimima, CheckMyTrip ja Finnairi broneeringute haldamise sait näitavad ilusti kehtivai pileteid... Et nüüd võib siis vist rahulikult vahelennu piletid ära osta? Endal kindel reisiplaan olemas, et kui 12.11 varahommikul Suvarnabhumis maandun, siis ei hakka seekord Bangkokki trügima, vaid lennujaamast otse Pattayale, 2 ööd seal, ja siis maismaad pidi läbi Koh Kongi Sihanoukvillesse. Kambodza viisa teen tõenäoliselt internetis ette ära. Kui ka KK-s ööbima peab, siis SV-s 3 ööd, kui kiiremini kohale saab,siis 4. Edasi siis Phnom Penhi, 2 ööd seal ja siis 2 ööd Siem Reap. 22.11 lendaks siis Malasian Airlinesiga läbi Kuala Lumpuri Osakasse, kuhu jõuaks siis järgmise päeva hommikul. Ühe päeva tutvuks selle linnaga (Kindlus, Dotonburi linnaosa) ja järgmise päeva oleks Kyotos. Ning 25.11 tagasi Tallinna. Kuidas selline plaan tundub? Soovitusi kellegil?

Läti!! Päriselt ikka Läti :)

Filipiinid on viisavaba 30 päeva

Piletil hakkas silma, et hinnakalkulatsioon on koostatud Ukraina Grivnades, ja see siis hiljem Eurodesse tagasi arvestatud, ehk sealt kuidagi tulebki see odav (vea) hind??

11.11 Bangkokki ja 25.11 Osakast koju. Checkmytripis staatuseks ilusti "confirmed" ja 2 pagasiühikut ning 2 sooja sööki pikamaa lendudel ilusti hinna sees. Ja kogu selle lõbu eest võeti Master deebetilt 246 euri. Pole paha. Tegin läbi ticket.ee, sest senine kogemus nendega igati positiivne. Tagantjärele hakkasin muidugi mõtlema, et kui Finnair peaks alt ära hüppama, siis millal ja kuidas sealt raha tagasi saab, aga eks näeb.... Bangkokis ja Tais ennemgi käidud, aga võtsin sinna just selle mõttega, et kuhugi naaberriiki (Laos, Vietnam; Kambodza, Birma, Filipiinid) soodsalt edasi lennata.

  1. 2016- lisaks lähisvälismaale Odessa: suurepärane segu kultuurist (Rigoletto etendus kohalikus ooperiteatris), rajust rannapuhkusest (Arkaadia ja sealsed ööklubid) ja naeruväärselt odavatest hindadest. Jäin väga rahule ja vist esimene koht, kuhu tahaks kunagi kindlasti tagasi.
    2.2017- Mis hetkel lukus: Jaanuaris 4 p Berliinis ja nädalane Portugali ringeis (Lissabon Madeira, Porto), lisaks päev Brüsselis. Veebruaris väike suusapuhkus Lätis ja nädalavahetus Stockholmis.
  2. Pakkuda võib mida iganes ja kuhu iganes :) Mõttes muidu Vietnam v India, aga kasvõi kuhugi Kesk v Lõuna Ameerikas läheks, kui soodsalt pileti saaks....

Käisin 4 kuud tagasi Ecolinesiga nädalavahetusel Varssavis. Jäin väga rahule. Esiteks hind oli siis väga hea, edasi-tagasi 40 eur, 2 nädalat ette ostes. Sama piletiga vaid Vilniusesse oleks olnud u 60 eur. Teiseks graafik sobis ülihästi nädalalõpu reisiks. Reedel 22.00 Tallinnast välja, 6.30 Vilniuses ja laupäeval 13.00 nende aja järgi Varssavis. Pühap 14.00 tagasisõit ja kell 7.00 esmaspäeva hommikul tagasi Tallinnas, nii et jõudis ilusti bussijaamast koju ja siis tööle. Süüa bussis ei pakutud, ja mis sa öösel ikka sööd, küll sai tasuta kohvi, vett, internet ja filmid, muusika olid, viimaste jaoks siis 1 eur sai kõrvaklappe osta. Iga istme all oli el. pistik, näit tel või läpaka jaoks. Rahvast oli vaid bussi esiotsas, taga pool ruumi laialt. Süüa sai Vilniuse bussijaamas kõrval Lukoili tanklas tulles-minnes ja Lomsas oli minnes ka üks 10 min bensuka peatus kus sai hot-dogi ja juua osta. Nii et soovitan, kui vaid sama hind ja graafik oleks.

Nädalaga ei tee saarele ringi peale. Vähemalt mitte mõistlikkuse piirides reisides. Saar on lihtsalt nii suur- ikkagi vahemeres kõige suurem. Olin oma pere ja vanematega (5 in kokku) seal 2,5 aastat tagasi. Palermo lennujaamast sai võtta kogu reisiajaks, ehk siis 8 päevaks Fiat Panda. Mahtusime ära küll. Sõitsime kokku 1250 km ja kütusele kulus 125 eurot. Nägime ära selle ajaga vaid täpselt poole saarest, ehk kui tõmmata Palermost otse joon Sürakuusani, siis kõik mis jäi joonest lõuna-lääne suunas, seal käisime, põhja ja ida pool jäi järgmiseks korraks. 4 Päeva oli meil 3 toaga bungalo Mazara di Vallos ja 4 päeva 2 magamistoaga korter Marina di Ragusas. Esimesest kohast tegime päevase väljasõidu Marsala-Trapani-Erice-Castellamare Di Golfo ja poolepäevase Selinute antiiklinna varemetesse. Sõidul ühest ööbimiskohhast teise tegime ka nii 2,5 tunnise peatuse Agrigento Templite Orus. Teisest peatuskohast tegime siis päevase väljasõidu Modica-Ragusa-Ispica koopad-Noto-Sürakuusa. Ja terve päeva kestnud tagasiteel peatusime paar tundi Ennas ning Palermos ja Monreales. Viimane koht, st. krik jättis vaata et terve reisi kõige suurema mulje. Ja see kõik kokku siis 1250 km ja tõesti rohkem ei jõua kui vähegi puhata tahad.