Viimased kommentaarid

@ Buldooza: Täpselt samamoodi, nagu meilgi siin Tripis, et kohe kui endale kasutaja konto loon, siis kohe järgmisel minutil kukun oma elu esimeses kommentaaris üle võlli kiitma mingit Gruusia giidi, autorendi firmat, või mingit kolimisteenuse pakkujat :D :D :D

Toomass, tahad oma firmat reklaamida, osta reklaam!!! Nii läbinähtavad on need uued kasutajad, kes niipea, kui on ennast siin kasutajaks registreerinud, kukuvad kohe järgmisel sekundil (kasutaja registreeris ennast 2 tundi tagasi, esimene kommentaar 2 tundi tagasi mingile teemale, mida siin aasta otsa pole kommenteeritud- ehk langeb ära ka see variant, et näe lugesin just üht hiljutist kommentaari, tahtsin ka sõna sekka öelda ja selleks siis registreerisin ennast)  mingit konkreetset firmat ülistama ja kiitma, kui absoluutselt erapooletud, kuid erakordselt rahulolevad kliendid.... Sa ei ole siin esimene selline, pigem saja esimene, aga see on nii kuradi läbinähtav ja vihale ajav!

1. Kui 2017 külastasin kokku 11 riiki, neist kaugemad Tai, Kambodža, Malaisia ja Jaapan, 2018 5 riiki, kaugem neist Hispaania ja 2019 9 riiki, kaugemad neist Hiina, Vietnam ja Filipiinid, siis selle aasta kohta võin uhkusega raporteerida, et külastasin vaid ühte riiki, kui viibisin augustis umbes 1,5 tundi Ruhjas Lätimaal. Ehki veel aasta alguses oli plaanis kevadel Gruusia ja suvel Preisimaa (nii Vene kui Poola osa) ja siis sügisel jälle kusagile kaugemale. Õnneks need plaanid vaid plaanideks vaid jäidki ja mingit raha kuhugi alla ei jõudnudki panna.  

2. Plaane veel ei ole, ega ka enne ei tule, kuni olukord koroonarindel ei muutu. Isegi selle aasta mais aegunud passi pole veel uuendanud, et kiusatust ei tekiks.

3. Tahaks sooduspakkumisi ükskõik kuhu, kui vaid oleks olemas 100% kindlus, et lendu ei tühistataks ja et seal kohapeal reisi ajal koroonat ei oleks. Niikaua, kuni seda kindlust pole, pakutagu kasvõi 100 euro eest lende Hawaiile v Tahiitile, Uus-Meremaale v Madagaskarile, ei ole huvitatud :D

Ma ei saa aru nendest, kes siin kirjutavad, et meil vaid 2080 haiget ja 63 surnut, et nagu tavaline gripihooaeg, et milleks see koroonahüsteeria. Aga vot sellepärast ongi nagu tavaline gripihooaeg, kuna eest inimesed on siiani ise suutnud oma mõistliku käitumisega (v.a." võrkpall on võrratu" a.k.a "terve mõistuse võit" ja praegune Tartu "dura baba" a.k.a "covidiotka" juhtumid) selle kõik ära hoida. Siiani veel! Meil lihtsalt ei ole inimesed ise veel lasknud asjal lappama minna. Oleks meil haigusjuhtude osakaal rahvastikku sama suur, kui Kataris hetkel, oleks meil täna 52 697 haiget 2080 asemel. Oleks meil suremus rahvastikku sama mis New Jersey osariigis USAs, oleks meil 2377 surnut 63 asemel. Nii et see viirus nakkab ja tapab küll, kui me vaid ise laseme tal seda teha.

Kui 2 nädalat vanasse teemasse on kirjutatud juba 14 väga täpset ja sisukat kommentaari, millest viimane ja veel eriti üksikasjalik kirjeldus olukorrast Kreetal on vaid  4 päeva vana, siin mis uut täpsustamata üleüldist infot hetkel küsida, kui endal minek 10-41 päeva pärast. Hea et küsija oma reisimise kuudki viitsis täpsustada :)

Odav hind ei tähenda alati kehva kvaliteeti. Olen kõik oma viimased reisid kasutanud 7 a tagasi Šveitsi firma Wenger Rimi kampaaniaga ostetud musta seljakotti, kleepsudele tuli vist 12 eurot peale maksta. Ja kott näeb endiselt välja enamvähem nagu uus- st. mitte ühtegi õmbluse rebendit v muud kulumismärki. Olen käinud sellega 11 päeva Berliin- Portugal- Brüssel reisil, 12 päeva Hispaanias palverännakul, kotti mahtusid peale magamiskoti ja peegelkaamera ka kõik vajalikud riided. 15 päeva Tai-Kambodza-Jaapan- lisaks troopikas vajalikele riietele ka külma ilma jope, pikad püksid, kingad, ilusti mahtusid ära peale seda, kui kohale jõudes sai eraldi fotovarustuse kott sealt välja võtta ja talveriided asemele pandud. Sama skeemi kasutasin ka 18 päevasel Peking-Vietnam-Philipiinid reisil. Minnes alati käsipagasis, kunagi pole seda kontrollitud-mõõdetud-kaalutud, väike süütu seljakotike ju,  on alati ka lennukis peakohale ära mahtunud, ehki mõnikord selleks minu poolt  päris konkreetset jõudu kasutatud :)

Tegelikult võiks igal inimesel nii palju mune olla, et kui mingi Ryanair ähvardab, et kui praegu meie teile tühistatud lennu eest raha tagastamise asemel pakume täiesti ebaseaduslikult voucherit kusagile tulevikku, kus kohe broneerimisel keevitame hetke  reaalsele turuhinnale x% juurde, nii et sa uue kliendi asemel, kellel voucherit ei ole, pead umbes sama palju juurde maksma, siis selle asemel hoopis seaduslikult pangalt saamata teenuse eest chargebacki nõuad, et siis saad eluaegse disklaffi firma R lendudele, siis võiks vastata, et sellisel juhul on ka minu poolt eluaegne boikott firma R lendudele. Kasvatagu endale uued lojaalsed kliendid, enne kui pankrotti lähevad.

Esimene digi fotokas oli 2005 a. selleaegselt äialt laenatud Canon PowerShot A510, 2MP digiseebikas. Esimesed ja viimased reisipildid sai sellega järgmise aasta jaanuaris Hurgadas palmi all ja Soomes suusatades tehtud, sest juba samal aasta suvel sai päris oma digi ostetud, margiks sarnaselt mu esimesele, 1994 aastal ostetud filmiseebikale Olympus ja mudeliks SP320. Suurususelt ikka seebikas, aga selle aja kohta suht vinge, 7 MP, lisavälgu ja RAW formaadis pildistamise võimalustega.  Sellega sai siis 2006 autoreisil Horvaatias ja Itaalias pildistatud ning järgmisel kevadel Tuneesias. Juba 2007 sügisel, just enne Gran Canaria reisi sai see väljavahetatud Olympus E-510 digipeegli ja 2 vahetatava objektiivi vastu. See komplekt teenis mind 12 aastat ja 16 000 kaadrit nii 35-40 riigis kuni siis nüüd eelmisest kevadest Olympuse hübriidkaamera OMD E-M10 M III koos 3 objektiiviga.

Hea teema! Kõige selle eeltoodu tõttu olengi juba aastaid 4/3 ja Micro 4/3 kaamerasüsteemide, eriti just Olympuse fänn. See kaamerate-objektiivide nii kerge kaal ja väikesed mõõtmed. Hetkel on mul reisidel kaasas Olympus OMD E-M10 MIII hübriidkaamera koos M.Zuiko 14-42 mm EZ 3,5-5,6 avaga zuumobjektiivi ja Panasonicu Lumix G 25 mm 1,7 avaga fixiga (objektiivididel siis vastavalt täiskaadri formaadile fookuskaugused 28-82 ja 50, digital converteriga isegi 56-164 ja 100 mm). Kogu komplekt siis 670 g. ja mahub vabalt suvalise suvise dressipluusi 2 taskusse. Vajadusel saan lisaks võtta veel mulle Olympuse peegelkaamera ajast jäänud 40-150 mm 4.0-5,6 avaga teleobjektiivi, kaal koos adapteriga 280 g (täiskaader fookuskaugused siis vastavalt 80-300 ja 160-600) ja see siis dressika 3-ndasse taskusse. Nagu öeldakse- parim fotokas on see, mis sul parasjagu endaga kaasas, mobiili kaamera võib küll asja ära ajada, aga kui sul on selle asemel kaasas hoopis nii kerge ja kompaktne vahetatavate objektiividega süsteem, siis see on kordades veel parem, eriti just õhtuti, vähese valgusega.

Minul on olnud reaalne kogemus, kus Apple arvutis näitab 35 eurot kõrgemat hinda, kui samas kõrval olnud PC-arvutis (180 v 215 eur).

Tegelikult on USD Tavidis pmst ainuke valuuta, mida seal oleks mõtet vahetada, ehk vahetuse marginaal on võrreldes teiste valuutadega  tunduvalt madalam, reeglina sinna 1% piiri. Hetkel küll siis 1,35% (Bloombergis keskkurss 1,0833, Tavidis 1,0687), mis ikkagi on madalam, kui traditsiooniline kaardi makse tasu (keskkurss + 1,5%). Bangkokis peaksid sa vahetama reeglina läbi Tai bathi, ma ei mäleta, et seal keegi otse EUR to USD vahetaks. Ja ka Kambodzas pigem vahetataks sulle kohalikku riaali euri vastu, mitte dollarit. Mis otseselt poleks ka midagi hirmsat, sest ka kohalik raha on igalpool täitsa ok maksevahend, maapiirkondades isegi pigem levinum, kui usd. Nii et vaheta ikkagi Tavidis dollareid, mida uuemad, seda paremad, ise vahetasin 2 a tagasi Kambodzasse minnes Tavidis tutikaid 20 USD kupüüre, kohapeal vahetusraha antakse nkn reeglina riaalides tagasi.

Ei küsita. Filipiinid viisavaba ka, nii et piiril läheb 5 sekundit, või kui palju siis see sissetuleku templi passi löömine aega võtab.

Olen ka ise kõik viimased aastad kagu-aasias reisides kasutanud seda väikest Wengeri seljakotti, mis kuni ammu Rimi kampaanias müügil oli. Ja sellest on täiesti piisanud alati. Isegi siis kui põhilennul tulles ja minnes äraantav pagas hinna sees, minnes olen selle salongi võtnud, seda kiiremini olen alati tollist ja lennujaamast välja saanud. Sellise seljakotiga saab ka koguaeg takso asemel mototaksot kasutada, mis kohvriga reisides oleks võimatu. Ja kohapeal reisides olen siis fotokoti eraldi välja võtnud ning sedasi tekitanud seljakotti ruumi talveriietele. Ning tagasilennul alles olen seljakoti siis pagasisse andnud ning salongi osa asju näiteks kohapeal ostetud supermarketi riidest kotiga võtnud.

Tõenäoliselt on siin tegemist hoopis käibemaksuga. USA-s enamikes osariikides on kõik hinnad ilma selleta ja alles ostutehingu vormistamisel lisatakse siis km. Florida osariigis varieerub see maakonnast sõltuvast 6-8,5% vahel, sinu hinna erinevus ongi 8,5%.

Siin Tripis on "Viru Reisidest" läbi aastate jutu olnud küll ja küll, aga pigem ikka selles võtmes, et kui on hea reis ja inimene rahule jäänud, siis on ta õnnelik ja vait, aga kui midagi läheb valesti, siis nutab ja halab Tripis kuidas kõik oli nii paha ja kole. Olen ise "Viru Reisidega" käinud reisil kolmel viimasel aastal ja kõik kolm korda rahule jäänud. Võib-olla kui järgmisel korral midagi pahasti lõpuks läheb, siis tulen ja halan ise ka siin, aga tõenäoliselt siiski mite, sest tean väga hästi, mida mingi asi tegelikult maksma peaks ja vaatan just hinna/kvaliteedi suhet, et kui palju mingi raha eest vastu saab. Ja selles mõttes on "VR" alati olnud heas mõttes kõvasti üle võlli. 2017 sai käidud siis 3 täiskasvanut + 3 last Legolandis, buss oli hea, st. katki ei läinud, lapsed + üks täiskasvanu said istuda lausa näod vastamisi laua taga, ehk lapsed said omavahel koguaeg suhelda ja mängida, kaarte näiteks. Programm ja kellaajad toimisid. Giid- kuidagi ka toimis, aga kui peale "Legolandi" külastust tahtsime poodi minna, et õhtuks süüa osta, siis tema teada olid kõik poed Billundis laupäeva õhtul juba suletud, nii et poodi enam ei saa ja punkt. Majutus Billundist 20-30 km eemal ilma ühegi poe ja söögikohata, nii et sorri, kel söögikraam otsas, see enne järgmist hommikut süüa ja juua ei saagi (hommikusöök hinna sees, nagu ka igas omaette väikses majakeses köök söögitegemiseks). Pidime siis ise internetist googeldama, et on küll veel ka lahti olevaid toidupoode, ja ise bussi kohale juhatama, kust siis ilusti süüa sai osta ning seega päästsime ise selle olukorra, mis vaid giidi armust oleks väga ebameeldivalt võinud lõppeda (väikesed lapsed 12 tundi söömata-joomata). Aga muidu oli kõik ok.  Peterburi reis eelmisel aastal oli siis nii, et sisuliselt kolmveerand bussi meie oma seltskond ja ülejäänud siis täiteks kaasa võetud tavareisijad. Kuna meil oli ka oma inimene meie giigidks-reisijuhiks, siis ametliku giidi väga ei mäletagi, sest kõik nagu töötas. Buss ka töötas. Majutused oli lausa ulme, ehk põhiosa meist õnnestus majutada lausa Nevski prospektile Admiraliteediga samasse hooneblokki, ehk Paleeväljakust 50 meetrit, seal siis ka hommikusöök kõigile, sh ka need, kes kusagil eemal ööbisid. Ja seda siis tingimustes, kus 4 päevane reis maksis kokku viisata vaid 120 eurot. Viimane reis siis sel suvel Valgevenesse. Ja jälle kõik väga hea ja super tingimustes, kus 5 päevane reis koos viisa ja kindlustusega vaid 150 eurot maksis. Buss oli hea, bussijuhid väga toredad ja giid- Ants Tuuleveski lausa super. Ehk temal õnnestus "VR" poolt välja käidud ametliku programmi omal algatusel veel umbes teist sama palju juurde panna- et siis ekstra boonusena veel Vabaõhumuuseum, Komarovka turg ja Hatõni memoriaal. Hotell hommikusöögiga oli küll kesklinnast nii 5 km, uuselamurajoonis, aga ka ise uus ja kena, nii et võis jällegi rahule jääda. Nii et mida sa maksad, seda ka saad ja "VR" puhul siiani ikka reeglina saad rohkem, kui maksad. 

Siem Reapi lennujaam on päris pisike, poolteist tundi enne kohale jõuda on küll ja küll. Minul endal läks seal infoletis küll 15 minutit aega, sest nõuti järgmise sihtkoha, ehk Jaapani viisat ja kuidagi ei usutud, et see riik Eesti passiga lausa 90 p viisavaba on, ehk siis see 15 min. otsis lennujaamatöötaja oma arvutist kinnitust minu vastavale väitele ja lõpuks ikka leidis ka :). Angkor Wati jaoks soovitan võtta mõnest tur.büroost mini-vani ekskursioon- sisaldab tasuta vett, giidi ning mõnusalt väikest rahvusvahelist seltskonda (nii 8-10 inimest), kellega siis see päev otsa ringi seigelda. Minul näiteks maksis 12 tunnine ekskursioon 13 dollarit, millele tuli siis ise 37 dollariline päevapilet kohapeal juurde osta. Ja sellest 12 tunnist oli küll ja küll. Näidati nii Angkor Wati ennast, kui Taphrumi templeid džunglis (Tomb Raideri filmist), kui Bayoni "1000 Budha" templit. Ja päeva lõpuks päikeseloojang templis Bakhengi mäe tipus. Kindlasti parem variant kui umbes sama raha eest päevaks tuk-tuki mees rentida ja omal käel ringi lasta. 

Ei peagi. Ükski reisibüroo ei suuda. Milleks siis neid üldse vaja on  :D Sellepärast ongi ise reisi organiseerides kokkuhoid tohutu!  

Finnairi open-jaw pileti veahind. Naistepäeval 2017. Oli võimalik osta pilet algusega Tallinnast ükskõik millisesse Finnairi sihtkohta Aasias v.a. Jaapan, tingimusel, et tagasilend Tallinna algab ükskõik millisest Finnairi Jaapani sihtkohast. 23 kg. pagasit ja söögid-joogid hinna sees. Valisin siis esimese lennu sihtkohaks Bangkoki, olin eelnevalt Tais olnud, aga sealt saab lihtsalt edasi kuhu iganes, ja tagasi Osakast. Ning selline konkreetne pilet läks mul maksma "tervelt" 244 eurot. Siem Reap-Kuala Lumpur -Osaka pilet Air-Asiaga tuli 144 euro eest siia hiljem veel otsa osta, kui oli juba selge, et pileteid ei tühistagi.  Aga jah, veelkord, see oli 1 kordne veahind, nii nagu omal ajal sai veel väiksema raha eest lennatud Stockholm-London-Chicago-New Orleans-Miami-San Juan-New York-London-Stockholm. Nii et ükski võluotsing selliseid pileteid rohkem ei näita. Kuni järgmise veahinnani :D Ja info selle konkreetse Finnairi veahinna kohta sain just siitsamast Tripist! Nii et tasub siin lehel käia küll.

Maailma esimene reisifirma läks just pankrotti, Novatours trollib Tripis, et teha tasuta reklaami oma firmale, Estravel varastab konkurentidelt turundusideid.... Tundub, et traditsioonilistel reisibüroodel ja paketireisidel on kriips peal ja alanud on agoonia...…. 

Väga õige point @ Valeria.A Sellised kasutaja kontosid, mis on loodud kohe mõni minut enne oma elu esimese kommentaari kirjutamist sellel saidil siin ja siis kukutakse  kohe esimese asjana mingit konkreetset reisibürood kiitma-promoma-ülistama, on NII läbinähtavad! Seda on siin enne ka küll ja küll olnud, küll aga selliste väikeste ühemehe reisibüroode puhul. Et nüüd aga justkui üks eesti suuremaid reisibüroosid nii meeleheitel paistab olema, et sama labast taktikat kasutab.... Ausalt teeb see mind väga mõtlikuks ja murelikuks nende hetke olukorra suhtes. Eriti peale seda, kui isegi maailma vanim reisibüroo just oma poe kinni pani. Ausalt öeldes peale seda tsirkust mis siin viimased päevad Novotoursi "promomiseks" tehtud on, mina küll mingi aeg ei julgeks neilt ühtegi paketireisi osta... 

@Aivar67. Vaid 12,35 eur ühe tunni eest, hirmus odav ju :D 

Kinnitan ka omaltpoolt eelmise kommenteerija sõnu. Jaapan osutus ka minu jaoks lausa ootamatult odavaks. Minu arust oli ka transport odav: rong Kansai lennujaamast Osakasse tänase jeeni kursi järgi ümardatult 7,90, Osakast Kyotosse 4,80, bussi ja metroopiletid neis linnades 2 eurot.  Ööbimise hind Osaka Dotonburi linnaosas hosteli 1 inimese toas- 30 eurot öö. Osaka lossi pilet 5,10; Kiyomizu tempel 3,40, kõik muud templid tasuta. Kohalikus Yoshinoba kiirtoidu restoranis suur kausitäis riisi koos ohtra sealiha ja suure õllega sinna kõrvale- 6,50. Lennukipiletid tulid kokku 388 eurot, sisaldes endas ka eelnevaid lende Tallinnast läbi Helsingi Bangkoki ja Siam Reapist läbi Kuala Lumpuri Osakasse. Ning siis Osakast tagasi Tallinna. Nii et mul läks kokku 15 päeva Tais, Kambodžas  ja Jaapanis kõik-kõik (lennud+ööbimised+kindlustused+Kambodza viisa+transport kohapeal+ kogu söök-jook+suveniirid ja muu kaasa ostetud kaup)  kokku 1100 eurot. Ehk ise reisi kokku pannes peale soodsate lennupiletite leidmist on kokkuhoid igasugu Germalode ja Albionidega võrreldes ikka TOHUTU. Ja eelnevat Lonely Planeti ning interneti abil reisikava kokkupanekut võtan ma igal juhul juba puhkuse osana, liiatigi väga meeldiva ja põneva osana, nii et mingi tunnihinnaga seda läbi korrutada oleks minu jaoks nonsenss.

Kui tahad Hispaanias 2 nädalat iseendaga olla ja meeldib jalutada, mine Caminole! Oled iseendaga ja tutvud koguaeg uute enda suguste iseenda otsijatega, lisaks odavad riiklikult toetatavad Albucerque majututused. paljudes neist ka toitlustus sümboolse hinnaga. See eeldab siis iga päev nii 20-25 km kõndimist jalgsi, ehk siis väga rahulikus tempos 5-6 tundi kulgemist,  aga sel ajal saadki täiesti rahulikult ainult iseendaga olla. Camino rajad on küll Andaluusiast vaadates  teises Hispaania otsas, ehk põhjas ja loodes, aga ongi tunduvalt ehedam ja mitte nii turisti-, kui Andaluusia.

Vaidleks vastu sellele, et Legoland on megakallis ja ülerahvastatud. Ükskord elus ju ometi võib. Ostes perepileti on soodsam ka ja kõik atraktsioonid on ju juba hinna sees, lõbutse palju jaksad pargi avamisest pargi sulgemiseni. Ja ei pea sööma 10 eur hamburgereid, rootsi lauaga restorani sissepääs on u. 12 eur laps ja 24 eur täiskasvanu, ning seal saab proovida kümneid ja kümneid erinevaid väga maitsvaid roogi nii palju, kui soovi on, sh. piiramatul hulgal jäätist ja limonaadi :) Arvestades, et lähete autoga, soovitan külastada ka Billundist nii 20 km kaugusel asuvat Givskudi Safariparki, kus saab oma autoga lõvide ja muude suurte loomade vahel sõita nagu päris safaril aafrikas. Ja väiksemate loomade juures (leemurid ja muud ahvid) saab ka jalutada. Ning seal on ka oma Jurassic Park ;)