1-1,5 kuud Lõuna-Aasias - millal ja kuhu minna?

Tuli mõte organiseerida esimene pikem reis, sihtkohaks Aasia ja ajaline piirang umbes kuu aega. Pole seda maailmajagu varem reisi eesmärgil uurinud, seega on teadmised üsna kasinad (ühtteist olen siit küll juba lugenud)ja ülevaadet niimoodi veidi raske saada. Seega oleks mõned asjakohased küsimused:

  1. Milliseid riike külastada/kuhu oleks kõige odavam lennata? Mõte käis läbi, et lendaks kas Hong Kongi või Bangkoki ning siis vaataks sealt edasi. Eriti pakuks huvi Tai, Vietnam, Indoneesia, Malaisia ja kindlasti võiks välja jõuda Filipiinidele. Ilmselt kuu aja jooksul kõigist head ülevaadet ei saa, aga kaks-kolm kohta võiks põhjalikumalt ette võtta küll. Millist marsruuti soovitaksite? Eesmärk oleks näha veidi kohalikku elu, veidi kultuuri ja jahmatamapanevat loodust.
  2. Millal lennata? Millal on sealmail hooaeg ja kuidas ilmad? Leitsakut päris ei tahaks, aga vihmaperioodil pole ka ilmselt mõtet minna.
  3. Umbkaudu millal toimuvad suurte lennufirmade ja reisibüroode suuremad allahindlused?
  4. Orienteeruvat rahasummat on vist mõttetu uurida? mingid jutud siin olid, et elamisraha 10 000 kuuks ajaks peaks piisama, aga eks see sõltub väga palju elustiilist ja sellest, kui hull laristaja oled. Minek oleks kahekesi ja tõenäoliselt reisiks nii vabas vormis, luksushotell pole oluline, aga seljakoti otsas lageda taeva all pole ka huvi ööbida. Kas 15 000 inimese kohta oleks reaalne (lennupiletid välja arvata)?
  5. Milline majutusvorm on seal kõige mõttekam (hotellid, hostelid, kohalik kodumajutus, bungalow'd vms?)

Katsun siin oma jõududega foorumist ikka lugeda, aga asjalikud üldised nõuanded reisinud inimeselt oleksid rohkem kui teretulnud!

Kõige odavamaks reisivõimaluseks ostuvad Finnairi sooduspakkumised Aasia sihtkohtadesse. Finnair teeb iga nädal kuhugi oma sihtkohta sooduspakkumise. Valdavalt on küll Euroopa linnad, aga siiski on tihti ka Aasia sihtkohad. Näiteks eelmine nädalavahetus oli Osaka, mis maksis 7900 kr edasi-tagasi alates Tallinnast. Siis on Finnairil veel suuremad ja pikemad kampaaniad. Viimane oli Tourest2008.

Sihtkohtade ilma kohta uuri siit: http://www.wunderground.com

Näiteks alusta Taist.

0
0

Hea alguspunkt, kuhu lennata on BK. Hea lennuühendus edasi ning igasugu saatkonnad saadaval. Üle 2-3 riigi pole mõtet selle aja peale võtta, läheb liiga tormamiseks ja ei jõua piisavalt süveneda. Kõik need maad on piisavalt huvitavad. Soovitan kaaluda ka Myanmari. See on heas mõttes täiesti hull maa (seda mis ta kohta viimasel ajal räägitud on, ei maksa liiga tõsiselt võtta).

0
0

ja aruta seda mõtet nendega, kes Sul see seltskond on. Sa pead ise tegema eeltöö ja samaaegselt endas selgusele jõudma, mida SINA (ja Su kamp) tahad näha ja kuhu minna ja mis eesmärgil. Sina ja Su seltskond ju teate, palju teil raha on, palju aega on ... asuge planeerima. Seda tööd keegi teine ära teha ei saa. Samas, võib vabalt ka niisama peale lennata ja vaadata kuhu jalad viivad, ostes vaid edasi-tagasi pileti:)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased