1.2 liitrit alkoholi Taisse

Tean, et Taisse on lubatud kaasa võtta 1.0 liitrit alkoholi. 

Mis juhtub, kui toll avastab minul 0.2 l. rohkem, st. 1.2l.?

Vaatavad läbi sõrmede või tuleb kirjeldamatu jama?

Lendan Finnairiga Phuketti.

Tänades,  Mati

Arumaeisaa, miks on vaja reegleid rikkuda? Kas liitrist kuidagi ei piisa?

See mis sinuga juhtub, sõltub sellest, kus toll selle avastuse teeb:

1) kui sisened Taisse läbi rohelise koridori, siis suure tõenäosusega ähvardatakse kinninabimisel suurte trahvidega, millest väikese altkäemaksu abil oldaks nõus loobuma;

2) kui sisened Taisse läbi punase koridori, siis tuleb esitada üle piirmäära sisseviidava alkoholi ostuarve, mille alusel arvutatakse välja maksmisele kuuluv tollimaks (kuulu järgi olevat ca 3-4x ostuhind), mille saad kohe kohapeal kaardiga ära maksta: http://www.customs.go.th/list_strc_simple_neted.php?ini_content=individual_160503_03_160905_01&lang=en&left_menu=menu_individual_submenu_01_160421_01. Kuna ametnikud peavad andma paberil konkreetse arvutuskäigu, siis võimalus et külma tehakse on ilmselt väiksem. Teoreetiliselt saab selle deklaratsiooni esitada ka elektrooniliselt enne piiripunkti jõudmist, praktiliselt on see vorm aga ainult tai keeles :) 

Ahjaa, kolmas variant ka. Algus nagu variandil 2, kui aga kuuled kui palju pead juurde maksma, siis keerad pudelil korgi pealt, kummutad 0,2 l kõrist alla, kummardad, ütled sawatdee krap ja purjetad rahulikult edasi :)

Kuulu järgi on Thai võmmid üsna ülbeks läinud. Olgu see rolleriga sõitmise või millegi muu suvalise pisirikkumise korral. Eriti "armastavad" nad Venemaalasi. Ega testelgi suurt paremini pruugi minna. Väljapressimine on tavaline nähtus.

Selle 200ml pärast riskida ei tasu, eriti kui edasilend peaks toimuma 2.1 tunni pärast.

PS. Leidsin oma lemmikjoogi ka 0.5 l. pudelis.

Phuketi lennujaamas tehakse ainult pistelist kontrolli. Alles hiljuti tuli üks meie klient mitme liitri kange alkoholiga ja ei olnud samuti mingeid probleeme. Põhjalikum kontroll on siin, kui on uus aasta, siis kontrollitakse põhjalikult Venemaalt tulnud lennukeid, kuna neil on tihti oma vahuveinid kaasas.

Kui see pisteline võib maksma minna korraliku raha summa siis pole mõttet riskida :) 

Risk peab olema põhjendatud :) Kahjuks minu puhul 1.2l alkot maksumusega max 50 euri ei kaalu üle paari tuhande euri kaotust :)

Jah, see 200 ml ei tasu riski. 

See pole mingi Norra piir, kus ütled, et on 20% rohkem ja sinule naeratatakse.