dim123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

66 meeldimist
6 postitust
249 kommentaari
Viimased kommentaarid

norsu 

Õieti arvutad .  aktsiis sõltub kanguse % . Lisandub km% mis tuleb ostuarvelt.  Lihtsalt väike arvutus näitab 1 liitri 40 kraadine alko mis maksab aasias näiteks 5 euri . Minu loogika ütleb et 5 eur + 7.53 aktsiis + km = 15 euri . 

Jochen 

Sinul kah õigus mul sõber 50 euri plokki pealt maksis . 

Aga suitsul on nats teine . ja vist tuleb juurde 

81,95 eurot/1000 tükki
+ 30% maksimaalne jaehind

mehisk 

Aasiast 10kg pakki maksumus on päris krõbe hind transpordi osas mingi 200-300 euri lisa loomulikult siis võib tollimise näiteks DHL peale jätta kui DHLliga tellida.

Vanasti sai suures 20kiloses kohvris neid pudeleid omajagu toonud . 

token556 

Vabalt võib osta tallinna lennujaamas taxfrees näiteks alkot lasta pakkida ja mujal lennujaamas saad sellega kah checkini teha :)

Lähed deklareerima punase koridoori . Seega kas on sul käsipagasis või äraantavas ei oma tähtsust. 

https://www.emta.ee/et/eraklient/reisimine-saadetised-umberasumine/kaupade-kaasatoomine-liiduvalisest-riigist

Kui Te pole kindel, kas Teie pagasis olev kaup vajab deklareerimist, valige punane koridor!

Eestisse saabuval vähemalt 18-aastasel reisijal on lubatud kalendrikuu jooksul esmakordsel Eestisse saabumisel tuua koos temaga liikuvas pagasis alkoholi järgmistes kogustes:

  • veini kuni 4 liitrit (v.a vahuveini, liköörveini),
  • õlut kuni 16 liitrit,
  • lisaks 2 liitrit alkohoolseid jooke alkoholisisaldusega kuni 22% (sh vahuveini, liköörveini)* või
  • 1 liiter kanget alkohoolset jooki (alkoholisisaldusega üle 22%)*.

Seega lähed punase koridoori ja maksad 

https://www.emta.ee/et/eraklient/reisimine-saadetised-umberasumine/reisimine-valjastpoolt-euroopa-liitu/deklareerimine

Tuttaval oli 2 plokki sutitsu kaasas. 

Ja anti 2 valikut : 

1) alustatakse väärteemenetlus 

2) Deklareerid 1 plokki ja maksad maksu . 

Tema valis maksu maksmise . Maksis maksu plokki pealt 50 euri :) 

Seega arvan et alkoga sul paremini ei lähe .

MiPa 

Ei vaatame koha peal , või päev enne bronnime .

MiPa 

23.01 lendame sina :)  Kirjutan 24ljadal mis olukord on, kas jääme sinna või paneme edasi Koh Lipe või veel edasi . Vastavalt olukorrale :)

mees80 mul tööasjus seda vaja , selle pärast uurin kas on see kasutatav

Soovitan veel et alguses võtta mingi odavam ette ja pärast otsusta edasi .

arxx 

Egiptus , Eilat , Bulgaaria - vahet pole kelle käest sa võttad korraldavad ikka kohalikud ( ok võib olla mingid erandid ) aga tavaliselt kõik on lihtsalt vahendajad . Seega kui hind sobib toimeta , ainult ära maksa raha ette :) 

Egiptis 10 aastat tagasi nats põdesin kui maksime 10 inimese ekskursiooni 1500 taala ette kuna oli lennukiga - Kairo ja Luxor aga kõik toimis . 

Tavaliselt kui pole mingeid leinde siis saad maksta enne ekskursiooni ja kõik . 

Kui oluline milline buss , laev uuri enne kogu info - tavaliselt nad ei valeta .

Meil  on 23.01 Singapuur - Langkawi lend 1.5 tundi  .  

Langkawi  vaatame üle kas meeldib või ei, ja liigume Koh Lipe - tunnine sõit (ja siin mingis teemas soovitati ). Vaatame kuidas need 2 kohta on :) 

Kui mõlemad ei meedi liigume edasi .

Miks teie räägite ainult kõhu viirustest . 

Näiteks praegusel ajal mina ei suuda väljaspool hotelli mingit kala või liha süüa - tänavapeal restod on ikka inimestest ja lihtsalt ei julge /valdin sealt ostmast . Lisame sinna liiklusõnnetused , hotellis basseinide ääres tihti olen näinud õnnetuid kukkumisi . Neid kohti on omajagu seal kus võib arstiabi olla vajalik . Rääkimata kui mõni tark suudab ennast päikse all kõrvetada korrralikult . 

Meres korallide vastu mõni suudab ennast korralikult vigastada. 

Meres on Lionfish - äge ilus kala , mida ei soovita näppida - muidu 99% arsti juurde mineka ja tabletide söömine . 

Rääkimata mingitest ATV sõidu ja muud sellised jamad. 

Tervise kindlustus on 100% vajalik.Ja vajalik kui lähed eestist välja - vahet pole kuhu  . Jah võib vaielda et EU ravikaart on kah hea ja nii edasi . Reaalselt on aga olukord selline et hispaanias näiteks lihtsam on minna tasulise haiglasse ja kiiresti saada vastused/abi kui oodata riiklikus . 

Seega euroopas EU ravikaart  + tervise kindlustus. 

Muideks hispaania kohta - seal kohalikud teevad endale samuti lisa tervise kindlustuse ja omavad nii ööelda tavalise haigekassa .

Valeria 

ma tean mis asi on reisitõrke ja kirjutasin just selle kohta. 

Reisikindlustust tegelikult pole - reisikindlustus üldine sõnastus mis koosneb tervise , pagasi , tõrke ja nii edasi  - kes mida valib vastavalt vajadusele . 

Kiku90 : 

Ära võta tõsiselt , just täna oli oli vaktsineerimisest juttu delfis samas stiilis .

Nüüd mingi rumal teema kas tervisekindlustus vaja või mitte . 

Keegi purjus peaga tõukab sind baseini ääres või ise komistad väänad/murrad jala ja maksad seal mõni tuhat kui hästi läheb . 

Kui sul on taskust võtta 100k euri ja maksta enda ravi kinni siis SUL POLE VAJA - teistel juhtudel ON.

Mis järgmisena ? küsime kas aafrikase on vaja vaktsiine teha ?

Valeria 

Tõsiselt siis oli hea/vedas kindlustus , päris paljud streikide rahutuste ja muude nii ööelda force majeure puhul ei maksa välja .

päike12 

Sa nii kindlalt seda väidad :) Sa oled tingimusi lugenud ? Ma väga kahtlen et sa oled teemaga kursis . 

Buldooza tõi välja ergo tingimused kus on kirjas 

et check-in  pagasis sinule tehnikat keegi ei hüvita . Samuti kui jättad ned asjad autosse 

4.6.4. elektroonilisi seadmeid (sh arvuteid, fototehnikat, mobiiltelefone jms) ning prille ei tohi anda transpordivahendi üldisesse pagasiruumi (nn check-in pagas) ja neid ei tohi jätta isikliku järelevalveta sõidukisse;

siin on aga IF tingiused 

http://tingimused.if.ee/ViewPDF.aspx?ID=b88836e1-4a38-4165-ae16-319e70b80749

Siin on aga need punktid 

146. Kõrgendatud järelevalve tähendab, et asjad peavad olema kindlustatu katkematu ja vahetu järelevalve all või valvega pagasi-hoiuruumis. Valvega pagasihoiuruumiks loetakse käesolevates kindlustustingimustes: 146.1. majutusettevõtte seifi või seifi majutusettevõtte numbritoas 146.2. hoiuruumi, mis on vahetult ja katkematult valvuri, turvamehe või hoiukoha töötaja järelevalve all. 147. Järgnevate asjade suhtes kehtib pagasikindlustus ainult siis, kui need asjad on kindlustatu katkematu ja vahetu järelvalve all või valvega pagasihoiuruumis: 147.1 . elektroonilised seadmed (sh arvutid, foto-, filmi-, videokaamerad, mobiiltelefonid ja eelnimetatud seadmete lisaseadmed) 147.2. väärisesemed, kellad 147.3. tulirelvad 147.4. muusikariistad 147.5 . pass või muud isikut tõendavad dokumendid, viisad, vaktsineerimist tõendavad dokumendid. 148. Punktis 147 loetletud asjad ei ole kindlustatud, kui need asuvad auto kastis, järelvalveta jäetud autos või auto pagasiruumis. 149. Pagasikindlustuse kindlustuskaitse ei kehti punktis 147 loetletud asjade suhtes, kui need asuvad lennuki, bussi, rongi või laeva pagasiruumis või pagasivagunis. 150 NB! Eelmises punktis toodud piirang kehtib isegi juhul, kui tulenevalt transpordieeskirjadest või turvanõuetest ei ole lubatud punktis 147 nimetatud asju transpordivahendi salongi kaasa võtta. 

Just selle pärast ma esitan need küsimused kuna olen lugenud ja saanud aru et see on suhteliselt mõttetu . Ja küsin on kellegil sellega REALSEID juhtumeid olnud

päike12 

küsin just tehnika osas , läppakas , telefoon , kallid fotokat  kuidas neid hüvitati kui nad polnud seifis . Ma lihtsalt lugesin kindlustuse leppinguid ja seal on suht karm olukord

Tervise kindlustus 100% peab . Pagasi kindlustus on selline imelik - 

tehnika peaks olema seifis muidu nad tehnikat ei hüvita . endal 12tolline läppakas ja 50% hotellides seifi ei mahu . 

Kas kellegil oli kokkupuuteid eesti pagasi kindlustusega kahju juhtumitega ?

smallisland 

Hea , tänan !  :)

smallisland  Eelnev jutt  sulle,  vaid üldine  :)  Lihtsalt info mis on vajalik ma tihti peale saan tripis. ja just info on oluline ;)

smallisland 

Ma tegelikult kerkelt vihkan neid "eesti keele filolooge" , ei ole vaja solvuda . Vaid see on mingi eestlaste sündroom mida on eriti hästi näha välismaal . 

Tihti peale kui tuled lennukist kusagil välismaal ja kõik nii ööelda KÕRG eesti keele kandjad hakkavad mõmisema juba lennujaamas - siis minul kergelt naljakas.  Ma ei süüdista kedagi , ja minul on väga sügavalt savi mis minust arvatakse või mõeldakse ( eriti eesti keele kasutamise pärast ) . 

Lihtsalt ma olen siiralt veendunud et õigekiri ei ole mingi näitaja  ja need kellele see jääb hammast vahele on tihti peale ühekülgsed kellele see on ainuke eelis ;) 

Nii et palun edaspidi vabandus nende käes kelle silmad "valutavad" . Ja jääme ikka teemade juurde . Mitte ei aja siin õigekirja taga ....

ketukas  Kordan veel kord - novembris kell 23:00 ei olnud see võimalik nii lihtsalt teha . Panga kontor nurga peal kinni , varem sai sealt alati vahetuatud .  Vanas Sharmis nurgapeal on , aga selleks on vaja liikuda , Namas ei saanud . Kohalikud ütlesid, et vaheta ATM automaadis - saab eurosi vahetada aga 50-neseid ei saanud , teisi kupüüre mul polnud .   Etisalati mehed rääkisid samuti mulle sama juttu :)  Juhtus see Sharmis see november .   Samuti hotellis oli üks vargus , selle pärast mina lihtsalt ei võtta sula üldse kaasa .  Lihtsam on vajaduse põhiselt raha välja võtta ATMist . AI puhul ei saa üldse aru mille peale seal raha raisata - minul läheb ainult ekskursioonid , takso ja õlle peale :)

Bankokis sõber tõi endale ülikonna + 2 särki . 2 korda käis kohal ainult ja suht vähe aega . Kvaliteet viimase peal kuid rahaliselt ei ole odav

ketukas 

Mina ei soovita EURe võtta vahetamise jaoks  . Sharmis novembris oli sellega raske midagi teha . S.t Enam pole putkasi Sharmis kus sai vahetada raha - Lennujaamas on aga kõige halvem kurs . Automaatides sai USD vahetada ilma probleemidete aga 50mnest ei võtnud vastu . Jamasin ikka oma jagu otsides kus saab vahetada ja lõpuks kohalik pangaautomaadi juures vahetas mulle - llumulikult kurs väiksem kui oleks samas automaadis teinud. 

Muideks nats EUR sula kaasa - viisa saad osta . Ja kaardiga võtta kohaliku raha välja nii palju kui vaja :)

Primarki 5 eurine foam täitsa toimiv ja kui kusagile pole panna ei ole kahju kaotada ära visata .