dim123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
38 meeldimist
2 postitust / 157 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Nii see on , meil näiteks tuli vahe 200 euri per nägu võit kogu kuludega sõit , riia hotell , piirid ja muu jama . 


Aga jah olukorrad on erinevad , mõnele perele kes 4kesti lastega reisib isegi 100 euri per nägu on võit mida saab kulutada reisi ajal päris edukalt meelelahutuste peale . 

Ise küll lähen uuesti iisraeli aga siis on plaaniks 2-4 päeva iisraeli ekskursioonid , siis iordaania 3-4 päeva ja siis nädalake lihtsalt vedeleda egiptuse AIs :) 

Boldooza nii see on kui nädal siis ei ole mingit pointi isegi mõelda . 

Aga kui on 2 nädalat ja pere 2 lapsega ja eilati lend odav ( meil oli lend 2 inimest edasi tagasi 108 euri priority ) Siis tasub . 
Tuleb veel arvestada sellega et võit tuleb just bookingu broneerimise kaudu kui on lastega reis . Samuti booking pakub häid otelle mida meie reisikorraldajad üldse ei pakku . 

Seega kõik on suhteline ja sõltub päris paljudest faktoritest üldist valemit pole , iga üks peab arvestama mis talle hea on :) 

Muideks bookingu kaudu broneerides tuleb arvestada et kohalikud maksud sharmis on umbes 20% plus , tuleb juurde

Tasub minna läbi iisraeli tingimusel et teid on 2 või rohkem ja tahate seal olla rohkem kui 1 nädal . Muidu pakett on odavam . Samuti kui tahate külastada veel Iisraeli on kah norm . 

Heh , Taba piiri punkti 2 korda ületatud viimas 20 päeva jooksul , mõlemad korrad kiiresti ja ilma probleemita .  Ovda maandumisel samuti mingit probleemi . Aga tagasi teel tund aega küsimusi , lahti pakimisi :) 

Mida rohkem viisasi passis seda rohkem ja põhjalikumalt sind enne lendu kontrollitakse endal suht värsked Egipruse , Marokko templid . Aga midagi hullu pole . 

Muideks varsti Ovda lennujaama lende ei toimu , mis on hea uus lennujaam on linnale 10km .

Eilatist Ovda viib buss mis väljab 3 -3.20 enne väljalendu Eilati kesk bussi peatuses 282 buss . 

Taba kohta veel , hotellid on seal jah , kuid peale hotelli seal ei ole seal midagi teha . Seega tuleb ainult nautida päikest , süüa , juua ja ujuda :) 

Ovdas maandud ja kohe buss mis viib piiri maksab 21.5nis - 5 euri 

Lähed piiri peal maha ja jalutad rahulikult , mingit läbiotsimist polnud 
Maksad 25 euri et lahkud iisraelist . Egipti poole peal täidad kaardi , saad templi Sinai viisaga mis on 15 päeva tasuta .  KÕIK :) 

Tagasi oli rahvast rohkem ja aega läks nats rohkem , aga midagi erilist , kotte ei pidanud lahti võtma , küsiti paar korda kuhu lähete vastasime ja kõndisime edasi . 1 tund aega läks piiri peal Taba - Iisrael 
Piiri pealt ja Eilatist lennujaama viib buss 282 maksab 21.5 , 3.5 tundi enne lendu väljub Taba piiri punktist :)  

Muideks see kes eelnevalt rääkis et bookingus AI võib olla ilma alkota , täitsa õige jutt . Lugege alati bookingu lehe lõppus mis on kirjas , meil 1 otell kus oli kõik sees teine aga soft AI ilma alkota 

Tabast - Sharmi - kontrolliti 1 kord passi , kuid 2-3 korda käidi üldiselt kontrollimas . Sharm - Taba on lihtsalt 4 tundi sõit . Takso Taba - Sharm taheti 50 taala . Kuna raha ei vahetanud piiripunktis ja otsisin õlut siis jäi läksime bussiga . Panga automaat ilusti Mövenpikis olemas ja saab rahulikult õlut libistada. 

Tegelt neti saab seal bussipeatuses kah osta , endal jäi ostmata kuna alguses mõtlesime äkki on veel kusagil , siis istusime mövenpikis ja siis 20 minti enne bussi väljumist tüüpi kes müüb polnud :( 

to Buldooza 

Meil oli vastupidine kogemus nende SIMidega , AIM kontor oli kinni ja võtsime promeenadi peal väikses poes , hind oli väga soodne  ei mäleta kas pidime üldse passi näitama . Pealgi kui paar päeva hiljem nett sai otsa , siis saatsin lapse telefooniga sinna ja pandi lisa 5GB peale 

Saab kah tavalise bussi peale ronida , oli väga odav 

Lisan eelmis postituse juurde SIM kaardi saad praktiliselt k]ikidest v'ikses toidupoodidest . Meie v]tsime seal , kuna AIM kontror oli kinni ja kõik töötas , samuti kui net sai otsa sai lisa GB osta nendes poodikeses . 

Ja lisaks veel selle kauplemise juurde - 10 aastat tagasi oli kauplemine ja räige kauplemine . Tiriti sind kohe juurde ja hakkati kauplema . 
Eelmine aasta pilt oli selline : 
1) Agadiri turu peal puuviljade hinnad lasti minimaalselt alla. 
2) Agadiris sai kaubelda ainult nahk kohvri osas , kuid mitte 2-3 kordselt 
3) Eussorijas ühtegi korda keegi ei tulnud midagi pakkuma kõik rahuikult ootasid 
4) Marrakeshis sama lugu turu peal ühtegi korda keegi ei tirinud ja ei hakanud asju pähe määrima 

Esimene kord olin marokkos  2006 ja siis oli see eksootika , eeslid räige kauplemine ja nii edasi . Hetkel on puhas , vanu taksosi pole , eessleid mediinas pole , kauplemist pole :) 

Muideks VÄGA soovitan - kui ostate mahlad tänava peal siis ärge laske panna sinna jääd . Samuti ärge ostke seal kus pole nähakus kohast teile valatakse see mahl . Nõudke 2-3 apelsiini , greibi teie silme all teha ja valada

TravelLove

Ma ei väida et teil polnud igav või tore , aga .. 
Sa ei rääkinud mis lapsed 3.5 tegid ? Teie tegelesite lastega ? Teie puhkasite? 

Mina olen veendunud et kui on puhkuse reis siis lapsed ja vanemad puhkavad . S.t võimalikult palju lapsed saavad tegeleda ilma vanemateta . 
Sama moodi kui keegi väidab et reisile nad rendivad auto , siis see ei ole puhkus :))) 

 

Lastega reisides on kõige parem AI suur hotell. Vahet pole kus kohas ta asub . Seal lapsed saavad puhata, leida kellega mängida animatsioon ja 3 korda söök  ja vanemad ei pea lastega tegelema . Hotellist saab võta ekskursioone vajadusel või kobida linna . 


Kõik muu : matkamine , pargid , seiklemine , vaatamisväärsused,  see ei ole puhkus :) 

Tennerife parkide kohta ei ütle , Gran canaria kohta ütlen - minu lastel meeldis ainult veepark . Loomapargid olid ok , kuid nad väsisid ära , sama oli hispaanias , nad ei viitsi seal üle 2 tundi neid loomi vahtida .  

Lastega parkides matkata , kahjuks või õnneks minu omad ei oska seda hinnata ? 
Egiptuses - lastel on animaatorid , kes tegelevad lastega päeval ja õhtul , samuti on snorgeldamine , ja mõned torud . 
Minu arvates on lastele see kordades huvitavam kui matkamine - ja vanemad ei pea kogu aeg lapsi lõbustama , vaid osaliselt tegelevad sellega animaatorid ja on hulgaliselt teisi lapsi . 
Sega mina jään oma arvamuse juurde :) Egiptus  

0.3 oli marrakeshis ilusti 4 euriga saadaval restos kesklinnas. 

Muidu oli mingi 2 euri (vist) hotellis ( oli odavam riadi tüüpi hotell kesklinnas turu keskel )  

Valuuta - kindlasti ära vaheta kohe , seal on esimene vaaluta vahetus kohe passi kontrolli juures , teine on lennujaama fuaees , fuaees on odavam . 

Turg on seal kus saab kollata , hamami soovitan kah külastada , hotellides kallim . Toit söödav.  Turu peal on head puuviljad. 
Raha nii palju kui viitsid kulutada. 
Kui aega piisavalt võib külastada Eussoria - päevast piisab , või Marrakseh 

Kanaarid on kindlalt kallimad kui egiptus paketikas . 

Kanaaridel on kindlasti lastel igavam ja ise pead nendega rohkem tegelema . Egiptuses valides norm animatsiooniga hotelli kus veel paar toru on on lastel huvitavam . 
Kanaaridele on pikkem lend samuti . 

Sharm ikkagi kui ei taha palju kulutada. Eriti lastega on see hetkel ainuke variant mis on soodne .

Gerlp - skype ja vpn töötasid? tegelt just VPN on mul primaarne 

2.5 on piisavalt pikk aeg ümberistumise jaoks . 

Selleks et täielikult minimiseerida ohud peaks lennuki vahe olema 6 tundi . 
Endal 1 olukord oli Alicantest lennuki jama , ja 3.5 tundi passimist . 
Ryanair on suht kaval ja 4 tunniga leitakse alati teine lennuk :) 

Kuid oled 1 kord näinud isegi Ryanair "Canceled" lendu - sellise asja puhul soovitaks ikkagi reiskindlustust korralku osta 

Oliver marsruut 35 euri  on  inimese kohta 

Oliver kindlasti , pealgi läbi Eilati on veel üks suur eelis - nimelt hottelide valik on suurem kui teha seda bookingust ja hinnad paremad . Päris paljud reisibürood ei pakgi osa hotelle . Muideks kui seltskond on vähemalt 4 inimest siis taksoga saab kah sharmi , minu teada tabast sharmi oli 100 euri . 

Eks 28 jaanuar näeb :) 

Oliver : nii see on kui inimesi on vähemalt 2 või reisi pikkus suurem kui 1 nädal või mingid kooli vaheajad siis läbi Eilti on kindlasti odavam . 

Ainuke miinus - see eilat sharm aeg 

Tänan Enno . Jäi sul mõni Etisalati esindus silma seal bussijaama lähedal ?