dim123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
45 meeldimist
2 postitust / 193 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

fotocasa.es näiteks aga valida tuleks ikka lühiajaline rent . 

samuti venelaste foorumid  https://www.spain4you.es/

Piirkond on raske küsimus , kõik sõltub mida sa täpselt sellest piirkonnast ootad ja millised vajadused on . Mõnele on meri akna all vajalik mõnele bassein ja nii edasi . 

Arvesta et norm konditsiooner ja bassein augustis on vajalik , sest on korralikult kuum . 

Mina vaataks Ciudad Quesada poole , sest esiteks seal rahulik ja mõistlikud hinnad.
teiseks lähedal korralikud rannad , Alicante lähedal 

Soovitan veel osta kohaliku netiga kaarti . Mina kasutasin Etisalat  , saate normaalselt neti kasutada. Namas on neil kohe kontor olemas.

Sharmist alati saab lennukiga minna , Kairo ja Luxor .

Tänaval ostes ekskursioonid on sama mis reisikorraldaja käes ei ole mitte mingit vahet. Old marketis mida sügamale minna seda adekvaatsemad hinnad.  Taksoga on suht stabiilne hind , kindlasti ei tasu hotelli lobbys võtta , parem tulla hotellist välja ja võtta seal takso . Soovitan kohe esimesel päeval sõita Old marketi ja osta seal maski ja lestad 

ja mõelge lisaks , plaaneriitakse lihtsalt reise kus on päevane läbisõit vabalt 10-20 tundi kas ühe/kahe peale sõiduautoga . Rekkadel on see keelatud miks teie arvate et see on normaalne?:) lihtsalt ei saa aru . 

Viimane kord viibisin bussis (teine kord 20 aasta jooksul ) Berlin - Krakow , nuh keedagi kes seal magasid ei olnud ükski värske inimene , ja see on bussi sõit . 

Ma saan aru et kerkelt võimendan seda olukorda , aga need supper sõitjad ei ole olemas . ja samuti on 8-10 tundi max mida saab normaalselt SÕITA . 
 

Mina olen nõus et autoga saab reisida. 600-650 km on 10 tundi Tartu /Tallinn kuni poola ja eeldusel et sõidad öösel !!! 

400-600km on võimalik sõita tasulisel teel , või kui saksas kui pole tipptund .  

Sõidad eesti piirist väja ja siis on näha : 
1) 1.5 rida peal keegi ei suuda sõita 
2) tuleb kiirtee samuti on jama 
3) .... Inimesed !!! kas saate aru et üle 8 tundi istumine autos/bussi ei ole mugav . 

Mis jama teie ajate ? Kui keegi ütled et sõidab 16 tundi jutti lastega sõiduautos, noh siis see tähendab et ta on dibiilik !!!  
Mis teil viga on 100-200 euri pärast olete nõus ennast piinama , ja nimetate seda norm reisiks . 

Ma saan aru kui mienk on sest raha pola ja palju aega , mine kas või häälega. Aga see ei ole PUHKUS !!! 

Mina tahan minna piitrise bussiga , see on vaese mehe reis , siin pole mingit pistmist norm reisiga , säästukas mida saab teha sõpradega mitte perega :) 

Alice :) 

Hinnavõit on liiga väike kahjuks ja ei 
Ei poolda lihtsalt selliseid reise kus sõit on pikk aja ebamugav . Ja olen päris palju inimesi näinud kes teevad pikkasi otsi , aga kordagi pole näinud et see oleks norm :) Jah nad räägivad et neile meeldib , kannatavad ja nii edasi aga reaalsus on teine . 

Meelis kirjutas ajalised raamid 2 -3 nädalat 5000-6000km  reisi peal , jah see on norm , aga kindlasti mitte 4-6 päeva  :) 


Aivart67 
Ma umbkaudselt vaatasin , muidu 2700 oli Rooma . 
Ja ma ei arvestanud veel seda et enda auto kulu tavaliselt arvutakse sama mis küttekulu . 
Vaatasin renti 24 päeva 400-450 euri . 

Muideks ma olen vääääga halvasti meelestatud nende inimeste suhtes kes võttavad pikkad reisid autoga ette ja panevad kiiresti neid . Ma pole kordagi näinud et see oleks lihtne 12 tundi sõita või rohkem (rekka juhid peavad puhkama), rääkimata et lapsed on peal ja panna autoga 16tundi jutti  lastega .. kahjuks ei poolda selliseid asju üldse .


Alice kuidas odavam ? 

Huvi pärast vaatasin okroober 3 nädalat  praam 2 täiskasvanut 2 last 10 aastased ja auto odavaim 377 euri .
Nüüd vaatame teie reisi :   Esmaspäeval hakkasite sõitma ja kolmapäevaks kohal . Nuh see tähendab et teie ainult sõitsite . Kuna Rooma sõit on puhast sõitu 29 tundi !!! Lisame sinna peatused mingid kiired söömised veel 4 .  see on 33 tundi !!! Kahe päevaga , see on piinamine mitte reis, eriti lastega  :)  
Ok edasi praam 377 praegu näitab edasi - tagasi  5400 km , paneme 5.4 keskmine kulu juures 291.6 liitrit korrutame 1.3 mega näiteks saame 379 euri . 
Edasi tagasi 2 ööbimist mõlemas suunas kokku 4 ööbimist , paneme sinna 50euri öö kuna 4 inimest . teeb 200euri 

Edasi-tagasi sõit 2.5 päeva söögikorrad (kuna hommikul kohal ) see teeb 5*40euri = 200 euri 

See teeb puhtalt kulud hetkel 377+379+200+200=1156 euri , sinna veel lisame teemaksud (nendest ma ei tea ) 

Nüüd vaatame oktoober riga -tunis -riga =407 euri inimene teeb  1600 plus riga ja lennujaama parkla 120 euri 

Suve reise ei suuda leida , kuna hetkel pole nad veel nad avalikustanud . aga viitsimise juures ma arvan 300euriga saaks :) 

Vot nii . :)


Eha , ma olen neid hispaania sõite teinud päris korralikult ja lastega 500km lühem ainult. Enam vähem norm sõit on 5 päeva s.t 4 ööbimist. Kuid siis on sisuliselt ainult sõit ja õhtul hotell . Mingit naudingut pole vaadata peale sõitu , jah mõni päev saad varem hotelli ja siis saad korra puhata aga üldiselt väsitav ja igav sõit .  Sõitsin alati mööda tasulisi teid , paar korda proovisin tasuta aga max mis suutsin oli 100km siis sai mõõt täis .

Öömajad kindlasti parem sõidu jooksul broneerida  juhul kui minna autoga . 
Kuid selle suve kalkulatsioon näitas et lennukiga on odavam ja mugavam ( ei lähe need päevad minema autosõidu peale ) :) 
Lennukiga 2-3 piirkonda on kindlasti mugavam ja sama rahaga kui norm planeerida   

bosser : keegi ei hakka sinule mingeid videosalvestusi otsima :) 

Veel vähem sinu nõudmise peale . 

Minu isikliku arvamuse järgi plaan on jama :) 

Selleks et see plaan oleks hea peaks puhtalt sõidu peale kulutada ühte otsa 50tundi . Reaalsuses on aga see 60-70 . Üle 10 tundi autos olla on juba paras piin . Seega puhtalt tee peale läheb 6-7 päeva . Tagasi tee oletame et lähete otse see teeb samuti 5 päeva . seega puhast tee sõitu on 11-12 päeva . Selleks et midagi vaadata on vaja kohal olla 2 ööd . Seega väga suur siblimine . 
Just see suvi mõtlesin et lähen oma autoga hispaania (olen varem korduvalt käinud ) aga AEG ja RAHA mis läheb tee peale on kallim kui lennata kohale ja rentida auto täis kindlustusega 5 inimese peale . 

Soovitan siiralt valida 2-3 piirkonda näiteks Poola ,Itaalia , Hispaania liikuda näiteks poola autoga ja sealt edasi ryanairiga . 
  

to marikine 

November ja Jaanuar on väga erinevad , mina mitmekordselt olen olnud jaanuaris alatest 15  ja veebruaris kuni 15 ja kordagi polnud baseini vesi soe :) Sest öösel on jahe ja basseinid jahtuvad . Samuti ilma sooenduseta baseinid olid tühjad . 

Tuule kohta Naama bayst ülesse lennujaama poole ja edasi olid 3 nädalalt korralikud tuuled  pidevalt punane lipp üleval ja suht tuuline isegi territooriumil. Alla poole Naama ja Old sharmi ümbruses oli kordades vaiksem . Valige hotell mille rand ei ole nii avatud tuulele . 

Lisaks soovitan siirelt lapse pärast uurida soojad baseinid sest basseini vesi on korralikult jahe - tihti hotelli lehel on küll kirjas et olemas kuid reaalsus võib olla teine :) Ja lugege kus on paremad anitaatorid siis on endal ja lapsel huvitavam :) 

Siiralt soovitan valida hotelli kriteeriumiga kus ei puhu  tuult . Lennujaama [mbruses jaanuaris oli selline tuul et anna olla :) 2 n'dalat . Ja all pool naama ja veel alla oli norm 

Jordaania praam on üsna kallis, lisaks pärast Ammanist edasi lendamine samuti . Sahrmist - ümberistumisega Istambul  lennata tuleb  

Palun öelge mis hind tuleb päevas näiteks ? Vaadates Poola teid aastate jooksul ja võrreldes Baltikumiga nutt tuleb peale . Kui saamatud on Eesti , Läti ja Leedu areng praktiliselt 0 .Kiideldekse meedias mingi kesmise palgaga aga reaalsus on teine . 

20 aastaga ei suudetud baltikumis üldse midagi normaalset teede osas teha , vaevalt suudetakse vanu teid korras hoida ja nats parandada . 

Valgevene mõned piirkonnad on kuni 10 päeva ilma viisata , s.t lihtsustatud . Kui valid Grodno piirkonda , siis lähed autoga ja kogu muusika 

Timna parki kohta - meil oli giid , 2 inimest ja giid . 60$ inimene , võeti hoteli eest ja viidi tagasi . 

Pargis räägiti pikkalt ajalugu , külastati kõik kohad  , kusagil ei jooksnud . Huvitav , sisukas ekskursioon 4 tundi kokku.
Oleme palju reisinud , ja sellised privaat ekskursioonid on kahtlemata parema kvaliteediga kui minna üksi või suure gruppiga 

to VäikeLotti 

Vahet pole kas sul on TomTom või google maps eelnevalt tuleks ikka vaadata mis marsruudi pakutekse , millised on alternatiivid ja nii edasi . 
Google maps ei ole NAVI see on käkerdis mis annab suunda ja seda ei saa isegi ligi lähedal võrrelda selle sama IGo appiga . Mingid keerulisemad ristmikud või tundmatus suurlinnas  liikumine mapsiga on selline vaev et jube . 

Ainuke milleks google maps on hea on ummikud ja marsruudi valimine kellaajaliselt , seal on tõesti suur abi .  Aga jällegi navid saavad kah infi ja saksas neid reroute tuleb suht palju . 
Navidel on tihti peale parem GPSvastuvõtjad , kuid see pole reegel .

Sinu offline mapsid on samuti käkerdis mingi 2000 km puhul hakka neid mapse tõmbama :)

Igatähes suvaline navi app on ettem , need kes tahavad jamada tõmbavad tasuta netist , need kes ei taha ostavad ja kogu muusika :) 

Lisaks kui õieti mäletan Google maps sissetuleva kõne puhul lihtsalt peatub kuni kõne lõppeb , mima kasutasin HERE , Sygic , Igo . 


to jaanusm 
Seal samas 10mnekas :) ei ütleks et mingi mega koht on , tavaline kebab ja burks . 
to viktor54 
Lihtsalt võrreldes eestiga on hinnatase 2x muud midagi , kallis maa , neil miinimum palk on mingi 1200 euri 


Timna parki soovitan siiralt võta giid , kordades huvitavam , miudeks rendika näiteks paariks päevaks ei saa miniimum vist oli 3 päeva . Meil oli mõte minna Erusaalema autoga - öeldi vale otsus hull liiklus võimatu parkimist leida . 


mis see nuti ajastu on ?:) ikka FM kanal 

Pigem ikkagi burks 10-15euri praad 20+