dim123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
41 meeldimist
2 postitust / 181 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

to marikine 

November ja Jaanuar on väga erinevad , mina mitmekordselt olen olnud jaanuaris alatest 15  ja veebruaris kuni 15 ja kordagi polnud baseini vesi soe :) Sest öösel on jahe ja basseinid jahtuvad . Samuti ilma sooenduseta baseinid olid tühjad . 

Tuule kohta Naama bayst ülesse lennujaama poole ja edasi olid 3 nädalalt korralikud tuuled  pidevalt punane lipp üleval ja suht tuuline isegi territooriumil. Alla poole Naama ja Old sharmi ümbruses oli kordades vaiksem . Valige hotell mille rand ei ole nii avatud tuulele . 

Lisaks soovitan siirelt lapse pärast uurida soojad baseinid sest basseini vesi on korralikult jahe - tihti hotelli lehel on küll kirjas et olemas kuid reaalsus võib olla teine :) Ja lugege kus on paremad anitaatorid siis on endal ja lapsel huvitavam :) 

Siiralt soovitan valida hotelli kriteeriumiga kus ei puhu  tuult . Lennujaama [mbruses jaanuaris oli selline tuul et anna olla :) 2 n'dalat . Ja all pool naama ja veel alla oli norm 

Jordaania praam on üsna kallis, lisaks pärast Ammanist edasi lendamine samuti . Sahrmist - ümberistumisega Istambul  lennata tuleb  

Palun öelge mis hind tuleb päevas näiteks ? Vaadates Poola teid aastate jooksul ja võrreldes Baltikumiga nutt tuleb peale . Kui saamatud on Eesti , Läti ja Leedu areng praktiliselt 0 .Kiideldekse meedias mingi kesmise palgaga aga reaalsus on teine . 

20 aastaga ei suudetud baltikumis üldse midagi normaalset teede osas teha , vaevalt suudetakse vanu teid korras hoida ja nats parandada . 

Valgevene mõned piirkonnad on kuni 10 päeva ilma viisata , s.t lihtsustatud . Kui valid Grodno piirkonda , siis lähed autoga ja kogu muusika 

Timna parki kohta - meil oli giid , 2 inimest ja giid . 60$ inimene , võeti hoteli eest ja viidi tagasi . 

Pargis räägiti pikkalt ajalugu , külastati kõik kohad  , kusagil ei jooksnud . Huvitav , sisukas ekskursioon 4 tundi kokku.
Oleme palju reisinud , ja sellised privaat ekskursioonid on kahtlemata parema kvaliteediga kui minna üksi või suure gruppiga 

to VäikeLotti 

Vahet pole kas sul on TomTom või google maps eelnevalt tuleks ikka vaadata mis marsruudi pakutekse , millised on alternatiivid ja nii edasi . 
Google maps ei ole NAVI see on käkerdis mis annab suunda ja seda ei saa isegi ligi lähedal võrrelda selle sama IGo appiga . Mingid keerulisemad ristmikud või tundmatus suurlinnas  liikumine mapsiga on selline vaev et jube . 

Ainuke milleks google maps on hea on ummikud ja marsruudi valimine kellaajaliselt , seal on tõesti suur abi .  Aga jällegi navid saavad kah infi ja saksas neid reroute tuleb suht palju . 
Navidel on tihti peale parem GPSvastuvõtjad , kuid see pole reegel .

Sinu offline mapsid on samuti käkerdis mingi 2000 km puhul hakka neid mapse tõmbama :)

Igatähes suvaline navi app on ettem , need kes tahavad jamada tõmbavad tasuta netist , need kes ei taha ostavad ja kogu muusika :) 

Lisaks kui õieti mäletan Google maps sissetuleva kõne puhul lihtsalt peatub kuni kõne lõppeb , mima kasutasin HERE , Sygic , Igo . 


to jaanusm 
Seal samas 10mnekas :) ei ütleks et mingi mega koht on , tavaline kebab ja burks . 
to viktor54 
Lihtsalt võrreldes eestiga on hinnatase 2x muud midagi , kallis maa , neil miinimum palk on mingi 1200 euri 


Timna parki soovitan siiralt võta giid , kordades huvitavam , miudeks rendika näiteks paariks päevaks ei saa miniimum vist oli 3 päeva . Meil oli mõte minna Erusaalema autoga - öeldi vale otsus hull liiklus võimatu parkimist leida . 


mis see nuti ajastu on ?:) ikka FM kanal 

Pigem ikkagi burks 10-15euri praad 20+ 

krapsik , aga kus kohast Igo võtab andmeid ummikute osas? Äkki mõtled see et kuvab vahest info et mingi lõik on kinni või avarii , see navidel on RDS-TMC teenus ,  googlel on hetkel parimad andmed umikute osas sest tema analüüsib liiklust 

IGO on parim navi kuvab ilusti ristmikud eriti keerulised, suunab õigesse kohta , kuvab kuna on parkimise alad , bensukad , statsionaarsed kiiruse kaamerad euroopas ideaalne . 

Waze ainult siis kui kardad politseid ja sõidad kiirust ületades. 
Google maps marsruudi planeerimiseks - kõige paremini kuvab ummikuid

Waze ummikuid ei oska kuvada - kuna tema ei tuvasta suunda ja seoses sellega jama info ummikute kohta. 

Seega IGO põhiline ja Waze + Google maps abilised. 

Tahvel Android 8-10 tolline ja elu lill . 
Lihtsalt enda telefooni kasutamine on minu arust halb  - keegi helistab vahele ja siis navi kaob , ei oel kriitilien aga nendele kellel palju kõnesi tuleb on häiriv . 

Tore uudis  näha et Eilat (Ramon) on töös .  Saab kiiremini lennujaamast linna 

Boldooza jah tundub nii , minu viga valesti kuulasin giidi . Lugesin seda teemat netis varem oli 45 euri , praegu kehtis 60 euri ja see 20 millest mulle räägiti on tuleviku teema mis on arutusel 

Ega need toetuse meetmed ei olnud väga karmid Eilat maksis 10 euri inimese pealt plus hotellid 10 euri . Meie lenukist ainult 5 inimest pani kohe edasi egipti . Kõik teised jäid aga eilati . Põhjus miks nad ei lenda on lihtne uus lennujaam ei tööta veel - kui see tööle korralikult hakkab arvan et odavlennud tulevad tagasi . Rääkides kohaliku giidiga selgus et turiste on piisavalt . Ekskursioonid olid kõik välja müüdud  3 päeva enne toimumist. Seega tuleb lihtsalt oodata . kuna uus lenujaam tööle hakkab . 

Lisaks see linna lennujaam kohalikud protestivad selle sulgemise vastu pingsalt kuna pidi päris palju inimesi käima tööl Tel Avivis ja neile on see äärmiselt mugav . 

Oliver alla 22 merevesi ei lähe :) 

Waze ummikute osas on halvem kui google maps . Waze ei tunne millises suunas ummik on . Just paar kuud tagasi riias waze näitas suurt ummikut silla peal , googlel aga oli kõik korras. Tulemus oli see et sillal vastu tulevad autod olid ummikus , seega google targem :)

Viisad pole vaja , kuis juures mingile eesti perele see aasta lihtsalt määriti pähe see viisa :) Aga jah kui ei lähe Kairose siis viisat pole vaja . Sinaj ja katariina klooster saab külastatud selle sinaj 14päevase viisaga mis on 0 hinnaga .  Ilm on seinast seina , mere vesi on soe 22  aga baseinid on külmad :) 

Sharm on pikk kui ühel pool puhub tuul siis old sharmi juures hottelides võib olla täitsa vaikne . 

kevadlill kuidas sul nii vähe teemaksusi läks ?

Prantsusmaa ots oli juba mingi 80 minul, kui mitte rohkem , poolas samuti mingi 30 , hispaania kuni valenciani oli samuti mingi 30-40 . 
Kas kogu marsruut oli mööda tasulisi ?

Selle hotelli broneringu tühistamise osas . Kogesine seda booking.comis samuti ja Egiptuses . Müstiliselt tühistati meie bron pidevalt maha - prooviti kaardi pealt nii ööelda proovi proneeringu teha , kuna seda tegi nii ööelda hotell ja loomulikult ilma CVV numbrita see tal ei õnnestunud tühistati bronn ära . See on hotellide selline nipp . Meie aga olime järjekindlad ja iga kord kui bronn läks maha panie uue peale :) Kuna hotell ei tohtinud ilma teavitamiseta tühistada pidid nad meid majutama :) 

Seega  4 kuud ennem mingi hea hinnaga broneerides vabalt saad ilma jääda 

Kui minna hispaania siis v.b on mõttekam lennata sinna ja rentida auto :) 

Endal sama dillemma hetkel . 

Eesti - Alicante paar aastat tagasi teemaksud 200euri 

Internet on euroopas rouming eesti hindadega :) seega vaata et sul oleks euroopa roaming piisava mahuga

Praam kindlasti ei ole 40 tundi vaid 3 , maksumus 80 euri vist . 


Taba hotellid olid 80+ hommikusöögiga mövenpick . 

Bussiga idee on : Aqabas pead piiri peale saama - piir 1 tund paremal juhul 
Piiri pealt Eilati minu arust bussid ei käi (võin eksida) . 
Linnas - Taba piirni paar euri oli . 


Muideks - kui saabud Nuweibasse  sul on võimlaus seal peatuda või minna dahabi mis on suurema hotelli valikutega ja parema bussi ühendusega kui Taba