Viimased kommentaarid

Rendiauto kõige mõistlikum, minnes-tulles oma aja peremees ja saad ka saart avastada.

Andamanidel on põhisaared viisavabaks tehtud, enam ei ole eriluba vajalik.

OK, ma väljendasin ennast natuke valesti, esemeses järjekorras valin huvitavatest sihtkohtadest odavamad. Kuna isegi väga huvipakkuvatesse kohtadesse on soodukaid väga palju, olen nendest alustanud.

Kuna reisisihtkohti on väga palju, raha selleks aga mitte, alustangi odavatest lennupiletitest. Loomulikult ei ole see ainuke kriteerium, sihtkoht peab ikka tõmbama ka. Nende lõppemisel vaatame järgmisi kohti.

Wizzair, Eazyjet, Ryanair, Air Baltic jne kõikidel on random istekoht, kuid mul on küll reaalselt ainult (ja iga kord) Ryanairiga juhtunud, et keegi ei istu kõrvuti, kas 2 või 15 inimest, check in kas kohe avanedes või viimasel hetkel. 

200€ Ryaniga on kallis. Kvaliteedi all pidasin silmas, et vaid Ryanil on samal broneeringul istekohad garanteeritult kõik eraldi, teistel seda anomaaliat ei ole täheldanud. Alles hiljuti kogesin, et Ryanil on täiesti pohhui, kui teine lend tõstetakse esimesest varasemaks. Teised odavlennufirmad vähemalt suhtlevad viisakalt ja tunnevad kaasa, kord on isegi esimese otsa piletid väikese raha eest ümber vahetatud, Ryan lakooniliselt kirjutab, et nemad ei vastuta millegi ega kellegi ees mitte millegiga, piletite ümbervahetamine oli kaks korda kallim, kui uute ostmine jne. Seega lendan nendega ainult siis, kui hind alla 100€. 

Olgem ausad, Ryanairi teeninduskvaliteeti ja pohhuistlikku kliendipoliitkat silmas pidades on kõik üle 100€ piletid liiast makstud, tehku see kilomeetri hinnaks, mis iganes.  

Lend oleks 19.02.2020.  Aeg 12:35 - 13:35. 15 reisijat.

No kui kõrs sees, läheb gaas välja ka.

Äkki olid lastega perede kohad või suure jalaruumiga, mida teised lisaraha eest juurde maksid? Meil kunagi just Qatariga selline asi oli, olime ise imikuga ja 10-ndas reas keegi aeti oma kohalt minema, sellest tuli veel suur skandaal.

Marko, puhkajaid on erinevaid, mõni pleesitab rannas, mõni käib armuelu rikastamas, mõni rändab ringi, mõni tegeleb isegi mägironimisega:) Paljudele on parim puhkus tööst vastandtegevusega tegelemine, mentaalse töö tegija puhkab just füüsilist tööd tehes jne. Mina olen ka see, kes kolmandal päeval samas kohas muutub juba rahutuks. 

Kui just Bulgaariasse kaheks nädalaks ei lähe, poleks sellist aega küll Istanbulile raisata, isegi kahe päevane tripp tähendaks ainult linnukese kirja saamist, mõistlik oleks eraldi reis teha.

Aga alati tasub proovida, kõige hullem, mis võib juhtuda, et makse ei õnnestu:) 

Suurem grupp = rohkem raha, see risk jääb alati, keegi neist seal nii aumehelik ei ole, et suuremast rahast keelduks.

Suletud krediitkaardilt saab põhjendatud nõudega veel kuus kuud hiljemgi raha kätte, kaardi sulgemisega võimalikest trahvidest ei pääse.

Ka omajagu lennanud, kuid ei mäleta küll olukorda, kus samal piletil lennu puhul peaks lennujaamast välja minema. Küll olen läbinud transiittsoonis turvakontrolli.

Mul on vähemalt väiksemate kohtade puhul jäänud mulje, et kõik täiskindlustuse võtnud klientide tekitatud vigastused määritakse lõpuks mingile ullikesele pähe. Tavaprotseduur, et rentimisel esimese hooga märgitakse lehele ainult silmahakkavad vigastused. Järgnev vaidlus teemal "kui väiksed vigastused ikkagi loetakse vigastuseks" jne, järgnevalt vigastuste loetelu kahekordistub. Kui need jääks märkamata, siis täiskindlustuse puudumisel tõmmatakse vastuvõtmisel müts silmini. Seega kuulun ka mina nende hulka, kes võtab täiskindlustuse letist, vähemalt on süda rahul ja vastuvõtmisel probleeme ei ole. Kolmandalt firmalt kindlustuse võtmisel suhtutukse Sinusse ikka nagu vaenlasesse ja mingi õnnetuse puhul loobitakse hiljem kaikaid kodaratesse.  

Mina ka pigem suhtlen kaasmaalastega, alati võib teistelt kasulikku infot saada ja/või ise pakkuda.

Rahalisest poolest lisan veel, et kütus on Islandil kõige vähem kallim võrreldes meiega, väljas sõõmine ja ööbimised olid suhteliselt veel kallimad. Ühe koha, kus olin arvestanud ööbida, pidin asendama teise 200km eemal asuvaga, kuna alla 300€ õõ ei leidnudki, tuli sel päeval 3h kauem sõita, järgmisel siis sellevõrra vähem. Rentisin Ford Focuse www.sadcars.com 232€ 5 päeva. 

Me omal ajal sõitsime Islandi Focusega risti-põiki läbi, hätta jäin ühes kohas, vesi oli liiga sügav, ei hakanud riskima, muus osas oli ok, kui natuke vaatasid teed ka.

Keskmine eestlane elab kindlasti palju paremini, kui keskmine lätlane või leedukas, soomlasest-rootslasest rääkimata, seega reisib väiksem protsent niigi väiksest rahvast. Kõik Veigo pakutud võrdlused on ikkagi suurrahvad võrreldes baltikumiga, isegi tšehhe on võrreldes meiega väga palju, teistest rääkimata. Päris rikkad reisivad jälle kohtades, kuhu meie väga ei satu. Samamoodi ei kohta me reisidel väga ka moldovlasi, bosnialasi, armeenlasi jne. 

Lähete mõlemad prioritiga, keegi ei hakka ohkima.

Peale Norwegiani vist teised lisatasu ei küsi.

See oli eelmisele kindlasti suureks abiks:)