karvanejakole

Rändur, liitus Tripiga 4 aastat tagasi
21 meeldimist
4 postitust / 57 kommentaari
29 (4.6%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Piletihinnad on jaotatud gruppidesse, esimesed n kohta eriti soodsad, edasi x kohta kallimad, siis y kohta veel kallimad jne. Ise käisin nt alles Riga-Tel Aviv 24,90 per nägu edasi-tagasi, samal õhtul olid juba 2xkallimad.

Kui 1000€ on hind kahele, siis täitsa ok hind.

Palju küsid muidugi:( Sri-Lankal on mõistlik teha tuur kohaliku giid-autojuhiga, kes 10a tagasi küsis kahe inimese peale kokku 600€ sõit+hotellid+hommikusöögid, aeg kindlasti edasi läinud ja hinnad kallimaks, kuid 880€ on ikka liig.

Et siis ei lähe neil nii hästi, nagu nastasjaa kirjutas:)

Või on AÜE-s veel mõistlikumaid variante? Alkovaba elu ei naudi, seega vist jääb Sharijah ainult külastatavaks kohaks.

Just, kool ja geograafia tund. Maailm on tiba suurem, kui gloobusel tundub:)

Võimalusel vali mõni muu tuntud firma, ainsad ebameeldivused on just nendega seotud. Mõneeurose hinnavõidu sööb koheselt ära oluliselt kallim kaardimakse tasu, info jagamisega ollakse väga kitsi, hilisemaid probleeme lahendades pead eeslikannatusega olema, probleem jääb tõenäoliselt lahendamata.

Kui asi puudutab raha vastuvõtmisesse, siis ei ole kusagil probleeme. Teeninduse kvaliteedist saab aru siis, kui tekivad tõrked. Nt olukord, kus lennuajad muutusid ja peale muudatust väljuv lend läks 50min varem, kui sisenev, ei suutnud nad millegagi aidata, pöörduge otse lennufirmasse. Edreamsist pileti ostnud seltskond sai sealt ka info, et ümberistumise riigis oli vahepeal transiitviisa välja mõeldud, meile ei saadetud midagi, tänu millele jäime ühelt lennult maha. Ei mingisugust abi tickets.ee-lt, chat käis ülipika viibega, vene või inglise keeles, kuna internetiühendus oli vilets, katkesid sessioonid jne jne. Igaüks kujundab oma eelistused ise, järgmised piletid olen mujalt ostnud.

Käidud nüüd ka Surnumere ääres. Sõitsime Ein Bokekist kuni ülesse välja, Jämedalt öeldes on juutide alal Ein Bokek ja Ein Gedi kõik OK, palestiina aladel on isegi randa pääsemine tasuliseks tehtud, ehk siis võimalusel vältige kaltsupeade alasid ja eelistage juutide omi.

Rentisime auto läbi Kayaki 2-ks nädalaks 60€-ga. Varsti minek, eks siis paistab, kas saame pedaalidega mänguauto vms:)

Kas äkki oleks siiski võimalik otsingu tulemused ajalisse järjekorda saada? Praegu tundub tähestikulises järjekorras tagant ettepoole olevat :(

Kas keegi oskab öelda, mille järgi on järjestatud mingid konkreetse otsingu tulemused? Kui nt kirjutan "Sitsiilia", annab täiesti arulageda valiku suvalises ajalises järjekorras. Varem andis vähemalt kommenteerimisajaloo järgi.
Pean ka nõustuma nende paljude kriitikanooltega uue asja kohta, vana versioon oli kõvasti etem. Kuna see on ainuke eestikeelne selleteemaline keskkond, käin ikka siin, inglise keelt nii vabalt ei valda, et inglisekeelsetel saitidel vabalt toimetada.
Elu on näidanud, et kui tekib piisavalt suur hulk rahulolematuid, teeb keegi uue ja parema.
Mul on selliste muudatuste tegijatele alati küsimus olnud, et mis siis vanas (ja väga hästi toiminud) keskkonnas ei rahuldanud või mis positiivset oodati uuendustest?

Kas Kristiina käik Sri Lankale piirdus vahemaandumisega Colombos? Mis mõttes ei ole vaatamisväärsusi? Terve saar on neid täis, tuleb lihtsalt üles leida, selleks soovitaks kohalik giid autoga, tema orgunnib hotellid ja marsruudi, üks väheseid kohti, kuhu kunagi kindlasti tagasi soovin minna. Ajaloohuvi määrast sõltuvalt võiks 6-10 päeva saarel ringi tiirutada ja siis 4-7 päeva rannas olla.
Filipiinidel ja Malaisias ei ole käinud, Filipiinid tulevad mõne aasta pärast plaani, Malaisia ilmselt mitte.

Lihtne test economycarrentals.com näitas, et nt 2-ks nädalaks auto 30-65a juhile 124€, 21a sama, 19-20a 285€, 18a juhi jaoks autot ei leidunud.

Praegu jälle Helsingist Cancuni soodukad :)

Siin ei teki ju mõttepoegagi, miks peaks keegi üldse sellistelt tegelastelt midagi ostma?

Capri, on on Ryanair kliendisõbralikumaks muutunud. Meil lükkus Tenerife Barcelona lend 3h edasi, telefonile tuli sõnum, et klienditeenindusest saame söögi-joogi voucherid, arva ära kas saime midagigi peale lollide põhjenduste? Meil veel vedas, meie ümberistumine oli 6h ja ära jäi vaid linna kiirkülastus, kuid lennul oli palju reisijaid, kel 3h hilinemist tähendas jätkulennult mahajäämist, nemad saadeti ka põhimõtteliselt pikalt. Lubasin endale sellel hetkel, et ei lenda enam kunagi Ryaniga, kuid ma vist ei ole nii rikas, et seda lubadust lõpuni pidada :(

Lennujaamas on üldse tõeline piin olla 22h, Šeremetjevos veel piinade piin, istekohti ca 3x vähem, kui inimesi, söök on kirves (seda küll enamikes lennujaamades) töötajad ebasõbralikud, pikali olemise võimalused praktiliselt puuduvad, ainukese mõistliku variandina jääbki üle end pehmeks juua ja tutt jääda. Meil oli kunagi 7h ümberistumiseks, esimese kahe tunniga suutsime mingis väravas leida kohad, kus suurem seltskond sai enam-vähem lähestikku olla, paari tunni pärast tuli FSB ja peksis sealt turvakaalutlustel kõik välja, mingid kõrged ametnikud tulid sealtkaudu maale.

Poolas on taimed-istikud 30-50% odavamad, suure koguse puhul tasub ikka minna. 14€ vs 2€ võivad olla 100cm vs 30cm hekiistikud, muidu sellist vahet ei tule.

Tenerife on suurim ja mitmekesisem, sealt võiks alustada.

Kui arst kirjutaks arvele erakorralise stomatoloogilise abi, saaks reisikindlustuse raames hambad täitsa tasuta korda :)

Täiskasko peale ja ei ole mingit tagatist. Ise enamaltjaolt rentinud economycarrental.com, vahendavad sageli teisi rendifirmasid oluliselt soodsama hinnaga. Lõunas suht tavaline, et nädalaga autole mingi kriips või mõlk tekib, ei soovi mina hiljem jagada nendega ja 190€ omavastutust maksta, täiskasko olemasolul ei tule keegi isegi autot tagastamisel üle vaatama.

Eks selle nimel paljude riikide vahel läbirääkimised käivadki, et viisad kaoks.
Angkoris maksad jah templialasse, mitte linna sisenemise eest. Meie näiteks Baganis ei maksnud linna sisenemisel midagi, eks see sõltub ilmselt auto/bussijuhi südametunnistusest, kas peab seal putka juures kinni või mitte.
Reaper, selles on Sul õigus, et tulevad siiski, tulevad esmakordselt, kuid paljudesse kohtadesse tahaks veel ikka ja jälle tagasi minna, kuid Myanmari mina ilmselt rohkem ei lähe, ilmselt ei ole ma ainus, sealt see vahe tulebki.

No kuulge, kui nüüd nett ja kuulujutud appi võtta, ei saaks ju kuhugi enam reisida, Pariis, London, Istanbul, New Nork jne jne. Iga mingi aja tagant kukub/lastakse mingi lennuk alla, kas välistame nüüdsest õhutranspordi? Kui Tartu mnt-l mingi joodik ennast ja mõnda veel laibaks sõidab, jätad Tartusse minemata? Või vähemalt lastega? Või mööda maanteed? Kunagi varem ei ole reisimine nii lihtne ja turvaline olnud, ärge mõelge asju enda jaoks keeruliseks ja kohutavaks, muidu võite vati sisse elama minna ja lastele veel lisapolstri panna, Avandi kunagi reklaamis ka midagi sellist "üliturvalist"