Viimased kommentaarid

Suletud krediitkaardilt saab põhjendatud nõudega veel kuus kuud hiljemgi raha kätte, kaardi sulgemisega võimalikest trahvidest ei pääse.

Ka omajagu lennanud, kuid ei mäleta küll olukorda, kus samal piletil lennu puhul peaks lennujaamast välja minema. Küll olen läbinud transiittsoonis turvakontrolli.

Mul on vähemalt väiksemate kohtade puhul jäänud mulje, et kõik täiskindlustuse võtnud klientide tekitatud vigastused määritakse lõpuks mingile ullikesele pähe. Tavaprotseduur, et rentimisel esimese hooga märgitakse lehele ainult silmahakkavad vigastused. Järgnev vaidlus teemal "kui väiksed vigastused ikkagi loetakse vigastuseks" jne, järgnevalt vigastuste loetelu kahekordistub. Kui need jääks märkamata, siis täiskindlustuse puudumisel tõmmatakse vastuvõtmisel müts silmini. Seega kuulun ka mina nende hulka, kes võtab täiskindlustuse letist, vähemalt on süda rahul ja vastuvõtmisel probleeme ei ole. Kolmandalt firmalt kindlustuse võtmisel suhtutukse Sinusse ikka nagu vaenlasesse ja mingi õnnetuse puhul loobitakse hiljem kaikaid kodaratesse.  

Mina ka pigem suhtlen kaasmaalastega, alati võib teistelt kasulikku infot saada ja/või ise pakkuda.

Rahalisest poolest lisan veel, et kütus on Islandil kõige vähem kallim võrreldes meiega, väljas sõõmine ja ööbimised olid suhteliselt veel kallimad. Ühe koha, kus olin arvestanud ööbida, pidin asendama teise 200km eemal asuvaga, kuna alla 300€ õõ ei leidnudki, tuli sel päeval 3h kauem sõita, järgmisel siis sellevõrra vähem. Rentisin Ford Focuse www.sadcars.com 232€ 5 päeva. 

Me omal ajal sõitsime Islandi Focusega risti-põiki läbi, hätta jäin ühes kohas, vesi oli liiga sügav, ei hakanud riskima, muus osas oli ok, kui natuke vaatasid teed ka.

Keskmine eestlane elab kindlasti palju paremini, kui keskmine lätlane või leedukas, soomlasest-rootslasest rääkimata, seega reisib väiksem protsent niigi väiksest rahvast. Kõik Veigo pakutud võrdlused on ikkagi suurrahvad võrreldes baltikumiga, isegi tšehhe on võrreldes meiega väga palju, teistest rääkimata. Päris rikkad reisivad jälle kohtades, kuhu meie väga ei satu. Samamoodi ei kohta me reisidel väga ka moldovlasi, bosnialasi, armeenlasi jne. 

Lähete mõlemad prioritiga, keegi ei hakka ohkima.

Peale Norwegiani vist teised lisatasu ei küsi.

See oli eelmisele kindlasti suureks abiks:)

Mulle ei meenu ühtregi korda, kui tühistamisvõimaluseta majutuse puhul mingi tõrke puhul ilusti äraseletades ikkagi raha on võetud, seega äkki tasub ilusasti küsida? Kui andmed ei klapi, siis majutus ka raha kätte ei saa, lõpuks peab ka vastaspoolel mingi äririsk olema.

No praegu nt leidsin 194€, milleks kirjutada valeinfot, kui ise otsida ei viitsi?

Eesti asub selles mõttes kehvas kohas, et 1200 esimest kilomeetrit möödub siiski ainult sõites. Alla kahe päeva Horvaatiasse ei saa. Seega puhkusest neli päeva läinud + tegelikult 1+1 päeva sõidust taastumiseks. Ainuke mõistlik seletus oleks Poolas tagasiteel kõvasti ostelda. Seega nõustun eelpostitajatega, et lennukiga kohale ja rendiauto, saab nädala kauem puhata. 

Läpakas vöö vahele, raskemad asjad taskusse, riideid väga üle 8kg ei ole.

Äkki hoopis Tenerifele? Läheme ise Tenerifele 20.02. Seal on ka sel ajal karnevalid, samuti jagub seal tegevust rohkemaks.

Mis nt siis saaks, kui teine vanem nelja tuule poole kadunud? Laps ei reisi?

mees80, rendifirma inimsed ei vaata selliseid asju kunagi valesti, asi on ikka tahtlik sooviga klienti petta. Varasemalt sai ka ilma täiskindlustuseta renditud, see tähendas korralikku autoostuprotseduuri. Vaidlused teemal kui suured täkked lähevad arvesse, mida rendifirma esindaja kunagi ei olnud nõus kirjalikult kinnitama jne jne. Hiljem tagasiviies sama protseduur. Küllgi naed näevad üsna kohe ära, keda saab jebida, keda mitte. Lõpuks avastasin siiski, et selline jant ei vääri küünlaid, võtad täiskindlustuse ja paranoia kaob. Kriimude tekkimisel üritatakse need siis ilmselt järgmisele täiskindlustuseta õnnetule kaela määrida ja kõik kordub:)

Mina siiski ei välistaks ka odavlennufirmasid, paaritunnise lennu puhul ei ole lisad nii määravad, esimese lennu elevus hakkabki maandudes üle minema. Kui Istanbuli uues lennujaamas tuleb väga pikki vahemaid jalgsi läbida, siis see on ka vaev, selles mõttes on Pariisi lennujaam muidugi mugavam. 

Minul kunagi Istanbulis rentides tuli pärast makset meilile dokumendid, kus oli ilusti näha, kellelt täpselt auto saan ja mida selleks teha tuleb.

Poolast lõunasse keerata on juba igal pool soe, mida edasi, seda soojem.

Olen ka kasutanud läpakas-raamatud vöö vahele ja rasked asjad taskusse, kui näed, et järjekorras eesolijaid jebitakse, puhtalt riietega on 5kg üsna keeruline saavutus. 

Arvustused ju midagi muud eriti ei luba ka, niisiis teadlik valik:)

Hullumeelne liiklus on Aasias ja Venemaal, Euroopas ei ole veel kohanud.

Mul on wizzis ka genius lisaks, äkki Sul kontod eraldi? See seletaks erinevuse.