Viimased kommentaarid

Vanasti käis tühik koma järgi?

Need tulbad näitavad aiateibaid:) Olen tihti vaadanud kõrvalt odavamat kuupäeva, aga enam-vähem sama. Kord sain soodsaima hinna ka kõige  kõrgemast tulbast.

Tänud kõikidele vastanutele! Mõte juba maha maetud, päev kalli raha eest ei tundu atraktiivne, nagu enne kirjutasin, jääb Jordaania eraldi avastamist tulevikus ootama.

Tagasilend läheb Eilatist. Aqaba puhkust mõtlesin isegi, kuid vist läheb keeruliseks ära. Aega on ka 5 päeva, kui kuidagi lihtsalt ainult viisatasudega saaks, võiks ära teha. Praegu tundub jah, et isegi rendiautoga ei saa, kui siis tuleks auto eelnevalt välja osta:) Seega jääb Jordaania eraldi avastamist ootama kunagi tulevikus.

Paljudel juhtudel on juba natuke vananenud info üleval ja tegelikult enam selle hinnaga pileteid ei ole. Sellest on lihtne aru saada, kui nt Budgetair 200€, tickets.ee 300€ ja tripsta 300€, ehk siis teistes juba õigete hindadega, Budgetairis endiselt vana hinnaga. Alati võib valida endale sobiva vahendaja piletite ostuks, ei pea momondo pakutavat valima.

Mis selle posti mõte oli? Kehva lennufirma keskpärane hind, saadaval palju parema hinna-kvaliteedi suhtega lende.

Ühe lennusegmendi mittekasutamisel tühistatakse kõik sellele järgnevad piletid.

Kas keegi oskab põhjendada nende taksistide hinda inimese kohta? Meil ka kuskil tekkis selline pakkumine, küsisin siis 4 taksot, siis saadi täpselt aru hävingu suurusest ja kogusumma kukkus kolm korda:)

OK, tänud. Rendiauto maksaks 140€+ täiskindlustus ka ca 50€, kuid oleks vabadus. Kahjuks ka vabadus ummikutes tiksuda ja parkimiskoha otsingul aega raisata:) Seega seekord jätame rendika ära. 

Läheme viiekeisi Pariisi aprilli lõpus viieks päevaks(reede-kolmapäev). Olen muidu igal pool rendiauto võtnud, kuid nüüd kahtlen. Kas Pariisi on mõtet rendiauto võtta (eeskätt parkimist silmas pidades) või on mõistlikum ühistranspordiga liigelda? 

MB Vito, 7 inimest + külmkapp + lapsevanker + 2 nädala pagas. Ruumi üle ei olnud, puudu ka ei jäänud.

Võid proovida lennufirmaga suhelda ja proovida tasuta tühistada Helsinki-Stockholm lendu, kuid muidu on nii, nagu eespool kirjutati.

Mõni vist ikka ei suuda kirjutatut mõista. Ma ei mäleta, et oleksin kuskil kirjutanud midagi säästureisist. Kui nüüd täpsemalt Sri Lankast rääkida, siis meil olid lennupiletid 350€+Varsavisse 200€+kohapeal personaalne  autojuht-giid 600€, 2x350+200+600=1500€, Bergeriga 1900€ per nägu, erinevus on ainult rannapuhkuses 7xca25€=mitte rohkem kui 200€ hotellile, seega 1700€:2=850€ vs 1900€ nägu. Osad piletid olid Bergeril hinna sees ka, seda enam täpselt ei mäleta, mingi 100€ võiks sinna juurde arvestada, kuid vahe on sellest olenemata väga suur. 

Vietnamis me päris ringreisi ei korraldanud, seega ei ole hinnad päris võrreldavad, kuid vahe on sealgi väga suur, kuskile peab ju reisifirma kasum ja palgad ka mahtuma.
Kui rääkida lihtsalt rannapuhkusest nt Pattayas, siis lennupiletid max 500€+hotell 10x30€, siis kahele kokku ca 1300€, mine vaata, kas saad kuskilt alla 1000€ nägu. 
Kui reisida nii nagu mina, ehk siis kõik algab soodsate lennupiletite leidmisest, saab arvestatava kokkuhoiu. Kui vaja minna a`la 20-ndal Taisse kahekuulise ooteajaga, siis enam ise otsides väga suurt kokkuhoidu ei pruugi tulla.
Lõppkokkuvõttes ei käi ma kuskil Punkelile meeldimiseks või talle aru andes, seega mina lõpetan selle teema omalt poolt ära. Nagu enne kirjutasin, siis ei viitsi enam reisieelarvet koostada, kuna see ei anna mulle mitte midagi, kui karjakesi reisida, on ka mõnesajaeurone kokkuhoid kamba peale suur summa. 

Ma muidugi igal pool ei ole käinud. Tuttav Bergeriga Sri Lanka 1900€ + söögid, osad piletid ja nänn, meil naisega Sri Lanka + Malediivid kahele kokku 2500€. Hiljuti käisime Vietnamis, üks säästlik tütarlaps sai kogukuluks 1000€, meie nii säästlikud ei olnud, kuid üle 1800€ näkku kindlasti ei läinud, Bergeriga saaks 2075€ nägu + söögid ja nänn. Me muidugi ei käi kunagi nii, et xx kuupäevadel läheme xxx sihtkohta, sõelun sooduspakkumisi käimata sihtkohtadesse, kui väga hea pakkumine tuleb, siis võtan, alati ei tulegi. Me tavaliselt liigume 7-15 inimest, see annab kohapeal kauplemisel ka suure eelise. Reisifirmaga saab kindlasti huvitavama reisi, sest nemad on samad sihtkohad juba kordi läbi käinud ega pea enam midagi avastama. Me muidugi nii ka kusagil ei käi, et nt Pattayasse ja siis kogu aeg ühes kohas. Balile olid pakkumised alla 400€ lennupiletid, hotell juurde saaks kindlasti 30-40€ päev, seega 700€ ei tohiks olla ületamatu. Bali ei kuulu tegelikult minu prioriteetide hulka, seega lõplikku tõde ei tea. Tavaliselt üle 400€ lennupileteid ei vaata, kuid on ka erandeid, samas Iisraelis käisime Riiast 2x24,90€ Wizzairiga. 

Krt, oleks vist enne piletite ostu pidanud hindu uurima:) Isegi 3200€ tundub üle mõistuse, 10-11000 on vist ratsa rikkaks?

Palun avaldage ka, missugustest summadest jutt käib, muidu on selline pime kobamine, praegu kahepeale 3200€ vs 5000€, mõlemad on minu jaoks arulagedalt kallid.

Äkki Punkel on kehvasti planeerinud? Kordades on ehk üle paisutatud, kuid ca 1,8-2korda tuleb soodsam kindlasti. Kui oled sihtkoha ja aja suhtes paindlik, võib hind väga suuresti erineda. Olen enda jaoks selgeks saanud, et Türki, Egiptusesse jne AI reisid tuleb soodsam läbi reisibüroo, kõik muu tuleb ise palju soodsam.

Jutt ei käi kindlustuselt kokkuhoiust, vaid reisifirma suhtumisest. Kui suulistest lubadustest taganetakse, ei aita ükski kindlustus.

Kui samal piletil, on see lennufirma mure, kuigi 1,5h peaks olema igal juhul piisav.

Tegelikult kaob enamikel reisidega tegelevatel ettevõtetel naeratus näolt probleemide ilmnemisel, lahendamine on kliendi enda mure, kuna kliendi jaoks on olukord harukordne, nendele igapäevane, kasutatakse seda räigelt ära. Olnud ka mitmeid sarnaseid juhuseid, seetõttu reisingi praegu enamasti omal käel, siis on vähemalt vastutaja teada:) 

Tegelikult ei tohiks vahet olla, kas korraldaja või vahendaja, hea klienditeenindaja lahendab probleemi ise, kui olen kauba temalt otnud. 
Ilmselt on teiste firmade kohta samamoodi head-halba lugeda, enamasti ju asjad laabuvadki, erinevused tekivad probleemide ilmnemisel-lahendamisel.

Ticket.ee-st ei saagi kunagi mingit abi, kui seda vaja peaks minema. Kui nemad vahendavad pileti, peaks nemad ise sellised arusaamatused klaarima, vahendustasu saamisega nende "abivalmidus" lõpebki.

Kui muu ei aita, siis krediitkaardiga tasumise juhul saab lasta pangas makse tühistada, saadad kirjavahetuse ja screenshotid sinna ja OK.

Eeldamine on muidugi kõikid eksimuste ema:) Kui oleksid küsinud beebivoodeid ja neid esialgse lubamise järel mitte saanud, oleks teine asi, kui aga ise ekslikult eeldasid, oled natuke ise süüdi. 

Meil oli ka mingil piletil meestel mr ja naistel ms nime lõpus ilma tühikuta, jo see on selle firma eripära.