Viimased kommentaarid

Mõni vist ikka ei suuda kirjutatut mõista. Ma ei mäleta, et oleksin kuskil kirjutanud midagi säästureisist. Kui nüüd täpsemalt Sri Lankast rääkida, siis meil olid lennupiletid 350€+Varsavisse 200€+kohapeal personaalne  autojuht-giid 600€, 2x350+200+600=1500€, Bergeriga 1900€ per nägu, erinevus on ainult rannapuhkuses 7xca25€=mitte rohkem kui 200€ hotellile, seega 1700€:2=850€ vs 1900€ nägu. Osad piletid olid Bergeril hinna sees ka, seda enam täpselt ei mäleta, mingi 100€ võiks sinna juurde arvestada, kuid vahe on sellest olenemata väga suur. 

Vietnamis me päris ringreisi ei korraldanud, seega ei ole hinnad päris võrreldavad, kuid vahe on sealgi väga suur, kuskile peab ju reisifirma kasum ja palgad ka mahtuma.
Kui rääkida lihtsalt rannapuhkusest nt Pattayas, siis lennupiletid max 500€+hotell 10x30€, siis kahele kokku ca 1300€, mine vaata, kas saad kuskilt alla 1000€ nägu. 
Kui reisida nii nagu mina, ehk siis kõik algab soodsate lennupiletite leidmisest, saab arvestatava kokkuhoiu. Kui vaja minna a`la 20-ndal Taisse kahekuulise ooteajaga, siis enam ise otsides väga suurt kokkuhoidu ei pruugi tulla.
Lõppkokkuvõttes ei käi ma kuskil Punkelile meeldimiseks või talle aru andes, seega mina lõpetan selle teema omalt poolt ära. Nagu enne kirjutasin, siis ei viitsi enam reisieelarvet koostada, kuna see ei anna mulle mitte midagi, kui karjakesi reisida, on ka mõnesajaeurone kokkuhoid kamba peale suur summa. 

Ma muidugi igal pool ei ole käinud. Tuttav Bergeriga Sri Lanka 1900€ + söögid, osad piletid ja nänn, meil naisega Sri Lanka + Malediivid kahele kokku 2500€. Hiljuti käisime Vietnamis, üks säästlik tütarlaps sai kogukuluks 1000€, meie nii säästlikud ei olnud, kuid üle 1800€ näkku kindlasti ei läinud, Bergeriga saaks 2075€ nägu + söögid ja nänn. Me muidugi ei käi kunagi nii, et xx kuupäevadel läheme xxx sihtkohta, sõelun sooduspakkumisi käimata sihtkohtadesse, kui väga hea pakkumine tuleb, siis võtan, alati ei tulegi. Me tavaliselt liigume 7-15 inimest, see annab kohapeal kauplemisel ka suure eelise. Reisifirmaga saab kindlasti huvitavama reisi, sest nemad on samad sihtkohad juba kordi läbi käinud ega pea enam midagi avastama. Me muidugi nii ka kusagil ei käi, et nt Pattayasse ja siis kogu aeg ühes kohas. Balile olid pakkumised alla 400€ lennupiletid, hotell juurde saaks kindlasti 30-40€ päev, seega 700€ ei tohiks olla ületamatu. Bali ei kuulu tegelikult minu prioriteetide hulka, seega lõplikku tõde ei tea. Tavaliselt üle 400€ lennupileteid ei vaata, kuid on ka erandeid, samas Iisraelis käisime Riiast 2x24,90€ Wizzairiga. 

Krt, oleks vist enne piletite ostu pidanud hindu uurima:) Isegi 3200€ tundub üle mõistuse, 10-11000 on vist ratsa rikkaks?

Palun avaldage ka, missugustest summadest jutt käib, muidu on selline pime kobamine, praegu kahepeale 3200€ vs 5000€, mõlemad on minu jaoks arulagedalt kallid.

Äkki Punkel on kehvasti planeerinud? Kordades on ehk üle paisutatud, kuid ca 1,8-2korda tuleb soodsam kindlasti. Kui oled sihtkoha ja aja suhtes paindlik, võib hind väga suuresti erineda. Olen enda jaoks selgeks saanud, et Türki, Egiptusesse jne AI reisid tuleb soodsam läbi reisibüroo, kõik muu tuleb ise palju soodsam.

Jutt ei käi kindlustuselt kokkuhoiust, vaid reisifirma suhtumisest. Kui suulistest lubadustest taganetakse, ei aita ükski kindlustus.

Kui samal piletil, on see lennufirma mure, kuigi 1,5h peaks olema igal juhul piisav.

Tegelikult kaob enamikel reisidega tegelevatel ettevõtetel naeratus näolt probleemide ilmnemisel, lahendamine on kliendi enda mure, kuna kliendi jaoks on olukord harukordne, nendele igapäevane, kasutatakse seda räigelt ära. Olnud ka mitmeid sarnaseid juhuseid, seetõttu reisingi praegu enamasti omal käel, siis on vähemalt vastutaja teada:) 

Tegelikult ei tohiks vahet olla, kas korraldaja või vahendaja, hea klienditeenindaja lahendab probleemi ise, kui olen kauba temalt otnud. 
Ilmselt on teiste firmade kohta samamoodi head-halba lugeda, enamasti ju asjad laabuvadki, erinevused tekivad probleemide ilmnemisel-lahendamisel.

Ticket.ee-st ei saagi kunagi mingit abi, kui seda vaja peaks minema. Kui nemad vahendavad pileti, peaks nemad ise sellised arusaamatused klaarima, vahendustasu saamisega nende "abivalmidus" lõpebki.

Kui muu ei aita, siis krediitkaardiga tasumise juhul saab lasta pangas makse tühistada, saadad kirjavahetuse ja screenshotid sinna ja OK.

Eeldamine on muidugi kõikid eksimuste ema:) Kui oleksid küsinud beebivoodeid ja neid esialgse lubamise järel mitte saanud, oleks teine asi, kui aga ise ekslikult eeldasid, oled natuke ise süüdi. 

Meil oli ka mingil piletil meestel mr ja naistel ms nime lõpus ilma tühikuta, jo see on selle firma eripära.

Just käidud Ryanairiga, lapse sünniaasta 2016, märkisin 2000, kuna muidu check-in ainult lennujaamas ja tasuline, sünniaasta piletile ei jookse. Viga selles, et odavpakkumistel on istekohata titepilet täiskasvanu omast kallim. 

Väike võimalus on, et kui kalli hinnaga kõiki pileteid maha ei suudeta müüa, tehakse mingi soodne viimasehetkepakkumine, kuid kas, millal, kuhu ja paljudele, saab olema loterii. Ise olen ka juba kaua luuranud sellist 20.12-06.01 paiku, kuid sellel ajal ei ole midagi soodsat leidnud, max 15.12 minek ja alates 12.01 tulek, kuid sellist vabadust meil ei ole võtta.

Kas abielu oli nagu ettenägematu kõhuhäda, et nüüd äkki? Ise ostsin küll lapsele juba pikalt ette uue perekonnanimega piletid.

Kas mitte pagas ja istme valik ei lisandu Standard Plusiga?

OK, ma muutmistingimusteni ei jõudnud.

Norsu, 5x15 on küll 75, kuid millest ennustad, et 75 peab kokku tulema?

TUI on lammutanud jah igale poole otselendudega, Mauritius, Cancuc, Phu Quoc jne, paraku ainult viimase hetke pakkumised, seega mulle ebasobivad, kuid vahepeatustes ikka unistad, et saaks otse:) 

OK, aga ei viitsi oma aega omaniku otsingutele raisata, valikuid on selleks liiga palju, kui teenindaja ise juhm, siis keegi teine ka ei aita. Ilmselt 90% siiski ei ole Geniused, ise sain sellise "tiitli" alles eelmisel aastal, kuigi reisitud on omajagu.

Sina hoiaks eemale, kuid mõni mitte. Kas siis unustab, odavus ahvatleb vms. Palju booking komisjonitasu küsib? Olen ise alati broneeringu teinud paariks päevaks, kohapeal pakkunud võimalust otse pikendada, enamaltjaolt minnakse ahneks ja küsitakse otse rohkem kui läbi bookingu. 

Pane väärtuslikud asjad suletavatesse taskutesse.

Te ei pea ju mehega eraldi kokku saama ja siis hakkama väravat otsima? Saategi väravas kokku. Kas mitte T2 Emirates ja T1 kõik ülejäänud?

Päris nii ei ole, me läksime kunagi Eazyjetiga Riiast Sitsiiliasse, Momondosse sisestatud 5 täiskasvanut maksis kokku 490€, kui nüüd 5-nda imikuks panin, tuli koguhind 1100€, ehk siis tasuks mõlemat pidi vaadata.