karvanejakole

Rändur, liitus Tripiga 4 aastat tagasi
21 meeldimist
3 postitust / 52 kommentaari
29 (4.6%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Just, kool ja geograafia tund. Maailm on tiba suurem, kui gloobusel tundub:)

Võimalusel vali mõni muu tuntud firma, ainsad ebameeldivused on just nendega seotud. Mõneeurose hinnavõidu sööb koheselt ära oluliselt kallim kaardimakse tasu, info jagamisega ollakse väga kitsi, hilisemaid probleeme lahendades pead eeslikannatusega olema, probleem jääb tõenäoliselt lahendamata.

Kui asi puudutab raha vastuvõtmisesse, siis ei ole kusagil probleeme. Teeninduse kvaliteedist saab aru siis, kui tekivad tõrked. Nt olukord, kus lennuajad muutusid ja peale muudatust väljuv lend läks 50min varem, kui sisenev, ei suutnud nad millegagi aidata, pöörduge otse lennufirmasse. Edreamsist pileti ostnud seltskond sai sealt ka info, et ümberistumise riigis oli vahepeal transiitviisa välja mõeldud, meile ei saadetud midagi, tänu millele jäime ühelt lennult maha. Ei mingisugust abi tickets.ee-lt, chat käis ülipika viibega, vene või inglise keeles, kuna internetiühendus oli vilets, katkesid sessioonid jne jne. Igaüks kujundab oma eelistused ise, järgmised piletid olen mujalt ostnud.

Käidud nüüd ka Surnumere ääres. Sõitsime Ein Bokekist kuni ülesse välja, Jämedalt öeldes on juutide alal Ein Bokek ja Ein Gedi kõik OK, palestiina aladel on isegi randa pääsemine tasuliseks tehtud, ehk siis võimalusel vältige kaltsupeade alasid ja eelistage juutide omi.

Rentisime auto läbi Kayaki 2-ks nädalaks 60€-ga. Varsti minek, eks siis paistab, kas saame pedaalidega mänguauto vms:)

Kas äkki oleks siiski võimalik otsingu tulemused ajalisse järjekorda saada? Praegu tundub tähestikulises järjekorras tagant ettepoole olevat :(

Kas keegi oskab öelda, mille järgi on järjestatud mingid konkreetse otsingu tulemused? Kui nt kirjutan "Sitsiilia", annab täiesti arulageda valiku suvalises ajalises järjekorras. Varem andis vähemalt kommenteerimisajaloo järgi.
Pean ka nõustuma nende paljude kriitikanooltega uue asja kohta, vana versioon oli kõvasti etem. Kuna see on ainuke eestikeelne selleteemaline keskkond, käin ikka siin, inglise keelt nii vabalt ei valda, et inglisekeelsetel saitidel vabalt toimetada.
Elu on näidanud, et kui tekib piisavalt suur hulk rahulolematuid, teeb keegi uue ja parema.
Mul on selliste muudatuste tegijatele alati küsimus olnud, et mis siis vanas (ja väga hästi toiminud) keskkonnas ei rahuldanud või mis positiivset oodati uuendustest?

Kas Kristiina käik Sri Lankale piirdus vahemaandumisega Colombos? Mis mõttes ei ole vaatamisväärsusi? Terve saar on neid täis, tuleb lihtsalt üles leida, selleks soovitaks kohalik giid autoga, tema orgunnib hotellid ja marsruudi, üks väheseid kohti, kuhu kunagi kindlasti tagasi soovin minna. Ajaloohuvi määrast sõltuvalt võiks 6-10 päeva saarel ringi tiirutada ja siis 4-7 päeva rannas olla.
Filipiinidel ja Malaisias ei ole käinud, Filipiinid tulevad mõne aasta pärast plaani, Malaisia ilmselt mitte.

Lihtne test economycarrentals.com näitas, et nt 2-ks nädalaks auto 30-65a juhile 124€, 21a sama, 19-20a 285€, 18a juhi jaoks autot ei leidunud.

Praegu jälle Helsingist Cancuni soodukad :)

Siin ei teki ju mõttepoegagi, miks peaks keegi üldse sellistelt tegelastelt midagi ostma?

Capri, on on Ryanair kliendisõbralikumaks muutunud. Meil lükkus Tenerife Barcelona lend 3h edasi, telefonile tuli sõnum, et klienditeenindusest saame söögi-joogi voucherid, arva ära kas saime midagigi peale lollide põhjenduste? Meil veel vedas, meie ümberistumine oli 6h ja ära jäi vaid linna kiirkülastus, kuid lennul oli palju reisijaid, kel 3h hilinemist tähendas jätkulennult mahajäämist, nemad saadeti ka põhimõtteliselt pikalt. Lubasin endale sellel hetkel, et ei lenda enam kunagi Ryaniga, kuid ma vist ei ole nii rikas, et seda lubadust lõpuni pidada :(

Lennujaamas on üldse tõeline piin olla 22h, Šeremetjevos veel piinade piin, istekohti ca 3x vähem, kui inimesi, söök on kirves (seda küll enamikes lennujaamades) töötajad ebasõbralikud, pikali olemise võimalused praktiliselt puuduvad, ainukese mõistliku variandina jääbki üle end pehmeks juua ja tutt jääda. Meil oli kunagi 7h ümberistumiseks, esimese kahe tunniga suutsime mingis väravas leida kohad, kus suurem seltskond sai enam-vähem lähestikku olla, paari tunni pärast tuli FSB ja peksis sealt turvakaalutlustel kõik välja, mingid kõrged ametnikud tulid sealtkaudu maale.

Poolas on taimed-istikud 30-50% odavamad, suure koguse puhul tasub ikka minna. 14€ vs 2€ võivad olla 100cm vs 30cm hekiistikud, muidu sellist vahet ei tule.

Tenerife on suurim ja mitmekesisem, sealt võiks alustada.

Kui arst kirjutaks arvele erakorralise stomatoloogilise abi, saaks reisikindlustuse raames hambad täitsa tasuta korda :)

Täiskasko peale ja ei ole mingit tagatist. Ise enamaltjaolt rentinud economycarrental.com, vahendavad sageli teisi rendifirmasid oluliselt soodsama hinnaga. Lõunas suht tavaline, et nädalaga autole mingi kriips või mõlk tekib, ei soovi mina hiljem jagada nendega ja 190€ omavastutust maksta, täiskasko olemasolul ei tule keegi isegi autot tagastamisel üle vaatama.

Eks selle nimel paljude riikide vahel läbirääkimised käivadki, et viisad kaoks.
Angkoris maksad jah templialasse, mitte linna sisenemise eest. Meie näiteks Baganis ei maksnud linna sisenemisel midagi, eks see sõltub ilmselt auto/bussijuhi südametunnistusest, kas peab seal putka juures kinni või mitte.
Reaper, selles on Sul õigus, et tulevad siiski, tulevad esmakordselt, kuid paljudesse kohtadesse tahaks veel ikka ja jälle tagasi minna, kuid Myanmari mina ilmselt rohkem ei lähe, ilmselt ei ole ma ainus, sealt see vahe tulebki.

No kuulge, kui nüüd nett ja kuulujutud appi võtta, ei saaks ju kuhugi enam reisida, Pariis, London, Istanbul, New Nork jne jne. Iga mingi aja tagant kukub/lastakse mingi lennuk alla, kas välistame nüüdsest õhutranspordi? Kui Tartu mnt-l mingi joodik ennast ja mõnda veel laibaks sõidab, jätad Tartusse minemata? Või vähemalt lastega? Või mööda maanteed? Kunagi varem ei ole reisimine nii lihtne ja turvaline olnud, ärge mõelge asju enda jaoks keeruliseks ja kohutavaks, muidu võite vati sisse elama minna ja lastele veel lisapolstri panna, Avandi kunagi reklaamis ka midagi sellist "üliturvalist"

Inle kohta ei olegi midagi tarka kosta, ootasin enamat. Pindaya koopad olid lahedad, aga järgmisel korral sinna ei läheks, järv ja selle ümbrus küll midagi ei pakkunud. Ühe tähelepaneku lisaks siia teistele, kui Inles hotell järve äärde võtta, mitte Nyaung-U linna, peab arvestama 15000 raha iga jumala paadisõidu eest hotelli. Ise kolistasin sama ämbrit, soovisin järveäärset hotelli kvaliteetsema ja vähem mürarikka olme saamiseks, kuid hotell valetas asukoha järve keskpaigast kaugeimasse otsa, selleks ajaks oli ka juba selge, et kogu aeg tuleks paadimehele maksta, õnneks sain probeemideta tühistada ja kolisin linna, kus hotell kolm korda odavam ja kõik käe-jala juures.
Tegelikult on mulle Myanmaris jäänud mulje, et lihtimimeste jaoks on turistid küll tore nähtus, kuid riik teeb küll kõik endast oleneva, et turisti elu ebamugavaks teha, mingid mõtetud linnasisenemise tasud, normaalsete rollerite ja autode rentimise keeld jne. Kui riik on nii rumal, et oskab turistilt raha kättesaamiseks ainult makse välja mõelda, siis tuleks küll peeglisse vaadata, sellest turismimagnetit küll ei saa, on palju paremaid paiku. Pean ütlema, et Kambodža ja Sri Lanka olid avastamise mõttes ja ka üldises plaanis palju positiivsemat emotsiooni pakkuvamad, samuti oluliselt taskukohasemad.

Bagan nüüd ka selja taga.
Pean mainima, et erinevalt paljudest teistest tegime ühe päevaga tiiru kõigele olulisele peale ja rohkemaks enam tahtmist ei jätkunud, munakarpe ei ole ju ka poes mõtet kõiki lahti katkuda lootes eest leida mingit imet :) eesmärk ei olnud ka kõiki rususid üle vaadata, vaid üldpilt ette saada, lõpuks läks suht üksluiseks, Angkor Wat jättis tugevama emotsiooni.
Epu kommentaarile E-bike aku vastupidavusele lisan, et trumpasime selle üle, aku sai kaks korda tühjaks, esimene kord kuskil kaugel, rendifirmast toodi uus aku ja ei jõutud ära imestada, kuidas küll nii võis minna, teise akuga pimedas söömast hotelli tagasijõudmiseks tuli lõpuks tuled maha võtta ja viimase kilomeetri jalaga hoogu juurde anda, sealjuures ei kupatanud põhjagaasiga ja omast arust veetsime üldse rohkem aega põletavatel kiviplaatidel käies kui sõites, siit ka tähelepanek, et templist väljudes jalad puhtaks teha ja jalanõud liivast puhtad hoida, muidu läheb nagu mul, et algne väike ebamugavus lõpeb kõikide tallaaluste rakkude ühinemisega:)
Edasi vapralt Inle poole!

Alustasime oma Myanmari ringreisi Mandalayst, aega jagus kaks päeva. Esimesel päeval ümbruskond Mingun, Sagaing, Ava, Amarapura, koos giidi ja taksoga 45USD, giid sattus tubakanärija, enamusest jutust ei saanudki midagi aru, kinnise suuga väga ei räägi. Vaatamisväärsused ise olid muljetavalavad, kuid giid oli kehv, viidi ainult ühest punktist teise jne. Teisel päeval vana kuningapalee ja mägi, paleest väljudes leidsime pärast rüüveljuhtide lainest läbijõudmist väga hea taksojuhi. Kui teised küsisid paleest mäkke + tagasi hotelli 15000 kohalikku, siis vana tegi seda 10000-ga, lisades sinna ka muud linna vaatamisväärsused. Vana oli ülikõva giid, esimese päeva vennad tundusid võrrelduna veelgi armetumad. Meil oli üsna vähe aega, vana jõudis meiega selle ajaga kõik huvitavad kohad läbi käija, sõidu ajal rääkis ajaloost ka juurde ja selgitas, miks see nii või teine teistmoodi on. Esimene päev võinuks tunduvalt huvitavam olla, kui saanuks kohe selle vana peale. Et teistel kohe esimesel korral veaks, jätan siia tema kontakti: mr. Nyunt, tel:09-5123985, sõidab Nissani universaaliga nr.CC 3557.

Väga kõva lugemine:) Oleme hetkel Koh Samuil ja ülehomme Mandalaisse minemas. Lugesin eelmistel õhtutel ja proovisin naermisega mitte naist ülesse ajada. Proovime selle läbida väheke inimlikemates tingimustes, ilmselt Mandalay-Bagan-Inle Lake-Ngapali Beach-Yangon 10 päevaga, enamaltjaolt ilmselt lennates, sest kohalike reisisaatjate ja autojuhtide hindadega võiks ka Euroopas vabalt ära elada. Tuleb ilmselt roller rentida ja ise kõike avastada. Ilmselt jääb mõndagi nägemata-kuulmata, kuid hinnad on ikka arulagedalt kõrged. Oli lihtsalt selline ammune unistus Myanmaris ära käia, ei oodanud sellist hinnataset.

Hind on vist tõusnud, alla 400 enam ei õnnestunud kaubelda.