4 päevane road trip lõuna-Californias

Plaan on siis ette võtta 4-päevane autoreis Lõuna-Californias, LV ja LA ümbruses. Kes on käinud, siis oskab äkki natukene enda reisist rääkida ning mida võik kindlasti külastada. LV pole nii oluline, seal viibime veel paar õhtut, kuid LAs ööbimist planeeritud pole. Kas peale Grand Canyoni ja Mojave National Preserve on sealkndis veel kusgilt läbi sõita?

Kumba soovitaksite - kas Grand Canyoni või Surmaorgu? Sest mõlemsse pole vist mõtet minna... Või on?

Jessas mis küsimus - loomulikult on Grand Canyon ja Surmaorg totaalselt erinevad kohad ja mõlemad on vaatamist väärt. Nende kummagi peale läheb vähemalt 1 päev. 4 päevaga te kuigi palju ei jõua, soovitaksin keskenduda mingitele konkreetsetele kohtadele, muidu istute ainult autos. Kus on alguspunkt ja kas 4 täispäeva on max?

Enam - vähem. Ülejäänud päevad oleme küll Las Vegase lähedal, kuid siis erilist ringiliikumise võimalust pole. Võib-olla ainult LV lähimas ümbruses. Aga millised need kohad on, mida kindlasti vaatamata ei tasu jätta?

Vegase lähedal tasub kindlasti käia Surmaorus ja teisel pool Hoover Dam + Grand Canyon. Grand Canyonis tasub kindlasti käia mõne matkaraja peal ka. Kui minek on varsti, siis peaks saama ligi ka põhja poolt, siis jääb suur ringisõit ära. Natuke ülespoole jääb ka Zyoni rahvuspark, seal oli ka päris tore ringi ronida. Kui ilm on soe, siis seal on üks lahe matkarada mööda jõeäärt (suhteliselt vesine värk). Ameerikas võtab liiklemine suht kaua aega ja seetõttu ma mingeid väga suuri ringe Teie asemel ei planeeriks. Kui liikuda Grand Canyoni poole, siis planeerige kindlasti ööbimine tee peale.

Just tulin sealtkandist. Kindlasti ei saa võrrelda surmaorgu grand canyoniga - vaata pilte, neil pole miskit ühist. Mõlemad on külastamist väärt. Sul aega ei ole vast, aga kui kanjonite vahel valida, siis mina pigem läheksin Zionisse kui Grandi. Samas Zionis vaga lahedad rajad jne, et ehk ainult vaateplatformidest ei piisa ... Vaga äge on Bryce kanjon, aga vast liiga kaugel. Vegasest Los Angelese poole jab ka Sequoia park, maailma suurimate puudega. Tegelikult on seal tohutult tegemist ja vaatamist ja nii loodus kui ka erinevad asulad on nii erinevad, et vaga raske just kõige kõigemat valida. Lahe on igal juhul :)