trip-krainetrip-ukraine-dark
5 päeva Pekingis - küsimused.

Tere,

Oleme mehega veebruari lõpus minemas Pekingisse. Koha peal ca 5 päeva. Enamvähem samalaadne teema oli ka eelnevalt kuskilt läbi jooksud, aga mitte täpselt. Seega küsiksin - mida huvitavat kindlasti soovitate teha, vaadata, süüa (lisaks Hiina müürile, roast duckile, turgudele)?

Tahtsin küsida ka ööelu kohta - kuidas ja mis seal üldse ööelu on st kui tahame kahekesti õhtul kuskile peole minna (mis, kus, kas ohutu jne)? Hotell ise asub heal kohal (http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294212-d302919-Reviews-Friendship_Hotel-Beijing.html).

Lisaks uuriks, kuidas saab võimalikult odavalt ja kiiresti näha ka muud, kui Pekingit. St kas on mingi äärelinn, küla vms Pekingi lähistel, kust saaks aimu tõelisest Hiinast? Milline oleks parim koht ja kuidas sinna saada?

Oleksin väga tänulik vastuste eest. Finito :)

Hei!

5 päeva Beijingis on suhteliselt piisav üsna hea ülevaate saamiseks - jõuab käia nii Keelatud Linnas, Hiina müüril kui ka Suvepalees, süüa heades ning keskpärastes söögikohtades ning käia ööklubides.
Hiina müürile kulub pea üks terve päev - võtke pigem hotellist takso 8 tunniks (ca 400 RMB) ning minge Mutiyanu juurde seda vaatama ning jalutage selle peal paar tundi. Vältige pigem paljusoovitatud Badalingi koos Mingi tombidega - väga turistikas ja tombid ei kujuta endast erilist vaatamisväärsust. Üks päev võtke Suvepalee jaoks - võib minna nii metroo-rongi-taksoga kui ka kohe hotellist taksoga- esimene on põnevam, teine mugavam ning rahaliselt ei tapa ka. Sel ajal on kohalikke turiste vähe ning ehk saate kohta rahus nautida.

Kui ilm vähegi kannatab (tuul, külm) siis võtke 1 päevaks jalgrattad, et läbi kammida Beijingi hutongid (keelatud linna taga ja ümber) http://www.bicyclekingdom.com/ Rattad tuuakse soovitud ajaks hotelli juurde ja viiakse sealt uuesti ära (päev ratast oli ca 150 RMB) Üks lahedamaid elamusi, mida Beijingist saab.

Ööklubid on Sunlitun-i piirkonnas, tänav on Sunlitun nan lu (ehk tänava lõunapoolne osa, seal on hunnikus väiksemaid baare-pubisid-klubisid ning väga lähedal on ka viimase peal latino klubi koos maja enda live-bandig a igal õhtul (pärit kas venetsueelast vm, 8-10 mängijat lauljat) Minu teada Beijingi lähistelt ( ca 200 km raadius) päris-Hiina küla ei leia, selleks oleks vaja rongiga mitmeid tunde reisida.

Söögi poolelt on Beijing väga mitmekülgne - kuna sisseränne üle hiina on olnud aastakümnete jooksul massiivne, siis on seal saadaval erinevaid kuulsaid hiina kööke - Shandongist kuni Hunani ning Sichuani ja Guandongini välja. Parimaid kohti kohalikeks restoranideks on Dongdhzimen Inner street Dongdzhimeni metroojaamast lääne suunas. Tasub tähele panna, et lõuna-aeg on ca 11.30-14.00 ning õhtusöök 18.00-20.00. Kui hiinlane kella 22-ks ei ole magama läinud, siis ta sööb uuesti - on kohti, mis rahvast täis alates kell 22-st kuni 01.00-ni. Kuna Beijing on väga rahvusvaheline linn (saatkonnad, esindused jne), siis on kõikvõimalikud köögid esindatud- jaapanist kreeka ja brasiiliani.

Minu oma lühike Beijingi-blogi on leitav http://trip.ee/node/41004

Lustitänava nimi on Sanlitun (mitte Sunlitun)

Kahjuks mul mõnikord kipub inglise keel sisse lööma :-)