7 päevane Andaluusia ringreis augusti lõpul.

Tere! Marsruut Malaga - Gibraltar - Cadiz - Jerez de Fronteria -Ronda-Cordoba-Granada-Nerja-Malaga rendiautoga Malagast. Milline lahendus on mõistlikum - kas võtta majutus ühte punkti ja teha sealt soovitud kohtadesse külastusi? Või tehagi sellisel marsruudil ringreis, ööbides erinevates kohtades? Probleem selles, et sellisel juhul sobivat majutust raske leida, kuna paljudes kohtades miinimum ööbimine 2 ööd. (alla 1000.- tuba 4-le, telkida ei soovi) Kas keegi oskab praktilisi soovitusi anda. Olen tutvunud www.andalucia.com,www.eurocampings.net, hostelbookers.com, niumba.com

Tere ! Julgeksin soovitada majutust ühes kohas. Ise Peatusime Oktoobris 2009 nädala Fuengirola nimelises kuurortis (jääb Malaga ja Marbella vahele). Rendiauto võtsime 3 päevaks. Külastasime Gibraltarit, Granadat, Rondat ja Malagat (Malagas käisime küll rongiga sest nii mugavam ja odavam). Kõik need kohad on parajal kaugusel ühe päevaseks reisiks. Startisime hommikul suht vara ja olime õhtupoolikul tagasi. Mis puudutab Granadat ja Rondat siis soovitan planeerida sõiduks rohkem aega kui kilomeetrite järgi tundub sest tee keerutab mägedes (eriti Ronda). Gibraltarile pole minu arust mõtet oma autoga ronida, seal on korralik bussiliiklus, meie jätsime auto hispaania poolele. Loodan et see info on abiks natuke. P.S. Kui tahate Granadas Alhambra lossi minna siis piletid tuleks kindlasti ette tellida, kas internetis broneerida või siis reisibüroo kaudu. Meie läksime lihtsalt kohale ja ei saanudki pileteid :(

Gibraltarile võid arvestada terve päeva. Üleval kaljul on looduspark ja minul läks seal enamus ajast. Kohale sõitsin autoga. Oli oktoober 2009. Bensiin oli mõnusalt odav ja võtsin rendiauto paagi triiki täis. Üks vaatamisväärsusi on 100 tonni kahur. Pildid leiad Googlest http://images.google.ee/images?hl=et&source=hp&q=100+ton+gun&lr=&um=1&ie=UTF-8&ei=xXqAS7_TMo-64QbPof3VBg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCgQsAQwAw . Parkimine nõuab koha otsimist, nagu kõikjal tavaks saanud. Sealt läksin autoga pikki mereäärt lõunatipuni välja. Seal polnud parkimisega mingit muret. Edasi üles mäe otsa. Poolel mäel ostsin pileti. Edasi liikusin koopa juurde. Seal tuli parkida kitsal teel, mis viis tippu järjekordse mahajäetud militaarobjekti juurde. Sealt oli ilus vaade lõunatipule. Koobas oli päris suur. Kogu kalju on täis pikitud erinevaid militaarobjekte. Enamuses mahajäetud aga mõni oli mehitatud.

Põnevam on igatahes erinevates kohtades ööbida. Kulub tühja sõidu peale vähem aega, samuti saad õhtul rahulikult uue kohaga tutvuda selmet tagasi sõita. Kui miinimum Sinu valitud kohtades kaks-kolm ööd, siis on see ju paras, iga päev ööbimiskohta vahetada on ehk liiast. Seega julgeksin soovitada ööbimist erinevates kohtades:)

..., sest Granada Alhambra kindlusele kulub päev, linna tahaks kah natuke vaadata. Granadast on hea ühendus Cordobasse ja Nerjasse. Ja kindlasti telli endale varakult piletid Alhambra külastamiseks ära. Meie käisime 31.dets, arvates, et no ega siis küll turiste ei ole, ilm oli ju erakordselt ekstreemne (vihmane), aastavahetus kah. Aga võta näpust, hommikul enne 10 olime kohal ja saime piletid veel kl 15ks. Hea et niigi läks. Külastajate arv on piiratud 6000 isikuga päevas, paleesse saab sisse iga 30 min järgi ja väga organiseeritult. Peale selle saab Malagast (lennujaamast)rongiga (1 ümberistumine)Granadasse. Muidugi kui 4-ne seltskond, siis tuleb rendiauto odavam. II ööbimiskeskus oleks mõistlik võtta edelapool, sest Gibraltar on tõesti pea päeva väärt (meile anti soovitus, et G-sse ei tasugi autoga sisse sõita, kuna parkimisega võib olla muret, tasub edasi sõita ühistranspordiga?). Ja Cadiz, vana sadamalinn, mis ennast Ameerika avastamise järgi õitsele lõi, on ka vaatamist väärt. Meie heaks abimeheks reisiplaani koostamisel oli LonelyPlaneti Andalucia.

Soovitan ööbida ühes kohas . Ei tasu lihtsa asja keerulisemaks teha : vahemaad on lühikesed , jõuad ilusti iga õhtu koju . Edu ja päikest . Aleks .