trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

1. Korfu (suvine puhkusereis); Sitsiilia (sügisene kodukontor); Eesti spordi- ja minitripid. 

2. Soome (suusa- ja jooksumaraton); Hispaania (palveränd Gijon-Santiago de Compostela 350 km), Fuerteventura (jooksumaraton); mingid lahedad kohad veel.

3. Olen trip.ee pakutavaga (üliodavad Euroopa ja põnevad maailma sihtkohad) rahul ja tänulik!

1. Poola, Leedu, Läti, Soome ja muidugi Eesti (kiitus RMK matkaradadele)!

2. Hispaania (Camino del Norte viimane kolmandik); Itaalia (prooviks elada ühe kuu Sitsiilias); Soome, Saksamaa ja Venemaa (minitripid maratonidele).

3. Konservatiivsed, kuid siiski lootusrikkad plaanid järgmiseks aastaks. Seega soodsaid pileteid ja igasugu huvitavatesse kohtadesse!

Enda tehtud pilt 11.09.2003 (fotokas tööandja Canon PowerShot A40).

1. Tai, Phuket (trip.ee soovitatud piletitega); Hispaania, Camino del Norte (Biarritz-Santander 258 km); Leedu, Vilnius (poolmaraton 21 km); Helsingi, Löyly saun:) 

2. Finlandia Hiihto marathon; Berlin Airport Night Run; Saint Petersburg White Nights run; Helsinki marathon; jalgratta ja telgiga Hispaaniast Prantsusmaale; romantikareis eksootilisse kohta :)

3. Kuhugi kaugele ja eksootilisele maale, soodsalt ja hea lennufirmaga :)

Mina ei ostaks, risk liiga suur.

Dear Rein,thank you for your email and apologies for the delayed reply.Regarding your request, we have checked your booking and no additional credit card fees have been charged. You are able to see the same in your booking confirmation:MASTERCARD Debit 0,00 €YHTEENSÄ* *Valitsemasi maksutapa vaikuttaa hintaan. 839,17 €MAKSETTU 839,17 €The 16,18 EUR fee mentioned in the screenshot is a discount offered if booking is being paid via online bank. As you have chosen to pay with credit card, this discount is not applicable for your booking.Have a nice day,Kind regards,Anne S Supersaver

1. Gran Canaria marathon (42 km); Portuguese Coastal Camino (u 300 km); Cyprus International 4-day Challenge (6+11+21+10 = 58 km). 

2. Sansibar; Camino del Norte (Biarritz-Santander); midagi huvitavat veel. 

3. Küpros; Sansibar.

Mul oli samale bussile pilet lennujaamast ostetud aga lend nõksa hilines ja siis kärutasin samamoodi linna. Üllatavalt palju aega võttis taksosõit (või mulle tundus) ja 20 eurot maksis, aga kenasti jõudsin nii Tartu bussile. 

  1. Camino del Norte ehk palveränd Hispaania põhjarannikul. Seitse päeva ja 200 km romantikat, sporti ja elu. Tohutult äge, täielik vasikavaimustus sellest!
  2. Gran Canaria marathon, Portuguese Coastal Camino, sügistripp kuhugi.
  3. Lahedale saarele Aasias, kus eriti ei käida (nt Andamani saared).
  1. Kevadel Filipiinidele, suvel Saksamaale, sügisel Rhodosele.
  2. Kõik sobib, selle aasta piletid on just tripist leitud, keep up a good work!

Naudi oma reisi, sa sõidad ju Hispaaniasse, Euroopa ühte mõnusamasse riiki. Aga lennureis enne seda on seiklus, mida saab sama moodi oodata. Et istud ümber ja stardid Riiast, siis arvatavasti sellepärast, et raha säästa. Seega oled, ehk enesele teadvustamata, väga nupukas lennureisija! Et sihtkohta jõuda, on sul võimalus külastada veel imekaunist Norrat, küll viivuks, aga täiesti tasuta.

Esimene lennureis ja õhkutõus - see on megaäge. Ära mõtle mingitele paganama pagasitele vaid leia aknaalune koht, kus lennuki tiib sul vaadet ei sega ja naudi igat sekundit oma lennust. Imetle seda, kuidas insenerid on disaininud lenniki salongi ja märka, kui head näevad välja lennusaatjad. Kui vanus lubab, ei tee liiga tilluke pudel veini.

Sul on ümberistumiseks 5 tundi aega - seda on niipalju, et jõuad ümberistumise u 10 korda läbi harjutada. Aeg on piisav, et teha lennujaama lähistel üks mõnus matk, nautes viivuks suvist Norrat. Aga võid jääda ka lennujaama ja jälgida, millised erilisi inimesi seal liigub. Paki kaasa hea võileib ja magus jook. Oslo lennujaam on hirmus kallis ja võid vaikselt naeru pugistades arvutada, et säästsid võileivaga väikese varanduse.

Selliseid detaile on sadu, mida lendamise ja lennujaamade puhul nautida. Ja igav oleks, kui kõik läheks perfektselt sest igasugu sekeldused on, vähemasti tagantjärele, nauditavad. Seega - naudi oma hirmu ja seda, kui suurepäraselt sa hakkama saad!

Riiast Marokosse (RAK) alates 95 eurot edasi-tagasi ühele, Lanzarote alates 99,96 eur...

Vaata azair.eu, väga häid pakkumisi piisavalt.

Kui ma oma kogemustest välismaal auto rentimisest räägin, siis üks asi, mida pea alati ütlen, on see, et Maltal ma autot enam ei rendiks. Kuna andsime auto paar päeva enne ärasõitu ära, siis pole ma kunagi autost lahtisaamise järel nii õnnelik olnud kui seal.

No ei sobinud minul seal sõitmine. Kõigepealt vasakpoolne liiklus, millega veel ära kuidagi harjus. Siis, noh, ei olnud need teed kõige paremad. Kuna asustus on tihe, siis ka autosid oli üle keskmise - sigin ja sagin kogu aeg. Isegi märtsi lõpul, mis pole ju kõrghooaeg. Pealinnas sattusime ikka päris tõsisesse ummikusse.

Kuigi mulle sõitmine meeldib, siis no ei olnud Malta teed ja autod minu jaoks.

Kui Kanaari saari soovitada, siis ei tohiks väga Tenerifes kinni olla. Tenerifel on tore aga Lanzarote, kus eelmisel aprillil käisin, oli vähemasti minule palju huvitavam.

Suht lennuvaba aasta vist tuleb. Rõõmustad vahepeal ikka, kuhu või mis toreda hinnaga UKst või Saksamaalt saaks. Siis püüad reisiplaanile liita mõnda mõistliku hinnaga otsa Riiast või Tallinnast aga enamjaolt selle taha hea plaan jääbki.

Kevadtripp tuleb ära jätta ja suvel vahelduseks autoga minna. Vaatab, mis sügisel ja järgmine aasta saab. Loodame, et lisandub uusi lennukeid nagu kihulasi!

See pole küll eriti tõenäoline, et võrdlus toimub lepingusse kirjutatud ja broneerimissüsteemi sisestatud e-posti vahel. Ju peitus põhjus mujal. Jäin mõtlema, et kui sa juba broneeringu numbrit nägid, siis kuidas seda broneeringut ei lõpetatud. Äsja broneerisin ja meil jõudis enne, kui broneeringu number kuvati. Ehk nägid mingit muud numbrit?

Ryanairi lennuaegade muutmise tõenäosuse saaks nii, et kasutaks tõenäosuse arvutamise valemeid ja lähteandmeid. Lähteandmed on ainult Ryanairil endal, seega jääb katki. Kui nüüd keegi ütleb et 2008 jäin Tenerife lennust maha ja keegi, et 2013 sain ilusasti kohale, siis nende juhuslike andmete põhjal tõenäosust arvutada ei maksa. Kui satuvad vastama rahulolevad lendajad, siis võid tõsta ainult oma meeleolu ja optimismi.

Seega - on risk, et muudetakse ja võimalus, et ei muudeta. Sinu valida on, kas riskid või mitte. Selline närvikõdi, põnev ju.

Need H Top hotellid jätsid Costa Braval kuidagi väsinud mulje. Kaks sügist oleme sealkandis käinud ja viies erinevas hotellis olnud. Enne minekut on hobi korras tehtud veebis korralik hotellide kammimine, et mõistliku raha eest leida parim valik. H Topi valimine pole päevakorda tulnud. Samas see Royal Beach tundus nende seast üks viisakamaid. Tripadvisor annab kolm punkti: http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g494960-d280924-Reviews-H_Top_Royal_Beach-Lloret_de_Mar_Costa_Brava_Province_of_Girona_Catalonia.html

Esimest korda minnes tuleb auto kindlasti võtta, nagu eelkõnelejad ka välja tõid, on see suhteliselt soodne. Barcelona tihe liiklus ja kallis parkimine polnud minu jaoks aga mägedes on lahe!

Hea valik muidugi, noortel inimestel on mõttetu väikest varandust kauge reisi peale kulutada, peaasi on ju sellise reisi puhul ikka seltskond ja koosolemine. Käisime töökaaslastega ükskord kapsauss-rongiga (Valga-Riia-Valga), see oli eriti lõbus, tagusime kaarte, sõime suitsuvorsti, jne. Nalja sai rohkem kui rubla eest. Bulgaariasse jõuad naiste ja lastega hiljem küll ja küll minna.

Ja Jurmala kämping on siin: http://www.nemo.lv/en/par_mums.html

If a Ryanair flight is time changed significantly (more than 3 hours before or after the original departure time) and no suitable alternative flight is available, we will, upon application, offer a refund for all monies paid in respect of the time changed flight, without further liability.

Ehk vaheta Malta-Sitsiilia lend mõne varasema vastu või raha tagasi (seda siis ikkagi ainult selle pileti eest).

10-kuuse vedu puudutavale küsimusele:

Eraldi pagasit imikule Ryanair ette näinud ei ole, küll aga kokkupandava käru, mille saad tasuta kaasa vedada.

Käruga mine kõigepealt check-in'i. Seal küsitakse, kas soovid käru kohe lennukisse saata või tahad sellega edasi minna. Kuna lapsele mugavam on edasi kärutada, siis lase edasi. Siis pannakse käru külge kleps ja klepsu teine pool sinu pileti külge. Turvakontrollis tuleb laps käru pealt eemaldada ja käru kokku litsuda. Sarnaselt muude kodinatega sõidab käru turvatunnelist läbi.

Käruta edasi väravasse, sealt lennukini. Enne treppi pane käru kokku ja selle toimetab pagasiruumi lennuteenindaja. Kui saabumisel trepist alla saad, on kärud juba trepi juures reas või pagasilindil.

3G teatas küll kahjuks, et "This App Is Incompatible With This iPhone"...

Las Vegase südalinn oli mingil määral ootuspärane, kuna enne reisi sai vaadatud üsna palju pilte, videosid ja Google StreetView'd, nii et oli tunne, nagu oleks seal varem juba käinud.

Oma kirkamad elamused sain hoopis Las Vegase läheduses matkates ja mägirattaga sõites. Kuna minu peatuspaik asus vahetult linna ääres läänes, oli kõrb ja mäed kohe kiviga visata. Las Vegase vahetus läheduses on rahvuspark Red Rock Canyon, oma matkaradade, väikeste farmide, haruldaste liikide, geoloogiliste imede ja palju muu huvitavaga. Minu pikem matk mägedes kestis ligi üheksa tundi, lisaks lühemad ja pikemad jalutuskäigud. Samuti õnnestus laenata ühe eestlase abikaasalt MTB, millega oli ülimalt lahe nii äärelinnas, kesklinnas kui mägiradadel ringi kimada. Kui seal üksinda keset loodust ringi uidata, siis on tunne selline, mida sõnadesse raske panna.

Nii et Las Vegas ei ole ainult lõbujanustele, vaid tõeliselt vinge koht ka spordi- ja loodushuvilistele. Ja see ei maksa praktiliselt midagi.