9. klassi lõpureis!

Meie klass on jaotunud kaheks osapooleks - ühed tahavad minna Krimmi, kuhu saaks 5500.- eest ja teised Slovakkiasse. Kahjuks ei tea midagi selle viimase kohta. Kas Slovakkiasse on kuskil juunis-juulis kallis sõita ja kas sinna saab millegi muu kui bussiga, sest keegi ei ole eriti pika loksumise poolt (ise eelistame lennukit või rongi, kui Slovakkiasse üldse mõni raudtee viib - seepärast on ka teema odavlendude all rubriigis sooduspakkumised). Kas oskate öelda ka vaatamisväärsusi. Kõik teadmised on oodatud, sest antud teema juures oleme täielikud võhikud.

Samuti võib kirjutada Krimmist ning sellest kuidas sinna soodsamalt saaks.

Maksimum summa koos kõikide kulutustega oleks midagi 3500 krooniga!

Ette tänades,

  1. klass

Kirjutada võib ka aadressil 9.klass@hot.ee!

nii väikese summa eest ei saa lennukiga kuhugi. lennates läbi teiste riikide slovakkiasse või krimmi odavlennufirmadega võib küll väga väikese summa eest kohale saada, kuid neid odavaid pileteid on ainult üksikud kohad, tervele klassile kindlasti samaseks kuupäevadeks ei jätku.
kui maksimum kogusumma inimese kohta on 3500 krooni, saate ainult minna slovakkia bussireisile. rong küll bussist kiiremini ei liigu ja rongiga tuleks mitu korda ümber istuda.

Rongireisi probleem ei olegi minu meelest niivõrd see, kas Slovakkias mõnda rongi viib, vaid pigem see, et Eestist välja ei vii ühtki rongi.
Mina soovitaks, kui raha on nii vähe ja loksuda ei taha, minna kuskile lähemale, näiteks teha ringi ümber Peipsi ja käia ka Peterburis, või reisida hoopis Rootsi-Soome. Ega ka Lätit-Leedut saa maha kanda.

Rentige väikebuss, on ka kuni 24-kohalisi. Slocakkiasse saate 2000-ga, Krimm võyab 3500 nägu sõit. Kaasa magamiskotid, üle 2-3 päeva võite ka kämpingumaju üürida. Aeg on oma korraldada ja väga odav. Slovakkia on mägede poolest kenam kui Krimm. Krimmis on palavam ja kuivem, Tatrates on kena muru tüüpi rohelus. Vaid kõrgemad tipud on paljad. Ja vett on Slovakkias samuti rohkem, vaid vesi on jahedam kui Mustas meres.
Kõige arykam oleks minna Krimmi läbi Slovakkia, mitte läbi Venemaa või Valgevene. Minna Zakopane kaudu, tulla idapoolt Popradi ja Košice kaudu. Ei hakka ka igav, et pht teed surada. Igatahes on sinnasõit tunduvalt arukam kui kuskile Itaaliasse ronida.

Ise sai 3-4 aastat tagasi võetud ette reis kõrgtatratesse Slovakkias selliselt: bussiga hommikul Riiga, sealt ööbussiga edasi Varssavisse, Varssavist hommikul rongiga Tatratesse ümberistumisega Ostravas. Kokku läks reisimiseks 30 tunni ringis, edasi-tagasi sai alla 2000 krooni, aga enam ei viitsi ise uuesti sellist asja küll ette võtta. Aga eks siis olin noorem ja tahtmist oli rohkem, maailma oli ka vähem nähtud ja lennupiletite hinnad olid mõõtmatutes kõrgustes :)

Klassiekskursiooni jaoks on kindlasti parem rentida mingi bussivariant või minna reisibüroo kaudu, nagu üleval soovitatud. Võite üritada ju ka teha diili Estonian Airi või mõne ta esindajaga, et soodsa hinnaga Krimmi pileteid saada, ning siis ringi tsillida ja öömaja otsida ise - seal pakutakse kodumajutust otse tänavalt 10-20 USD öö (aga sel juhul nõudke kvartira ljuksi, muidu on šokiteraapia kindlustatud) ja ööseks katusealuse leidmine on kindel. Ühistransport on Krimmis odav, nii et kui otsite välja enda jaoks huvitavad kohad, saate suht soodsalt seal ringi toimetada. Sööklad on ka odavad meie mõistes.

megaorbit, kas sa laseks oma 9. klassi lapse ekskursioonile, mis eeldab ise majutuse hankimist? võõras linnas? vene keeles? tublid lapsed sul siis.

loomulikult ei laseks, kuid küsija küsis soodsate võimaluste kohta ja rääkisin, mida teadsin. Aga kui ma oleks lapsevanem, siis ma ka ei eeldaks, et laps saaks 3500 krooni eest turvaliselt ja korralikult Krimmis või Slovakkias ära käia, nii et positiivne reisielamus jääb.

kirjutasin eelpoolmainitud aadressile, kuid kiri ei lähe kohale. kas on ehk viga aadressis või postkast täis? mul on mõned mõtted, mida tahaksin välja pakkuda;)

Ise olin mõned aastad tagasi 9.klassi klassijuhataja ja käisime mai algul Teele reisibürooga Slovakkias aktiivset nädalat veetmas. Julgen soojalt soovitada. Paketi (öömaja, sõit, h/s+õ/s, giid) hind oli u. kahe ja poole tuhande ringis.

Hoiatan ette: kui lähete mõne reisikorraldajaga, siis tehke ikka ise enne tee kindlaks. Muidu hakkab reisikorraldaja teid allutama ja juhtima, kirjutab teile ette, mida tohite, mida mitte. See on neile omane. Kindlasti tehke kirjalik leping ning pange lepingu rikkumise eest paras trahv kirja. Muidu jääte teie lolliks ja kohus lüpsab teid veel lisaks.

Eks ole reisikorraldajategi seas igasuguseid tüüpe ja tegelasi, aga juhuks, kui mõni neist asjatundjana tahaks Teile otse nõu anda, vaadake oma aadress 9.klass@hot.ee tõesti üle. Tahtsin minagi sinna kirjutada, aga ei õnnestunud.

ole 9-ndas klassis igatsugu tegelasi ja ega ükski normaalne reisikorraldaja eriti ei taha lällavate(lepingus loodan panete punkti ikka sisse) teismelistega vägikaigast vedada.

Aitäh heade nõuannete eest, jaotame end gruppideks ja hakkame siis võimalusi läbi kaaluma. Selgus, et selle aadressiga oligi natuke probleeme, praegusel hetkel võib sinna juba uuesti proovida, aga ka uuele e-maili aadressile lopureis9@hot.ee!

Poleks iialgi uskunud, et kõik nii abivalmilt ja mitte üldse arvustavalt (tavaliselt suhtutakse just nn pubekatesse tiba teistmoodi) aitavad!
Veelkord suur Suur SUUR AITÄH :D