Aafrikasse matkama

Tere ! Tahaks minna järgmise aasta alguses kuhugi Kesk-Aafrikasse. Matka- ja loodusreisile, kus saaks väga väikse grupiga looduses liikuda ja ümbritsevat tajuda. Võib ka kohaliku ingliskeelse giidiga kahekesi seda teha ... kui on asjalik giid. Kas on kellelgi hiljutisi sellelaadseid kogemusi? Mõned reisikorraldajad Eestis ka pakuvad, kuid nende puhul ei saa kindel olla ... kas reis toimub ja õnnestub. Olen valmis pigem kõike ise planeerima ...

Seega - ootan mõtteid, linke, blogisid ja muud asjakohast infot.

Olen väga tänulik kui jagate :)

Kalle

Oled sa varem Aafrikas rännanud?
Mida selle Kesk-Aafrika all silmas pead? Ma pole kindel, kas Kongo/Kongo DV on sellise ürituse jaoks parim võimalik valik, eriti, kui veel idee sinna suisa omapäi minna.

0
0

Ja näiteks needsamad Kongo ja Kongo DV ka nö prantsuse keelsed riigid. Ehk inglise keele oskus polegi seal nii tavaline (mis ei tähenda muidugi et inglise keelset giidi ei pruugi leida).

Ja need riigid (eriti Kongo DV) tõepoolest ka mitte just kõige lihtsamad.

0
0

Kirjutasin oma Ruanda reisi kogemusest siin. Arvan et jalgsimatkaks päris sobilik sihtpunkt - kaunis mägimaastik, tänu kõrgusele pole liialt palav, vahemaad lühikesed, turvaline. Tuntuim pikamaa matkarada on Congo Nile Trail mööda Kivu järve kallast, samas bussiaknast tundusid ka riigi põhjaosa ning Nyungwe park edelas päris matkakõlblikud. Iseenesest on võimalik täitsa omal käel matkata, hüppad hommikul Kigalis mõnele sobivale bussile ja teed sihtkohas jalgsituuri. Alternatiiv on võtta giid, võig guugeldada 'tour guide Rwanda' või liituda mõne Ruanda reisifoorumiga FBs ja seal kontakte-kogemusi küsida.

4
0

Pole varem matkanud Aafrikas. Olen küll Lõuna-Aafrika vabariigis autoga ringi sõitnud ja põiganud ka Svaasimaale, kuid jah, matkanud pole. Kuid olen lugenud huvitavaid lugusid sellest. Kusjuures siin postitatud Ruanda-Uganda kogemused on päris head. Ma tahaks ikka leida kohaliku giidi, kellega koos ringi liikuda, sest tema teab kohalikke olusid ja oskab keeli. Võib olla ka väike grupp, kuid eelistan üksi giidiga liikuda. Kongosse ei ole soovi minna, seal on hetkel keeruline ja ebastabiilne. Kuid Kesk-Aafrikas on Tansaania, Ruanda, Uganda, Keenia ... mis pole nii keerulised liikumiseks.

0
0

Keenia, Tansaania, Uganda, Rwanda on kõik puha Ida-Aafrika. Jutt algas Kesk-Aafrikast.

2
0

Eks see üks hägus piiritõmbamine ole. Ka Kongo RV on näiteks Ida-Aafrika Ühenduse liige: https://en.m.wikipedia.org/wiki/East_African_Community, samas kui ÜRO loeb Burundi ja Ruanda Kesk-Aafrika alla: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Central_Africa

Mis giidi vajadusse puutub, siis pea kõik valged turistid liikusid seal kohaliku giidi-autojuhiga, ent ise ausalt öeldes erilist vajadust ei Ugandas ega Ruandas nende järele ei tundnud - huvipakkuvad kohad leiab ka ise internetist ning kõrvalt vaadates piirdus giidide teadmispagas enamasti lausetega a la 'see on elevant, see on suur loom'. Aga kui hea giid leida, siis miks ka mitte.

Jagan ka linki Ruanda turismikaardile, seal pea kõik vaatamisväärsused üles loetletud: https://www.visitrwanda.com/wp-content/uploads/2020/07/Rwanda_Key_Tourist_Attractions.pdf

2
0

Ma jään selle giidi vajaduse üle eriarvamusele. Kas või sellepärast, et oleks, kes asju silub, kui satud Ugandas purupurjus põllutööliste või muidu joodikute otsa. Giidil ja "giidil" on muidugi suur vahe, aga kohalikud ei lubanud mind kohaliku saatjata Nairobis isegi Kibera slummi minna, kuigi tundsin seda ise liikumiseks väga hästi. Sealt see harjumus, et Aafrikas peab alati olema giid. isegi, kui teda otseselt vaja pole, siis on teda kokkuvõttes ikkagi vaja. Sest ta on kohalik ja niisama ringi tolgendav mzungu võib igasugu mõtteid liikuma panna.

7
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased