Aastalõpureis Tais ja Kambodžas

Olemas reisipiletid Riia - Bangkok - Riia 20.12 -03.01.19. Reisime perega (9 ja 17 a. laps). Hetkel olen välja vaadanud järgneva reisikava. Saabume 21.12 kell 10:35 Suvarnabhumis, edasi vahetaks lennujaama ja lendaks Siem Repi, kus siis tutvuks Angkor templitega paar päeva. 24.12 hommikune lend Phuketisse, kus siis veedame 5 päeva. Phuketist 30.12 siselennuga Bangkoki, veedame aastavahetuse, tutvume linnaga ja tagasilend 03.01 hommikul. Need vahelennud olen välja uurinud, lisaks sain aru, et Kambodžasse sisenemisel saab lennukis eeltäidetud viisapaberitega viisa kätte lennujaamas. Taisse teistkordsel sisenemisel tuleb veel mingi tempel passi saada. Kas on veel midagi, mida peaksin arvestama sellise reisi puhul? Lennupiletid ilmselt tuleks ära osta, hotelle veel vaadanud ei ole. Kas Phuketist edasi saartele oleks mõtet reisida või kulutame aega liialt transpordile? Olen tänulik ideedele ja soovitustele.

Kambodža viisa saab piirilt (lennujaamast) ilma probleemideta. Võta passipildid kaasa, saad odavamalt.

Angkori templitega on see lugu, et sõltub, kui suur huviline oled. 1 päeva pilet on 37 USD, 3 päeva pilet on 62 USD. Ma ütleks, et üks pikem päev tavahuvi korral oleks piisav, aga ega mitut päeva seal ka kahetsema ei pea. Võin vajadusel asjaliku tukijuhi organiseerida.  

Mis hindu puudutab, siis Kambodža on odavam, kui Tai. 

Olen triipkoodi all kirjutanud tripis pikalt mida teha Seam Reapis. See ei koosne vaid Ankor Watist. :) Kui viitsid, otsi Kambodža teema alt üles. Saad avarama pildi.

Aitäh, kipun arvama, et veedame Seam Reapis 3 päeva. Pikk lennureis seljataga ja võtame asja rahulikult. Lugemismaterjali leidsin ülesse.

Siem Reapi lähedal on veel Beng Mealea, kui viitsimist ja aega on, siis tasub minna.

Kambodžasse saab ka e-viisaga.

Niipalju, et Suvarnabhumist lendab Bangkok Airways mitu korda päevas Siem Reapi. Ise olen ostnud pileti päev enne lendu 1300 bahtiga (pagas hinnas). Ilmselt pikalt ette ostes on kallim, aga neil päris tihti on sooduskampaaniad, seega tasub kuskil kodulehel ennast registreerida uudiskirja saama. Lennujaamavahetuseta võib olla kiirem ja mugavam (näiteks kell 13.35 on neil üks lend sinna).
Siem Reapis tasub kasutada asjaliku tukijuhi pakkumist või tänaval ise kaubeldes olla väga resoluutne, et rendid tuki ajaliselt ja sõidad sinna, kuhu ise tahad. 95% juhtidest ajavad mingit oma kindlat programmi peale ja püüavad mõnda turistilõksu vedada.