trip-krainetrip-ukraine-dark
Aastase lapse dokumendid Soome sõidul.

Milliseid dokumente on vaja aastasele lapsele reisides Soome?

Kas talle oma pass voi saab ka laps panna su oma passi

pass mul ammu juba kehtetu :)

seega peab laspel olema id-kaart või piisab ka näiteks sünnitunnistusest?

Sünnitunnistusest ei piisa mitte mingil juhul.

Synnitunnistus pole reisidokument nagu veigo kirjutas vaata pass.ee voi hel migratsiooniametisse.

Vastavalt Riigipiiri seadusele on iga inimene(sh. laps) kohustatud välismaale reisides omama isikutt6endavat dokumenti (pass V6I ID-kaart). Kuna Eestis enam lapsi vanemate passi ei kanta, siis tuleb lapsele teha isiklik dokument. NB! Sünnitunnistus (vanemal lapsel ka 6pilaspilet) ei ole isikutt6endavad dokumendid. Kuidas lapsele dokumente vormistada leiad Veigo poolt lisatud veebilehelt, samuti Kodaniku- ja Migratsiooniameti kodulehelt (www.mig.ee). Lisan, et Schengeni leppel ja sellega seotud LIHTSUSTATUD piiriületusel pole mingit seost Riigipiiri seadusega. Viimase rikkumise korral määratakse trahvid. Peale selle ei ole isikutt6endaval dokumendil tähtsus ainult piiriületamisel, selle vajadus v6ib osutuda laiemalt kasulikuks (arstiabi, jms ootamatud probleemid välismaal, kus on vajalik enda isikut t6estada).

Tervitades!

Mul ka sama küsimus tõusis esile... nimelt siis plaanisime perega(laps 2,2 aastane) minna Leetu Spaasse ja veekeskusesse... ja ka vaja siis ju dokumenti... Aga keegi võiks nõu anda, kuidas saada nii väike laps täpselt nii istuma ja ka püsima, et vastav pilt teha.... :S

See viimane ongi paras ülesanne ning eks see on juba ka fotograafi fantaasias kinni. Soovitan siinkohal Tallinna vanalinnas Vana-Viru tänava alguses olevat fotosalongi ja sealset fotograafi Angelikat. Neil on seal abiks mänguasju ja mis peamine, kannatlikkust. Tänapäeval pole ka probleem näopilti arvutis otse nihutada ja taustamüra välja l6igata. Pilt ei jää kindlasti tegemata.

Meil fotograaf ytles et pane lina maha ja laps sinna pikali. Keegi sinu taga teeb nagusi voi mangib ja raagib lapsega nii et saad pildi ara teha. Mina kaisin poisile passipilti tegemas kui laps oli 3 kuune ja enne seda olid seal 2 nadalased kaksikud pildistamine vottis aega 20 min et saada passipildid mis sobiksid :) 2 a ei teki probleemi.

Karima ilmselt soovitab kodus ise pilti teha? Siis hoiatan, et täna sellised isetehtud pildid ei pruugi enam sobida. Ja väiksemate lastega ongi kergem pilti teha, valge lina abil, kas vanema ümber taustana v6i t6esti maas. Endal just seljataga kogemus kaheaastase lapsega, kellega viiekuuselt polnud mingi ooper see kl6ps ära teha. Nüüd aga laps kippus nutma ja sellises olukorras teda enam eraldi pukile istuma ja ammugi sirgelt istuma ei saanud. Veidi karude vaatamist ja asi 6nnestus nii, et istusime kahekesi k6rvuti toolidel, laps k6veras minupoole koogutamas, arvutis keerati laps sirgeks ja saime uutele n6uetele vastava näopildi ilusti kätte.

Aga see selleks, igaljuhul ei peaks korrektselt dokumentidega reisimine pildistamise enda taha jääma.