trip-krainetrip-ukraine-dark
Aastavahetus Riias

plaan minna aastavahetuseks Riiga. Kuid eelnevaid postitusi lugedes, mis olid küll suht vanad enamus, siis oli üsna palju ka laidetud seda, nüüd ei teagi. Kellel on veel kogemusi võiks jagada neid:) Ja mõned küsimused ka. Kus toimub uue aasta vastuvõtmine, ilutulestik? Nagu ma aru saan, siis selle koha lähedusse ei ole eriti hea öömaja võtta. Ja siis meelelahutus. Kas kindlasti on vaja baaridesse kohad broneerida, ehk oskab keegi ka mõnda kohta soovitada, mitte väga kallist ja peent restorani ,mõndal lihtsamat, samas meeldivat, kesklinnas. Ja mõnda tantsimise kohta ka, ööklubi siis ilmselt. Kas on õige, et sel õhtul on hinnad väga kõrged ja eriti mujalt tulnutele, nagu ühest vanemast teemast lugesin? tänud:)

Ma lähen oma sõbrannaga 1. jaanuar lennukiga Saksa, Riiast. Aga kuna kell 9 peab Riias lennujaamas olema ja bussid öösel ei reisi, siis mõtlesime, et kobime 31.dets päeval Riiga, viime kohvrid lennujaama pagasihoidlasse ja siis naudime linna ning öösel vb vöiks ju mõnda klupi siis vaadata või miskit teha.. .et siis sooviks ka teada mõnda mahedat paika, kus aega parajaks teha. . :)

Elan ise "poole kohaga" Riias ja uut aastat seal pidevalt vastu võtnud, mitte küll klubides. Tavaliselt koguneb rahvas ikka raeplatsile ja klubidesse. Teiste käest olen kuulnud, et kesklinna klubides on tõesti kallid sissepääsuhinnad ja kohti ka ei jagu. Kindlasti peab ette broneerima. Riski peale minek on muidugi kell 9.00 Riiast lennujaama jõudmine. Ühistransport hakkab hiljem liikuma , kui just lennujaama liinid erandit ei tee. Seda tasuks igal juhul enne kontrollida. Taksodega on ka sellisel kellaajal raskusi, pigem leiab taksosid öösel. Ei taha seda sõitu maha laita, pigem tehke eelnevalt eeltööd. Uurige klubide kohta Riia turismiinfost.

Pubisse sain laua juba pandud, hotell ka broneeritud, kuid see on küll uudis, et ööklubisse ka broneerima peaks? Ja mis need piletihinnad siis olla võiks? Vaatasin ka muidu seda Nautilust ja ka La Rocca (vist oli), aadressilt www.riga.lv saab vaadata nii klubisid kui pubisid kui ka palju muud. Valikut teha on aga hoopis raskem.

La Rocca klubi Brivibase tänaval enam ei tööta - põles maha sel aastal...

Minuarust on linna parim klubi Essential (www.essential.lv) Reval Hotelli kõrval - on küll natuke labane Tallinna Hollywoodi stiilis koht, kuid mulle meeldib, sest see on suur (2000 kohta) ning et seal on 4 erinevat saali - lisaks tiu-tiu, tümm-pahh, hips-hops saalile on seal ka ehtne vanakooli "Pesnja 86" videodisko saal.

NB: kui jooke võtate, siis jätke meelde, et õlu on kallis - 0,3 Heineken on 5 Latti = ca 110.- kr (tuttav baarman töötab seal!)

Üks hea baar vanalinnas on Coyote (http://www.coyotefly.lv), kus baaristaffi valikul on "väga suuri tähelepanusid" pandud välimusele + filmist tuttavad baariletitantsud on seal ka igal nädalavahetusel. Ukse peal on soovitav lätlase nägu pähe teha, sest korra ütlesid turvad, et klubisse välismaalasi ei lasta...