Abiellumisega seoses nimi muutunud

Ostsin kevadeks piletid usasse, aga jama selles, et selleks ajaks kui reis toimub on mul perekonnanimi muutunud. Reisifirmast öeldi, et ma peaks ingisekeelse abielutunnistuse kaasa võtma, kuid ise ikkagi väga põen selle asja pärast.

Ka siinsetel reisijatel on kogemust sellise asjaga ja kas sellisel juhul tuleb väga palju sekeldusi?

Minul oli sama asi, ainult et lend toimus EstonianAiriga. Paluti võtta kaasa abielutunnistus ja nimemuutus tehakse tasuta. usun, et oleks parem, kui ajad selle asja enne korda. Tundes Ameeriklasi...mitte midagi halba ei taha öelda, aga jah, aja see asi enne korda :)

Mul oli kehtiv USA viisa ning nimi muutus(st.lisandus teine nimi). Kuna reis toimus suhtkoht vahetult peale pulmi, oli Eesti registris nimi juba muudetud, aga mul pass oli vana nimega, viisa samuti. Hirmsasti põdesin, tegin igaks juhuks apostilli Siseministeeriumis ja lasin selle veel ka tõlkida-et nad mu ikka üle piiri lubaks. Aga piiril ei uuritud mitte midagi. Väidetavalt saab piirilt ikkagi üle kahe passiga-vanas viisa, uues nimi. Ja veel väidetavalt saab kevadel juba viisavabalt USAsse :)

Ma sõitsin pool aastat passiga ringi, milles vana nimi sees. Piletid peab lihtsalt ka siis vana nimega bronnima. Iseenesest su pass ju kehtetuks ei muutu automaatselt, lihtsalt tuleb nimevahetuse tõttu uuendada. USA kohta kahjuks ei tea, minu reisid olid Euroopa piires :)

Minul reisil käidud ja juhuks kui kellelgi kunagi sama mure, siis jagan oma kogemust.

Enne reisi lasin kõik dokumendid (sünni- ja abielutunnistus ja mõlema inglise keelsed tõlked) apostille-ga kinnitada. Kaasa võtsin vana (kehtetu passi, vana nimega) ja uue passi. Muretsesin päris hullusti, kuid USAs ei tulnud mitte kordagi selle pärast probleemi. Alguses hakkasin ise kohe oma murest rääkima ja näitasin mõlemat passi, kuid lõpuks sain aru, et kuna nende jaoks pole see üldse mingi probleem, siis andsin iga kord enda vana passi ja kõik oli nii nagu olema oleks pidanud.

Vanal passil oli lausa nurk ära lõigatud, kuid seda USA ametnikud kas ei märganud või ei osanud midagi arvata. Kõige viimasel lennul (kokku lendasin 6 korda) küsis ametnik, et kas see nurk peabki selline olema, mille peale vastasin, et ei, see on mu vana pass, millega piletid bronnisin, aga nüüd olen teise nime ja uue passiga. Selle peale vastati lihtsalt OK, ja korras.

USAsse sisenedes, siis kui sõrmejäljed anda tuli, andsin ikka oma õige passi, vana oli vaid lennukisse pääsemiseks.

Nii et hea ja õnnelik kogemus mul :)