ariadne

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

17 meeldimist
2 postitust
75 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Autorendi osas-kui valid kaks eraldi perioodi või ühe perioodi ja kanantad välja ühe kasutamata öö-on teine kasulikum. Kui otsustate Viequese kasuks, võite ka rattad rentida, ei pea autot tingimata võtma. Sõltub sportlikkusest muidugi. Me jätsime auto sadama lähedale parklasse saareloleku ajaks.

Fajardo biobay meile meeldis. Läikiv vesi oli. Ega me vette ujuma ju ei lähe, inimestel lastakse käsi läbi vee tõmmata. Sel ajal, kui liigutad, sel ajal nad ka helendavad. Ei oska kommenteerida, kas ja kui palju rohkem helendust võiks Mosquito Bay`s olla.

Ok, tänud, vaatame kas nii saab

Sääski on seal väga palju, kui just tuuleilm pole või otse päikese käes ei istu. Rand või mitterand, mind söödi aktiivselt igal pool. Zikast kuulsin samapalju kui siin. Seal seda pole. Üks palve küll-, kui on plaan minna biobaysse, ükskõik millisesse neist ja panete sääsemürki peale, ärge kätt vette pange. See tapab seda ilusat helendavat planktonit. Müügimaks on kõigel, mida müüakse. Tõin selle eraldi välja, sest olen palju kohanud seda, et hinnad on(nt.hotellide kodukatel või restoranimenüüs) ilma maksuta. Maksmisel pannakse see juurde.

Isadora-sul on ainult nädal nagu aru saan. Ma siis paigutaksin end pool ja pool saare erinevasse diagonaali-SJU Condado alul ja (näiteks) Cabo Rojo Combate Beach teiseks pooleks. Ja siis teeks päevatrippe kuni 1,5 tunni kaugusele kohtadesse. Combate on praegu väga mõnus ja rahulik piirkond-turist siia naljalt ei satu ja kohalikud puhkavad suvel. Rand (v.a.nädalavahetus) on peaaegu privaatne.

Tihti on hinnad antud ilma lisamaksuta. Praegu on müügimaks tõstetud 11,5%-le.

Ilma autota ei saa. Siin on sisuliselt olematu ühistransport ja kui tahad San Juanist väljapoole saada, on auto must-have. Autorendid-nagu igas turismipiirkonnas, ei ole mõistlik midagi avalikult autosse jätta. Meil on kõik hästi läinud. Kõige enam oleme kasutanud Charlie renti(kohalik), aga diilidega võib saada ka muid firmasid hea hinnaga.

1 päev-San Juan vanalinnas ja El Murro kindlus. 1 päev-üks saartest. Aga mõistlik nii organiseerida, et kindlasti saaks tagasi samal päeval, sest päevi vähe. Saartest olen käinud Culebral. See on vähe kaugemal kui Vieques ja jätab saarel olemiseks väga vähe aega. Teil on niiehknii võimalik valida saar ainult üheks päevaks, seega vaata ajaliselt, kas Viequesele ja sealt tagasi saaks lühema ajaga. Me jäime Culebrale ööseks, sest ei tahtnud tormata. Ilus on seal ka.

1 päev-mõneks päevatripiks. Päevatrippe ja ideid saab kõige lihtsamalt siit lehelt: http://www.puertoricodaytrips.com/ Hästi mõnus oli Rocaliza Adventure päevatripp metsas, aga see ei olnud odav -150USD inimese kohta. (http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147320-d1235643-Reviews-Rocaliza_Adventure_Tours-San_Juan_Puerto_Rico.html). Meeldejääv kindlasti.

http://www.puertoricodaytrips.com/road-123/- see on hästi ilus tee, aga närvid peavad head olema :)

Kui surfi või lainete sõber, siis 1 päev Rincon ja Aquadilla-seda saaks võtta sel ajal, kui edelas ööbite. Mina jätaksin vahele Ponce ja vaataksin San Germani selle asemel. Aga see on tõesti maitseasi.

Riik on kallis. Meie oleme tavaliselt võtnud öömaja kööginurgaga(kindlasti mitte hotelli)-siis saab ise hommiku- ja õhtusöögi teha, aga jällegi, võib olla ebamõistlik. Condados on Andalucia Guest House päris armas ja kvartal eemal rannast.

Millist infot vajate? Me siin püsikülalised, võime äkki miskit rääkida. Hetkel PR-s.

Viimase postitaja soovitus väga hea-hind kokku tuli 7.50 ja metroo on hea kiire võimalus. Shuttle oli vist 16 raha.

Trippiga nõus-vaheta. Ma olen korduvalt broneerinud, ka Londonisse ning mingeid hinnamuutuse trikke ei ole tehtud. Seal on kindlasti palju valikut, vaata järgmine. Edu!

Londonis on 5 lennujaama, Easyjet lendab neist vähemalt kahte mu teada.

Me oleme kasutanud bussi, see on kõige odavam olnud. Kui saad osta edasi-tagasi pileti(kui ajad sobivad), võid hinnaks suisa 12£ saada. Southern (oli vist see rongifirma), kes müüb pikalt ette üliodavaid, 1£ pileteid, tahab, et lähed konkreetse rongi peale. Meie jäime sellest maha ja kaotasime oma 2 raha. Riskida ikka võib

Washington Heights on piirkond, kuhu mina väga ei läheks. Aga vaadake, kuidas paistab.

Minek on teie otsustada. Aga kui lähete, siis mitte mingil juhul ärge laske end eraldi autodesse kaubelda. Meil kunagi selline olukord oli-rekkajuhid tahtsid kumbki oma autosse meist üht, kaht ühte autosse ei võtnud. Teised rekkad võtsid, probleemideta. Piiridel peate maha astuma ja jala üle minema-vähemalt siis oli nii. Edu!

Kokkuvõtlikult siis-kui on võimalus, osta netis kruiis odavalt. Säästetud raha kasuta tippimiseks kohapeal. Siis saavad teenindajad, kelle põhipalka on lisa-tippimine sisse arvestatud(parandage, kui eksin, aga mu arust on neil selle võrra madalam palk) selle kindlamalt otse kätte. Teenindaja töö on väga raske. Sain ka kruiiside kohta palju teada, tänud teemalgatajale :)

Off-topic- seda lõime lugedes jääb mulje, et soovitused ja mõtted oma reisi odavamalt planeerida, saavad negatiivse tähelepanu ja jauramise. Trip.ee ON leht, kus selliseid diskussioone justnimelt pidada. JA me ei räägi mitte ebaseaduslikust tegevusest, jäetagu meelde. Viimane on absoluutselt välistatud. Seetõttu ei tohiks me kommuuni liikmetena ka nt.illegaalse elamise postitusi positiivsete soovitustega täiendada.

norsu, Eesti firma teenib selle pealt, kui eesti klient selle reisi ostab. Neil on oma vahendustasu leping USA-ga, mis annab neile sellesama %-mis antud juhul võrdub USA lehel oleva Euroopasse müügiga. Kui oleks teisiti, siis ei oleks siinsel firmal võimalust pakkumisees üldse koknureerida ju. Kui ma ei käiks kahe kontinendi vahet ning ei teaks, kus risk on suur ja kus maksad lihtsalt mugavuse eest, siis sõna ei võtaks. Ja teabki igaüks. On rahulikke riske, on suuri. Antud teema ei kuulu teise kategooriasse. Tänud täpsustamast.

kui ma USA lehelt ostes saan 50€ odavamalt, siis ma ostan USA lehelt, eks ole. Selg sirgelt eurooplasena rohkem maksta ei näe mõtet. Samuti on vale argument, et USA lehe kaudu ostes hiljem karistatud saad. Kui küsimus oleks toote või teenuse eetilisuses, st.kui arengumaalt midagi ostes maksan vähem, sest nad lasevad end ekspluateerida, on teine küsimus. Ja siis soovitaksin ma kindlasti valida kallim ja olla läbi selle õiglane.

See on konkreetselt USA ettevõte Ja USa teenus, mis müüb Euroopasse kallimalt. Kõik.

40-50 € on üsna korralik raha siiski, 7-10%, ma ei näe põhjust(peale eesti firmade majandusliku seisu edendamise), miks rohkem maksta. Seega mina võtaksin riski(mis antud firma puhul -Royal Caribbean) on minimaalne ja ostaksin otse. Seda, et laevatrepil keegi karjatab, et oi-eestlased-neile on teine hind, ei juhtu kindlasti mitte.

Muidugi, kui ostad midagi baarist ja paned toa arvele, tuleb selle eest hiljem maksta.

Sisetunde küsimus, siin on kommentaare palju, mille põhjal otsustada.

Nõus eelnejatega-Kariibid on tänu USA pensionäridele siiski väga kallid ja seetõttu ei prugi meie pensionär sellega toime tulla. Kui just Haiitile või Dominikaani(Hispaniola) ei taha kolida. Seal jälle võiks arvestada olematu odava või siis väga kalli arstiabiga. Sealkandis Venetsuela?

Kagu-Aasia vist jah, hetkel eurooplase jaoks kõige seksikam valik.

Jestas, jumala eest. Reis on reis ja vihakanalid vihakanalid. Jätaks tripi puhtaks. ma olen muidu viisakas tüdruk, aga $£@#¤"&%¤##"""

Kusagil mujal lõimetes oli argument, et homod ei tohiks perekonda moodustada, kuna nad ei saa lapsi. Seega nad ei saa kindlustada Eesti jaoks piisaval hulgal sõdureid, kes vaenuliku suurriigi vastu vajadusel võitlema asuks :)

huvitav on lugeda inimeste ootamatult kirglikke avaldusi teema kohta, mis tegelikult neile endile kroda ei lähe ja ei puuduta. Pean oma arevamust eestlastest kui jahedatest, korrigeerima hakkama.

Caprice-enne, kui me seda petitsiooni allkirjastame, avalda palun, milline organisatsioon SAPTK-i sellist kampaaniat rahastab?

Eelmise kampaania rahastaja osas tekkisid küll külmavärinad.

Illegaalina elajate muljeid-mul kaks sõpra elasid mõnda aega. Üks neist elas seal 4,5 aastat. Elulugu oli väljamõeldis, uutele naabritele tuli seda ikka rääkida. Hirm oli kogu aeg kuklas. Üsna kurnav elu. Lahkudes sai muidugi 10-aastase sisserändamise keelu, aga tal polnud huvi uuesti USA-sse minna niiehknii. Teise lugu sarnane, ajaliselt ma ei mäleta, mis ta seal veetis. Tal on täna probleem-sai samuti 10-aastase sisserändekeelu, mis praegu veel kehtib. Nüüd elab ta poeg oma emaga USA-s, isa teda vaatama sõita ei saa.

Noorena pole minek muidugi hull, aga nende asjadega pead arvestama.

Siis tasub, kui võtad selle ühe päeva, teed täpse ajakava ja kappad läbi maksimaalselt huvikohti. Mu sugulased on seda teinud, kasumiga :) Muidugi veits kurnav. Teised päevad saad ju rahulikumalt võtta.

tripiga nõus-USA hetkel väga niru paik töö suhtes reisimiseks. Kriis pole seal möödas vaid hullab täiel rinnal. Ka riigiametite töötajad on pideva surve all-kas homseks vallandatud.

Väga noortel on võimalik teha igasugu trikke, haridusega või ilma-auru on, las hullab. Kui enam ei viitsi, laseb end illegaalina kinni püüda ja saab tasuta tagasi (vist`?)

Mina valmistaksin oma minekut igatahes väga hoolega ette-alates kõikvõimalikest hariduslikest dokumentidest(diplomid, sertifikaadid vms) kuni kohapealsete tuttavateni-et võimalikult pehmelt maanduda.

Aga noh, mis nüüd me :)

Tripp-ma mõned korrad aastas lendan, sõltuvalt hinnast erinevate firmadega. Ja kuivõrd eelistan filmivaatamisele lennu maha magada, on istmelaius ja -pehmus üsna tähtis :)

HEL ja 50 minutit-meie kolmapäevane kogemus, 40 minutit saabumise-teise lennu vahe. Igaks juhuks tegime terminaalis tubli spurdi. Lisaväravatest läbi saime väga kiiresti ja sees oli aega veel enese värskendamiseks 10 minuti jagu enne, kui lennukile läksime. Seega KUI Flybe ei hiline, täiesti reaalne. Väike adrenaliinisuts on enne 9-tunnist istumist ikka kasuks. Viimase lennu filmivalik oli üsna ok.

jah, Finnair on JFK-sse saabumiseks kõige mugavam-8.terminaalis maaleminekut oodates pole ma nii pikki järjekordi täheldanud, kui teistes. Rekord terminaalis 5 -4 tundi järjekorras. Samas on Finnair vahetanud oma lennukid uute vastu-mis tähendab sisuliselt kitsaid-kõvasid bussiistmeid, kus ka kõhnal inimesel on keeruline magada. Täna valiksin vana LH lennuki Finnairi asemel igal juhul.

Meie lohemehed vedasid oma lohed kaasa. Ka siis, kui lisapagasi eest maksad, oli see mu mälu järgi odavam kui rent. Edu Cabaretel :)

Ma siiski soovitan võtta elamise Cabaretele. Sisuliselt on tegemist ~3 km pikkuse ühe-tee-külaga, kus Puerto Plata poolses servas on lohelennutajate ala. Ma ise ööbisin selle küla teises otsas, Casa Blanca`s. Väga hea hinnaga majutus. Kui me otsisime külas öömaja, siis ei olnud seal lohetamise poole peal midagi liiga toredat, aga CB meeldis minule väga. Selle ees on kohalik kohvik, kus on imehea. Oh, tahaks tagasi :) (http://www.casablancacabarete.com/)

Rolleritakso oli mu mäletamist järgi 30 kohalikku raha, mis on väga väike. Ja tõesti, kama rendi kohapeal. Hommikul on hea teha hommikujooksu loheranda :) saab keha parasjagu soojaks.

Ööklubid/rannabaarid on lõbutsemist väärt, aga ettevaatust rahaga-väga profilt varastavad.