Aeguva passiga Aasiasse??

Tere!

Meil plaan minna Malaisiasse, et sealt võtta buss või takso, et Taisse sõita. Olen aga igalt poolt lugenud, et pass peab kehtima vähemalt 6 kuud veel peale riigist lahkumistki. Mul aga kehtib ainult üks kuu. Kas on äkki rändureid, kes on saanud Malaisiasse või Taisse sisse ka juba kuu aja pärast aeguva passiga? Kui suurt tähelepanu tegelikult passi aegumisele pööratakse? Miks ma alguses enne Eestist lahkumist passi ei pikendanud? Tol hetkel ehk siis aasta aega tagasi puudus mul plaan Aasiasse minna, aga nüüd olen otsapidi Austraalias ning lahkumisplaanid käsil ja probleeme tekitab justnimelt pass. Tegelikult kestaks meie reis kokku umbes 12 päeva ning neist Malaisias vb 3-5 päeva, tagasisõidu pilet on Bangkokist olemas ning vajadusel ka ette näidata, aga kas kurb nägu või äkki kogemata tehtud kirjaviga bookimisel aitab ka riiki sisse saamisel?

Ootan kogemusi võimalikult kiiresti. Tänan ette!

Endal küll kogemus puudub, kuid olen kuulnud, et aeguva passiga inimesi ei ole riiki sisse lubatud - lihtsalt kas ei anta viisat (Tai ei ole viisavaba - info VM kodulehelt: Eesti kodanikule on riiki sisenemiseks vajalik viisa, mida saab taotleda piirilt, kui plaanitava turismireisi pikkus ei ületa 15 päeva. Piiril viisa taotlemiseks peab pass kehtima vähemalt 6 kuud) või ei lubata riiki. Mailaisias viisavaba viibimine on lubatud 90 päeva ja selle aja jooksul ei ole sul kohustust riigist lahkuda - samas, saab sul nende 90 päeva jooksul pass läbi. Enda kogemustest tean, et passi kehtivust vaadatakse piiril alati ja aeguva passiga riiki lubamisel rikkuks piiriametnik seadust ning kuna info sisestatakse ka arvutisse, on seda rikkumist igal pool näha ka. Mina isiklikult kurvale näole seaduse rikkumist taotledes ei panustaks.

Passi pikendamine Eestis pole ainus lahendus, uut passi saab ka Eesti esindusest või selle puudumisel peaks olema võimalik uus pass organiseerida mõne teise EL liikmesriigi saatkonna kaudu. Ka aukonsolid saavad passi väljastada (tõsi, taotlusi nad vastu võtta ei saa - Austraalias on EE aukonsul). Kõige täpsem info uue passi kättesaamise võimaluste kohta VM-lt: +372 5301 9999.

Passi saamine välismaal aukonsuli või teise riigi välisesinduse kaudu keeruline. Nüüd on väljastatakse biomeetrilis passe ja nende jaoks vaja sõrmejäljed anda.

Hiljuti oli meedias Ethel Köögi lugu. Talle ei võimldatud süsteemide mitteühldimuse põhjusel meie VM poolt kasutada võimalust, anda passi jaoks sõrmejäljed Saksa saatkonnas, kuna seal sõrmjälgede lugeja olemas.

Tean juhtumit, kus aeguva passiga Taisse ei lastud. Inimesel jäi vaid lendamisrõõm.