trip-krainetrip-ukraine-dark
Aiareis

Kas keegi on Astellaria aiareise kaasa teinud? Tuleb reis Poola läbi Läti ja Leedu. Peaks raha vahetama, aga ei tea kui palju. Läti ja Leedu jaoks oleks vaja vahetada 1 söömaaja, aga kui veel midagi osta? Poolas peaks 2 korda omal käel sööma aga tahaks ka kindlasti midagi osta. Kuidas siis vahetada, mis on toitude hinnad ja muude asjade(näit.riiete)hinnad? Rahade kurssidega olen kursis. Oleks tore, kui oleks eesti keelne info, kui tuleks ka internetist otsida! Tänud ette vastajatele!

Arvesta 500 kuni 1000 krooni päev

Tere!

Hinnad Poolas on sarnased meie omadega. Midagi saab isegi odavamalt. Soovitan osta Poolas toodetud riideid (mitte kuulsad kaubamärgid) - need on kvaliteedi poolest paremad ja hinnad mõistlikud (Tuntud "Vistula", "Wolczanka" on kindlasti kallimad, leiab kaubanduskeskustest jne.). Vaadake et ei osta idamaade odavat toodangut. Sel suvel ostsin Poolas poola kingad alla tuhande krooni, väga head, meil vist selle hinna eest neid ei saaks.

Söögikohtades saab korralikult süüa ~60 krooni eest. Paljudes kohtades saab maksta kaardiga, aga mitte kõikides. Nt. kauplus "Biedronka" (nagu meie Säästumarket) seal sain maksta aint sularahas. Aga seal saab odavamalt toitu ja nt. häid shampoone on seal. Õlu 7-15 krooni.

Suured tänud vastajatele!! Aga tahaks ikkagi teada,kui kallis on toit ja muu Lätis ja Leedus?

No ütleme, et hinnad on umbes nagu meil. Aga kui kodus tead sa täpselt, kus on paremad ja odavamad kohad, siis võõral maal pole sul teadmisi ega aega otsida - seega arvesta pigem rohkemaga kui kodus kulutaksid.

Naabrimehe "500 kuni 1000 krooni päev" on hea hinnang, ega täpsemalt öelda ei saagi. Ma olen just välismaal: eile ei kulunud sentigi, üleeile läks paarsada krooni, päev enne seda poolteist tuhat...

Lätis ei käinud söömas, aga arvan, et umbes 4-5 kohaliku rahaga saab söönuks = 90-110 EEK. Leedus sõime 19 km söögimajas. Kahe peale kulus minnes 35 ja tulles 32 kohalikku raha ehk siis vastavalt 159 ja 144 EEK. Päris kahega neid summasid jagada ei saa, sest salatite ja kastmete osas saab seal mitme peale võttes kokkuhoidu teha kuna hinnad on kausitäie järgi. Poolas kauplusi mööda ei kamminud. Mõne turistile suunatud raamatu ostsin 5,00 - 10,00 kohalikku raha maksavad, postkaardi hinda ei mäleta. Jäätis maksis erinevais paigus 2,50 - 3,00 üks pall, kohvi 3,50 - 6,00, õlut (tavaliselt seda kraami ei tarbi) timmisin üks kord väikese linna peavärava äärses kohvikus hinnaga 5,00. Vägeva lõuna veiniga vanalinna sisehoovis saime koos tipiga kahe peale 68,00 = 340 EEK. Kurss on veidike alla 5. Süüa ostsime ka toidupoest, minu meelest on hinnad Eestiga võrreldes poes üsna samad (sõltub muidugi tootest ja veidi ka poeketist), aga söögimajades veidi taskukohasemad. Poolaka palk on keskmiselt 7500 EEK netos, hea palgaga inimesed pidavat saama ka 10000 EEK netos.

to flora: Meil ka hea kui tööline(v.a. Tallinna ehitajad) saab 5000-6000 EEK.

Sel aastal Poznani kohvikutes/restoraanides/klubides õlu maksis 7 zlotti, poes 1,20-3 zlotti. Maitsvad suured saiakesed maksid ~5 krooni. Postkaardid 80gr.- 1zl. Poola fastfood - Zapiekanka (küpsetatud sai+seened+juust+salati lisa+ketsup) 3-5 zlotti (soovitan proovida!!:))