AirBalticu lennule mobiiliga check-in?

Tere! Ees edasi-tagasi lend AB-ga. Küsiks, kas keegi on ka mobiiliga end lennule registreerinud ja kuidas see praktikas välja näeb? Kõige rohkem huvitab see mobiili veebibrauseriga variant, mitte Iphone app (mul pole iphone vaid nokia). Mõtlesin et tagasiteel võiks aega säästa ja Milaanos ette ära registreeruda, aga kõhklen sest pole kindel kuidas see protseduur Nokiaga toimib ja eriti huvitab see mobiili "pardakaart", kuidas seda salvestatakse/kuvatakse ja mis juhtub kui peale check-in-i brauser kinni panna? Niipalju sain netis targemaks, t see mobiili ekraanil olevat "virtuaalset pardakaarti" tuleb väravas ette näidata nagu tavalist pardakaarti. Põhjus lihtne, Itaalias viibides pole mul hotellis mingit printimise võimalust. Malpensas ise printida ei saanud, kuidas Linatega on, ei tea. Et siis 2 varianti, kas Check-in sabas seista või riskida mobiiliga.

Tänud vastajatele juba ette!

Olen mobiilset pardakaarti kasutanud Estonian Airiga. Kõigepealt tegin check-ini nende kodulehel kasutades laptopi (saab kindlasti ka läbi nutifoni teha kasutades veebilehitsejat, aga tol hetkel oli läpaka võimalus olemas) ja check-ini viimases osas olid erinevad variandid: kas soovin pardakaardi välja trükkida või e-mailile ja/või mobiilile saata. Mobiilse pardakaardi puhul saadetakse sulle telefonile SMS-iga link, mille siis veebilehitsejaga avad ja kus on siis näha see ruudukujuline spetsiaalne kood, mida turvakontrolli eel ja/või väravas skänneeritakse ja muu lennuga seonduv info (lennu nr, väljumisaeg, istekoht jne...aga reeglina pole värava numbrit, kuna see selgub hiljem ja seda peab siis ise lennujaama ekraanidelt vaatama). Mul endal on Samsungi nutitelefon ja seal on internetilehitsejal selline variant nagu "Salvesta võrguühenduseta lugemiseks", ehk siis kui olen parasjagu telefoniga netis ja selle pardakaardi lingi avan, siis saan sellel lingil oleva netilehe telefoni ära salvestada ja ükskõik millal hiljem uuesti avada, ilma, et selleks uuesti internetiühendust vaja oleks. Siin ei mängi rolli ka kui netilehitseja vahepeal täitsa kinni panen, sest vastav leht on lehitseja mälus olemas ja püsib seal seni kuni ise selle ära kustutan. Seda, kuidas AirBalticul ja Nokial need asjad käivad, ma öelda ei oska, aga vaevalt see oluliselt teistsugusem saab olla.

Tere, Eile just sai järgi proovitud- https://www.airbalticmobi.com/app/ck.fly?p=mob Panin oma bookingu tähekombinatsiooni ja nime ja olingi lennule registreeritud ning edasisel veebilehel oli link, kuhu vajutades sai näha pardakaarti (mul oli kaks lendu, seega kummalgi eraldi link) ning tolle kliki tulemuse esitasin siis ka turvaväravas ning lennukile minnes. Eestis turvanaine küll imestas, et polevat enne näinud, kuid ei takistanud mind edasi liikumast. Ainus probleem, tundus mulle, on kui netti ei peaks olema.

Tänud!

Eks ma siis mõtlen, kas katsetada või mitte. pole varem Linate kaudu lennanud (selles mõttes, kuidas järjekordade ja väravasse jõudmisega on) . Tõenäoliselt peaks Opera MINI-ga veebilehe salvestamine võimalik olema. Samas küsisin onu "google" käest ja päringu tulemusena kirjeldab üks portaal et AB saadab hoopis MMS-i ehk siis piltsõnumi. Vahet pole, kas link või MMS, olulisem on et see mobiilne check-in töötaks, pole varem teinud ja juba eelarvamuslikult kardan et midagi läheb nihu... Tänud maximum, sinu kogemusele tuginedes on julgem teada et peaks toimima... Olulisim seega, et MMS kaduma ei läheks või telefon vajalikul hetkel pilti tasku ei paneks.

Tasub proovida kui järjekorrad on pikad ja/või pole soovi ülebroneerimise pärast lennukist maha jääda.

Tere! Väike julgustav postitus kõigile, kes soovivad mobiiliga check-in-i teha. Teenus toimib. Tõepoolest, tuleb lihtsalt peale nime ja bronninumbriga sisselogimist broneeringusse sisestatud nimed märkida, siis kinnitad et pead kinni pgasireeglitest. Siis saad ligipääsu mobiilsele pardakaardile või siis mitmele, kui on jätkulennuga reis. Igal lennul oma QR koodiga leht, koos vajalike andmetega. Pardakaartidele pääseb ligi ka korduvalt mobile check-in keskkonda sisse logides. Kui saadad pardakaardi meilile, saad tavalise pdf vormingus pardakaardi. Minu jaoks oli tegemist tõesti 100% toimiva alternatiiviga sest hotellis ma printida ei saanud ning jube keeruline oleks minna linna peale mingit netipunkti otsima, kui pole kindel kas neiski printimise võimalus on. Mobiili check-in-i tegin kell 12 päeval eelneval päeval ära ja pean meeldivalt tõdema, et Linate lennujaamas oli selle võrra meeldivam, turvakontroll ei teinud mingit imestavat nägu, aga RIX-is ümber istudes kulus mobiiliga check-in päris 100%-liselt marjaks ära. Asi oli selles, et Milanost väljumine (start) hilines, ca 10 minutit umbes. Jõudsime RIX-i, jõudsin vaevalt WC-s käia kui selgus, et jätkulennu RIX-TLL pardaleminek on avatud! Läks napiks ja suisa kiireks. Kiirustasin siis väravasse ja jumal tänatud et salvestasinn mobiili pardakaardid telefonisse ära. paar näpupuudutust ja näitasin oma pardakaarti töötajale. Buss oli ootel. Pärast mind ootas buss veel mingi 2-3 minutit ja sõitsime lennuki juurde.

Lõpp hea, kõik hea!

Endal sama asi ees, Riias ümberistumine, 45 minutit aega.

"lihtsalt peale nime ja bronninumbriga sisselogimist broneeringusse sisestatud nimed märkida, Siis saad ligipääsu mobiilsele pardakaardile või siis mitmele, kui on jätkulennuga reis"

Perega minek, kuidas see värk seal käib, lapse oma võib ka enda moblast näidata, või parem see ikka tema omasse edasi saata/salvestada ?

Seni olen nii Airbalticu kui Lufthansaga probleemideta pidevalt kasutanud neid mobiilseid pardakaarte. Kuid hiljuti avastasin, et kõigil neil tehnikaimedel on ka omad nõrgad kohad. Nimelt viimane kord juhtus meil koos sõbraga reisides järgmine asi- me mõlema piletid olid tema telefonis ja sellega juhtus õnnetus- see kukkus maha ning ei võtnudki enam pilti ette. Meil vedas, sest tegu oli õnneliku õnnetusega, kuna meile trükiti uued piletid ja ei kulunud palju aega ega midagi. Kuid iseenesest võib taoline juhtum teistes oludes vägagi ebamugavaks osutuda. Pikad järjekorrad või mööda lennujaama ringi jooksmine vmt.. Sestap- inimesed olge ettevaatlikud. Vaadake, et akud oleks ikka laetud ja ärge laske igasugu pudrunäppudel oma telefone käppida.