Viimased kommentaarid

Pileti voucheritel uus omanik.:)

Mina üritasin esialgu käsimüügist saadavate Calmexi tablettide ja Feliway spreiga, paraku minu kiisu lauluhäält ega ärevust need pärssida ei suutnud. Seejärel olude sunnil kasutasin SEDAPETi nimelist retseptirahustit. Kuigi loomaarstid, kellega konsulteerisin seda pigem EI soovitanud, siiski otsustasin keset lennujaama õnnetult kisava kiisuga seda katsetada. Kuna eelnevalt olin olnud ise tunnistajaks, kuidas sarnastes tingimustes sarnane kass tänu sellele rahustile oli palju meeldivamas olekus. Ning kuigi mul on sellest ravimist palju kasu olnud- kiisu on poolunes ja vaikne- olen ma siiski skeptiline ja ettevaatlik, kuna veebiavarused ja veterinaarid pigem hoiatavad kui kiidavad seda. Seega tõstatasingi siin selle küsimuse, lootuses kuulda mõnd uut head soovitust.

Suur aitäh kõigile nõuandjaile! Katsetan siis sel korral pehme, painduva kotiga. Nüüd tekkis mul aga veel üks küsimus- kuidas teie kassid reisimisega lepivad? Minu kiisu teeb lennujaamas ning teel ja teelt sinna sellise kontserdi, et olen kasustanud suisa väikeses doosis loomade rahustit. Ehk on kellelgi häid nõuandeid jagada ka lemmiku rahustamise osas?

Tere! Ma olen oma kiisuga juba paar korda lennanud, kuid seni on tal olnud puur, mis tegelikult ei mahu lennukis eesmise pingi alla. Seni on mind kuidagi nurumisega läbi lastud, kuid üks stjuuardess konkreetselt hoiatas, et sellise puuriga saadetakse loom alla pagasisse. Nüüd seisab aga taas lend ees ja ma ei julge jätta asju õnneliku juhuse hooleks, seega olen meeleheitlikult otsinud sobivates mõõtmetes puuri- paraku tulemusteta. Niisiis minu suur küsimus- KUST LEIDA KABIINI KAASA VÕTMISEKS LUBATUD SUURUSEGA LEMMIKLOOMA PUURI? Kõik mida eri lemmikloomapoodises olen uurinud on olnud lubatust suuremad! Väikseim plastikust puur, mis ma seni olen leidnud on 48-30-28cm, ja ArBaltic lubab konkreetselt vaid mõõtmeid 55-40-20, see viimane number on just see, mis tekitab probleeme. Muude mõõtmetega puure on saada küll. Pehmeid käekotte jmt on ka pisemaid, kas kellelgi on ehk pehme kotiga kogemusi? Niisiis, palun soovitusi, nõuandeid, abi. Ette tänades,

Seni olen nii Airbalticu kui Lufthansaga probleemideta pidevalt kasutanud neid mobiilseid pardakaarte. Kuid hiljuti avastasin, et kõigil neil tehnikaimedel on ka omad nõrgad kohad. Nimelt viimane kord juhtus meil koos sõbraga reisides järgmine asi- me mõlema piletid olid tema telefonis ja sellega juhtus õnnetus- see kukkus maha ning ei võtnudki enam pilti ette. Meil vedas, sest tegu oli õnneliku õnnetusega, kuna meile trükiti uued piletid ja ei kulunud palju aega ega midagi. Kuid iseenesest võib taoline juhtum teistes oludes vägagi ebamugavaks osutuda. Pikad järjekorrad või mööda lennujaama ringi jooksmine vmt.. Sestap- inimesed olge ettevaatlikud. Vaadake, et akud oleks ikka laetud ja ärge laske igasugu pudrunäppudel oma telefone käppida.

Kui hinna järgi ja siht suht ükskõik, siis soovitaksin seda http://www.drungli.com/

Kuna algselt teemalt on jutt üsna kõrvale kaldunud, (kuigi samuti huvitavas suunas) siis soovitan teemaalgatajale (juhul kui ta algselt tõstatatud küsimustele veel nõu ja vastuseid ootab) otsida siitsamast eelnevaid häälega reisimise teemasid, näiteks alltoodud linkidelt leiad nii mõnegi vastuse. Toredat reisi!

http://trip.ee/content/h%C3%A4%C3%A4lega-l%C3%B5una-euroopasse.html

http://trip.ee/category/reisistiilid/h-lega-reis

http://www.couchsurfing.org/group.html?gid=12

Mina olen tänu Airbalticule palju kommikarpe saatnud lähedastele. Praegu kogun teadlikult ja agaralt Miles and More miile, ise veel teadmatagi, mida see mulle annab.

Kui ma Hiinas olin, soovitati kasutada VPN-i. Mul isiklikult kohe ei õnnestunud seda alla laadida ja kasutusele võtta, seega kannatamatu inimesena lõin käega ja elasin kaks nädalat ilma FB-ta. Kuid üks tuttav, kes peab seal aasta elama, oli targem või nägi rohkem vaeva ja sai hakkama. Mingi sümboolne tasu on (osadel) ka. Kui juba Hiinas kohal oled, siis on võibolla keerulisem neid asju oma arvutile alla laadida jne, kuna googeldamistulemused on neil ka seal ju selektiivsed. Kuid googleda "VPN for China" ja loodan, et ingit abi ikka saad.

Suur tänu vastamast. Mul on ka tegelikult kindlustus olemas, mingi UK oma, mitme reisi ja aastase kestvusega ning see peaks ka reisitõrked katma, kuid ma kahtlen, kas nende hinnnag kattub minu omaga "olukorra tõsisduse" osas, seega ei usu, et nad soostuksid minu reisiviperusi kinni maksma. Kirjutasin Eesti lufthansalastele ka põhjalikuma kirja, ehk osatakse miskitmoodi aidata. Tänud siinsetele vastajatele! Parimate soovidega, XXX

Ma nõustun täiesti Naksitralli arvamusega... Et siinsete foorumlaste hinnangud on sama objektiivsed kuis delfi kommentaarium, ainult et siis teisets äärmusest. Näiteks olles ise täie kohaga agar rändur, on mul meie kodumaale juhtuvate "kolleegide" suhtes mõistev suhtumine ja suur soov maailma tasakaalu huvideski juba neid aidata, lootes, et kunagi siis mind ka kusagil võõrsil kellegi kohaliku poolt aidatakse. Samuti on mu tutvusringkonnas olevate nö "rohkem reisivate" inimestega. Need pakuvad oma sohvat, küüti, võileiba või kasvõi juhtnööre ja soovitusi suisa inimestele, kes ise otse ei tulegi abi paluma. Samas olen olnud tunnistajaks, kuidas (nimetagem siis) vähem reisinud isendid on ilmutanud võõraste osas piiritut umbusku ja valmistanud oma kitsidusega mulle kõrvalseisjanagi piinlikkust... Kuid kuna meie pisikese rahvuse seast proportsionaalselt on neid rändlinde siiski päris palju, peaks meie keskmisel mainel olema hea lootus olla kategoriseeritud kuis "üsna külalislahked"

Tere, Eile just sai järgi proovitud- https://www.airbalticmobi.com/app/ck.fly?p=mob Panin oma bookingu tähekombinatsiooni ja nime ja olingi lennule registreeritud ning edasisel veebilehel oli link, kuhu vajutades sai näha pardakaarti (mul oli kaks lendu, seega kummalgi eraldi link) ning tolle kliki tulemuse esitasin siis ka turvaväravas ning lennukile minnes. Eestis turvanaine küll imestas, et polevat enne näinud, kuid ei takistanud mind edasi liikumast. Ainus probleem, tundus mulle, on kui netti ei peaks olema.

http://www.schwartztravel.com/

10 dollari eest igavene jurakas kohver terve päev linna südames turvaliselt varjul- kuid see on minu hinnang, sest veebiavarustest võib leida ka teistsuguseid arvamusi.

http://www.yelp.com/biz/schwartz-travel-and-storage-new-york-2#query:luggage%20storage

Ma ei tea küll, kas need ikka on puht kodumaised, kuid ma olen toonud väljamaalastele seda vinnutatud liha, "beef jerky", oranSikas pakendis. Ei mäleta firma nime. See on alati väga populaarne, va taimetoitlaste hulgas muidugi. Noile tarisin kunagi soolatud kukeseeni, kuid seda ei olnud nii lihtne transportida. Ja eelpool mainitud valged Kalevi shokolaadid eri lisanditega on tõesti samuti päris popid. Kui nad enne kohale jõudmist muidugi ära ei sula.

Eks vist Couchsurfing ole ikka populaarseim.

Kes hirmsasti soodsamalt soovib seda pakkumist, siis FB lehe kommentaaridest tuleb välja, et kui Skandinaaviast alustada, saab Ameerika tripi kätte 400-420 euroga. Kasu saab sellest muidugi vaid juhul, kui kusagil sealkandis resideerud.

Ma usun samuti nagu paljud eelkõnelejad, et kõik maad ja rahvad väärivad külastamist, kuid kuna aega ja võimalusi ei ole ju nii palju, siis eelistan ka enamasti uut järgiproovitule. Kuid siiski on päris palju selliseid riike, kuhu lihtsalt kisub uuesti ja uuesti..

Minu tagasihoidlik top 3 koosneb ilmselt üsna kližeelikest piirkondadest,kuid neid piirkondi olen oma senises elus kõige enam kordi külastanud ja tõenäoliselt külastan veelgi..

1.Kreeka. Jah, terve riik... Saared-peonädalavahetuseks, kultuurihuvi rahuldamiseks, laisklemispuhkuseks või lihtsalt õgimis-joomisorgiaks- igaks leiab oma; või siis põhjapool lopsakate padrikutega üle külvatud mägised matkarajad, mis erinevad lõunapoolsest kuivast kõrbest... või Meteora.. vüi Delfi... selliste hingematvate vaadete juures saab igastühest filosoof:) Ja need linnad.. alustades Ateena ja Thessalonikaga.. võib-olla kohati natuke liiga räpakad ja organiseerimata.. kuid samas nii põnevad, elavad ja pakuvad seiklusi iga nurga peal.

  1. Itaalia. Taas mainin tervet riiki... Esmalt minu jaoks lihtsalt maailma parima toidu kodumaa... Ja et üks riik on õnnistet sellise geograafilise mitmekülgsusega.. Mäed ja mered ja tasandikud.. Võrratu maa... ja see keel ja arhidektuur.. Mitte ainult teada-tuntud pärlid, vaid piisab kui pöörad sisse esimesse teele ettejäävasse külakesse ja juba armudki neisse kitsastesse sillutet tänavatesse, päiksepaistes kulunud ja ajahamba poolt puretud absoluutselt võluvatesse hoonetesse ning mõnesse palmituustidesse uppuvasse aiakesse:)

  2. New York. Linn kust võid leida igale meeleolule vastava paiga- soliidsetest pilvelõhkujatest boheemlaslike või koguni kriminaalsete urgasteni.. Linn kus tunned, et oled keset maailma keskpunkti... Glamuuri, kunsti, vabadust olla omamoodi jne- mida kõike see paik ei paku:)

Kuid mul isiklikult on veel maailmas nii palju avastada, et võibolla järgmine aasta samal ajal igatsen juba mõnd muud kohta taga.

Võrratuid reise kõigile!:)

Mina soovitan NY puhul kasutada airbnb.com Erinevad valikud vastavalt rahakotile, ise ööbisin enamuse ajast 30 dollarilise ööhinnaga Queensis (metroo sõitis ilusti lähedalt ja täitsa ok koht oli) ja paar õhtut poputasin end Manhattanil ka:) Kindlasti oleks mõistlik varakult hakata inimestega kontakteeruma ja tuba otsima, sest kuigi neil suur valik, siis ka suur nüudlus tegelikult. Ütleksin, et hostelitest kindlasti parem variant, rohkem privaatsust:)

Lennujaama buss käib ööpäevaringselt. 5€ üks sõit. Kuid kindlasti tuleb õige buss valida, neid on paar erinevat. Lennukast küsid, milline kulgeb Pireause'sse, ma täpselt ei mäleta. Lendude kohta- häid siselende Kreekas võib leida airtickets.gr , laevaliikluse kohta greekferries.gr . Nii et super lihtne:) enamus inimesi mõistab inglise keelt, kuid ei tule kahjuks paar fraasi ka kohalikus keeles selgeks õppida. Edu!

... www.couchsurfing.org sel juhul:)

Kui siin eestikeelses keskkonnas sellist asja lugeda, siis tundub jube vapper, kuid kui näiteks Couchsurfingu Hitchhikersite foorumist lugeda, siis võib suisa äbarikuks pidada sellise üüratu eelarvega:)) Ma olen veendunud, et saab hakkama ka vähema raha ning ka rohkema rahaga, kõik sõltub juba iseendast. Soovitan lugeda sellist asja, mida sealgi soovitatakse- www.hitchwiki.org- kust saab infot hääletamise kohta üldiselt ja nõuandeid iga maa kohta eraldi, ja siis lisaks uurida ka CS mainitud grupi foorumit. Kindlasti saad julgeid ja isegi ekstreemseid nõuaandeid, kuid kui õigest kohast ja õigetelt inimestelt küsida, siis pääsed halvustavatest kommentaaridest, mida ma olen siin trip.ee-s vahel lugenud, kui keegi plaanib kusagile häälega reisida:)) (no offence!) Soovin sulle suurepärast reisi ja kõike paremat!

Isiklik kogemus puudub, kuid õe viimatise reisi põhjal tegin mõningad täheleapnekud: Plussid- piletid soodsad, süüa sai ja pagasit oli koguni 30 kg lubatud. Miinused- lennuk lendas ka jubeda kohutava tormi ajal, kuigi kõik teised lennud sel päeval olid sest lennujaamast tühistatud. Seega kuidagi riskikas... Aa, ja see 30kg pagasit ei jõudnud üldse sihtkohta, kuid vähemalt suure kirumise peale saadeti kahe nädala pärast Eestisse koju ikka ära.

Mina tellisin lennupiletid Portugali ja olin pigem ise uimane ja hajevil, kuid sain kiiret tagasisidet ja teenindust. KUIGI, minu esimesele küsimisele Portugali kohta pakuti mulle millegi pärast hoopis Mallorcat :))) Kuid selle väikse eksimuse pärast vabandati ja edasi sujus suhtlus väga kenasti. Seega julgen soovitada.

On ikka huvi jah. Olen töötanud pisut üle kuu. Novembriks ongi linn rohkem selge ja rõõmuga kohtan kaasmaalasi. :)