Aix-en-Provence lastega

Tervist!

Pereisa on juuni-juuli Aix´is tööl. Plaan lastega liituda juulis ja olla seal max 3ndl. Kuna abikaasa on vägagi hõivatud, olen lastega päeval praktiliselt omapead.

Tean, et seal linnas on elanud trip.ee järgi vähemalt 2 inimest. Palun teie (ja loomulikult ka teiste) soovitusi mõnele küsimusele:

  • festivali poolt pakutakse 1 toalist appartementi kesklinnas (muidugi ei ole teada, kui suur see on ja kas me sinna ikka neljakesi ära mahume). Kas kesklinn on lastega perele hea koht elamiseks või soovitaksite pigem linna ümbrust (max 2km nt eemal)? Ja kas kellelgil on elamispinna soovitusi?

  • kuna puudub auto, siis kuidas on lood transpordiga lähimatesse linnadesse? Rong, buss, mis maksab ja mõeldes lastele, millega on mugavam?

  • millega üleüldse sisustada laste päeva (4a ja 10a)? See ei saa ju olla täielik "pommiauk", kuid ma ei suuda leida ühtegi soovitust teemast "kuhu minna, mida teha". Pargid on vahvad, kuid ujumine, teemapargid jm.?

  • kas läheduses on mõni ujumiskõlbulik järveke?

Ps: Aix´i kodukat palun mitte soovitada. Ootan eestlaste endi soovitusi.:) Ette tänades.

Ei ole kyll ekspert, sest olen seal vaid paar korda kainud ja ei oma ka lapsi, kuid minu meelest on tegu Prantsusmaa yhe armsaima linnakesega! Kindlasti saab olema tore puhkus. Otsisime seal ka omal kael ujumiskohta, kuid ajanappuse tottu jai see leidmata:( Akki leiaksite majutuse linnast valjas kellegi kohaliku juures, kellel bassein aias? Kui voimalik, siis soovitaks vahemalt nadalavahetusteks auto rentida, et saaks ringi soita ja randadesse minna, sest seal allpool on palju vaga ilusaid!

0
0

rent on mõttekas teha juba Eestist ette või kasulikum rentida koha peal? Load olemas ja 14 aastat sõidustaaźi ka - äkki isegi saan hakkama.;)

Kas randade kohta on konkreetseid soovitusi?

Leidsime ka ühe väikese korteri (tõesti väikese!), kuid ilusa aia ja basseiniga, maja juures on ka väike järv. Linnast 2km aga mis see siis ära ei ole kõndida või bussiga sõita. Loodetavasti võtab peremees meiega varsti ühendust ja kõik klapib. Aitäh vastamast!

PS:leidsin ka veepargi 15km eemal.;)

0
0

Ühistransport toimib Aix's, nagu enamikus Prantsusmaa linnades vägagi kenasti.

Auto oleks tipphooaja tarbeks mõistlik Eestist ära tellida. Ntx, Avise puhul saab varase bronni korral ka päris kenakest allhindlust küsida. Suviti on sealkandis turistide hordid ja on olnud juhuseid, kui sobivaks ajaks sobiva hinnaklassi autot lihtsalt saadaval pole. Rendiauto tasuks igal juhul võtta. Ümbruskonnas on superkohti - Avignon, Arles, Nimes, Pont-du-Gard, La Cadiere d'Azur, mere ääres Bandol, Cassis, La Ciotat. Palju ilusat loodust, vaateid, muinasjutukülakesi, suurepäraseid külarestorane, veinimaju jne.

Randadest. Kuigi Marseille on kogu Provence nö häbiplekk - suur, räpane ja kole linn, on mereäär päris OK randadevalikuga. Väga ilus linn on Bandol, kus ka suurepärane supelrand, ilus pikk liivarand on ka rohelises linnakeses Saint-Cyr-sur-Mer. Ise eeslistaksin viimaseid Marseille'le, kuna vesi soojem. Saint-Cyr'is teinekord tugevad lained.

Kui soovid rohkem infot Provence kohta, siis kriba privasse. Samas võid lugeda ka mu vanemaid Provence-teemalisi postitusi.

0
0

Olin ise kevadel Aixis ja mulle siiski tundub, et lastega oleks oluline rentida auto. Aix on väga tore koht, tõeliselt kaunis ja ajalooline, aga siiski pisike ja väga palju spets lastele mõeldud kohti ma seal ei tea - otseselt ei otsinud aga kui turismiinfo ka mingit teavet ei anna siis on põhjust arvata et neid seal eriti ei ole. Ma ei tea mis seal juulis temperatuur on aga kahtlustan et soojem kui Eestis mullu suvel. Aixi kesklinnas oleks küll mugav olla aga usun, et lastega tekiks üsna ruttu tahtmine kuhugi vee äärde või igal juhul linnakividest eemale saada. ixxx-i jutt ümbruskonna kenadest kohtadest on ka õigustatud. Aix on ülikoolilinn - vbl nt võrrelda Tartuga? Et mida seal VÄGA PALAVAL suvel kolm nädalat teha, kui elamiseks on pisike rendipind? (Vabandust tartlaste ees, aga oma kodus on kõigil tavaliselt miskit peale hakata, ajutistel viibijatel on muud huvid).

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased