Ajaarvestus auto rentimisel

Kuidas arvestatakse, kui npalju on vaja maksta, kui laenad rendiauto nt kell 16 ja tagastad järgmisel päeval enne 16? Kas rendihind 1 ööpäevaks tähendab sel puhul, et maksad nii kindlustuse kui rendi ühe ööpäeva eest? Või kui kuupäev vaheldub, on vaja kindlustada kaheks päevaks?

Kaido

Ehk siis esimene variant. Ööpäeva arvestus läheb käima laenutamise hetkest ja kuupäeva vahetus asja ei muuda.

Autot renditakse 24 h:ks, seega kuupäev ei ole oluline. Võid ka varem tagastada, aga sellest ei olene hind - see jääb samaks 24h tariifiks. Sama kehtib kindlustuse kohta. Kui auto tagastamine jääb näiteks 1h hiljaks, peab maksma lisapäeva eest. Mul on selline kogemus olemas. Igal juhul oskavad väga hästi raha teha.

Tsau

Minu teada on 12 tundi miinimumaeg, mille eest saab auto rentimisel maksta. Ja näiteks 24 tunniks autot võttes hakkab uus päev lugema vist alles 24h59min möödudes. Kui jääda selle sisse, siis ei pea juurde maksma. Kuid eks täpsemalt selgub ikka iga rendifirma tingimustest eraldi.

indrek

Mina olen rentinud reisimiseks väikebussi (9 kohalist). Arvestus käib 24 h kaupa, tagastamisel kui ette helistad võid hilineda ka 2-3 h. Rendifirma webiaadress on www.nobeks.ee. Igati asjalik teenindus, heas korras autod ja odavad hinnad.

...24 tundi pluss enamasti 59 min nn halli aega mille eest lisa raha ei võeta. Seda nii rendi kui kindlustuse eest kuid viimane kaotab küll 24 tunni möödudes kehtivuse.